Pratik Bilgiler

Alüminyum Folyo ile Neler Yapılabilir?

Reklamlar

Alüminyum folyo en çok mutfaklarda kullanılsa da farklı kullanım alanları da vardır. Alüminyum folyo ile neler yapılabilir birlikte ele alalım. Alüminyum folyo kullanmak birçok açıdan işinizi kolaylaştıracaktır.

Alüminyum Folyo ile Neler Yapılabilir?

Sizler için alüminyum folyo ile neler yapılabilir sorusunun cevabını ele aldık. merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Alüminyum Folyo ile Ütü Yapılır mı?
Alüminyum Folyo ile Ütü Yapılır mı?

Alüminyum Folyo ile Ütü Yapılır mı?

Gömlek ve kumaş pantolonlarınızda kusursuz çizgiler istiyorsanız alüminyum folyo ile deneyin. Ütü masasında ütülenmesi gereken bu çamaşırların kusursuzca ütülenmesi kolay değildir. Çünkü ütünün tüm ısı ve buharı ütü masası tarafından emilir, bu da ütüleme işlemini zorlaştırır. Bunun için böyle bir durumla karşılaşmamak için alüminyum folyo kullanmalısınız.

Reklamlar

Nasıl kullanacağım diyorsanız yapmanız gereken ütü masanızın üzerindeki kumaşı çıkarıp yerine alüminyum folyo yerleştirmektedir. Folyoyu çok düzgün bir şekilde yerleştirdikten sonra üzerine kılıfı takın. Sonra tekrar ütüye başladığınızda performansınızı ikiye katladığını göreceksiniz.

Alüminyum Folyo ile Neler Yapılabilir?

Biten Pillerin Yerine Alüminyum Folyo Kullanılır mı?

Alüminyum folyonun bir önemli özelliği de elektrik iletimi konusunda birçok maddeden daha hızlı olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı alüminyum folyo, kumanda ya da saat gibi eşyalarda kullanılan pillerin yerine de tercih edilebilir. Örneğin kumandanızın pili bitti ve evinizde de yedek pil yok, bu durumda pil uçlarına alüminyum folyo yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde sarıp sıkıştırırsanız akım hızlanacak ve sizi bir süre daha idare edecektir.

Alüminyum Folyo ile Huni Yapımı
Alüminyum Folyo ile Huni Yapımı

Alüminyum Folyo ile Huni Yapımı

Yağ aktarımı sırasında kullanılan huniler plastikten yapılmaktadır. Ama plastik olmasının kötü tarafı zaman içinde sararma ve kokuya neden olmasıdır. Hem de yağ kalıntısı tam olarak temizlenmez. Yağ aktarımı yaparken hunileri, alüminyum folyo kullanarak yapabilirsiniz. Yapmanız gereken folyoyu uzunca kesip yuvarlamak ve sonra ağız kısmını elinizle genişletip uç kısmını sivriltmektir. Bu şekilde hazırladığınız folyoyu tek kullanımlık yapacağınız için çok daha pratik ve sağlıklı olacaktır.

Bıçak Bilemek için Alüminyum Folyo Tercih Edilebilir

Alüminyum folyonun bir diğer kullanım alanı da bıçak bileme işlemidir. Bıçak makaslarınız körelmiş, bileme zamanı geldiyse keskinleştirme uygulamasını alüminyum folyo ile yapabilirsiniz. Körelmiş makaslarınız için alüminyum folyoyu yaklaşık 6 kat olacak şekilde kalınlaştırıp kalınlaşınca bastırarak kalınlığı sıkılaştırın. Folyoyu sonra da makas ile kestiğinizde makasın öncesinden çok daha iyi olduğunu fark edeceksiniz. Bıçaklarınızı folyo ile bilemek için de aynı kalınlıkta alüminyum folyoyu devamlı sürtmeniz yeterlidir.

Reklamlar
Küf ve Pas Lekeleri için Alüminyum Folyo Kullanımı
Küf ve Pas Lekeleri için Alüminyum Folyo Kullanımı

Küf ve Pas Lekeleri için Alüminyum Folyo Kullanımı

Alüminyum folyonun bir başka kullanım alanı da mutfak ve banyolardaki paslanmış ve küflenmiş metal ürünlerdir. Yani aslında kimyasal içeren kireç ve pas sökücü kimyasallar yerine çok daha sağlıklı olan alüminyum folyoyu kullanabilirsiniz. Etkili sonuçlar alacaksınız. Küf ve pas lekeleri için alüminyum folyoyu nasıl kullanırım diye merak ediyorsanız cevabı yazımızın devamında..

Küf ve pas lekeleri için bir tutam alüminyum folyoyu elinize alarak top haline getirin. Folyoyu elinizde sıkılaştırdıktan sonra paslı olan yerlere sürdüğünüzde hemen etkili olacaktır. Folyodan sonra durulayınca temizlenmiş lekelerden arınmış olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca banyolarda rutubetin neden olduğu küflenmeleri de alüminyum folyo ile yok edebilirsiniz.

Izgara Temizliğinde Alüminyum Folyo Yardımcı Olur mu?

Mangal keyfi olmazsa olmaz keyiflerimizdendir. Ancak sonrasında tel ızgara temizliğinden sıkıldıysanız alüminyum kullanarak hem yağ hem is hem de pas sorununun önüne geçebilirsiniz. Mangal yaptıktan sonra birkaç gün yağlı şekilde bekleyen ızgara hızlı bir şekilde kararmaya başlar. Kararmadan önce bir top alüminyum folyoyu hazırlayıp ısıttığınız tel ızgaraya folyoyu sürterek pas ve yağlardan arındırın. Ütü ve alüminyum folyo ile vakum yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yaz Sıcağında Serinlemek İçin Püf Noktaları

Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx