KombinModa

Saks Mavisi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Reklamlar

Saks mavisi elbise altına ne gider? Birçok kadın, giyecekleri kıyafetlere çok önem vermekte olup bu konuda büyük bir mesai harcamaktadır. Gidecekleri ortamlarda şık ve zarif bir görüntüye ulaşmak ve her daim ön planda olmak isteyen kadınların kombin titizliği doğal karşılanması gereken bir durumdur. Çünkü kıyafet, insanın görüntüsünü etkilemekte, uyumsuz parçalardan oluşan kombinler ise pek çok kadının rüküş görünmesine neden olmaktadır.

Mavinin koyu tonu olan saks mavisi, özellikle son zamanlarda ön plana çıkan renklerden bir tanesidir. Özellikle saks mavisi elbiseler, pek çok kadının şık görünmesini sağlamakta, bu nedenle bu tarz elbiselerin modası geçmemektedir. Özel bir renk olan saks mavisi elbiseler ile doğru ayakkabı kombini yapılmaması, kişilerin var olan güzelliklerini de gölgeleyebilir. Bu nedenle konu ile ilgili detayların bilinmesi ve saks mavisi renk ile uyumlu olan renkler ile ilgili bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Peki saks mavisi elbise altına ne gider? Kadınların bu konuda dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

Saks Mavisi Elbise Altına Ne Gider?
Saks Mavisi Elbise Altına Ne Gider?

Saks Mavisi Elbise Altına Ne Gider?

Elbise giymeyi seven kadınlar, elbise altına giyilecek olan ayakkabıların ne denli önemli olduğunun farkındadır. Bu bağlamda saks mavisi elbiseler için uygun renkte ayakkabı tercih edilmesi, kişinin görüntüsünü etkileyecektir. Mavinin koyu bir tonu olan ve elbiselerde şıklık yaratan saks mavisi, pek çok renk ile uyum sağlayabilmektedir. Saks mavisi elbiseler ile uyum sağlayan ayakkabılar, kişinin şık ve zarif bir görüntüye ulaşmasını olanaklı kılar.

Reklamlar

Saks mavisi elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusu bağlamında verilebilecek olan cevaplar, doğru bir kombinin oluşmasını sağlayacaktır. Pek çok renk ile uyum sağlayabilen saks mavisinin profesyonel bir şekilde kombinlenmesi çok önemlidir.

Saks Mavisi ile Uyumlu Olan Renkler
Saks Mavisi ile Uyumlu Olan Renkler

Saks Mavisi ile Uyumlu Olan Renkler

Saks mavisi elbise altına uyumlu olan renkler oldukça fazla olmakla birlikte bu renklere sahip olan ayakkabılar, saks mavisi elbiselerin şık bir görüntüye ulaşmasını sağlamaktadır. Saks mavisi ile uyumlu olan renkleri genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Beyaz
 • Siyah
 • Bej
 • Vizon
 • Ekru
 • Lame
 • Bordo
 • Dore
 • Gri
 • Somon
 • Pudra rengi

Bu renkler ile saks mavisinin uyumunun olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Şık bir görüntüye ulaşılabilmesi adına uyumlu renkler ile kombin yapılması çok önemlidir.

Saks Mavisi Elbise ile Ayakkabı Kombini
Saks Mavisi Elbise ile Ayakkabı Kombini

Saks Mavisi Elbise ile Ayakkabı Kombini Nasıl Yapılır?

Saks mavisi elbiseler, farklı desen ve modelleri ile ön plana çıkan elbiselerden bir tanesidir. Pek çok model ile ön plana çıkan bu elbiselerin şık olmak isteyen kadınların tercih sebebi olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Birçok kadının merak ettiği konulardan bir tanesi olan saks mavisi elbise altına ayakkabı kombini nasıl yapılır, her zaman ön planda olmak isteyen kadınların sorduğu sorulardan biridir. Bilindiği üzere kombin, parçaların bütün ile uyumudur. Bu nedenle tek parça olan elbiselerin uyumlu olması gereken kısım ayakkabılardır. Ayakkabıların model ve renk bakımından saks mavisi ile tam bir uyum oluşturması, kadınların ön planda olmasını ve alımlı bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Saks mavisi elbise ile ayakkabı uyumu konusunda aşağıdaki gibi bir sıralama yapılması mümkündür:

Reklamlar
 • Saks mavisi ile en uyumlu renklerden bir tanesi olan siyah, elbisenin bütünlük kazanmasını olanaklı hale getirir. Bu nedenle siyah ayakkabılar, saks mavisi elbiseler için iyi bir tercihtir.
 • Beyaz, pek çok renk ile uyum sağlamakta olup bu renklerden bir tanesi de saks mavisidir. Başarılı bir elbise ayakkabı uyumu yaratmak isteyen kişilerin beyaz renk ayakkabıları tercih etmesi gerekir.
 • Mavi renkler ile saks mavisi elbiselerin tam bir uyum sağlaması olanaklıdır. Bazı durumlarda aynı renk parçalar, şık bir görüntüye ulaşılmasını sağlar.
 • Pudra ayakkabı saks mavisi elbise, soft bir görüntü oluşmasını sağlar. Bu nedenle pudranın saflığından yararlanmak mümkündür.
 • Dore renk ile saks mavisi elbiselerin güzel bir uyum oluşturması olanaklı olduğu için dore de tercih edilebilen renklerden bir tanesidir.

Saks mavisi elbise altına ne gider sorusu bağlamında yukarıdaki renklerden herhangi birine sahip olan ayakkabılar tercih edilebilir. Saks mavisi elbiseleri tercih eden kadınların, hangi model elbise giyeceğine ve bu elbise ile hangi ortamda bulunacağına karar vermesi gerekmektedir.

Saks Mavisi Elbise Ayakkabı Kombini Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Pek çok kadının saks mavisi elbise ile ayakkabı kombini konusunda hassas davranmadığı görülmektedir. Kombin yaparken gösterilmeyen hassasiyet, kadının rüküş olmasına neden olabilir. Bu nedenle çeşitli faktörlerin göz önünde bulundurularak ayakkabı seçiminin yapılması gerekmektedir. Öncelikle kişinin saks mavisi elbiseyi hangi ortamda gireceğini düşünmesi ve ortamın özelliklerini bilmesi gerekir. Ardından elbisenin nasıl bir modele sahip olduğu göz önünde bulundurulması ve ayakkabının bu modele göre tercih edilmesi çok önemlidir. Doğru kombinin sırları, model ve renk uyumunda yatmaktadır. Gerekli hassasiyetin gösterilmesi, saks mavisi ile doğru ayakkabının seçilmesini ve kişinin şık bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Doğru kombine ulaşmak isteyen kişinin saks mavisi elbise altına ayakkabı kombini nasıl yapılır sorusu bağlamında hareket etmesi gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlerle Saks Mavisi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? konusunu paylaştık. Eğer moda ile ilgiliyseniz, Vamp Makyaj Nedir? Vamp Makyaj Nasıl Yapılır? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx