Pratik Bilgiler

Şiş ile Karahindiba Nasıl Örülür?

Reklamlar

Çocukların ilgisini çeken sarı çiçekli bir bitki olan karahindiba çiçeği örgü modeli ile de çok popüler olan ve şık duran bir modeldir. Size bu modelin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

Karahindiba nedir?

Karahindiba nisan ve mayıs aylarında gördüğümüz sarı çiçekli bir bitkidir. Bitkinin çiçekleri sarı, yaprakları yeşildir ve tam bir şifa olarak bilinir. Halk arasında çıtlık, arslandişi, güneyik, radika, katagan ve saçratku şeklinde de adlandırılır. Karahindiba çay veya kapsül olarak tüketilebilir. Ama aldığınız karahindibanın böcek ilacı, gübre ve diğer kimyasallara maruz kalmadığını bildiğiniz ürünleri tercih ederseniz daha sağlıklı olacaktır.

Karahindiba Örgüsü

Çocukların çok fazla ilgisini çeken karahindiba çiçeğinin örgü modelleri de çok sevilmektedir. Özellikle Rusya gibi ülkelerde bu örgü modeli çok kullanılmaktadır. Türkiye’de de çok sayıda bayanın bu modeli tercih ettiğini görüyoruz ve Şiş ile Karahindiba Nasıl Örülür? size detaylı bir şekilde anlatmaya başlıyoruz.

Reklamlar

Karahindiba örgü modeli çok sevilmiş gözde modellerden biridir. Çok sayıda ünlünün tercih ettiği popüler örgü desenlerinden biridir. Görüntüsünün güzelliği gibi sanılanın aksine örme aşaması da bir o kadar kolaydır. Karahindiba örgüsünün yapılış sırasını sizler için sıraladık.

Şiş İle Karahindiba Nasıl Örülür?

Karahindiba modelinin diğer örgülerden farklı olarak, 3 sıralık bir hazırlık aşaması vardır. Hazırlık aşamasında 1 kenar ilmeği 2 ilmek düz, ipi öne alarak 1 ilmeği örmeden alınız. Sıra sonuna kadar devam etmelisiniz ve 1 kenar ilmek ile bitirmelisiniz.

1 kenar ilmeği 2 ilmek ters, sıradaki 1 düz ilmeğin içinden 5 ilmek örmelisiniz. Sonrasında 2 ilmek ters, 1 ilmek düz ve sıra sonuna kadar devam ettikten sonra 1 kenar ilmek ile bitirebilirsiniz.

1 kenar ilmeği 2 ilmek düz, ipi öne çekip 1 ilmeği örmeden almalısınız. 2 ilmek düz, 5 ilmek ters sıra sonuna kadar devam etmelisiniz ve 1 kenar ilmek ile bitirmelisiniz.

Reklamlar

1 kenar ilmeği 2 ilmek düz, ipi öne alarak 1 ilmeği örmeden çekmelisiniz sonrasında 2 ilmek düz, 5 ilmek ters alarak sıranın sonuna kadar devam ettikten sonra 1 kenar ilmek ile bitirebilirsiniz.

1 kenar ilmeği 2 ilmek düz, ipi öne alarak 1 ilmeği örmeden çekmelisiniz. 2 ilmek düz, 5 ilmek ters alarak sıranın sonuna kadar devam ettikten sonra 1 kenar ilmek ile bitirmelisiniz.

1 kenar ilmeği 2 ilmek ters ördükten sonra sıradaki 5 düz ilmeğin ilk 2 ilmeğini örmeden sağ şişe almalısınız. Sonrasında geri kalan 3 ilmeği birlikte düz ördükten sonra daha önce örmeden aldığınız 2 ilmeği üstünden geçirmelisiniz, 2 ilmek ters, 1 ilmek düz yaparak sıra sonuna kadar devam ettikten sonra 1 kenar ilmek ile bitiriniz.

Son aşamaya gelindiğinde 1 kenar ilmeği 2 ilmek düz, ipi öne alarak 1 ilmeği örmeden almalısınız ve sonra sıra sonuna kadar devam etmelisiniz. 1 kenar ilmek ile bitirmelisiniz ve istediğiniz boyuta gelene kadar uygulamayı aynı şekilde devam ettirmelisiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx