Magazin

Gülse Birsel’in oynadığı dizileri öğrenince şaşıracaksınız!

Reklamlar

Gülse Birsel 11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyuncu, komedyen, senarist, gazeteci, yazar ve sunucu olan Gülse Birsel, 51 yaşındadır. Güzelliği ve başarıları ile dikkatleri üzerine çeken Gülse Birsel’in oynadığı diziler merak edilmektedir. Gülse Birsel’in oynadığı diziler nelerdir? Gülse Birsel kaç yaşında? Gülse Birsel evli mi? Bu ve bunun  gibi merak ediyorum bütün soruların cevapları sizler için derledik.

Gülse Birsel kimdir?

Gülse Birsel 11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncunun aslen Uşak’lı olduğu biliniyor. Gülse Birsel’in babası avukat annesi ise ev hanımıdır. Bir abisi olduğunu bildiğimiz başarılı oyuncunun Bozkurt Şener arında kendisinden 15 yaş büyük bir abisi 13 yaş büyük birde ablası olduğu bilgilerine ulaştık. Başarılı oyuncunun abisi ise göz doktoru ve aynı zamanda eski milli voleybolcudur. Beyoğlu Anadolu Lisesinde eğitimini tamamlayan Gülse Birsel, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünde eğitim almıştır.

1994 ile 1996 yılları arasında ise Columbia Üniversitesinde Oyunculuk alanında yüksek lisans yaptı. Başarılı oyuncu Gülse Birsel, üniversite ikinci sınıftayken Aktüel dergisinde işe başladı. 1996 yılında ise 3 ay boyunca ATV sabah bülteninin haberlerini yazan Gülse Birsel, aradan geçen 1 yılın ardından ise Esquire dergisinin yayın yönetmenliğini yapmaya başladı. 1997 yılından 2003 yılına kadar ise Harpee’s Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini üstlendi. 2001 ile 2002 yılları arasında Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapan aynı zamanda genel koordinatör olarak da çalıştı. 2003 tarihinde Gayet Ciddiyim adı kitabıyla köşe yazılarını kitap haline getirdi.

Reklamlar
Gülse Birsel'in oynadığı dizileri öğrenince şaşıracaksınız!
Gülse Birsel’in oynadığı dizileri öğrenince şaşıracaksınız!

2003 yılının Mart ayında Eyvah Eski Kocam adlı dizide Levent Özdilek ile ilk defa ekran karşısına geçti. 11 Şubat 2004 tarihinde ise ATV ekranlarında yayınlanan Avrupa Yakası adlı dizide hem senaristlik  hem de başrol oyunculuğunu üstlendi. 2005 yılında ise Hırsız Var adlı sinema filmi ile ilk sinema deneyimini yaşayan Gülse Birsel, 2009 yılında Yedi Kocalı Hürmüz filmi ile iki kez sinema karşısına geçti. 13 Ocak 2012 tarihinde Kanal D ekranlarında yayınlanan ve 4 sezon boyunca devam eden Yalan Dünya dizisinde hem senaristlik hem de başrol oyunculuğu yaptı.

2017 yılında senaryosunu kendi yazdığı ilk sinema filmi olan Aile Arasında vizyona girdi. 18 Şubat 2018 tarihinde ise puhu TV ekranlarında yayınlanan Jet Sosyete dizisini hem senaryosunu yazdı hem de başrolü üstlendi. Kariyeri kadar özel hayatı ile de merak edilen Gülse Birsel, Ayşe Arman aracılığı ile tanınan tanıştığı Salah Birsel’in akrabası olan Murat Birsel ile 1999 tarihinde Ağustos ayında dünya evine girdi. İş ile birlikte Nişantaşı’nda yaşamına devam eden Gülse Birsel, anne olmaya uygun biri olmadığını ifade etti. Başarılı ismin çocuğu yoktur.

Gülse Birsel kaç yaşında?

11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen başarılı isim, 51 yaşındadır.

Gülse Birsel aslen nereli?

11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen başarılı isim baba tarafından aslen Uşaklıdır.

Reklamlar
Gülse Birsel'in oynadığı dizileri öğrenince şaşıracaksınız!
Gülse Birsel’in oynadığı dizileri öğrenince şaşıracaksınız!

Gülse Birsel hangi burç?

11 Mart 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen başarılı isim Balık burcudur.

Gülse Birsel boyu ve kilosu

Senaryosunu yazmış olduğu yapımların yanı sıra güzelliği ve fiziği ile dikkat çeken Gülse Birsel, 1.75 boyunda ve 63 kilodur.

Gülse Birsel mesleği

Beyoğlu Anadolu Lisesinde eğitimini tamamlayan Gülse Birsel, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünde eğitim almıştır. 1994 ile 1996 yılları arasında ise Columbia Üniversitesinde Oyunculuk alanında yüksek lisans yaptı.

Gülse Birsel dizileri

2003 yılının mart ayında Eyvah Eski Kocam adlı dizide Levent Özdilek ile ilk defa ekran karşısına geçti. 11 Şubat 2004 tarihinde ise ATV ekranlarında yayınlanan Avrupa Yakası adlı dizide hem senaristlik  hem de başrol oyunculuğunu üstlendi. 2005 yılında ise Hırsız Var adlı sinema filmi ile ilk sinema deneyimini yaşayan Gülse Birsel, 2009 yılında Yedi Kocalı Hürmüz filmi ile iki kez sinema karşısına geçti. 13 Ocak 2012 tarihinde Kanal D ekranlarında yayınlanan ve 4 sezon boyunca devam eden Yalan Dünya dizisinde hem senaristlik hem de başrol oyunculuğu yaptı. 2017 yılında senaryosunu kendi yazdığı ilk sinema filmi olan Aile Arasında vizyona girdi. 18 Şubat 2018 tarihinde ise puhu TV ekranlarında yayınlanan Jet Sosyete dizisini hem senaryosunu yazdı hem de başrolü üstlendi.

Gülse Birsel'in oynadığı dizileri öğrenince şaşıracaksınız!
Gülse Birsel’in oynadığı dizileri öğrenince şaşıracaksınız!

Gülse Birsel sevgilisi

Kariyeri kadar özel hayatı ile de merak edilen Gülse Birsel, Ayşe Arman aracılığı ile tanınan tanıştığı Salah Birsel’in akrabası olan Murat Birsel ile 1999 tarihinde Ağustos ayında dünya evine girdi. İş ile birlikte Nişantaşı’nda yaşamına devam eden Gülse Birsel, anne olmaya uygun biri olmadığını ifade etti. Başarılı ismin çocuğu yoktur.

Gülse Birsel estetiksiz hali

Senaryosu yazarlığı ve oyunculuğu ile sık sık ekran karşısına geçen başarılı ismin hakkında sıklıkla sorulan sorulardan biriside estetik yaptırıp yaptırmadığı olmuştur. Başarıları ile tüm Türkiye tarafından tanınır hale gelen Gülse Birsel, estetik yaptırmamıştır.

Gülse Birsel İnstagram adresi

Sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanan ve paylaşımlarda bulunan Gülse Birsel, güzelliği ile ön planda olmaya devam ediyor. Bir çok alanda başarılarını kanıtlayan Birsel, İnstagram platformunu aktif olarak kullanıyor. Başarılı oyuncunun İnstagram platformunda 3.4M takipçisi bulunuyor.

Gülse Birsel İnstagram adresi https://www.instagram.com/gulsebir/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Safa Sarı kimdir? Safa Sarı nereli?  hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx