Makyaj

Nail Art Hileleri

Nail Art Hileleri ve Tırnak Süsleme Sanatları

Reklamlar

Nail art hileleri, son zamanlarda tırnakları süsleme çılgınlığının bir parçası Bu günlerde sadece tırnaklarınızı kırmızıya boyamak artık yeterli değil. Ojelerinizi gerçek tırnak sanatına dönüştürmek için bazı parlak sanatsal ve yaratıcı tasarımlar var. Tabii ki, göründüğü kadar karmaşık olmak zorunda değil. gGerçekten dışarı çıkıp süslü araçlar veya ürünler satın almanıza gerek yok, sadece biraz motivasyona ihtiyacınız var! Yaratıcılığınız veya algılanan beceriniz ne olursa olsun, trende kolaylıkla katılabilmeniz için en iyi tırnak sanatı tüyolarından ve nail art hilelerinden bazılarını derledik.

Fransız Manikürü Dokunuşu
Fransız Manikürü Dokunuşu

Fransız Manikürü Dokunuşu

Fransız manikürünüzü hala istediğiniz gibi mükemmel bir şekilde yapamıyorsanız, her şeye yeniden başlamanın hüsranını yaşamadan hatalarınızı gizlemenin kolay bir yolu var. Kendinize herhangi bir kırtasiye veya zanaat dükkanından bir parıltılı kalem alın ve tırnaklarda beyazın pembeyle buluştuğu yere hafif kavisli bir çizgi çizin.

Scotch Bant Sizin En İyi Arkadaşınız

Mükemmel zikzaklar veya şeritler yaratmak için bir dövme sanatçısının sabit eline ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey size yol göstermesi için scotch bant. Tekrar bantlayıp boyamadan önce temel rengin en az bir saat boyunca kuruması gerekir.

Reklamlar
Dantel Tırnaklar
Dantel Tırnaklar

Dantel Tırnaklar

Eski bir dantel parçası alıp tırnağınızın etrafına sarabilir ve ojeyi makyaj süngeri ile uygulayabilirsiniz. Kolay ama karmaşık görünümlü bir dantel tırnak tasarımı için harikadır. Ojeler kuruduktan sonra şeffaf oje ile nail art görünümünü sabitleyin.

Havada Aşk Var

Tırnaklardaki kalpler çok sevimli, ister hepsine kalpler iliştirin. İster tek bir vurgulu tırnağın üzerinde olsun. Mükemmel kalbi uygulamak için ihtiyacınız olan tek şey kullanışlı bir kürdan. Kürdan kullanarak yan yana iki eşit boyutlu nokta yapın ve ardından altta birleşecek şekilde her birini 45 derecelik bir açıyla aşağı doğru sürükleyin. Bu kadar kolay!

İnce Çizgili Tırnaklar

Çok ince, çizgili tırnaklar için fan fırçası kullanabilirsiniz. Temel renginiz kuruduktan sonra, fan fırçasının kıllarının uçlarını farklı bir renge batırın ve tırnağınızın üzerine yatay olarak fırçalayın. Kurumasını bekleyin, ardından istediğiniz diğer renkleri kullanarak işleme devam edin.

Renk Eşleşmeleri
Renk Eşleşmeleri

Renk Eşleşmeleri

Süslü tırnak sanatınızla iki rengi birleştirmek istiyorsanız, birbirine uyumlu renkler ve kontrast renkleri kullanabilirsiniz. Mor ve sarı, yeşil ve kırmızı gibi kontrast renkleri kullanabilirsiniz. Alternatif olarak leylak rengi ve patlıcan moru, bordo ve siyah, gök mavisi ve saks mavisi gibi renkleri de birlikte kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Pamuklu Örgü İpi

Bu, yenilikçi tırnak sanatı için gerçekten eğlenceli ve ilginç bir fikir. Öncelikle ilk kat ojenizi uygulayın ve kurumasını bekleyin, ardından şeffaf bir oje katı ekleyin ve pamuk ipi hala ıslak olan ojnin üzerine yapışacak şekilde batırın ve döndürün. Kuruduktan sonra, ipin yerinde kalması için başka bir şeffaf oje katı daha uygulayın. 

Renk Sıçratma
Renk Sıçratma

Renk Sıçratma

İnanılmaz bir ev yapımı Jackson Pollock vari manikür için tırnaklarınıza bir renk veya renk kombinasyonu sıçratmak için eğimli bir makyaj fırçası kullanın. Fırçayı ojeye ve ardından asetona daldırın, böylece sıçrayacak kadar ince olsun. Ardından fırçanın tüylerini sıkıca tutun ve tırnaklarınıza sıçratın.

Makyaj fırçanızı oje ile mahvetmek istemiyorsanız veya fazladan bir fırçanız yoksa, bunun yerine pipet kullanabilirsiniz! Pipeti ikiye bölün (daha kısa daha fazla kontrol anlamına gelir), altını ojeye batırın ve aynı etki için basitçe tırnaklarınıza üfleyin.

Bir Alet Olarak Makası Kullanın

Okulda kullanmayı sevdiğiniz o makasları hatırlıyor musun? Pekala, onları tekrar kullanmanın zamanı geldi. Bu makası bantla zikzak şekilleri kesmek için kullanın, böylece onları mükemmel zikzak veya taraklı desen için kullanabilirsiniz.

Muhteşem Çizgiler 

Scotch bant sadece düz çizgiler için bir kılavuz olarak kullanılmaz. Anında bir desen için gerçekten tırnaklarınıza yapıştırabilirsiniz. Bandı oje ile boyayın, kuruduktan sonra şeritler halinde kesin, tırnaklara yapıştırın ve işte başlıyorsunuz; o kadar kolay zarar görmeyen tırnak sanatı! Fazlalığı kestikten sonra, kapatmak için üzerine bir kat şeffaf oje uygulayın.

Limonlu Tırnaklar
Limonlu Tırnaklar

Limonlu Tırnaklar

Limonlar tekila ile iyi gider ama limonlu tırnaklar daha da iyidir. Bu nail art şaheserini yapmak göründüğünden çok daha kolay. Yuvarlak limonlar için bir ince fırçayı kullanın ve ardından iki yaprağı çizmek için bir basmalı kalemi yeşil ojeye batırın ve yaprakları çizin. Bu onu daha şık hale getirir.

Tüylü Tırnaklar

Bir tırnağı elinizle tüy boyamak neredeyse imkansız bir iştir, bu yüzden mükemmel bir hilemiz var: gerçek tüyler ve tırnak tutkalı. Gerçek tüyü tırnağınıza sığacak şekilde kesin (çok küçükten çok büyüğe doğru). Ardından, şeffaf yapıştırıcı ile tırnağınızı boyayın, tüyü yerine yerleştirin ve ardından başka bir yapıştırıcı katmanıyla her yerini boyayın. Tüyün dışarı çıkan kısımlarını kesmek için kütikül makası kullanabilirsiniz.

Ev Yapımı Stickerlar
Ev Yapımı Stickerlar

Ev Yapımı Stickerlar

Bazıları tırnaklarında çizim veya boyama tasarımları veya şekilleri çok titiz ve zor bulabilir, ancak bu dahice tüyolar bunu çok daha kolay hale getiriyor! Tasarımı bir buzdolabı poşetine boyayın ve hemen soyabilmeniz için birkaç dakika kurumasını bekleyin. Oradan, bir çıkartma gibi tırnağınıza yapıştırabilir, temizleyebilir ve pardösü ile sabitleyebilirsiniz. İmkanlar sonsuzdur!

Ev Yapımı Şablonlar

Kurşun kalem silgilerinden şekiller çıkararak kendi leopar baskı pullarınızı yaratın. Yaratıcılığınıza ve becerinize bağlı olarak, tırnak boyamanızı çok daha kolay hale getirmek için yapabileceğiniz çok sayıda şekil var.

Daha Sade Severler İçin Tasarımlar

Hayatınıza biraz tırnak sanatını sokmaya hevesliyseniz ancak parlak renk patlamaları fikrinden gerçekten hoşlanmıyorsanız, o zaman mat ve parlaklığı karıştırmanın inceliği beğeninize olabilir. Mat siyah bir cila ile başlayabilir veya buna sahip değilseniz, parlak siyahın üzerine mat bir son kat boyayabilirsiniz. Sade ama yine de göze çarpan bir manikür için parlak cila ile bazı tasarımlar veya desenler ekleyin.

Kolay Küçük Puantiyeler
Kolay Küçük Puantiyeler

Kolay Küçük Puantiyeler

Yara bantlarında cildinizin nefes alması için küçük delikler vardır, ancak bu durumda onları şablon olarak kullanıyoruz! Yara bandının delikli kısmını tırnağınıza yapıştırın, üzerini boyayın ve mükemmel mini puantiyeleri ortaya çıkarmak için kuruduktan sonra soyun.

Kolay Büyük Puantiyeler

Bir tel tokanın yuvarlak ucunu ojeye batırın ve bunu tırnaklarınız için bir noktalama aracı olarak kullanın. Yaratıcılığınızın daha uzun süre dayanması için şeffaf oje ile bir üst kat ile kapatmayı unutmayın.

Canlı Neonlar
Canlı Neonlar

Canlı Neonlar

Neon tırnaklar gerçekten eğlencelidir ve kesinlikle herhangi bir kıyafeti değiştirebilir. Parlak, neon renklerinizi gerçekten öne çıkarmak için, beyaz bir taban kat ile başlayın ve ardından üzerine neon renkte oje sürün. Bu, her şeyi değiştirir.

Şekillendirme Hilesi

Kürdan kalp tekniği ile kendinizi rahat hissetmiyorsanız, o mükemmel şekli elde etmenin daha da kolay bir yolu var. Kalp deliği şeklinde delgeçleri bulmak aslında o kadar da zor değil. Bir parça scotch bandına delik açın, tırnağınıza yapıştırın ve bandı şablon olarak kullanarak kalbi boyayın. Bunu bulabileceğiniz herhangi bir şekil delgeç ile yapabilirsiniz.

Yılan Derisi Desenler

Bunun için bir miktar file malzemesine ihtiyacınız olacak. Bunu bir malzeme dükkanında bulabilir veya hatta liflerinizden (puf sünger) küçük bir parça kullanabilirsiniz. Önce tırnağınızın üzerine bir oje sürün. Fileyi tırnağınızın üzerine sıkıca sarın ve ikinci renginizi filenin üzerine sürmek için bir makyaj süngeri kullanın (filenin üzerine boyamayı denemeyin çünkü bulaşacaktır). Yılan görünümü için ışıltılı bir oje en iyi sonucu verir.

Makyaj Süngeri ile Ombre Efekti
Makyaj Süngeri ile Ombre Efekti

Makyaj Süngeri ile Ombre Efekti

Makyaj süngeriniz, modaya uygun bir ombre görünümü oluşturmak için başka bir şekilde kullanılabilir. Tırnak cilasını, süngerin üzerine boyayın ve tırnağınızın üst kısmına sürün. Kuruduktan sonra süngere daha koyu bir ton uygulayın ve güzel ombre tırnaklarınız için biraz yukarıya sürün.

Turkuaz Taşlar

Tırnaklarınızda turkuaz ve altın rengi bir taş efekti yaratmak için ihtiyacınız olan diğer tek alet biraz plastiktir. Bir buzdolabı poşeti gayet iyi olacaktır. Baz turkuaz oje rengi kuruduktan sonra, plastiği ovalayın, üzerine simli oje sürün, fazlalıklardan kurtulmak için bir kağıt parçasına hafifçe bastırın, ardından her tırnağa bir damga gibi sürün. Tabii ki, bu teknikle herhangi bir renk kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Yarım Ay Manikür
Yarım Ay Manikür

Yarım Ay Manikür

Yarım ay manikürü, klasik Fransız manikürüne eğlenceli bir dokunuş. Elinize delikli dosya bandı almak için en yakın ofis malzemeleri mağazasına uğramanın zamanı geldi. Delikli dosyaların düşmesini ve kaymasını engelleyen bantların delikleri onarmak için kullanılan türden. Temel renginizi uyguladıktan sonra yarım ay şeklini oluşturmak için çıkartmaları tırnağınızın dibine yapıştırın, tırnaklarınızın üst kısımlarını boyayın ve çıkartmaları kuruduktan sonra kaldırın.

Fransız Manikürü

Artık delikli dosya bandı elinizde olduğuna göre, bunları orijinal Fransız manikürü için de kullanabilirsiniz. Çıkartmaları, çizginin başlamasını istediğiniz yere tırnaklarınızın üzerine yerleştirin ve boyayın! Bu, düz bir çizgi yerine yuvarlak bir çizgi alacağınız için banttan daha iyi çalışır.

Kadife Lüks Tasarımlar
Kadife Lüks Tasarımlar

Kadife Lüks Tasarımlar

Tırnak sanatı sadece desenler ve şekillerle ilgili değildir, aynı zamanda yepyeni bir boyut eklemek için biraz doku da kullanabilirsiniz. Kadife bir görünüm ve his istiyorsanız, tek ihtiyacınız olan kadife tozu (bunu bir el işi dükkanında bulabilmeniz gerekir). Tırnaklarınızı pudra ile aynı renge boyayın, pudrayı serpin, kurumasını bekleyin, ardından fazla pudrayı fırçalayın. Anında lüks bir görünüm elde edeceksiniz!

Ev Yapımı Mat Göz Farı

Elinizde mat oje yok ve gece dışarı çıkmadan önce mağazaya koşacak vaktiniz yok mu? İyi haber: aslında kendiniz yapabilirsin! Tek yapmanız gereken son kat ojenizi biraz ezilmiş göz farı ile birleştirmek, iyice karıştırmak ve ardından tırnaklarınıza uygulamak.

Doğru renkte göz farınız yoksa bunun yerine mısır nişastası kullanabilirsiniz. Temiz bir ojeye azar azar ekleyin ve iyice karışması için sallayın. Rengi beyaz olduğunda hazır olduğunu anlayacaksınız. Şimdi mat bir görünüm için bunu parlak ojenizin üzerine boyayabilirsiniz!

Kolay Soyulabilir Parıltı
Kolay Soyulabilir Parıltı

Kolay Soyulabilir Parıltı

Parıltılı oje gerçekten göz alıcı ve eğlenceli görünebilir, ancak onu çıkarmak düpedüz bir acıdır. Neyse ki birisi, parıltılı oje için bir baz olarak Elmer’s School Glue ile tırnaklarınızı boyamanın, işiniz bittiğinde onu soyabileceğiniz anlamına geldiğini keşfetti. Farklı markalarda okul tutkalı da kullanabilirsiniz, sadece şeffaf, toksik olmayan ve yıkanabilir olması gerekir.

Suluboya Sanatı

Sulu boya deyince aklınıza yumuşak, güzel renkler gelir; Bu tırnaklarınızda ne kadar harika görünürdü? Bir taban beyaz oje ve iki üst kat (çok önemli!) sürdükten sonra tırnağınızda küçük bir nokta yapın. Ardından, bir fırçayı asetona batırın ve o noktayı tırnağınızın etrafına yayın. Bu, sulu boya efektini oluşturmak için onu inceltir. İstediğiniz kadar renk ekleyin!

Ebru Efekti
Ebru Efekti

Ebru Efekti

Bu manikür kesinlikle size pek çok iltifat getirecek çünkü o kadar güzel görünüyor ki! Ojenizi bir bardak oda sıcaklığındaki suya bırakın. Suda halkalar oluşturacak şekilde renkler arasında değişen damlalar yaratın. Ardından, istediğiniz tasarımı oluşturmak için bir kürdan kullanın (bu, denemeyi eğlenceli hale getirir) ve mutlu olduğunuzda beyaz boyalı tırnağınıza daldırın.

Vazelin ile Koruma

Ebru veya suluboya gibi karmaşık teknikler kullanırken, parmağınızı bantla sarmak yerine tırnağınızın etrafındaki deriye vazelin sürebilirsiniz. Bu, cildinizde kalan fazla ojeyi kolayca silmenizi sağlar.

Lastik Bant ile Fransız Manikür
Lastik Bant ile Fransız Manikür

Lastik Bant ile Fransız Manikür

Bir Fransız manikürü için bu güzel beyaz ucu boyamak hepimize doğal olarak gelmeyebilir, o yüzden işte harika bir tüyo: Küçük bir lastik bandı ikiye bölün ve uç çizgisinin olmasını istediğiniz yere tırnağınızın üzerine gererek koyun ve diğerini yerinde tutmak için baş parmağınızın üzerinde tutun. İşte rehberiniz var!

Yapay Elmas Uygulaması

Biraz ışıltıdan kimseye zarar gelmez! Bu yapay elmasları tırnaklarınıza uygulamak oldukça zahmetli bir iş olabilir ve parmaklarınız ıslak tırnaklarınızı kolayca mahvedebilir. Yapay elmasları almak ve zahmetsizce tırnaklarınıza yapıştırmak için bir göz kalemi kullanın.

Gazete Baskılı Tırnaklar

Bu bir süper kolay ve hızlı! Beyaz ojenizi sürün, tırnağınızı birkaç saniye alkole batırın, gazeteyi tırnağınıza koyun ve hareket etmeden ovalayın, sonra soyun. Alkol, metni, tırnaklara mükemmel bir şekilde aktarır. Burada tuvalet ispirtosu ve hatta votka kullanabilirsiniz.

Tırnakları Çabuk Kurutan Hile
Tırnakları Çabuk Kurutan Hile

Tırnakları Çabuk Kurutan Hile

Tırnaklarınızın kurumasını beklemek için gerçekten zamanınız yoksa, birkaç dakika boyunca bir kase buzlu suya batırın.

Bir başka çabuk kurutan yöntem ise ıslak tırnaklarınıza pişirme spreyi sıkmak, eşit şekilde püskürttüğünüzden ve kutuyu tırnaklarınıza çok yakın tutmadığınızdan emin olun.

Oje Çıkarıcı Kavanoz

Ojenizi temizlemek, gerekli tüm pamuklu çubuklarla oldukça can sıkıcı bir iş olabilir, bu yüzden işte o rengi çıkarmanın yenilikçi bir yolu. Küçük bir kavanoza bir sünger koyun ve oje çıkarıcıyı süngerin emmesi için dökün. Bir dahaki sefere tırnaklarını temizlemeniz gerektiğinde, tırnaklarınızı süngere batırmanız ve çevirmeniz yeterli olur.

Nail Art Hileleri Diş Macunu ile Leke Çıkarma

Bazı ojeler, tırnaklarınızı asetonla temizlenemeyecek şekilde lekeleyebilir. Bununla mücadele etmenin kolay bir yolu, beyazlatıcı diş macununu tırnaklarınıza masaj yapmak, ovalamak ve durulamaktır (gerekirse tekrarlayın).

Nail Art Hileleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, 17 Adımda En İyi Tırnak Hileleri adlı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Begonya Kadın adlı hesabımızı Instagram’dan takip edebilirsiniz!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx