Magazin

Havoş Kimdir?

Reklamlar

Sosyal medyada havoş olarak tanınan Havva Yılmaz’ın havos isimli bir instagram sayfası vardır ve tekstil bayan giyim üzerine satış yapmaktadır.

Aynı zamanda bir web sitesi de açmış oradan da satışlarına devam etmektedir. Başarılı sosyal medya fenomeni ve havoş markasının kurucusu Havva Yılmaz hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Havoş Kaç Yaşında?

Havva Yılmaz 19 Mayıs 1992 tarihinde doğmuştur. 2020 itibari ile 28 yaşındadır.

Reklamlar

Havva Yılmaz Havoş Eğitimi

Havva Yılmaz Gazi Üniversitesi Tekstil Tasarımı ve Üretimi bölümünden mezun olmuştur.

Havoş (Havva Yılmaz)
Havoş (Havva Yılmaz)

Havva Yılmaz Havoş Kiminle Evli?

Havva Yılmaz‘ ın eşi Tayfun Yılmaz’dır. 2015 yılının 2 Mayıs tarihinde evlenmişlerdir. Zeyna isimli bir köpekleri vardır. Eşinin ailesi ile yakın oturmaktadır. Ve ailesi olarak görmektedir. İlişkileri oldukça samimi ve sıcaktır.

Havoş (Havva Yılmaz)
Havoş (Havva Yılmaz)

Havoş Havva Yılmaz Sosyal Medya

Havva Yılmaz’ın havos isimli instagram hesabı vardır. www.havos.com.tr hesabından satılan kadın giyim, elbise, etek bluz gibi ürünleri instagram hesabından da satmaktadır. İnstagram hesabının 1.2 milyon takipçisi vardır. Ankara Bahçelievler Mahallesi Çankaya merkezlidir. Limited şirket şeklindedir.

Havva Yılmaz’ın havosdahavos isimli bir instagram kanalı daha vardır. Kendi yaşamını bu sayfada paylaşmaktadır. Hesabının 179 bin takipçisi vardır.

Reklamlar

Havva Yılmaz Youtube kanalında güzellik ve makyaj videolarıyla büyük bir kitlenin beğenisini kazanmış başarı e-ticaret kurucusudur. Youtube kanalında evde kıvırcık saç yapımı yayınladığı videosunda konusunda detaylı bilgiler vermiştir.  

Havoş (Havva Yılmaz)
Havoş (Havva Yılmaz)

Havva Yılmaz Havoş Markası

Havva Yılmaz’ın çocukluk hayali kendi markasının olmasıdır. Okul bittikten sonra mağaza açmadan instagramdan influencer kişiliği ile e ticaret ile başlamıştır. İnstagram satışı ile başlamış daha fazla kişiye ulaşabilmek ve daha rahat ulaşıma geçmek için e- ticaret üzerinden alışveriş yapmanın da daha güven vereceği için web sitesi açarak başlamıştır. İnstagram üzerinden tek bir ürün alacakken e- ticaret sitesinin satışı daha kolay ve güvenilir hale getirmesini sağlamıştır.

Havoş’un büyüme süreci 2,5 yıldır online olarak devam etmektedir. Fiziki bir mağazası yoktur. Ancak sabrederek ve işine sürekli vakit ayırarak olduğunu söylemektedir. Bu işte mola olmadığını söylemektedir.

Havoş bu işe 2,5 yıl önce 5000 TL’lik ürün alımı işe başlamıştır. Sattığı ile de ürün almaya devam ederek sermayesini bu şekilde devam ettirmiştir. Bir yıl sonra kar elde etmeye başladığını söylemektedir.

Ürün seçiminde kendi tarzına uygun olan ürünleri seçtiğini ve trendleri takip ettiğini söylemektedir. İade ve değişim konusunda sıkıntı yaşanmadan müşteriyi mağdur etmeden süreci yönetmeyi çalıştıklarını söylüyor.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx