İsim Anlamları

Şebboy İsminin Anlamı Nedir?

Reklamlar

Yeni doğacak bebeğe isim aramak, bebek bekleyen anne ve babaların ve hatta yakın çevresinin heyecanla ve zevkle uğraştıkları bir iştir. Şebboy ismi, kökeni Farsça dilinden geçmiş ve Farsçada “gece kokusu” anlamına gelen çok güzel bir kız ismidir. Son yıllarda oldukça fazla bebeğe Şebboy isminin veriliyor oluşu nedeniyle aileler bu ismin anlamını ve ismin özelliklerini öğrenmek istiyor. Bebeğinize güzel ve değişik, aynı zamanda anlamlı bir isim koymak isteyen ailelere yardımcı olacağını düşündüğüm yazımızda işinizi kolaylaştıracak pek çok bilgi paylaşacağım.

Çok güzel bir çiçeğinde ismi olan Şebboy isminin anlamı, Şebboy isminin özellikleri, Şebboy ismi Kuran-ı Kerim’de geçiyor mu, Şebboy ismi ile uyumlu diğer isimler nedir ve Şebboy ismi ile ilgili sizden gelen soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. Öyleyse sizi daha fazla sabırsızlandırmadan Şebboy ismi ile ilgili merak ettiğiniz bilgilere geçelim.

Şebboy isminin anlamı nedir?

Belki bir filmde, belki bir kitapta ya da herhangi bir yerde Şebboy ismini duyan kişiler Şebboy isminin ne anlama geldiğini merak ediyor. Şebboy ismi dilimize Farsçadan geçmiştir ve Farsçadaki anlamı gece kokusudur. Türk Dil Kurumu’nun hazırlamış olduğu sözlüğe göre anlamı ise; turpgillerden, güzel kokulu, dar yapraklı, değişik renkli çiçekleri olan, çok yıllık ve otsu bir süs bitkisidir.

Reklamlar

Şebboy isminin Kuran-ı Kerim’deki anlamı nedir?

Bazı aileler yeni doğacak bebeklerine isim ararken o ismin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediğini ve geçiyor ise hangi anlamda kullanıldığını merak edip araştırabiliyor. Bebeğe verilecek olan isme buna göre karar verebiliyorlar. Şebboy ismi Kuran-ı Kerim’in hiçbir ayetinde geçmemekte ve yer almamaktadır. Bu nedenle orada geçen bir anlamı yoktur.

Şebboy isminin özellikleri nelerdir
Şebboy isminin özellikleri nelerdir

Şebboy isminin özellikleri nelerdir?

Şebboy ismine sahip olan kişilerin çoğu vicdan ve merhamet sahibi, dost canlısı olarak bilinirler. Merhametleri her zaman diğer duygularından üste çıkan Şebboy isimli kişiler dostları için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır oldukları gibi aynı zamanda çok da iyi bir annedirler. Pek çok insanın aksine ağlamayı bir zayıflık olarak görmeyen bu kişiler, duygularını her zaman açık açık ifade eder ve doğru bildiklerinden şaşmadıkları için kazanan kişi olurlar. Ailesine ve sevdiklerine karşı sonsuz bir sadakat taşıyan Şebboy ismine sahip kişiler, sezgilerinde kuvvetli ve kararlı yapılarıyla dikkat çekiyor.

Bunların yanı sıra Şebboy ismindeki kişilerin en olumsuz tarafları ise; zevkine rahatına çok düşkün olmaları ve taşıdıkları merhamet duygusu yüzünden her yapılana ve her söylenene tereddütsüz katlanmalarıdır.

Şebboy isminin baş harfine göre analizi nedir?

Şebboy ismi alfabemizin 23. harfi olan “ş” sesi ile başlamaktadır. Kişilerin taşıdıkları ismin baş harfine göre analiz yapılması uzun zamandır var olan ve o kişinin karakteristik özellikleri ile yaşamına dair ipuçlarına ulaşmayı sağlıyor. Şebboy isminin baş harfi olan “ş” harfinin analizine göz atalım.

Reklamlar

Ş: İsminin baş harfi Ş olan kişiler; bitip tükenmek bilmeyen arzu ve gücü temsil ediyorlar. Güçlü ve sağlam bir kişiliğe sahip olan bu kişiler çok üretkendir ve asla çalışmaktan yorulmazlar.

Şebboy isminin analizi nasıldır?

Akrofonoloji bilimine göre kişilerin isimlerinde yer alan harfler ve bu harflerin bir araya gelmesi ile oluşan enerji, kişiliğini ve yaşamında kendisini bekleyen gelişmeleri ifade ediyor. Şebboy isminin analizi şöyledir;

Ş: İsminde Ş harfi bulunan kişiler çok üretken ve güçlü bir yapıya sahiptir, tutku ve entrikaların olduğu yerde bulunmasıyla dikkat çeker ve bu harf hırs ile üretkenliği temsil ediyor.

E: İsminin içerisinde E harfi bulunan kişiler mücadeleci bir kişiliğe sahiptir fakat ruhsal durumları için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Sürekli ruhsal gelgitler yaşarlar ve bir saati diğer saatini tutmuyor diye nitelendirilen kişilerdir.

B: İsminde B harfi olan insanlar güçlü sezgileri sayesinde hayatta başarılı olabilirler ve yaşama sevinçleri sayesinde en kötü durumlarda dahi umutlarını kaybetmezler.

B: İsminde B harfi olan insanlar güçlü sezgileri sayesinde hayatta başarılı olabilirler ve yaşama sevinçleri sayesinde en kötü durumlarda dahi umutlarını kaybetmezler.

O: İsim içerisinde bulunan O harfi, gizemli ve merak edilen bir kişiliği temsil eder.

Y: İsminde Y harfi olan kişiler sezgileri güçlü olduğu gibi aynı zamanda çok duygusal kişilerdir. Bir yanı hep geçmişte yaşayan ve asla geçmişten kopamayan insanlardır.

Şebboy ismi ile uyumlu diğer isimler nelerdir?

Pek çok aile çocuklarının isminin birbirine yakın ve uyumlu olmasını arzuluyor. Bu nedenle ilk çocuklarının ardından doğacak diğer çocuklarının isminin de uyumlu olması için isim arayışına giriyor. Öyleyse şimdi Şebboy ismi ile uyumlu olan hem kız bebek, hem de erkek bebek isimlerini paylaşalım.

Şebboy ismi ile uyumlu olan kız isimleri: Şebnem, Şermin ve Gece (Şebboy gece kokusu anlamına gelir), Şebnur (gecenin nuru)

Şebboy ismi ile uyumlu olan erkek isimleri; Ersoy, Berksoy

Şebboy ismi ile en uyumlu isim hangisidir?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Şebboy isminin numerolojisi (kader sayısı) nedir?

Rakamları kullanarak ve rakamların enerjisinin karakteri etkilediğini savunan numeroloji bilimine göre her harfin karşılığı olan bir rakam bulunur. Ve bu rakamların toplanması ile elde edilen sayı, o kişinin kader sayısı olarak kabul edilir. Kader sayısı yalnızca 1 ve 9 arasındaki rakamlardan oluşabilir. Elde edilen sayının ise, sahip olunan kişilik özelliklerini gösterdiğine inanılıyor. Şimdi Şebboy isminin kader sayısını bulalım:

Ş: 1     E: 5     B: 2     B: 2     O: 6     Y: 7

Bu hesaba göre Şebboy isminin numerolojisi yani kader sayısı 5’tir.

Şebboy isminin farklı dillerde yazılışları nelerdir?

İtalyanca Şebboy: fiorellino

Fransızca Şebboy: giroflee

Almanca Şebboy: gillyflower

Rusça Şebboy:     левка

Farsça Şebboy:  شب بوی

Korece Şebboy: 패랭이꽃

Yunanca Şebboy: γαρυφαλιά

Şebboy ismi hakkında en fazla merak edilenler

Şebboy ismi hakkında paylaştığımız bilgilerden sonra, şimdi de sizler için derlediğimiz ve birçok kişi tarafından çok merak edilen soru ve yanıtlarına bakalım.

Şebboy ne anlama gelir
Şebboy ne anlama gelir

Şebboy ne anlama gelir?

Şebboy Farsça şebbuy kelimesinden dilimize geçmiştir ve gece kokusu anlamına gelir. Türk Dil Kurumunun hazırladığı sözlükteki anlamı ise, turpgillerden, güzel kokulu, dar yapraklı, değişik renkli çiçekleri olan, çok yıllık ve otsu bir süs bitkisidir.

Şebboy ismi Kuran-ı Kerimde geçiyor mu?

Şebboy ismi Kuran-ı Kerim’in hiçbir ayetinde geçmemektedir.

Şebboy ismi kökeni nedir?

Şebboy isminin kökeni farsça dilidir.

Şebboy ismi konulması dinen caiz midir?

İslamiyet’te caiz olmayan kız ve erkek isimlerinin arasında şebboy ismi yer almamaktadır. Bu nedenle İslam dinine göre çocuklara Şebboy ismi konulması caizdir.

Şebboy isminin kader sayısı (numerolojisi) kaçtır?

Şebboy isminin hesaplanmış kader sayısı, 5’tir.

Şebboy isminin değerli taşı nedir
Şebboy isminin değerli taşı nedir

Şebboy isminin değerli taşı nedir?

Şebboy isminin değerli taşı, akuamarindir.

Şebboy isminin rengi nedir?

Şebboy isminin rengi, sarıdır.

Ayrıca bu yazımızı beğendiyseniz Kürşat İsminin Anlamı ve Özellikleri Nelerdir? adlı yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

Yeni yayınlanan videolarımızdan haberdar olmak için YouTube kanalımızı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Şaban Sarı

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx