İsim Anlamları

İnci İsminin Anlamı Nedir?

Reklamlar

İnci ismi de son zamanlar çok tercih edilen isimlerden biridir. İnci İsminin Anlamı, İnci isminin analizini ve İnci ismiyle ilgili birçok bilgiyi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İnci ismi Kuran’da Geçiyor mu?

İnci İsmi Kuran’da geçmemektedir.

Reklamlar

İnci İsmi Caiz Mi?

İnci isminin dine göre caiz olup olmamasına dikkat etmeniz oldukça güzeldir. İnci ismi Kuran’da geçmemesine rağmen caiz olmayan isimler listesinde yoktur. Bu ismi çocuğunuza koyabilirsiniz. İsimleri koyarken anlamlarına da dikkat etmeyi unutmayın.

İlginizi çekebilecek içerik: Defne İsminin Anlamı ve Özellikleri

İnci İsminin Anlamı

İnci ismi kız bebeklere koyulduğu için rengi pembedir. İnci isminin anlamı istiridye cinsinden deniz canlılarının içinde çıkan parlak, yuvarlak ve ziynet eşyası olarak kullanılan değerli sedef renginde bir taş şeklindedir. Bir diğer İnci isminin anlamı ise küçük, temiz ve sevimlidir. Ve bir de kıymetli anlamına gelmektedir.

İnci İsminin Sözlük Anlamı

İstiridye benzeri kabuklu deniz canlılarının içerisinde oluşan, değerli, küçük ve sedef renginde bir taştır.

Reklamlar

İnci İsminin İstatistikleri

İnci isminin Türkiye sıralaması 275’dir. Türkiye’de İnci isminden 34.862 tane vardır. İstanbul’da 7.429 İnci isminden vardır.  İnci isminin kullanım sıklığı; Türkiye’de her 2.352 kişiden birinin ismi İnci’dir.

İnci İsminin Numeraolojisi

İnci ismi 4 harften oluşur. İnci isminin baş harflerine karşılık gelen alfabe sıra numaralarının toplamı olan numeraloji sayısı aşağıdaki gibidir.

İNCİTOPLAM
121731244

İnci İsminin Anlam Falı

İnci isminin karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçü olmasıdır. Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmamaktadırlar. Monoton bir yaşam onlara göre değildir. Bulundukları ortam onları mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemezler. Hayatlarının her alanında böyle davranırlar. Kısıtlanmayacakları işlerde çalışmak isterler. Özgürlüklerine gelen en ufak bir tehdit istifa etmelerine neden olabilir. Bu sebeple kendi işlerini kurma ve patron olma taraftarıdırlar. Baskıcı bir aileye sahip olurlarsa genç yaşta evden ayrılabilirler. Kimsenin onlara karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak isterler. Özgürlüğünüze olan düşkünlükleri karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiler. Kıskanç ve sizi kısıtlayan biriyle beraber olmalarına imkan yoktur. Aradığı özellikler ise neşe ve zekadır.

İnci İsminin Kader Sayısı Ve Kişilik Özellikleri

İnci isminin her harfine karşılık bir kader rakamı vardır. Bu şekilde kader sayısı aşağıdaki gibidir.

i (9) + n (5) + c (3) + i (9) = => 2+6 = 8

İnci isminin kader sayısı 8’dir. Şimdi İnci isminin kader sayısına göre numeroloji yorumunu okuyabilirsiniz.

İnci Numeroloji Analizi

Direk sonuca ulaşmayı düşünen güçlü bir karaktere sahiptirler. Kararsızlığı hiç sevmezler ve aldıkları kararı uygulamaktan çekinmezler. İş hayatlarında, para yönetiminde ve tüm maddi konularda başarılıdırlar. Çok fazla gerçekçi davranmamalıdır. Ve kendisine karşı duran kişilere sertlikle değil alçak gönüllülükle yaklaşmalılardır. Biraz duygusal olmalılar.

Gizil güçleri disiplindir. Çok çalışmayı öğrenmelidirler. Hoşgörüsüz ve aşırı titiz olmaları ilişkilerini bozabilir. Olumsuzluğa kapılmamalı ve başarıya ulaşmak için çaba göstermelidirler. Önemli veya önemsiz işleri, parayla ilgili yatırımları öğrenebilirlerse, hayatlarını etkin bir biçimde yaşayabilirler. İnsanları kolayca tanıyabilirler, fakat maddiyatçılıkları ilişkilerini olumsuz yönde etkilemektedir, bunu artık fark etmelidirler.

İfadelerini güç ve parayla ortaya koymaktadırlar. Maddi dünya içinde kaybolmamalıdırlar. Diğer insanlara da maddi yönden destek olursanız bu şekilde huzura kavuşurlar. Bu yardımlar her şeyin maddi dünyayla ilgili olmadığını anlamayı sağlamaktadır. Diğer insanlar maddi güçleri iyi olduğundan dolayı çok şanslı olduklarını düşünebilirler. Fakat bu zenginliği arkasındaki sorumlulukları tahmin edemezler.

İnci İsminin Analizi

İnci isminin analizi baş harflerinin taşıdığı anlam ile ilgilidir.

HARFANALİZ
İÇok ama çok duygusal çabuk incinen kırılan hassas bir yapıya sahiptir.
NSağduyu sahibi kişiliği vardır üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
CDuygusal bir kişiliğe sahiptir ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır.
İÇok ama çok duygusal çabuk incinen kırılan hassas bir yapıya sahiptir.

İnci İsminin Anlam Yorumu

İsimler kendisini taşıyan kişilere bazı özellikler getirir. İnci isminin ismi taşıyanlara, kişiliğini yansıtan bazı özellikleri vardır.

İnci İsmi ile İlgili Akrostiş

İnci gibi beyaz tenine vuruldum
Narin ipek saçlarının kokusunu içime çeksem
Ceylanım olsan güzel gözlerinle
İncilse de canım bir tek senin uğruna

İnci İsmi ile Uyumlu İsimler

  • İnci Mercan
  • İnci Hüma
  • İnci Sare
  • İnci Lina
  • İnci Naz
  • İnci Nare
  • İnci Beril
  • İnci Nil

İlginizi çekebilecek içerik: Ela İsminin Anlamı Ve Özellikleri

Begonya Kadın Instagram: begonyakadin

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx