Sağlık

Oly krem ne işe yarar?

Oly Krem Faydaları

Reklamlar

Oly krem birçok değişik cilt hastalığını ve dermatolojik rahatsızlıkları tedavi eden bir üründür. Peki Oly krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Oly Krem Nedir?

Bu krem, mantar ve bakteriyel enfeksiyonlar, vulvovajinal kandidiyazis, vajinal maya enfeksiyonu, vajinal maya enfeksiyonları, paronychia ve pişik gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda belirtilmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Bu krem, mantarların büyümesini engelleyerek ve hücresel geçirgenliği artırarak çalışır. Bu kremin kullanımı, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Oly Krem İcerigi

Bu ilacın etken maddesi izokonazol nitrat adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise Likit parafin, beyaz yumuşak parafin, tween 60, setostearil alkol, disodyum EDTA, sorbitan stearat ve deiyonize sudur.

Oly Krem Muadili

Fungajen Krem, Gyno-travogen Ovül, Oly Sprey, Travogen Krem Ve Travogen Sprey bu kremin muadilleridir.

Oly Krem Etken Maddesi

Bu ilacın etken maddesi izokonazol nitrat adlı bir maddedir.

Reklamlar

Oly Krem Eşdeğeri

Fungajen Krem, Gyno-travogen Ovül, Oly Sprey, Travogen Krem Ve Travogen Sprey bu kremin eşdeğerleridir.

Oly Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem, mantar ve bakteriyel enfeksiyonlar, vulvovajinal kandidiyaz, vajinal mantar enfeksiyonu, egzama, majinal mantar enfeksiyonları, paronychia ve pişik gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Oly Krem Ne İşe Yarar?
Oly Krem Ne İşe Yarar?

Oly Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem, mantarların, küflerin ve mayaların neden olduğu enfeksiyonları ve ayak mantarı, kasık mantarı, saçkıran enfeksiyonları gibi bazı mayaların neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan antifungal bir ilaçtır. Bu ilacın alerjiniz olduğu biliniyorsa kullanılması tavsiye edilmez.

Oly Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza kullandığınız tüm ilaçlar ve kremler, vitamin hapları, bitkisel takviye ürünleri gibi reçetesiz satılan ürünler alerjiler, hamilelik, yakında olacak cerrahi operasyonlar ve ameliyatlar gibi önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha hassas hale getirebilir. Bu krem, doktorunuzun önerdiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan talimatları uygulayın. Dozaj, hastalığınıza bağlıdır. Hastalığınız devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. 
  • Bu kremin karın ağrısı, titreme, ateş ve mide bulantısı gibi yan etkileri olabilir.
  • Bu kremi göz, kulak, burun ve ağız ile temastan kaçının.
  • Bu kremin yan etkileri arasında kötü kokulu vajinal akıntı, deri döküntüsü veya kurdeşen, yüzde, gözlerde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik vardır.
  • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
  • Bu kremi hemen uyguladıktan sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
  • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.

Oly Krem Kullanım Şekli

Bu kremi kesinlikle doktorunuzun size tarif ettiği şekilde uygulamalısınız. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Daha sonra etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Küçük bir miktar kremi etkilenen bölgeye uygulayın ve hafif bir şekilde ovalayın. Bu alanı sarmayın, örtmeyin ya da bandajla kapatmayın. Bu kremi tamamen iyileşene kadar yaklaşık iki ya da üç hafta boyunca günde bir defa kullanmalısınız. 

Oly Krem Yan Etkileri

Pelvik kramplar, vajinal yanma hissi, deri iltihabı, tat değişikliği, mide bulantısı, regl döneminde ağrı, uygulama bölgesinde kaşıntı, baş ağrısı, ciltte kızarıklık, vulvovajina rahatsızlığı, ciltte renk değişikliği, i̇shal, uygulama yeri tahrişi, deride kaşıntı, döküntü, kadınlarda genital bölgede kaşıntı, karın ağrısı ve uygulama yerinde yanma hissi gibi bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler olasıdır ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın. Bu krem ayrıca burada belirtilmeyen yan etkilere neden olabilir.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx