Teknoloji

Telefon WI-FI bağlanıyor ama internet erişimi yok sorununa çözüm!

Reklamlar

Bu yazımızda sizlerle WI-FI bağlı olmasına rağmen internet erişimi yok sorununa çözüm önerileri sunacağız. Mobil İnternet, sağlayıcıların güvencelerine rağmen, her yerde mevcut değil ve paradan tasarruf etmek istiyorum: çoğu tarifede mobil trafik sınırlıdır. Bu nedenle, bir kafeye veya restorana, bir tren istasyonuna veya bir havaalanı bekleme odasına girerken önce ücretsiz WI-FI aramaya başlarız. Ve eve döndüğümüzde, mümkün olan en kısa sürede veri iletimini kapatmaya ve kablolu interneti birkaç cihaza dağıtan bir yönlendiriciye katılmaya çalışıyoruz. Ancak bazen olağan şema başarısız olur ve telefon görünürde bir sebep olmadan WI-FI’ ye bağlanmaz. Böyle bir sıkıntı nerede olursa olsun, çöküşün nedenlerini anlamanıza yardımcı olacağız ve büyük İnternet dünyasına iyi hızlarda dönmek için ne yapmanız gerektiğini öğrenebileceksiniz.

Telefon WI-FI’ye Nasıl Bağlanır?

Açık genel ağlar bazen telefon aniden mobil İnternet boykotunu duyurduğunda ve ısrarla EDGE simgesini çizerek sosyal ağlarda dolaşma, film izleme, haberleri okuma planlarına son verdiğinde gerçek bir kurtuluş haline gelir. Bu durumda, mevcut ve ücretsiz WI-FI ağlarını aramaya değer. Sadece Moskova’da değil, tüm havaalanlarında, çoğu restoran ve kafede, tren istasyonlarında ve parklarda ve hatta metroda bulunurlar. Böyle bir ağa bağlanmak için, sinyal gücünü gösteren en fazla sayıda “çubuk” içinde uygun seçeneği seçmek yeterlidir. Ağlar açık ve parola korumalı olarak ikiye ayrılır. İkinci durumda, elbette bu ağ ziyaretçilere yönelikse, personelden parola isteyebilirsiniz.

Telefon Ev WI-FI Alanına Bağlanma Sorunu

Evdeki telefonun kablosuz bir ağa bağlanabilmesi için bir yönlendiriciye ihtiyacınız var. WI-FI adaptörlü bir dizüstü bilgisayar veya bilgisayar olabilir. Ana tavsiye: Ağa yüksek kaliteli bir şifre koymak ve WPA2 güvenlik türünü etkinleştirmek için tembel olmayın. İyi bir komşu olmak için çabalamamalısınız, bu, dürüst olmayan bir kişinin ağınıza bağlanması durumunda trafiğin bitmesinden yasalarla ilgili sorunlara kadar birçok sorunla doludur. Bağlantıyı bir kez kurmak yeterlidir, gelecekte telefon otomatik olarak ev ağını bulacaktır. Önemsiz ama yine de bazen oluyor: yönlendiricinin kapalı olup olmadığını, WI-FI simgesinin açık olup olmadığını, tüm kabloların soketlere sıkıca takılı olup olmadığını, telefonun uçak moduna geçip geçmediğini kontrol edin. Her şey yolundaysa, hangi bağlantı sorununun oluştuğunu kontrol edin.

Reklamlar
WI-FI bağlı ama internet erişimi yok sorunu
WI-FI bağlı ama internet erişimi yok sorunu

WI-FI bağlı ama internet erişimi yok sorunu

Birkaç sebep var. İlk olarak yönlendirici şu anda gerçekten ağa bağlı değil veya hatalarla çalışıyor. Yeniden başlatılması gerekiyor – bir restoran veya kafeden bahsediyorsak, personele bunu sorabilirsiniz. Veya kendiniz yapabilirsiniz: İnternet ve ethernet kablolarının hücrelerine sıkıca oturup oturmadığını kontrol ederken güç kablosunu 2-3 dakika çıkarmanızı öneririz. Yönlendiriciden çok uzaktasınız ve yönlendirici cihazınıza “ulaşmıyor”. Hareket etmeye çalışın. Bu evde olursa, yönlendiriciyi farklı bir yere koyun – belki de bir tür engel sinyal iletimini engelliyor. 

 bağlantısını tamamlamadınız. Birçok genel ağda, “bağlan” düğmesine tıkladıktan sonra çıkan özel bir sayfada kullanıcı kimlik doğrulaması zorunlu bir gereksinimdir. Sayfanın açılmasını engellemiş olabilirsiniz. Bu durumda, mevcut ağlar listesinde ağı bulun, üzerine tıklayın ve “Sil” i seçin. Yeniden bağlanın ve telefon numaranızı ve onay gelecek şifreyi girmeniz gereken başlangıç sayfasının açılmasını bekleyin. Sayfa otomatik olarak açılmazsa, varsayılan olarak telefonunuzda yüklü olan tarayıcıya gidin ve herhangi bir sayfayı açmayı deneyin – bir yetkilendirme penceresi görünmelidir.

Telefon WI-FI’ ye Bağlanmıyor ve Bilgisayara Bağlı 

Böyle bir durum ile karşılaşırsanız şayet, sorun yönlendirici veya sağlayıcıda değil, cihazın kendisinde olduğunu gösterir. Bununla birlikte, iletişim kanalı tıkanmış olabilir ve yönlendirici çok sayıda cihazı desteklemiyor. Bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda İnternet’i kapatmayı deneyin ve yalnızca telefonunuzdan bağlanın. Sorunu çözmenin en kolay yolu telefonunuzu yeniden başlatmaktır. Bu işe yaramazsa, ağı silin. Bunu yapmak için mevcut WI-FI listesine gidin, ağınızın adının yanındaki ekrana uzun basarak açılır listeyi arayın ve “bu ağı sil” düğmesini tıklayın (seçenek: “ağı unut” ).

Bununla birlikte tüm ayarlar silinecek: hatırlanan IPadresi, DNS ve diğer parametreler. Ardından ihtiyacınız olan ağı tekrar bulun ve şifreyi girerek ona bağlanın. Bu işe yaramazsa, telefonunuzun “Ayarlar” bölümünde “Mobil İnternet ayarlarını sıfırla, WI-FI, Bluetooth” öğesini bulun. “Sistem” bölümünde veya “Ek işlevler” bölümünde bulunabilir. Ayarları sıfırlayın, telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar bağlanmayı deneyin.

Reklamlar
Kimlik Doğrulama Hatası, İnternet Erişimi Yok
Kimlik Doğrulama Hatası, İnternet Erişimi Yok

Kimlik Doğrulama Hatası, İnternet Erişimi Yok

Örneğin, bir restoranda veya havaalanında halka açık bir ağa bağlanmaya çalışıyorsanız, açıklama sizin için çok basit ve rahatsız edici olabilir: yönlendiricinin bağlantı sınırı tükendi, saldırıya uğrayan cihazların sayısıyla baş edemez. o, ağa girmek için istekli. Bu genellikle kalabalık yerlerde olur: tatillerde, konserlerde. Herhangi bir kanalın bir sınırı vardır ve binlerce açgözlü kullanıcının telefonlarını beslemek zor olabilir. Veya eski bir yönlendirici kuruludur ve telefon ayarlarını desteklemiyor. Bu durumda sorunu çözmek zordur, beklemek veya başka bir ağ aramak kalır. Ayrıca, genel bir ağ bir parola ile korunabilir ve bunu bilmiyorsunuz veya yanlış giriyorsunuz. Yerel çalışanlarla konuşmaya çalışın, belki tüm müşteriler için halka açık bir ağ olmasa bile sizin için bir sırrı açığa çıkarırlar.

Ip Adresi Alınıyor Fakat Yapılandırma Hatası Yazıyor 

Çok nadir olmayan bu sorun, yönlendiricinizin mobil cihazla hiçbir şekilde iletişim kuramadığını gösterir. Ayrıca, sorun hem yönlendiricide hem de telefonda olabilir.

Her şeyden önce, daha fazla uzatmadan yönlendiriciyi yeniden başlatmanız yeterlidir: güç kablosunu 2-3 dakika çıkarın, tekrar açın. Bu işe yaramazsa, IP’yi telefona manuel olarak kaydedin. Ne yazacağınızı bulmak zor değil: yönlendiricideki etikete bakın, bu bilgi orada. Ayarlara girmek için ağ listesine gidin, mevcut bağlantıyı silin. Bağlantıya tekrar tıklayın, ancak şifreyi girmeyin, ancak “gelişmiş ayarlar” ı seçin. “IP ayarları”na tıklayın ve özel alt öğeyi seçin.

Bu yazımızda sizlerle WI-FI bağlı olmasına rağmen internet erişimi yok sorununa yönelik çözüm önerileri sunduk. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İphone Telefonu Televizyona Yansıtma

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx