Haber

Kurtlar Vadisinin Sevilen Oyuncusu İbrahim Gündoğan Son Yolculuğuna Uğurlandı !

Reklamlar

Kurtlar Vadisinin Sevilen Oyuncusu İbrahim Gündoğan Son Yolculuğuna Uğurlandı ! Kalp krizi sebebiyle dün vefat eden Şehir Tiyatroları oyuncularından İbrahim Gündoğan için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Musahipzade Celal Sahnesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Babasının ani ölümüyle çok üzülen Behlül Gündoğan, cenaze töreni konuşmasında “Babam bana ssıl gayemin para değil insan kazanmak olduğunu öğretti” söylerdi.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Mete Aymar karakteri ile tanınan 63 yaşındaki ünlü oyuncu İbrahim Gündoğan, kalp krizi sebebiyle hayata gözlerini yumdu. Usta oyuncu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Musahipzade Celal Sahnesi’nde tören yapıldı.

“Babam Hayatı Boyunca İnsanlara Yararlı Olmaya Çalıştı”

Eda Hanım dizisiyle 1992’de oyunculuk hayatına ilk adımını atan İbrahim Gündoğan, “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde oynadığı karakteri Mete Aymar karakteri ile biliniyordu. Usta oyuncunun oğlu Behlül Gündoğan, düzenlenen törende şu sözleri dile getirdi; “Ben bu sahnede, bu kuliste oturduğunuz koltuklarda büyüdüm aslında.

Reklamlar

Sanatı hep toplumu değiştirmek, toplumu daha ileriye götürmenin bir aracı olarak yorumladı ve bize de bunu aktarmaya çalıştı. Bana hep şöyle söylerdi, ‘Oğlum para kazanmak için bir meslek seçme. Asıl gayen para kazanmak olmasın, insan kazanmak olsun.’ Babam, bütün hayatı boyunca insan kazanmaya, insanlara yararlı olmaya, insanları değerli hissettirmeye adadı kendisini. Kendisine oyuncu demez, ‘ben tiyatro sanatçısıyım’ derdi.”

Bugün Son Yolculuğuna Uğurlanacak

Düzenlenen törende, İbrahim Gündoğan’ın yakın arkadaşları tiyatro sanatçıları Uğurtan Atakan, Ali Yaylı, Tarık Şerbetçioğlu, Mehmet Esatoğlu ve Ali İhsan Bozdemir de konuşma yaptı. İbrahim Gündoğan’ın cenazesi bugün düzenlenen cenaze töreniyle Göksu Peksimetçi Salihağa Camisi’nden son yolculuğuna uğurlanacak.

İbrahim Gündoğan Birçok Projede Rol Aldı

1959 yılında İstanbul şehrinde dünyaya gelen ünlü oyuncu İbrahim Gündoğa, aralarında “Ruhsar”, “Yılan Hikayesi”, “Kınalı Kar”, “Lale Devri, “Kuzey Güney” ve “Kurt Kanunu” nun da yer aldığı birçok projede yer almıştır. İbrahim Gündoğan, en son yönetmenliğini Yasin Uslu’nun yaptığı TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde Damat Ferit karakteri ile rol almıştır. Bunların yanı sıra pek çok tiyatro oyununda yer almış seyircilerin gönüllerine taht kurmuştur.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Reklamlar
Munise Demircioğlu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx