Luis Bien

Luis Bien Beyazlatıcı Krem Ürün İncelemesi

Luis Bien Beyazlatıcı Krem Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Luis Bien Beyazlatıcı Krem, ciltteki koyu lekeleri, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, doğum lekelerini iyileştirir. Aynı zamanda cilt tonu eşitsizliklerini giderir ve aydınlık, ışıltılı bir cilt görünümü sağlar. Bu yazıda Luis Bien Beyazlatıcı Krem ürün incelemesini mercek altına aldık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Luis Bien Beyazlatıcı Krem Nedir?

Özel formülü Sayesinde Luis Bien Beyazlatıcı Krem, ciltte oluşan renk bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur. Cildin koyulaşması, renk dengesizliği ve koyu lekeler gibi cilt sorunlarında oldukça etkilidir. Bu krem tamamen doğaldır ve düzenli kullanımda bu sorunları kolayca düzeltir. Çiller, koyu lekeler, yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri ve güneş lekeleri gibi lekeleri giderir. Üstelik cilt rengini aydınlatır ve eşit hale getirir.

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem Ne İşe Yarar? 

Birçok kişi, yaşlanma söz konusu olduğunda kırışıklıkların en büyük cilt sorunu olduğunu varsayarken, birçok insan başka bir sorunla daha çok ilgileniyor: eşit olmayan cilt tonu. Yaşlanma lekeleri, koyu lekeler ve kızarık cilt dokusu aslında sizi ince çizgilerden ve kaz ayaklarından daha fazla yaşlandırabilir. Tonlarca ürün parlama, tonlama ve parlaklık katmayı vaat ederken, hassas cilde sahip olanlar için çok sert veya kurutucu olabilir. Bu nedenle, tüm cilt tipleri için güvenli olan bu cildi parlatıcı bileşen oldukça etkilidir.

Reklamlar

Bu beyazlatıcı kremin içindeki maddeler arbutin, hyaluronik asit ve askorbik asit gibi doğal maddeler vardır. Bu maddelerin tek tek cilde faydalarını inceleyelim.

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem
Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem

Arbutin

Sizi belki de hiç duymadığınız gizli cilt parlatıcı arbutin ile tanıştıralım. C vitamini, kojik asit ve meyan kökü harika doğal cilt parlatıcılardır ancak arbutinin onlardan daha etkili olmasının birkaç nedeni vardır. 

Koyu lekeleri aydınlatır, sivilce izlerinin görünümünü azaltır, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur. Arbutin genellikle tüm cilt tipleri için güvenlidir. Arbutin günde iki kez kullanılabilir. Temiz cilde diğer krem ve serumlarla uygulanması güvenlidir. Cildi güneşe karşı daha hassas hale getirmediği için yaz aylarında da kullanılabilir. Diğer cilt bakımı bileşenleriyle bilinen olumsuz etkileşimler olmamasına rağmen, ısı, arbutinin etkinliğini azaltabilir.

Arbutin, yaban mersini bitkisinden elde edilen ve melanin oluşumunu engelleyen bir moleküldür. Arbutini diğer iki nazik parlatıcı ile karşılaştırır kojik asit (mantarlardan elde edilir) ve meyan kökü (meyan kökü bitkisinden elde edilir). Bu maddeler farklı doğal bileşenlerden türetiliyorlar ancak hepsi cildi aydınlatmak ve parlatmak için tirozinaz inhibitörleri olarak işlev görüyor. Temel olarak koyu lekeler, tirozinaz adı verilen enzimler içeren melanosit adı verilen hücrelerde üretilen pigmentlerden gelir.

Reklamlar

UV ışığıyla her temas ettiklerinde aktif hale gelebilirler bu nedenle güneşte çok fazla zaman geçirirseniz çillerin ve güneş lekelerinin oluşmaya başladığını fark edeceksiniz. İşte o zaman arbutin devreye girer, tirozinazı engeller ve koyu lekeleri ciltten uzak tutar.

Güneşten korunma özelliklerine sahiptir. Arbutin, tirozinaz üretimini engelleyerek güneşe maruz kaldıktan sonra cildin koyulaşma derecesini azaltabilir.

Arbutin, cilde zarar vermez. Diğer cilt parlatıcı maddeler cildi kurutabilir ve tahriş edebilirken, arbutin daha az tahriş edicidir. Arbutinin aktif bileşeni yavaşça salındığı için, diğer cilt rengini açıcı ajanlardan daha az tahriş edici olabilir ve hassas cilde sahip olanlar için daha iyi olabilir.

Düzensiz cilt tonunu iyileştirir. Arbutin, melanin üretimine yardımcı olan bir enzim olan tirozinazı inhibe ettiğinden, koyu lekeleri önleyebilir ve hatta onları solmasına yardımcı olarak daha düzgün bir cilde yol açabilir.

Diğer cilt bakım ürünleriyle kullanımı güvenlidir. Arbutin ve diğer cilt bakımı bileşenleri arasında bilinen olumsuz bir etkileşim yoktur.

Günde iki kez kullanılabilir. Maksimum sonuç için arbutin hem sabah hem de gece kullanılabilir.

Hidrokinondan daha güvenli. Bir süre için, hidrokinon, FDA tarafından kanserojen olduğu ilan edilinceye kadar (topikal olarak uygulanmak yerine ağızdan alındığında) cilt rengini açan “mucize” bileşendi. Hidrokinon, pigmentasyon ve melanin üreten hücreleri öldürerek çalışırken, arbutin pigment üreten hücreleri uyaran enzimleri inhibe eder.

Soluk yara izlerinde etkilidir. Koyu lekeleri soldurma kabiliyeti gibi, arbutin de sivilce geçtikten uzun süre sonra etrafa yapışan kırmızı-mor sivilce izlerini soldurmak konusunda harikadır.

Cildi aydınlatır. Yukarıda açıklandığı gibi, arbutin koyu lekelerin oluşumunu engeller ve cilt üzerinde parlatıcı bir etki sağlar.

Askorbik asit

Kafanız cilt bakımı ile meşgulse, muhtemelen C vitamini (askorbik asit) serumlarını duymuşsunuzdur. C vitamini, piyasadaki en iyi yaşlanma karşıtı bileşenlerden biri ve pürüzsüz, eşit ve ışıltılı bir ten rengini korumanın anahtarı olarak lanse ediliyor.

Yiyeceklerden muhtemelen C vitamini alıyor olsanız da, doğrudan cildinize gideceğini garanti etmenin bir yolu yoktur. Serumları ve diğer topikal ürünleri kullanmak, bu faydaları elde etmenin en doğrudan yoludur. Rutininize neden C vitamini serumu eklemeniz gerektiğini, yeni bir ürünü nasıl tanıtacağınızı ve daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Askorbik asit, çoğu cilt tipi için güvenlidir. C vitamini, mükemmel bir güvenlik profiline sahiptir. Çoğu insan, herhangi bir yan etki yaşamadan uzun bir süre topikal C vitamini kullanabilir. Nadir durumlarda, aşırı hassas cilde sahip kişiler hafif tahriş yaşayabilir. C vitamini ayrıca alfa hidroksi asitler, retinoller ve SPF dahil diğer cilt bakımı aktif maddeleriyle birlikte kullanmak için güvenlidir.

Cilt bakımında kullanılan ana C vitamini türevlerinden biri olan magnezyum askorbil fosfatın cilt üzerinde nemlendirici bir etkiye sahip olduğu gösterilmiştir. Transepidermal su kaybını azaltarak cildinizin nemi daha iyi tutmasını sağlar.

C Vitamini, pigmentasyonu azaltmaya yardımcı olabilir ve ciltteki donukluğu azaltmak için cildin yüzeyini yumuşatabilir. Bu cilde genç bir ışıltı verir.

Kızarıklığın azalmasına ve cilt tonunuzun eşitlenmesine yardımcı olur. C vitamininin çok çeşitli iltihaplı cilt rahatsızlıklarını tedavi ettiği de gösterilmiştir. Kızarıklığı en aza indirmek daha düzgün bir cilt oluşturabilir.

C vitamini, hiperpigmentasyonun solmasına yardımcı olur. Hiperpigmentasyon, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve melazma dahil cildin belirli bölgelerinde aşırı melanin üretildiğinde ortaya çıkar. Aknenin iyileştiği bölgelerde de olabilir.

C vitamini uygulamasının melanin üretimini engellediği gösterilmiştir. Bu, koyu lekelerin solmasına yardımcı olabilir ve daha eşit tonda bir cilde yol açabilir.

Göz altı halkalarının görünümünü azaltır. Bu serumlar, göz altı alanını dolgunlaştırarak ve nemlendirerek ince çizgileri düzeltmeye yardımcı olabilir. C vitamini genel kızarıklığı azaltmada daha etkili olsa da, bazı insanlar göz altı halkaları ile ilişkili renk değişikliğini hafifletmeye yardımcı olabileceğini söylüyor.

Kolajen üretimini teşvik eder. C vitamini, kolajen üretimini arttırmasıyla bilinir. Kolajen, zamanla tükenen doğal olarak oluşan bir proteindir. Daha düşük kollajen seviyeleri ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olabilir.

Deri sarkmasını önlemeye yardımcı olabilir. Kolajen üretimi cildin esnekliğine ve sıkılığına bağlıdır. Kolajen seviyeleriniz düşmeye başladığında cildiniz sarkmaya başlayabilir. Bir C vitamini serumu uygulamak, kollajen üretimini artırabilir ve bu da genel bir sıkılaştırma etkisine neden olabilir.

Güneşin zarar görmesine karşı korur. Güneş hasarına, serbest radikal adı verilen moleküller neden olur. Bunlar elektronu eksik olan atomlardır. Serbest radikaller, bir elektron “çalabilecekleri” diğer atomları arar ve bu, cilde ciddi zararlar verebilir. C vitamini antioksidanlar açısından zengindir. Antioksidanlar, bu serbest radikallere elektron vererek sağlıklı cilt hücrelerini korur ve zararsız hale getirir.

Güneş yanıklarını yatıştırmaya yardımcı olabilir. Kızarıklığı en aza indirmenin yanı sıra, C vitamini hücre yenilenmesini hızlandırır. Bu, hasarlı hücreleri sağlıklı yenileriyle değiştirir.

Genellikle yara iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur. Güneş yanığı üzerindeki etkileri göz önüne alındığında, C vitamini uygulamasının genel yara iyileşmesini hızlandırması şaşırtıcı olmamalıdır. Sağlıklı yara iyileşmesi iltihaplanma, enfeksiyon ve yara izi riskinizi azaltır.

Hyaluronik asit

Hyaluronik asit cildi nemle güçlendirerek size nemli, sağlıklı bir ışıltı verir. Sizi nemlendirilmiş cilde hızlı bir şekilde sokan bir cilt bakım bileşeni varsa, o da hyaluronik asittir. Güneş altındaki her cilt bakım ürünü kategorisinde yani serumlar, temizleyiciler, nemlendiriciler ve daha fazlasında aktif bir bileşen olarak hyaluronik asit bulacaksınız. Her yerde bulunmasının bir nedeni var. Hyaluronik asit, cildi nemlendirme söz konusu olduğunda harika bir iş yapmakla kalmaz aynı zamanda dolgun, nemli cilt ince çizgileri ve kırışıklıkları daha az görünür hale getirdiği için yaşlanmayı geciktirici bir etkiye sahiptir. Hyaluronik asit hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Bir araştırmaya göre, teknik olarak polisakkaritler adı verilen bir grup şeker molekülüdür. Bu moleküller yastıklama ve yağlama görevi görüyor ve vücudun bağ dokularında doğal olarak bulunuyorlar.

Zamanla vücudunuzun hyaluronik asit depoları azalır. Araştırmalara göre yaşın bir nedeni var, ancak başka bir araştırmaya göre, sigara içmek ve hava kirliliği gibi çevresel faktörler de bu süreci hızlandırabilir. 

Hyaluronik asidin en önemli faydası hidrasyon ve bu inanılmaz nem tutma kabiliyetidir. Nemin cilt için ne kadar önemli olduğunu anlamak için öncelikle cildin üst tabakasında yeterli su olmadığında susuz kalmış cildin kuru, pürüzlü ve pul pul göründüğünü bilmelisiniz. Bu sadece bir estetik meselesi değil. Kuru cilt tehlikeli olabilir. 

Yetersiz nemlendirilmiş cilt uygun şekilde sağlam bir cilt bariyerini koruyamaz ve cildi dış ve çevresel kaynaklardan gelen hasara karşı daha savunmasız bırakır. Cilt bariyeri sağlam olmadığında enfeksiyona yol açabilecek bakterilerin içeri girmesine izin verebilir. Ayrıca riskli cilt bariyerleri kuru cilt, atopik dermatit, rosacea, akne ve yaşlı cilt gibi birçok cilt rahatsızlığında rol oynayabilir.

Cilt hidrasyonu önemlidir çünkü nemli cilt daha dolgun, daha sağlıklı ve daha canlı görünür. Bazı araştırmalara göre, cilt yaşlanması cilt neminin kaybı ile ilişkilidir ve hyaluronik asit bununla mücadele söz konusu olduğunda kilit bileşendir. Hyaluronik asit, halihazırda ortaya çıkan bazı yaşlanma belirtilerini bile ortadan kaldırabilir. Su çekme özellikleri nedeniyle, hyaluronik asit bu kuru, batık alanlarda rafine edilebilir ve yaşlanarak geri sarılabilir. 

Hyaluronik asit içeren ürünlerin özellikle cildin en kuru olduğu kış aylarında uygulanmasını önermektedir. Ancak kuruluğa karşı savaşmayanlar bile cilt bakımı rutinlerine hyaluronik asit eklemek isteyeceklerdir. Cilde sağlıklı bir ışıltı vermekten sorumludıur. Her yaştan insan için hyaluronik içerikli bir nemlendirici önerir. İyi bir cilt bakımı rutini başlatmak için asla geç değildir.

Üç tür hyaluronik asit vardır. Hidrolize hyaluronik asit, cilde nüfuz edecek kadar küçük elementlere ayrılan hyaluronik asit türüdür. Nemlendiricidir ancak en nemlendirici seçenek değildir. Bu nedenle yağlı veya karma cilde sahip kişiler için en iyisidir çünkü bu cilt tipleri aşırı nemlendirmeden kaçınmak ister.

Sodyum hyalüronat, cildin derinliklerine iner ve etkileri çok uzun sürmemesine rağmen daha da iyi sonuçlar verir. Sodyum hyalüronat, normal cilde sahip insanlar için en iyisidir çünkü nemin içeri girmesine izin verir ancak gerçekten ağır hizmet, uzun süreli bir etkiye ihtiyacınız yok. Bu, muhtemelen serumlarda bulacağınız içeriktir.

Sodyum asetillenmiş hyalüronat, sodyum hiyalüronatın faydalarına sahiptir ancak daha uzun süreli sonuçlara sahiptir. Kuru cilde sahip olanlar, kuru iklimlerde yaşayanlar veya kuru kış ayları için ürün arayanlar gibi neme ihtiyaç duyan kişiler için en iyisidir.

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem
Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem Faydaları

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem, yüzde 100 doğal bir kremdir. Bu krem, düzenli kullanımla cilt sorunlarını ortadan kaldırabilir ve uygulamaya başladıktan sonra etki edebilir.

Özel formülü ile renk değişikliği sorunlarını ortadan kaldırır. Koyulaşmış ciltlerde, eşit olmayan cilt tonlarında ve cilt lekesi problemlerinde etkilidir. Güneş lekelerini, yaşlılık lekelerini ve doğum lekelerini giderir. Koltuk altı, dirsek ve yüz bölgelerinde cilt lekeleri ve koyulaşmış ciltler üzerinde etkilidir. Ayrıca çil problemlerinde etkilidir. Cilt tonunu eşitleyen bu krem aynı zamanda cildi aydınlatır ve ışıltılı bir görüntü sağlar.

Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi uygulamadan önce cildinizi temizleyin. Bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın. En iyi sonuç için ürünü sabah ve akşam olmak üzere iki günde bir uygulamalısınız.

Luis Bien Beyazlatıcı Krem Ürün İncelemesi 2024 Luis Bien Beyazlatıcı Krem
Luis Bien Beyazlatıcı Krem

Luis Bien Beyazlatıcı Kremi aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

https://www.luisbien.com/urun/cilt-beyazlatici-krem/

— Luis Bien

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx