Teknoloji

İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır?

Reklamlar

İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır? Platformları değiştirmek, kişisel verileri ve depolanan tüm bilgileri taşımak ve en önemlisi hiçbir şey kaybetmeden taşımak, yeni bir terminal açarken birçok akıllı telefon kullanıcısı için en büyük endişelerden biridir. Özellikle kullanılandan farklı bir işletim sisteminde geçiş yapılıyorsa bu dahada önem kazanır. Farklı modeller olsa da günümüzde en yaygınları olduğu için iOS (Apple) veya Android (Google) kullanılıyor olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Veri aktarımının bir drama haline gelmesini önlemek için, bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmek adına çeşitli mekanizmalar vardır. İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır? Günümüzde hiç kimse bir “akıllı telefonun” bir telefondan daha fazlası olduğunun farkında değildir. Burada yaşam beklentisini, kişisel fotoğrafları, kişi takvimini, önemli olayları, yer imlerini, şarkılar veya videolar gibi multimedya dosyalarını kaydedebilirsiniz.

Android'den iOS'a Geçiş Yapmak
Android’den iOS’a Geçiş Yapmak

Android’den iOS’a Geçiş Yapmak

Son yıllarda, büyük markalar bir işletim sistemi ile diğeri arasında veri geçişini kolaylaştırmak için sistemlerine yeni özellikler dâhil etti. Gerçekten istenilen şey yeni kullanıcıları çekmektir. İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır? Android’den geliyorsanız ve bir iPhone satın aldıysanız, basit adımlarla nasıl yapılacağını mükemmel bir şekilde açıklayan Move to iOS uygulamasını indirebilirsiniz.

Reklamlar

Başlamadan önce, Android cihazı WiFi ağına bağlı olmalıdır. Yeni iOS cihazını ve Android cihazını elektrik prizine takmanız yeterlidir. Öncelikle, harici microSD kart dahil, aktarmak istediğiniz tüm içeriğin yeni cihaza sığacağından emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, mevcut verilerden bir seçim yapmanız gerekecektir.

Telefondan Telefona Veri Taşıma

İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır? iOS cihazını kurarken “Uygulamalar ve Veriler” ekranını arayın. Ardından, bir cep telefonundan diğerine sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanızı sağlayan “Android’den veri aktar”a basın. Ardından Android cihazında iOS’a Taşı uygulamasını açın ve “Devam”a dokunun. Karşınıza çıkan şart ve koşulları okuyup kabul ettikten sonra, “Arama Kodu” ekranının sağ üst köşesinde yer alan bir buton olan “İleri” butonuna tıklamanız gerekir.

Ardından yeni iOS mobilde “Android’den Dışa Aktar” adlı ekranda “Devam” düğmesini tıklayın. Ardından on veya altı haneli bir kod gelmelidir. İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır? Android cihaz internet bağlantısının zayıf olduğuna dair bir uyarı görüntülerse, bu göz ardı edilebilir. Ardından kod ile Android cihaza girilir. Sonrasında “Verileri dışa aktar”a geçebilirsiniz.

İşlem Adımları Tamamlama
İşlem Adımları Tamamlama

İşlem Adımları Tamamlama

Bu adımları tamamladıktan sonra, istediğiniz verileri seçmelisiniz. Android cep telefonu işlemin tamamlandığını belirtse bile, iOS cihazında görünen yükleme çubuğu kaybolana kadar her iki cihazı da bırakmakta bir sakınca yoktur.

Reklamlar

Aktardığınız içeriğin miktarına bağlı olarak, aktarım işleminin tamamı biraz zaman alabilir. İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır? iOS cihazında ayar çubuğu dolduğunda, Android cihazda “Tamam”a tıklayın ve ardından iOS cihazında “Devam”a tıklayın, ekrandaki adımları takip edin ve iOS cihaz kurulumunu tamamlayın.

İMessage’dan gönderilen SMS mesajlarının SIM kartta saklandığını, ancak iCloud uygulaması aracılığıyla manuel olarak aktarılabileceğini belirtmekte fayda vardır. Oyunların ve diğer uygulamaların manuel olarak desteklenmesi ve indirilmesi gerekir.

iOS’tan Android’e Veri Aktarı mı

Bunun tersi de mümkündür, ancak bu durumda Google “bulutundan” geçmek gerekir. Önce mevcut iOS cihazınıza Google Drive uygulamasını indirmeli ve bir Google hesabıyla oturum açmalısınız. İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır? Henüz sahip değilseniz, şimdi veya oturum açtığınızda oluşturabilirsiniz. Zaten yüklediyseniz, en son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.

Drive’a girdikten sonra Menü / Ayarlar / yedekleme sihirbazına gitmeniz gerekir. Sonrasında aktarmak veya kaydetmek istediğiniz tüm verileri ve dosyaları seçmelisiniz. Bu, bir WiFi ağına bağlanmayı gerektirir ve ne kadar çok malzeme depolanırsa, o kadar uzun sürer.

Ardından başka bir önemli aşama başlar. Yeni Android cihazınızda Google da oturum açmanız şattır. Bu iş için, iPhone’unuzu yedeklemek adına kullandığınız önceki hesabınız olduğundan emin olun. İPhone’dan Android telefona veri taşıma nasıl yapılır? Adımları tamamladıktan sonra Android cihazınıza giriş yaptığınızda, tüm içeriklerinize sahip olacaksınız ve sonrasın kullanmaya başlayabilirsiniz. Her durumda, örneğin Google’ın iletişim sisteminden “bulutta” saklanan bir kişi listesinin olması tavsiye edilir.

Akıllı Telefonları Değiştirmeyi Düşünmek
Akıllı Telefonları Değiştirmeyi Düşünmek

Akıllı Telefonları Değiştirmeyi Düşünmek

Genellikle akıllı telefonunuzu değiştirmeyi düşündüğünüzde ve bu bir işletim sistemi değişikliği anlamına geliyorsa endişelenmemek gerekir. İster iOS’tan Android’e, ister Android’den iOS’a geçiş yapın, prosedürler çok basittir ve bilgi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Tüm kişilerinizi, fotoğraflarınızı, takvim randevularınızı vb. kayıpsız aktarabilirsiniz.

iPhone’unuzu bırakıp Android’e geçmeye karar verdiyseniz, tüm verilerinizi bir telefondan diğerine aktarmak kolaydır. iOS’tan Android’e veya Android’den Android’e herhangi bir telefon için tamamen geçerli ve evrensel bir yöntem olsa da, birçok üretici geçiş yapmak için kendi uygulamalarını sunar. Verileri iOS’tan iOS’a kopyalıyorsanız iCloud yedeklemelerini kullanabilirsiniz.

Verileri Aktarmak İçin minimum Gereksinimleri

Verileri geçirebilmek için minimum gereksinimleri karşıladığınızdan emin olmalısınız. İlk şey, her iki cihaza da erişebilmeniz ve açık olmalarıdır. Yani wifi ve internet bağlantısı gerekir. Son olarak, bir Gmail hesabınız da olmalıdır.

Google hizmetlerine erişmek ve Play Store’dan uygulama indirmek için bir Gmail hesabına sahip olmak çok önemlidir. Bu nedenle, mevcut değilse, oluşturduğunuzda kullanıcı adının ne olacağını iyi seçmeniz önerilir.

Tüm bunlar kontrol edildikten sonra, bir sonraki adım Google Drive uygulamasını iPhone’unuza yüklenmesidir. Ardından Gmail hesabınızla giriş yapın ve ayarlara gidin. Bir yedekleme yapma butonu göreceksiniz. Bu videolardan fotoğraflara, takvim etkinliklerine ve Google bulutunda sahip olabileceğiniz kişilere kadar tüm bilgilerinizin bir kopyasını içerir. Bu işlemler, sahip olunan bilgi boyutuna bağlı olarak daha çok veya daha az zaman alıp almayacağını belirleyecektir. İlgili tüm işlemlerden sonra aktarma işlemi sorunsuz olarak gerçekleşir.

İlginizi çekebilir: Telefon WI-FI bağlanıyor ama internet erişimi yok sorununa çözüm!

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx