Pratik Bilgiler

Kalpli Yastık En Kolay Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Özellikle özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek için alacağınız güzel hediyelerin yanında bir de kendi emeğinizle hazırlanmış olan bir kalpli yastık sevdiklerinizi çok mutlu edecektir.

Kalpli kırmızı yastık samimi ve sıcak göründüğü için aslında kendinize de hazırlayabilirsiniz. Sevdiklerinizi mutlu etmek için sevdiklerinize de hazırlayıp onları mutlu edebilirsiniz. Kalpli yastık yapmak için harcayacağınız sürenin kısa olması ve maddi olarak da zorluk sağlamayacağı olması kalpli yastık yapmanızda etkili olacaktır. Gerekli malzemeler hakkında yazımızda bilgi vereceğiz.

Kalpli Yastık
Kalpli Yastık

Kalpli Yastık Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler

Kırmızı kalın keçe ve ince keçe renkleri siyah, beyaz ya da kırmızı olabilir. Hayalet ip tercih edebilirsiniz. Silikon tabancası kullanabilirsiniz. Yastığınızı doldurmak için boncuk elyaf, makas, iğne ve kalıp çıkarmak için gazete kağıdı kullanabilirsiniz.

Reklamlar
Kalpli Yastık
Kalpli Yastık

Kalpli Yastık Yapılışı

Kalpli yastık yapımına başlarken öncelikle kalıp çıkararak başlamalısınız. Gazete kağıdına yada başka bir kağıda istediğiniz ebatlarda bir kalp çizip bir ön bir arka olmak üzere 2 adet kalp kesiniz.

Siyah ya da beyaz (İnce) keçe kullanarak gözleri ve ağzı ve yuvarlak şekilde burnunu düzgün bir şekilde kesiniz. Yastığınıza burun şeklini vermek için burun için yuvarlak olarak kesilen hayalet ip ile teyelleme işlemi yapmalısınız. Teyelleme yaparken burnun kenarlarından sabitlendiğine dikkat ediniz.

Yastığınızın uç kısmındaki yuvarlığın içini boncuk elyaf ile doldurmalısınız. Sonrasında büzme işlemini yaparak tamamen top şeklinde görünmesini sağlayarak güzelce dikmelisiniz.

Yastığınız için göz ve ağız kestiyseniz gözleri ve ağzı yerine dikebilir ya da isterseniz silikon ile yapıştırmayı da tercih edebilirsiniz.

Reklamlar

Kalp Yastık Yapmak İçin Eski Tshirtlerden de Yararlanabilirsiniz

El emeğiniz ile sevdiklerinizi mutlu ederken eski tshirtlerinizden yararlanarak maliyeti de en aza indirebilirsiniz. Hem dikiş gerektirmediği için herkesin yapabileceği hem de el emeğiniz olduğu için oldukça değerli olan bu proje ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Eğer isterseniz çocuklarınızla birlikte de eski tshirlerinizi değerlendirebilirsiniz. Eski tshirtten diğer yapabileceğiniz ürünler sepet, pazar çantası, penye ip gibi ürünlerdir.

Eski Tişörtten Kalp Yastık Nasıl Yapılır?

Eski tişört seçimini kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. İstediğiniz renkte penye tişört seçebilirsiniz. Penyenin yanın polar kumaşları da tercih edebilirsiniz. Yapacağınız yastık hem el emeğiniz olacak romantik ve çok şık bir aksesuar aynı zamanda. Eski tişörtten kalp yastık yapımını sevdiklerinize de hediye edebileceğiniz gibi kendiniz de kullanabilirsiniz.

Gerekli Olan Malzemeler

Eski tişörtten yastık yapmak için öncelikle eski penye tişört, kalıp çıkmak için kalp şeklinde kağıt veya gazete, makas, cetvel, elyaf gereklidir.

Kalpli Yastık Yapımı

Öncelikle kağıt ya da gazete ile kalp kalıbı çıkararak başlamalıyız. Kalıbı kumaşın üzerine iğneleyerek tutturmalıyız. Ve bir parçasını kesip kenar kısmından şeritler halinde 10 – 15 cm uzaktan ince kesikler atıyoruz.  Aynı şekilde bir parça daha kesip kestiğimiz şeritleri karşılıklı düğüm atarak birleştiriyoruz. Ve  içini elyafla dolduruyoruz. Ve kalp yastığımız hazır. İstediğiniz şekilde yastıklar yapabilirsiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx