Sağlık

İmpetex Krem Ne İşe Yarar?

İmpetex Krem Faydaları

Reklamlar

İmpetex krem pek çok farklı dermatolojik rahatsızlığı tedavi eden bir üründür. Eğer İmpetex krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

İmpetex Krem Nedir?

Bu krem diflukortolon valerat ve klorkinaldol bazlı bir ilaçtır. Bu krem, antibiyotiklerle ilişkili aktif kortikosteroidler terapötik grubuna ait bir üründür. Bu krem genel olarak bakteriyel, fungal veya karışık ovenfeksiyonlar ile komplike olan kutanöz inflamatuar ve alerjik patolojilerin tedavisinde kullanılır.

Reklamlar

İmpetex Krem İçeriği

Bu kremin aktif maddeleri diflukortolon valerat ve klorkinaldoldür. Yardımcı   maddeleri ise polioksietilen stearat, stearil alkol, sıvı parafin, beyaz vazelin,karboksivinil polimer, sodyum hidroksit pellet, disodyum edetat dihidrat ve saf sudur.

İmpetex Krem Muadili

Nerisona-C krem bu kremin muadilidir.

İmpetex Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddeleri diflukortolon valerat ve klorkinaldol adlı bileşenlerdir.

İmpetex Krem
İmpetex Krem

İmpetex Krem Neye Yarar?

Bu kremin terapötik etkinliği, farklı ve tamamlayıcı terapötik aktivitelere sahip iki aktif bileşeninin varlığı ile açık bir şekilde ilişkilidir. Bu da onu bakteriyel süperenfeksiyonlar ile komplike olan enflamatuar cilt lezyonları sırasında mükemmel bir tıbbi uzmanlık haline getirir. Aslında diflukortolon valerat, genellikle topikal kullanım için kullanılan bir kortikosteroiddir, hem enflamatuar sitokinlerin sentezini garanti etmek için gerekli moleküler olayların kaskadını inhibe etme kabiliyeti hem de hatırlama ve aktivasyonu inhibe etme kabiliyeti ile desteklenen belirgin bir anti-enflamatuar aktivite ile donatılmıştır. 

Reklamlar

Klorkinaldol, geniş kinolon ailesine ait bir antibiyotiktir bu nedenle hem gram pozitif hem de negatif bakterilere ve bazı dermatofitlere ve mayalara karşı genellikle etkili olan geniş spektrumlu bir antibiyotik aktivitesi ile donatılmıştır.

Ayrıca bu durumda etki mekanizması, bakteriyel DNA replikasyon işlemlerinde yer alan enzimlerin aktivitesini inhibe etme kabiliyeti ile ilişkili görünmektedir. 

İmpetex Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem bakteriyel, fungal veya karışık enfeksiyonlar nedeniyle komplike olan enflamatuar ve alerjik cilt hastalıklarını iyileştirmek için kullanılır. Bu krem ciltteki bakteriyel enfeksiyonların, mayaların ve mantar enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde etkilidir.

Diflukortolon, çeşitli cilt bozukluklarının tedavisinde glukokortikoid aktivitesi için topikal olarak kullanılan bir kortikosteroiddir. Genellikle yüzde 0.1 veya yüzde 0.3 valerat içeren bir krem ​​veya merhem olarak kullanılır. Topikal olarak, özellikle geniş alanlara, hasarlı cilde veya tıkayıcı pansumanlar altında uygulandığında, kortikosteroidler sistemik etkilere neden olmak için yeterli miktarda emilebilir.

İmpetex Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin kullanımından önce lezyonun kökenini ve herhangi bir kurallı uygunluğu açıklığa kavuşturmak için dikkatli bir tıbbi muayene yapılmalıdır. Kortikosteroidlerle yapılan herhangi bir topikal tedavide olduğu gibi, bu kremi kullananlar için bile, hastanın potansiyel yan etkilerin insidansını sınırlamak ve tedavinin etkinliğini optimize etmek için yararlı olan bazı basit hijyenik sağlık kurallarına uyması gerekir. Daha doğrusu, hasta ilacın göz ve mukoza ile temasından kaçınmalı, uygulamayı geniş bölgelere uzatmaktan kaçınmalı, tedaviyi gerekli olanın ötesine uzatmamaya, yan etkilerin ortaya çıkmasından sonra doktora danışılmalı ve ilaç çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.
  • Bu kremin kullanımı için yukarıda belirtilen kontrendikasyonlar, fetus ve bebeğin sağlığı için kortikosteroidlerin toksik ve mutajenik potansiyeli göz önüne alındığında, hamileliğe ve sonraki emzirme dönemine de uzanır. Bu yüzden hamilelik döneminde bu krem kullanılmamalıdır.
  • Şu anda, farmakolojik etkileşimler bilinmemekle birlikte, sitokrom inhibitör ilaçların eşzamanlı alımının, emilen kortikosteroid miktarının kan konsantrasyonlarını artırabileceği unutulmamalıdır.
  • Bu kremin kullanımı, aktif maddelere veya yardımcı maddelerden birine aşırı duyarlı olan hastalarda, yetersiz tedavi edilen viral, bakteriyel ve fungal enfeksiyonlarda, akne, rozasea ve perioral dermatitten muzdarip hastalarda kontrendikedir.

İmpetex Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu krem, 1 gram klorkinaldol ve 0,1 gram diflukortolon valerat içerir. Bu kremin dozları ve alım zamanlaması, doktorunuz tarafından hastanın klinik koşullarına ve ulaşılacak terapötik hedeflere göre tanımlanmalıdır. Bu krem uygulanmadan önce ellerin suyla ve sabunla temizlenmesi gerekir. Prensip olarak, uygun miktarda kremin günde iki ila üç kez ince bir tabaka halinde uygulanması önerilir. Bu kremin uygulandıktan sonra da ellerin suyla ve sabunla yıkanması önerilir.

İmpetex Krem Yan Etkileri

Bu kremin tedavisi eritem, kontakt dermatit, hipertrikoz, kutanöz atrofi, stria ve telenjiektazi gibi lokal ve geçici istenmeyen etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Neyse ki, kayda değer yan etkiler daha nadirdir. Bu yan etkilerden herhangi birisini ya da birkaçını görürseniz derhal bu kremi kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuza başvurun.

Bizi İnstagramda Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx