İsim Anlamları

Gülsüm İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Etrafımızda çok sık karşılaştığımız kız isimlerinden biri olan Gülsüm isminin anlamı ve özellikleri anne ve babalar tarafından oldukça merak edilmektedir. Telaffuzu düzgün ve kulağa hoş geldiği için de tercih sebebi olmaktadır. Geçmişten günümüze popülerliğini hala koruyan Gülsüm ismi bebeği olacak anne babaların da bu kadar yaygın olan Gülsüm isminin özelliklerini sıkça araştırdığı gözlenmektedir. Peki Gülsüm isminin anlamı nedir? Gülsüm isminin özellikleri, Gülsüm isminin harf analizi ve Gülsüm ismi Kur’an da geçiyor mu gibi sorularının cevaplarınızı yazımızda sizler için derledik.

Gülsüm İsminin Anlamı

Eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş olan Gülsüm isminin anlamı dolgun yüzlü, yuvarlak, güzel anlamlarına gelmektedir.

Gülsüm İsminin Kökeni Nedir?

Gülsüm ismi Arapça kökenli bir isimdir.

Reklamlar
Gülsüm İsminin Özellikleri
Gülsüm İsminin Özellikleri

Gülsüm İsminin Özellikleri

 • Gülsüm isminin özellikleri arasında şüphesiz en bilindik olanı mantıktan önce duygularıyla hareket etmeleridir. Hisleri de oldukça kuvvetlidir ama yine de hislerine güvenerek hareket etmemeleri gerekir. Hem duygusal yapısı hem hislerinin kuvvetli olması aldığı kararlar doğrultusunda hayal kırıklığına uğratabilir. Girdiği her ortamda kendisini çok iyi ifade eder ve dikkatleri üzerine toplamayı da ihmal etmez.
 • Özgürlüklerine düşkün de olsalar, baskıya kısıtlamaya gelemiyor olmalarına rağmen tam bir aşk insanıdır. Sevdiği insanı tam severler ve onlar için yapamayacakları şey yoktur. Hatta hayatın merkezine koyup fazla beklentilere girerek kendilerini duygusal olarak riske atabilirler. Bunu yanı sıra arkadaşlık ilişkileri oldukça iyidir. Dışarıda gezip tozmayı, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi severler.
 • Enerjileri oldukça yüksektir. Uykuyu sadece ihtiyacı olacak şekilde uyur ve geri kalan vakitlerini hep enerjik bir şekilde geçirirler. Ama bu demek oluyor ki ev hayatını sevmez hep dışarıda vakit geçirirler. Tam aksine evcimen bir yapıya sahiptirler. Hesabını bilir maddi durumuna dikkat ederler.
 • Her daim amaçları hedefleri olan insanlardır. Çevrelerinde her zaman farklı insanlar olmalarını isterler. Bu yüzden oldukça fazla aktivitelere katılıp çevre edinirler. Ancak bu hareketli hayatın içerisinde zaman sıkıntısı yaşamaları kaçınılmaz olmaktadır.
 • Mantıktan önce duygularıyla hareket ederler. Hisleri de oldukça kuvvetlidir ama yine de hislerine güvenerek hareket etmemeleri gerekir. Hem duygusal yapısı hem hislerinin kuvvetli olması aldığı kararlar doğrultusunda hayal kırıklığına uğratabilir. Girdiği her ortamda kendisini çok iyi ifade eder ve dikkatleri üzerine toplamayı da ihmal etmez.

Gülsüm İsminin Harf Analizi     

G: Sürekli güce ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden de güçlü olmak için elinden geleni yaparlar. Çevresinde parmakla gösterilmek ve dikkat çekmek her daim hoşlarına geçer.
Ü: İşlerini aceleye getirmeden emin adımlarla yapmayı tercih ederler. İş disiplinleri her şeyden önce gelir. Her daim amaçları vardır. Ve bu amaçlarına ulaşmak için planlı bir şekilde çalışmayı hedeflerler.
L:Yetenekleri ile konuşulmaktadır. Özellikle de sanatsal yönleri oldukça fazladır. Her konuda eğitim alıp kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Geliştirdikleri yeteneklerini de sergilemekten asla kaçınmazlar.
S:Hayalperest kişilikleriyle kendi dünyalarında yaşarlar. Kafasının içinde farklı bir dünya vardır ve bu dünyayı hayal edip kurarken oldukça eğlenirler. Tabi bazen aşırıya kaçıp gerçekle hayali karıştırdığı bile olabilir.
Ü: İşlerini aceleye getirmeden emin adımlarla yapmayı tercih ederler. İş disiplinleri her şeyden önce gelir. Her daim amaçları vardır. Ve bu amaçlarına ulaşmak için planlı bir şekilde çalışmayı hedeflerler.
M:Maddi boyutu hep düşünürler ve tasarruflu bir yapıya sahiptirler. Özellikle de ticaret faaliyetlerine yatkındırlar. Zekasıyla kendisine hayran bırakır.
Gülsüm İsminin Harf Analizi

Gülsüm isminin Numerolojisi Kaçtır?

Gülsüm ismi 6 harften oluşmaktadır.

 • G: 8
 • Ü: 26
 • L: 15
 • S: 22
 • Ü: 26
 • M: 16

= 113

Gülsüm İsminin Numeroloji Toplamı: 113 çıkmıştır.

Gülsüm İsmi Kur’an- ı Kerim’ de Geçiyor Mu?
Gülsüm İsmi Kur’an- ı Kerim’ de Geçiyor Mu?

Gülsüm İsmi Kur’an- ı Kerim’ de Geçiyor Mu?

Gülsüm ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Fakat bu bebeğinize koymamanız gerektiği anlamına gelmemektir. Kur’an-ı Kerim’de geçmeyen ama birbirinden güzel olan isimler arasında yer almaktadır Gülsüm ismi.

Reklamlar

Gülsüm İsminin Ebced Değeri

 • Ebced Değeri: 596
 • Arapça Yazılışı: گلثوم

Gülsüm İsmi ile İlgili Akrostiş

Gecelerce karanlıklarımda yüreğimi sevginle aydınlatan
Ümitsiz zamanlarda kalbime sevinç çığlığı attıran
Lakin neden gibi sorularla aşkımızı hiç yıpratmadan
Seni seviyorum demeyi esirgeme bu yüreğimden
Üzülme aşkım mahşere kadar benimsin hasretlim
Mutsuzluklarımın içinde tek mutlu olma nedenimsin bebeğim.

Bu yazımızda sizlere özellikle de anne baların merak edip araştırma yaptığı Gülsüm isminin detaylarını derledik. Gülsüm isminin anlamı, Gülsüm isminin özellikleri, Gülsüm isminin harf analizi ve Gülsüm ismi Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu gibi birçok sorulara cevap verdik. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

İlginizi çekebilir: Yekta İsminin Anlamı ve Özellikleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx