Sağlık

Travogen Krem Ne İşe Yarar?

Travogen Krem Faydaları

Reklamlar

Travogen krem genel olarak ciltteki farklı rahatsızlıklar ve sorunlar için kullanılan bir üründür. Eğer Travogen krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Travogen Krem Nedir?

Bu krem vajinal kandidiyaz ve dermatomikozlar hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. Travogen krem, bu ilaç kılavuzunda bahsedilmemiş olan amaçlar için de uygulanabilir. Bu krem, aktif bileşen olarak i̇zokonazol nitrat topikal içerir.

Reklamlar

Bu krem antifungal aktivite göstererek çalışır ve antibakteriyel aktivite göstererek çalışır. Bu kremin kullanımları, bileşimi, dozajı, yan etkileri ve yorumları hakkında ayrıntılı bilgiye bu yazıda yer verilmiştir.

Travogen Krem Eşdeğeri

Fungajen Krem, Gyno-travogen Ovül, Oly Sprey, Oly Krem ve Travogen Sprey bu ilacın eşdeğeri ürünlerdir.

Travogen Krem İçeriği

Bu krem aktif madde olarak izokonazol nitrat içerir. Yardımcı maddeleri ise polisorbat 60, sorbitan monostearat, setostearil alkol, kalın parafin, beyaz vazelin ve demineralize sudur.

Travogen Krem Muadili

Fungajen Krem, Gyno-travogen Ovül, Oly Sprey, Oly Krem ve Travogen Sprey bu ilacın muadilleridir.

Reklamlar
Travogen Krem
Travogen Krem

Travogen Krem Neye Yarar?

Bu krem sentetik bir imidazol türevidir. Lokal antifungal ve antibakteriyel etkiye sahiptir. Fungistatik olarak, artan konsantrasyon ile fungisidal olarak tanımlanır. Ergosterol sentezini baskılar ve mikrobiyal hücre zarının bileşimini değiştirir. Dermatofitlere karşı aktif Trichophyton spp., Microsporum spp., Epidermophyton spp., küf, maya ve maya benzeri mantarlar (Candida spp., Pityrosporum orbiculare) veCorynebacterium minutissimum gibi ciltteki mantar lezyonları, ve enfeksiyonların tedavisi için kullanılan bir kremdir.

Bunun dışında ayaklarda, vücudun kıvrımlı bölgesinde, dış genital organlarda ve ciltte oluşan mikozlar, mikrospori, trikofitoz, rubrofitia, ayak mantarı, genital mantar,  çok renkli versicolor ve eritrazma için de bu krem kullanılır.

Travogen Krem
Travogen Krem

Travogen Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, mevcut ilaç listeniz, vitaminler, bitki çayları, bitkisel ürünler, bitkisel takviyeler, reçetesiz satılan ürünler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve hamilelik, yaklaşan ameliyat mevcut sağlık koşulları hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuz tarafından belirtilen şekilde alın veya ürün ekinde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışmanlık noktaları aşağıda belirtilmiştir.
  • Bu ilacı ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
  • Bu kremi uygulandıktan hemen sonra tedavi edilen alanı yıkamayın. Doktorunuz tarafından talimat verilmediği sürece tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanılmasından da kaçının.
  • Aşırı miktarda uygulama boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklanmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
  • Bu ilacı gözünüzle, burnunuzla veya ağzınızla temas ettirmekten kaçının.
Travogen Krem
Travogen Krem

Travogen Krem Kullanım Şekli

Vajinal krem ​​uygulamak oldukça basit bir işlemdir. Gerçekten ihtiyacınız olan bir havlu ve biraz sabun ve sudur. Kremi uygularken uzanabileceğiniz rahat bir yer bulun. Yatağınız ideal bir seçenek olabilir ancak kremin çarşaflarınıza bulaşmasını önlemek için altınızda bir havlu kullanmak isteyebilirsiniz. Ellerini sabun ve suyla yıkayın. Tüpü açın.

Aplikatör başlığını, sabitlenene kadar ama aşırı sıkı olmayana kadar tüpe vidalayın. Aplikatör haznesine yeterli miktarda krem ​​sürmek için tüpü yavaşça alttan sıkın. Öngörülen doza ulaşmanın yeterli olduğundan emin olun. Çoğu uygulayıcı nerede durmanız gerektiğini belirtmek için işaretler sağlar. Aplikatörü tüpten sökün.

Sırt üstü yatın ve dizlerinizi omuzlara doğru çekin. Aplikatörü vajinanın içine yavaşça yerleştirin. Pistonu orijinal konumuna ulaşıncaya kadar aşağı doğru bastırın. Hamileyseniz, aplikatörü nazikçe takın ve direnç hissettiğiniz noktayı geçmeyin. Kremi uyguladıktan sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Yeniden kullanılabilir aplikatörler, namludan çıkarmak için pistonu çekerek ve yumuşak sabun ve ılık su ile yıkayarak temizlenmelidir. Silerek kurulayın. 

Yeniden kullanılabilir aplikatörünüzü asla kaynatmayın ya da aşırı sıcak su kullanmayın çünkü plastiğin erimesine veya bozulmasına neden olabilir.

Travogen Krem Yan Etkileri

Alerjik kontakt dermatit bu krem içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkilerden birisidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir ancak ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini görürseniz mutlaka doktorunuza danışın. Bu krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx