Pratik Bilgiler

Yaz Sıcağında Serinlemek İçin Püf Noktaları

Reklamlar

Yaz ayları çok sevildiği gibi aşırı sıcaklardan kurtulmak için de çözüm aranmaktadır. Yaz sıcağında serinlemek için püf noktaları sizler için ele aldık. Yaz sıcağında serinlemenize yardımcı olacak bitkileri inceleyelim.

Yaz Sıcağında Serinlemek İçin Püf Noktaları

Nane çayı

Nane serinlemenize yardımcı olur. Serinlemek için bir bardak nane çayı hazırlayıp buzdolabına koyun. Nane çayı soğuk olduğu için bir sprey şişesine koyup vücudunuza püskürttüğünüzde serinlik hissi verecektir. Böylece sıcaklardan az da olsa kurtulup ferahlamış hissedersiniz.

Krizantem çay

Krizantem çayı serinlemeye yardımcı olur. Sıcak ya da soğuk fark etmez krizantem çayı ile terlemeyi önleyebilirsiniz.

Reklamlar
Yatağı soğutma
Yatağı soğutma

Yatağı soğutma

Yaz mevsiminde en çok istenen şeylerden birisi de serin serin uyumaktır. Bunun için yumuşak jel buz paketlerini çarşafın altına koyabilirsiniz. Daha uzun süre serinlik hissi için bacaklarınızın, boynunuzun veya sırtınızın altına yumuşak buz jel koyabilirsiniz.

Serin serin uyumak için bir diğer alternatif de pirinçle doldurulmuş bir pamuklu çorabı dondurmaktır. Donmuş çoraplarınızı çarşafın altına koyarsanız, pirinç çorapları kaymayı önler ve daha uzun süre serinlik verir.

Doğal klima

Doğal klima etkisi için birkaç tane su şişesini dondurarak masa vantilatörünün önüne yerleştirebilirsiniz. Ve esintinin tadını çıkarın. Fazla terlemeden evdeki malzemelerle kurtulun.

Aloe vera

Aloe vera bitkisi şifa kaynağıdır. Birçok faydasının yanında güneş yanığını yatıştırma özelliği de vardır. Bu özelliği ile serinlemenize yardımcı olur, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Yapmanız gereken aloe verayı cadı fındığı ve nane yağı ile karıştırmak ve bir sprey şişesine koymak. Yaz sıcağında serinlemek için vücudunuza püskürterek kullanın.

Reklamlar

Baharatlı yiyecekler

Baharatlı yiyecekler tüketmek kan dolaşımını arttırarak ve sizi terletir. Teriniz kurudukça kendinizi daha serin hissedersiniz. Terlemeyi kontrol altına alabilirsiniz.

Basınç noktaları
Basınç noktaları

Basınç noktaları

Yaz sıcağında serinlemek için basınç noktaları olan ayak ve el bilekleriniz veya dizlerinizin arkasına buz gibi soğuk su içeren bir şişe koyabilirsiniz.

Soğuk çarşaf ve yastık

Yastık ve çarşaflarınızın serin olmasını isterseniz çarşafları ve yastık kılıflarını poşete koyup birkaç saat buzdolabında bekletebilirsiniz. Ve yatağınıza gitmeden buzdolabından çıkarıp serin serin kullanabilirsiniz.

Soğuk duş

Diğer yöntemleri uygulayacak zamanınız yoksa sık sık soğuk ya da ılık duş alın. Kendinizi daha dinç ve rahatlamış hissedeceksiniz.

İlginizi çekebilir: Araba Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx