Sağlık

Oksabron Şurup Nedir? Oksabron Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Oksabron Şurup genel olarak öksürük giderici bir ilaçtır. Bu yazımızda Oksabron Şurup nedir, Oksabron Şurup ne işe yarar, Oksabron Şurup ne için kullanılır, Oksabron Şurup 50 Gram 5 ML Şurup ne işe yarar, Oksabron ne şurubu, Oksabron Öksürük Şurubu kullanmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir, Oksabron Şurup 50 Gram 5 ML Şurup nasıl kullanılır ve Oksabron Şurup yorumları nelerdir gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Oksabron Şurup Nedir?

Oksabron Şurup, prodüktif olmayan öksürük için kullanılan, ağırlıklı olarak periferik etkiye sahip bir öksürük kesicidir.

Reklamlar

Oksabron Şurup Ne İşe Yarar?

Oksabron Şurup genel olarak solunum yolu iltihabının tedavisi ve öksürük giderici olarak kullanılan bir ilaçtır. Bunun dışında rinosinüsit, farenjit, larenjit, trakeit, akut bronşit, bronkopnömoni, KOAH, grip ve soğuk algınlığı, üst ve alt solunum yolu hastalıklarını tedavi eder.

Oksabron Şurup Ne İşe Yarar?
Oksabron Şurup Ne İşe Yarar?

Oksabron Şurup Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç rinosinüsit, farenjit, larenjit, trakeit, akut bronşit, bronkopnömoni, KOAH, grip ve soğuk algınlığı, üst ve alt solunum yolu hastalıklarını iyileştirir.

Oksabron Şurup 50 Gram 5 ML Şurup Ne İşe Yarar?

Bu şurup genel olarak bazı ülkelerde farenjit, soluk borusu iltihabı, bronşit, bronşektazi, boğmaca tedavisinde öksürük kesici olarak kullanılmaktadır. Bu ilaç, solunum yollarının sinir reseptörlerinin tahrişinde azalmaya neden olan anti-inflamatuar aktiviteye sahiptir.

Oksabron Ne Şurubu?

Oksabron şurup bir öksürük şurubudur. Solunum yolu hastalıklarında kullanılır.

Reklamlar
Oksabron Öksürük Şurubu Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Oksabron Öksürük Şurubu Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oksabron Öksürük Şurubu Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu şurup etken madde olarak oksolamin fosfat içerir. Bu maddeye ya da şurubun yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Bu şurup, kalsiyum, magnezyum veya alüminyum içeren antasitler, sukralfatlı, demir gibi iki ve üç değerlikli katyonlar içeren müstahzarlar veya çinko içeren multivitaminler ile birlikte, kinolonların emiliminde bozulma olabilir, bu da vücuttaki konsantrasyonlarında bir azalmaya neden olabilir. Bu ilaçlar ofloksasin almadan iki saat önce veya sonra iki saat içinde kullanılmamalıdır.

NSAID’ler, merkezi sinir sistemi ve nöbetler üzerindeki uyarıcı etki riskini artırır.

Teofilin, kan plazmasındaki konsantrasyonunu (denge durumu dahil) artırarak yarı ömrü uzatabilir. Bu, teofilinin etkisiyle ilişkili advers reaksiyon riskini artırır.

Beta-laktam antibiyotikler, aminoglikozitler ve metronidazolde aditif etkileşim gözlendi.

Oksabron Şurup 50 Gram 5 ML Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu şurup, yetişkinlerde günde dört defa olmak üzere on mililitre kullanılır. Bu şurup, iki yaş ve üzeri çocuklarda ise günde dört defa beş ila on mililitre kullanılır.

Oksabron Şurup Yorumları
Oksabron Şurup Yorumları

Oksabron Şurup Yorumları

“Farenjit olmamın akabinde, günde iki kez içmeye mecbur bırakıldığım öksürük şurubu. tadı güzel mi değil mi bilemeyeceğim, çünkü bu hastalık yüzünden tat alma duyumu kaybettim sanırım.”

“Teknik detaylara gelirsek de daha çok öksürtüp öksürükten çabucak kurtarıyor zanlımca. zira ciğerim göğsümden beynim kafatasımdan fırlamak üzere, 2 yıl önce olduğum fıtık ameliyatı bölgesinin de hala varmış gibi dikişleri sökülüyor sanki…”

“Etken maddesi oksolamin fosfattır. solunum yolları mukozasının inflamasyonuna bağlı ateş, ağrı ve tahrişi ortadan kaldıran; balgamı eritici etkisi ile salgıları sulandıran ve böylece öksürüğü sebebi ile birlikte tedavi eden bir ajandır.”

“Yaklaşık 10 günlük faranjit tedavisinin ardından öksürük problemim geçmediği için doktor reçetesi ile aldığım ilaçtır. doktor yemek kaşığı ile iç demişti ben de öyle yaptım yapmaz olaydım. Bu ilacı içtikten takriben 30-40 dk sonra aşırı terleme ile birlikte tansiyon düşmesi yaşadım, görmede hafif bulanıklık ve kafada yoğunluk- uyuşma hissi- oldu. hemen bilgisayar başından kalkarak uzandım ve yarım saat sonra kendime gelmeye başladım.

İlacı içmemin üzerinden neredeyse 2 saat geçti hala etkisini hissediyorum yoğun bir uyku ve yorgunluk hali var. Reçetede yazan numarayı arayarak bu durumu ileteceğim bir daha içmeye korkuyorum, mecbur kalırsam çay kaşığı ile alacağım.”

İlginizi çekebilir: Sudafed Şurup Nedir?

Begonya Kadın YouTube kanalımıza da abone olarak bize destek verebilir, ilgi çekici içeriklerimizi takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin/videos

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx