Makyaj

Hocam Sadece Rimel Var Diyen Kız Makyajı Danla Biliç

Danla Biliç Liseli Kız Makyajı

Reklamlar

Danla Biliç, her zaman yaptığı olay açıklamalar, muhteşem  makyaj videoları ve yaşam tarzıyla milyonlarca insanın dikkatini çekiyor. Danla Biliç, uyguladığı makyaj teknikleri ile çok beğeniliyor. Bu yazımızda, Danla Biliç’in Youtube kanalında yayınladığı Hocam Sadece Rimel Var Diyen Kız Makyajı videosunu sizler için yazdık. 

Hocam Sadece Rimel Var Diyen Kız Makyajı Danla Biliç Videosu
Hocam Sadece Rimel Var Diyen Kız Makyajı Danla Biliç Videosu

Hocam Sadece Rimel Var Diyen Kız Makyajı Danla Biliç Videosu

Merhabalar liseliler, balonumdan da görmüş olduğunuz gibi, an itibariyle 1 milyonum. Belki siz bu videoyu izlerken bir milyon, iki milyon, üç milyon, dört milyon bile olmuş olabilirim deyip havaya girerler ya Sinan! Yok be! Fazlasında gözüm yok! Bu bile benim için bir hayaldi diyebiliriz yani. Bugün ne yapıyoruz?  Liseli makyajı yapıyoruz. Hocam sadece rimel var makyaj yapıyoruz ama tabii ki sadece rimel sürecek halimiz yok. 

Şimdi bu liseli makyajı olduğu için liselilere muazzam bir ürün tavsiye edeceğim. Mac Face and Body Fondöten. Şöyle göstereyim. Dünyanın en muazzam, en su gibi, en kapatmayan ve en işe yaramayan fondötenlerinden biri diyebilirim. Yok, şaka bir yana aşırı aşırı aşırı doğal makyaj yapmak istiyorsanız ve hocalarınızın makyaj yaptığınızı anlamamasını istiyorsanız ki ben  tam tersi, herkesin anlamasını isterdim, bu fondötenden kullanabilirsiniz. Diyeceksiniz ki, Danla o fondöten çok pahalıdır. Biz daha liseliyiz. O zaman yiyip içmeyeceksin. Kalite asla tesadüf değildir Sinan. Bunu asla unutma! 

Reklamlar

Bak şimdi bu fondöteni Beauty Blender ile uygulayacağım. Şöyle elime sıkıyorum. Su gibi zaten… Benim az bak burada bile gözükmüyor Bunu, bununla kalacağımı asla sanma. İkinci fondöteni getirdim yanıma… Bunu sadece çok cilt problemleri olmayan liseli prenseslerim için getirdim. Youtuberlar, bu fondöteni sürüp, makyajsızmış gibi çıkıyorlarmış kamera karşısına.  Danla Bilic yer mi bunları be! İlk videomda yeminim var. Hepsini bitireceğime dair Sinan! Sinan bana bugün öyle bir bakıyor ki, karşıda, böyle hani ilk kez tanışmışız bugün. Napıyor bu kız der gibi…  Balonlarım mı dikkatini çekti Sinan? İlk kez mi karşında bir milyonluk bir Türk Youtuber gördün? 

Sinan:  Alayına sallayacaksın bugün! Kimse tutamaz beni, çok modumdayım. Birazdan Atakan Özyurt, ben ve Danla Bilic falan olarak terasta fotoğraf çekimine çıkacağız.

Hem milyonluk kullanıcıları olduğumuz için bebişim. Sinan’cığım balon diyince bi moralin bozuldu gibi oldu. Kıskandıysan çekmecede su balonu var senle onları  şişirip şişirip patlatabiliriz.

Sinan:  Hahahahaha

Reklamlar

Kıyamam Sinan. Neyse. Tabii ki ben bu fondötenle kamera karşısında daha fazla duramayacağım için yeni bir fondöten keşfettim. Bobbi Brown’ın stick fondöteni…  Bilirsiniz ki stick fondötenlere bayılırım. Kryolan Tv Paint Stick ürününe kötü derler. Onu bıraktığımdan beri sivilce çıktı. Direk geri dönüş haftaya. Bundan sonra asla başka fondöten kullanmam. Asla! Bebek gibi cildim vardı. Her yerimde bir şeyler çıkarttı. Bünye alıştı tabi güzelim fondötene. Kaldıramıyor başkasını. Yüzümüzü aydınlatacağız. Mac Prolong Concealer kullanacağız. Her zaman söylediğim gibi NW15 Rengini kullanıyorum. En açığı olması lazım. 

Bir tayfa türedi. Bu neden ünlü? İşte Danla Bilic’i kim ünlü yaptı? Sana ne! Sana ne!  Kim yaptıysa yaptı! Beni kim seviyorsa sevdi! Sana ne! Bunlar sanıyor ki böyle birkaç işte fazla kişi seni tanıyınca üçüncü bacağın ya da üçüncü kolun çıkıyor filan sanıyorlar. Kuduruyorlar evde… Bir şey olduğu yok. Hala aynı hayatı yaşıyorum ahaha. Hala buraya geliyorum videomu çekiyorum evime dönüyorum. Bi sakin olun! Nasıl kuduruyorlar, nasıl kuduruyorlar! Hoşuma da gitmiyor değil Sinan :)) Bilirsin severim kudurtmayı!

Şu kontür çizgilerimi çekeyim, sonra sabitleyeceğim. Kontür için ne kullanıyorum? Benefit Cosmetics Hoola Bronzer kullanıyorum. 

Danla Biliç
Danla Biliç

Sinan: Çok mahçup olduğun bir anın var mıydı mesela?

Etek açılma mevzuları çoktu. Mesela şey olmuştu bir gün. Sınıfta kendi kendime, sınıfta değil bahçede topu alıyorsun bacağının arkasından atıyorsun ve arkadaki tutuyor topu. Bunu neden etekle yaparsın! Ya neden yapıyorsun! Ama iyi de yapıyordum, açılmıyordu eteğim asla! Yani o konuda dikkatliydim.

Sinan, bütün okul arkamda, döndüm arkamı, aldım bir güzel topu. Nasıl havalıyım ama bir de böyle… Biraz şeyim ya hani erkeksi bi tavrım var lisede. Bir açtım. Ben farkında değilim olayların… Ben daha normal top geçti gitti sanıyorum, gayet hayatıma devam ediyorum filan. Herkes böyle bakıyor falan filan… Öyle devamını anlatmak istemiyorum. 

Bir diğeri de etek buraya sıkışır. Hiç yaşadın mı diyecektim, utanmasam. Servisten indim bir gün, farkında değilim. Mahallede yürü babam yürü, eve yürüyorum. Bakkala falan gittim. Cips aldım, çikolata aldım, eve geldim. Annem dedi ki eteğin dedi. Noldu dedim. Arkana sıkışmış eteğin, dedi. Eteğim böyle ben sokakta dolaşmışım. On dakika boyunca ağla babam ağla, bütün akşam herkes popomu gördü diye. Çok kötüydü. Bir kişide uyardı mı? Bir uyar yani! O kadar sokak beni tanıyor. Bir kişi de beni uyarmadı. Alışıktım, öyle eteğim açık geziyordum ben bütün sene farkında olmadan

Sabitleme pudrasına geçeceğim arkasından eyeliner çekeceğim. Liselilerin hepsi pazartesi günü okula eyelinerlı gidiyor. MAC’dan şöyle bir sünger aldım. Yirmi beş tanesi yirmi beş lira olan. MAC’in en ucuz şeylerinden biri bu makyaj süngerleri… Diğer süngerlerden bir artısı ve eksisi var mı bilmiyorum. Neyse yine sabitleme pudram aynı… Laura Mercier Secret Brightening Powder kullanıyoruz. Neyse, bu biraz dursun.

Şimdi eyeliner çekeceğim. Lisede bayılırdım eyeliner çekmeye… Bir de hoca görmesin diye şöyle dururdum. Aşağı bakınca görecek ya! Hocam nasılsınız, günaydın falan diye konuşurdum. Bayılırım eyeliner çekmeye… Bu arada ben uzun eyelinerı çok iyi çekemediğimi fark ettim. Gülme Sinan! O yüzden şu Sephora’nın küçük eyelinerları var, çok tatlı bak! Neymiş bu… Neyse, bunlar da minicik böyle. Çok rahat çekiliyor, o yüzden Sephora Collection Fingertip Eyeliner’ı tavsiye ederim.

Eyeliner’ ı elime alınca aklıma çok kötü bir hikaye geldi. hemen size anlatacağım.  Sinan dinle! Muazzam bi3 hikaye! Bi̇r dayak yeme öyküsü kgjdkfjgdjfh. Danla Biliç’i nasıl dövdüler??? Bak şimdi lisedeyiz. Hande diye bir arkadaşım var, çok yakın arkadaşım. Bir kızla, sınıftan bir kızla kavga ediyor. Bende okulun prensesiyim. Yani hiç kimseyle böyle muhattap olmaz, burnu havada, hani kavga etmez, kavga gürültüsü yok kızıyım. 

Neyse, gel dedim, dövelim, topladım bizim kızları. Toplam beş kişiyiz. Döveceğimiz kızın adı da Aslı. Ben İstanbul Müzik Lisesinde okudum. Her kişinin bireysel odası var okulda… İşte enstrüman çalışılan odalar var. Kızda bir iki saat önce kafasını merdivene vurmuş, düşmüş. Pardon kalorifere vurmuş ve düşmüş, baygın yatıyor odada. Yani baya kötü durumda. Hani bi acı artık di mi, yani ertesi gün döversin!

Yok ama döveceğim ben kızı! Neyse, gel dedim Aslı dedim. Seni Hande’yle barıştıracağım falan. Bu da şey sigarayı çok severdi. Dedim, sigara var dedim, gel dedim, durağa çıkacağız. Bu, zaten sigarayı duyunca ağrı mağrı hiçbir şey kalmadı kızda. Dinle Sinan! Beş kişiyiz, Aslı tek kişi. Eee liseden çıkıyorsun. İlerde şey var, bu ambulansların gittiği 112 yeri var yani 112’nin binası ambulanslar filan ordan gidiyor.

Bir şey oldu Hande’yle bu birbirine girdi. Bir şey oldu tamam mı? Ben kızın saçına yapıştım. Kız şimdi bu tarafta Hande, ben kızım tamam mı. Ben Aslıyım, bu tarafta da ben varım. Hande saçı tuttu, aşağı eğdi, beni tuttu aşağı eğdi, üçümüz de aşağıdayız. Ben kızın yüzünü cimcikliyorum. Benim de en yakın arkadaşım gerizekalı biber gazı taşıyor.

Bu da demiş ki bari şu kıza biber gazı sıkıyım hani bayılsın da bizim kızları kurtarayım diye. Ben aşağıda dayak yiyorum. Hani kızı dövüyorum ama aynı anda dayak yiyorum ya tamam dayak yeme kısmında sorun yok. Beş kişi, bir insanı alıp neden orada ben dayak yi̇yorum? İlerden geldi ordan, kasım kasım geldi. Biber gazını al sen aşağıdan benim bütün suratıma sık! Ben yokum yokum hani̇ ben dedi̇m. Tamam hani̇ salıyorum kendi̇mi̇… 

Danla Biliç
Danla Biliç

Bu kız beni̇ dövsün aşağıda kdfjgkdfj. Bu kız beni öldürsün napıyorlarsa yapsın bunlar dedim. Hani benim dünyam zaten karardı. Neyse ambulansçılar koştu geldi ama kız beni perişan etti ahahah. Böyle bir dövme yok yani. Beş kişi, bir kıza dalıyorsun ve orda dayak yiyen kız ben o değil benim.

Neyse adamlar ambulansa aldılar. Hani bizden korumak için ambulans ben adama yalvarıyorum beni alın ambulansa diye. Dayak yiyen benim orada. Abi diyorum beni alın, yedi gün filan yattım rapor aldım. Böyle bir dayak yeme yok yani anladın mı. İnsan, bilmiyorum çok çok kötü bir anıydı benim için…  Kızla barıştım ne yapacağım, helal olsun dedim yani! Beş kişi arasından seçti beni aldı dövdü konuyla uzaktan yakından bile alakam yok. Hande, Allah belanı versi̇n!!! Sana di̇yeceğim tek şey budur! İki̇ yakan bi̇r araya gelmez i̇nşallah! 

Eyelinerımı sürerken aklıma bir şey geldi Sinan. Pudramı dağıtacak fırçamı evde unutmuşum, ne yapacağım? Ama şunu unutma, Danla Bi̇li̇ç hi̇çbi̇r zaman yarı yolda kalmaz! Şimdi rimelimi sürmeden önce bir de kaşımı dolduracağım. Ne kullanıyorum? Benefit’in Goof Proof  mu ne öyle bir şey… BENEFIT COSMETICS GOOF PROOF KAŞ KALEMİ, bununla kaşlarımı dolduracağım. Bir tarafı fırçalı.

O kadar nefret ediyordum ki ben lise arkadaşlarımdan mezun olduğum gün böyle hepsi ağlıyolardı. Ama ben dedim ki bir daha yüzünüzü dahi görmek istemiyorum. Yıllık filan yaptırdı bunlar ne yazdım, ne yıllığım var, hiçbir şeyim yok, hiçbiriyle görüşmedim, hiçbirini bir yerden takip etmem. Niye bilmiyorum, nefret ediyordum hepsinden, nefret ediyordum. Liseden kaynaklı da olabilir.

Her sabah kalkıp yedide gittiğim bir yerdi, yüz yüze baktığım bir insanı sevemem Sinan! O yüzden lise ile ilgili çok anlatacak bir şeyim yok. İşte dayak yedim…. Bu kadar… Dört sene boyunca en kötü anım buydu dayak yedim. Mutlu anımı sorarsanız yok. Yazık ya böyle deyince de üzüldüm. Hocalarımı severdim, bazılarını… Üzüldüm Sinan böyle deyince ama bu onlardan nefret ettiğim gerçeğini asla değiştirmiyor.

Biraz rimel süreyim. Ne bu? Yves Rocher şöyle küçücük bir rimel… Yves Rocher Vertige Longueur Yoğun Hacim Veren Maskara sürüyorum. Çok güzel eğer doğru rimeli getirdiysem yanımda muhtemelen alt kirpik rimeli ama ben üst kirpiklerime de sürüyorum. Yanaklarıma da Yves Saint Laurent’in Kiss and Blush’ını geçeceğim. YVES SAINT LAURENT Kiss&Blush Ruj ve Allık, hem dudaklarınıza hem yanaklarınıza kullabileceğiniz hem allık hem de ilk kez yanaklarıma kullanıyorum şu an.

Danla Biliç ile okuldan atılmaya hazır mısınız makyajı… Şimdi Hourglass Ambient Allık süreceğim. Üzerinden de şu Hourglass’ın pembe allığını geçiyorum. 

Hocam, Allah çarpsın makyaj yok. Hatırladım lise son sınıfta, hayır lise ikideyim. En serseri dönemlerimiz… Annecim babacım tekrar özür diliyorum. Dedim ya bireysel odaların olduğu katta bir de hocaların sınıfları var. Her hocanın bizde ayrı sınıfı vardı. Çünkü  bire bir ders yapıyor işte kemancı yan flütçü vesaire… Neyse biz okul çıkışı okulunda böyle reislerinin birinin bir kardeşi var. Bir çocuk bize de dedi ki kim kimiz üç kız ve bir erkek. Ama hepimiz çok yakın arkadaşız böyle serseri tayfa, burnu havada tayfa falan. Gelin dedi, okul çıkışı dedi, bira alalım dedi. Hocanın odasına gidelim dedi, içelim dedi.

Birincisi o kadar  bireysel oda varken neden hocanın odası, niye hocanın odası? Neyse, biz gittik okul bomboş bu arada okul yatılı sadece şeyler kalıyor işte. Tabi biz yatılı kalmıyoruz da bir de bu ne denir hocalara nöbetçi hocalar kalıyor yani okulda. Hava karardı falan filan… Neyse bunlar gidip bira falan aldı, çok çılgınız biz, biz gayet uçuyoruz ediyoruz falan, büyük kapı açıldı. İşte o büyük koridora giren büyük kapı açıldı. O dayak yediğimde ne hissettiysem onu hissettim. Sonum buymuş dedim ve bekliyorum. 

Diğer arkadaşım küçücük olduğu için hemen dolaba girdi. Dolaba girsen ne olur, adam zaten kafasını eğse görüyor yani seni. Ben zaten dona kalmışım. Ne yapacağımı şaşırdım. Hoca girdi içeri. Kız yere yattı ve namaz kılmaya başladı. Ben başıma gelene mi yanayım. Kafası güzel. Ne yapıyoruz biz şu an, birisi dolaba girmiş, kız önümde namaz kılıyor. Hoca da deli herhalde bunlar dedi ve gitti. Hoca da siz niye namaz kılmıyorsunuz dedi bize. Arkada bira kutuları falan var. Çok kötüydü. Hala bak aklıma geliyor. 

Neyse, ruj süreyim biraz. Bu renk mi, şu renk mi? Bence bu. Teşekkürler Sinan. Flormar Waterproof Lip Liner 201 dudak kalemi ile dudaklarımı çerçeveliyorum. Dudaklarımı büyütebildiğim kadar büyütüyorum. Liseliyim diye dudaklarımı küçültecek halim yok. MAC’in Retro Matte Back in Vogue rujundan sürüyorum. Bunu sürüyoruz ki hoca sil onu dediğinde dudağınızda kalsın. Şimdiki liseli kızlar ne kadar şanslı.

Bizim rujlarımızı eskiden, hoca sil dediği zaman peçeteyle siliyorduk ve hemen rujlar çıkıyordu. Bir videomuzun daha sonuna geldik. Liseli kızlara sesleniyorum. Saçlarınızı boyamaktan, rujunuzu sürmekten, eyeliner çekmekten asla kendinizi alıkoymayın. Ben bunları yaparak bu günlere geldim diyormuşum. Bir sonraki videoda görüşmek üzere canlarım. Hepinizi çok öpüyorum.

Hocam Sadece Rimel Var Diyen Kız Makyajı Danla Biliç

Hocam Sadece Rimel Var Diyen Kız Makyajı Danla Biliç adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Makyajla Göz Büyütme ve Küçültme | Merve Görgöz adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx