Sağlık

Minafen Şurup Ne İşe Yarar? Minafen Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Minafen Şurup genel olarak ağrı kesici ve ateş düşürücü özellikleri olan bir ilaçtır. Bu yazımızda Minafen Şurup nedir, Minafen Şurup ne işe yarar, Minafen ne şurubu, Minafen Şurup ne için kullanılır, Minafen Şurup kaç yaş için, Minafen Şurup nedir ne işe yarar, Minafen Şurup nasıl kullanılır ve Minafen Şurup kullananlar yorumları nelerdir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Minafen Şurup Nedir?

Bir ölçek yani beş mililitre Minafen Şurup, yüz yirmi miligram parasetamol içerir. Minafen Şurup, yardımcı maddeler olarak sorbitol (%70), gliserin %99.5, polietilen glikol 400, çilek aroması, tutti frutti aroması, karboksimetilselüloz sodyum, sukraloz, sodyum benzoat, sodyum sitrat dihidrat, karmoisin, sitrik asit monohidrat, saf su içerir.

Minafen Şurup Fiyatı

Bu şurubun güncel eczane satış fiyatı 16.28 liradır.

Reklamlar

Minafen Şurup Ne İşe Yarar?

Minafen Şurup genel olarak berrak, pembe renkte şurup formundadır. Parasetamol aktif maddesi içeren bu ilaç ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Ağrı ve ateşi giderir ve öksürüğü iyileştirir.

Minafen Şurup Ne İşe Yarar?
Minafen Şurup Ne İşe Yarar?

Minafen Ne Şurubu?

Minafen Şurup genel olarak ağrı kesici ve ateş düşürücü bir öksürük ilacıdır.

Minafen Şurup Ne İçin Kullanılır?

Vücuttaki ağrılar, ateş ve öksürük için kullanılan bir ilaçtır.

Minafen Şurup Kaç Yaş İçin?

İki aylık ve üzeri bebeklere ve çocuklara bu şurubu verebilirsiniz.

Reklamlar

Minafen Şurup Nedir Ne İşe Yarar?

Bu şurup genel olarak bebeklerde ve çocuklarda aşı sonrası oluşan ateş ve ağrı ile öksürüğü iyileştirmek için kullanılır.

Minafen Şurup Nasıl Kullanılır?

Bebeklerde ikinci aydan sonra yapılan aşılar sonrasında görülen ateş ve ağrı için bu ilaç kullanılır. Üç aylık bebeklere iki buçuk mililitre şurup verilmelidir. Dört saat sonra günde dört kez olmak üzere verilebilir. Bu şurup günde toplam altmış miligram bölünmüş olarak kullanılabilir. İki ayın altındaki bebeklerde bu ilacı kullanmayınız. Bu ilacı üç günden fazla bebeğinize vermeyiniz.

Bu şurubu üç ila altı aylık bebeklere altı saatte bir iki buçuk mililitre verebilirsiniz. Altı aylık ila iki yaş arasındaki bebeklere altı saatte bir beş mililitre verebilirsiniz. İki ila dört yaş arasındaki çocuklara altı saatte bir yedi buçuk mililitre şurup verebilirsiniz. Dört ila altı yaş çocuklara ise altı saatte bir on mililitre şurup verebilirsiniz.

Minafen Şurup Kullananlar

“Bugün iki aylık aşımızı olduk. Oğlum akşama doğru huysuzlanmaya ve ateşi çıkmaya başladı. Doktorumuz Minafen kullanmamı önerdi. Kullanan arkadaşlar var mı? Herkes calpol kullanıyor. Neden minafen yazmış olabilir”

“Minafen ve calpol veriliyor bebeklere 4. Ay aşısında biraz ateşi çıkmıştı ve huysuzdu ben de Minafen vermiştim reçetesini okuyun kaç aya verileceği falan yazıyor”

“8 aylığız 1. Aydan beri minafen kullanıyoruz etkisini de görüyoruz”

“Kullanmadım canım. Ateşi 37.5 geçmedi sürekli soğuk kompres yaptım eklem yerlerine koltuk altına vermeme gerek kalmadı. Ama doktorum gereksiz ilaç karşıtı bir hekim. Minafenin içeriği daha temizdir calpole göre dedi.”

Bu yazımızda Minafen Şurup nedir, Minafen Şurup ne işe yarar, Minafen ne şurubu, Minafen Şurup ne için kullanılır, Minafen Şurup kaç yaş için, Minafen Şurup nedir ne işe yarar, Minafen Şurup nasıl kullanılır ve Minafen Şurup kullananlar yorumları nelerdir gibi sorularınıza cevap bulmaya çalıştık.

Ayrıca ilginizi çekebilecek içerik: Levopront Şurup Ne İşe Yarar?

Faydalı ve güncel içerikler için: Begonya Kadın Instagram

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx