Sağlık

Proctolog Rektal Krem Ne İşe Yarar?

Proctolog Rektal Krem Faydaları

Reklamlar

Proctolog rektal krem genel olarak hemoroid veya halk diliyle basur hastalığının tedavisinde kullanılan çok güçlü ve etkili bir ilaçtır. Peki Proctolog rektal krem nedir, özellikleri nelerdir, muadili nelerdir, fiyatı ne kadar, ne işe yarar, faydaları nelerdir ve yan etkileri nelerdir? Bu soruların cevaplarını gelin, hep birlikte öğrenelim!

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Proctolog Rektal Krem Nedir?

Bu rektal krem, hemoroidlerin ve anal bölgedeki anal çatlaklar, fissür ve kaşıntı gibi diğer sorunların neden olduğu hafif ağrı, kaşıntı, şişlik ve rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılır. Hidrokortizon, kızarıklığı, kaşıntıyı ve şişmeyi azaltan bir kortikosteroiddir.

Reklamlar

Proctolog Rektal Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu rektal krem yaygın olarak hemoroidal kaşıntı, anal fissürler (fissür sendromları), çatlaklarla ilişkili anal inflamasyon, çatlaklardan ve hemoroidden dolayı oluşan rektal kanama tedavisinde kullanılır. 

Proctolog Rektal Krem
Proctolog Rektal Krem

Proctolog Rektal Krem Ne İşe Yarar?

Bu rektal krem, hemoroid, anal çatlaklar, anal iltihap, çatlaklar, rekral kanama, tekrarlayan karın ağrısı, bağırsak yolu hareketi, anal fissürler (fissür sendromları), i̇shal, bağırsak cerrahisi ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Proctolog Rektal Krem aktif bileşenler olarak ruskogenin ve trimebutin adı verilen maddeleri içerir. Bu rektal krem genel olarak bağırsağın anormal hareketlerini normalleştirerek çalışır.

Proctolog Rektal Krem Muadili

Doloproct krem, Hemoralgine pomad, Proctolog supozituar, Recbutin supozituar ve Recbutin rektal krem bu ürünün muadilleridir.

Reklamlar
Proctolog Rektal Krem
Proctolog Rektal Krem

Proctolog Rektal Krem Kullanım Şekli

Kullanmadan önce, etkilenen bölgeyi yumuşak sabun ve su ile temizleyin, iyice durulayın ve kurulayın. Ardından ellerinizi sabun ve suyla iyice yıkayın. Bu rektal kremi, anüsün içine uygulamak için, ürün paketindeki tüm talimatları izleyerek aplikatör ucunu ya da kapağını kullanın veya doktorunuzun talimatına uygun şekilde kullanın. 

Aplikatörü talimatlara uygun olarak tüpten ilaçla doldurun. Aplikatör ucunu yavaşça anüsün içine yaklaşık olarak 1,5 cm ila 2,5 cm arasında yerleştirin ve belirtildiği gibi anal açıklığın içine ve çevresine uygulayın. Parmağınızı veya kabın herhangi bir parçasını anüse sokmayın ve aplikatör ucunu ya da kapağını anüsün içine 1,5 cm ila 2,5 cm’den fazla sokmayın. Bu ilacı anüsün içine uygulamak için parmağınızı kullanmayın. Tek kullanımlık bir tüp ve aplikatör kullanıyorsanız, bir kullanımdan sonra atın.

Ürünü sadece anüsün dışına uygulamak için, etkilenen bölgeye az miktarda krem ​​veya merhem uygulamak için parmağınızı kullanın ve hafifçe ovalayın.

Doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe, alanı plastik veya su geçirmez bandajlarla kapatmayın. Tedavi edilen bölgenin kaplanması ilacın cilt yoluyla emilimini artırabilir. Bu ilacın ne kadar iyi çalışmasını sağlayabilir ancak yan etki riskini de artırabilir.

Bu rektal kremi kullandıktan hemen sonra ellerinizi yıkayın. Ürünü gözlerinize, burnunuza, kulaklarınıza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. İlaç bu bölgeler ile yanlışlıkla temas ederse alanı derhal temiz suyla durulayın.

Bu ürün genellikle günde iki ila dört kez veya her bağırsak hareketinden (tuvalete gittikten) sonra veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde kullanılır. Dozaj tıbbi durumunuza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. En fazla faydayı sağlamak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanın.

Bu ürünü doktorunuzun size önerdiğinden daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın veya doktorunuzun önerdiğinden daha uzun süre kullanmaya devam etmeyin. Bu ilacı uzun süre veya yüksek dozlarda kullanıyorsanız, doktorunuzun onayı olmadan aniden kullanmayı bırakmayın. Bu ilaç aniden kesildiğinde bazı durumlar daha da kötüleşebilir. Dozunuzun kademeli olarak azaltılması gerekebilir. Durumunuz düzelmezse veya iki hafta sonra durumunuz daha da kötüleşirse hemen doktorunuzu bilgilendirin.

Proctolog Rektal Krem
Proctolog Rektal Krem

Proctolog Rektal Krem Yan Etkileri

Uygulama bölgesinde kızarıklık, yanma veya kaşıntı görülebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Rektal kanama, cilt görünümündeki renk değişikliği, deride kalınlaşma ve deride değişiklik, cilt kızarıklığı, aşırı hassasiyet, irin veya diğer enfeksiyon belirtileri gibi olası olmayan ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza bildirin.

Nadiren, bu ilacın kan dolaşımına emilmesi mümkündür. Bu, çok fazla kortikosteroidin yan etkilerine yol açabilir. Bu yan etkiler çocuklarda ve bu ilacı uzun süre kullanan kişilerde daha olasıdır. Olağandışı yorgunluk, aşırı yorgunluk, ani kilo kaybı, baş ağrısı, şişmiş ayaklar ve ayak bilekleri, artan susuzluk, aşırı idrara çıkma ve görme sorunları gibi yan etkilerden herhangi biri ya da birkaç tanesi meydana gelirse kremi kullanmayı hemen bırakın ve acil doktorunuza belirtin. 

Ateş ve sürekli boğaz ağrısı ile ciddi enfeksiyon belirtileri gibi nadir fakat çok ciddi yan etkilerden herhangi biri ortaya çıkarsa derhal doktorunuza bildirin. 

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, deri döküntüsü, kaşıntı, yüzde şişlik, boğazda şişlik ve dudaklarda şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi ciddi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birini fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın. 

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, hemen bu rektal kremin kullanımını durdurun ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx