Reklamlar
Magazin

Meltem Yılmazkaya kimdir?

Reklamlar

Meltem Yılmazkaya 27 Kasım 1984 İstanbul doğumludur. 6 yaşındayken annesi ve babası ayrılmıştır. Tiyatro kurslarına gitmiştir. 13 yaşından beri çeşitli tiyarto ve kuruluşlarda animatörlük yapmış ve eğitim almıştır.

Meltem Yılmazkaya Tiyatro Eğitimini Nerede Almıştır

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde iki yıllık eğitim almıştır. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Meltem Yılmazkaya, sinema ve dizilerde oyunculuk yapmanın yanı sıra bazı sanat okullarında drama dersleri vermektedir.

Ecem Erkek - Onur Buldu - Meltem Yılmazkaya
Ecem Erkek – Onur Buldu – Meltem Yılmazkaya

Meltem Yılmazkaya’nın Televizyon Kariyeri

İlk olarak 2009 senesinde Yetkin Dikinciler’in başrolde bulunduğu Aile Saadeti isimli dizide canlandırdığı Fitnat karakteri ile dikkatleri çekti. 2009 senesinde Benim Annem Bir Melek isimli diziye Berivan karakteri ile ekranlara gelmiştir. Dizinin başrollerinde Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu, Dolunay Soysert, Ali Sunal, Şehsuvar Aktaş, Ayçin İnci rol almıştır.

Reklamlar

2010 senesinde Şen Yuva isimli dizide ile ekranlarla buluşmuştur Dizide. Kadife karakterini canlandırmış ve dizinin başrollerini Ceyda Düvenci, Levent Üzümcü, Ayşegül Atik, Altan Erkekli ve Alper Kul paylaşmıştır.

2012 senesinde Aşkın Halleri isimli dizide rol aldı. Dizinin başrollerinde Metin Akpınar, Güven Kıraç, İpek Tuzcuoğlu, İclal Aydın oynamıştır.

2013 senesinde Aldırma Gönül isimli dizi ile ekranlara gelmiştir. Dizide Şahin Irmak, Tülin Özen, Çağlar Çorumlu, Bülent Seyran, Ayşenil Şamlıoğlu, Nadir Sarıbacak, Asena Tuğal, Yeşim Ceren Bozoğlu giib oyuncularla beraber rol almıştır.

Meltem Yılmazkaya
Meltem Yılmazkaya

Güldür Güldür Programının Mehtap’ı Meltem Yılmazkaya

Şimdilerde devam eden, Güldür Güldür isimli televizyon şovunda rol almıştır. “Mehtap” karakteri ile ekranlara gelmiştir. Ve Onur Buldu ile oynadıkları karakterler çok sevilmiştir. Güldür Güldür Show’da rol almaya 2013 yılında başlamıştır. Rol arkadaşları Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Alper Kul, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın gibi önemli isimlerdir.

Reklamlar

2016 yılında ise Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazdığı Dedemin Fişi isimli filmde rol almıştır. Film de Alper Kul, Ayşen Gruda, Erdem Yener, Özge Borak, Ali Sunal, Onur Buldu ve İrem Sak yer almaktadır.

Meltem Yılmazkaya’nın Müzik Kariyeri

2016 yılında Kendime Yalanlar adlı single çalışmasını yayınlamıştır.

2018 yılında Cici Babam filminde rol almıştır. Mahir İpek, Derya Alabora, Onur Buldu, Onur Atilla, Meltem Yılmazkaya, Derya Karadaş ve Burak Topaloğlu gibi isimler filmin kadrosunda yer almaktadır. Eğlenceli komedi filmi olan Cici Babam oldukça sevilmiştir.

Meltem Yılmazkaya’nın Rol Aldığı Filmler

2018 – Cici Babam (Sinema)

2016 – Kaçma Birader (Sinema)

2015 – Dedemin Fişi (Sinema)

Meltem Yılmazkaya’nın Rol Aldığı Televizyon Dizileri

2013- – Güldür Güldür (TV Dizisi)

2013 – Aldırma Gönül (TV Dizisi) 

2012 – Aşkın Halleri (TV Dizisi) 

2011 – Beşer Beşer, (TV dizisi)

2011 – Adım Bayram Bayram (TV Dizisi) 

2010 – Şen Yuva (TV Dizisi) 

2009 – Benim Annem Bir Melek, (TV dizisi)

2009 – Aile Saadeti (TV Dizisi) 

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x