Sağlık

Sulidin Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sulidin Jel Faydaları

Reklamlar

Sulidin jel genel olarak çeşitli kas, eklem ve omurga rahatsızlıklarını tedavi eden bir üründür. Peki Sulidin jel krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Sulidin Jel Nedir?

Bu krem enflamatuar semptomlar ve örneğin postoperatif ağrı, kas-iskelet yaralanmasına bağlı ağrı, küçük yumuşak doku yaralanmasına bağlı ağrı, spor yaralanmaları, kas burkulmaları, kas incinmeleri ve morarmalar için kullanılır.

Reklamlar

Eklem dışı romatizmal bozukluklar ve yumuşak doku yaralanmaları dahil olmak üzere ağrı ve iltihapla karakterize akut ve kronik kas-iskelet sistemi bozukluklarının tedavisinde lokal uygulama için idealdir. Bu koşullar arasında sırt ağrısı, tendinit, tenosinovit, burkulmalar ve incinmeler bulunur.

Bu krem, çeşitli dönemlerde akut ağrı, osteoartrit (dejenerasyona bağlı eklem ağrısı ve şişmesi) ve ağrıyı tedavi etmek için kullanılır.

Sulidin Jel Fiyatı

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 28.95 liradır.

Sulidin jel
Sulidin jel

Sulidin Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem, aktif bir bileşen olarak nimesulide içerir. Bu jel krem, prostaglandin üretimini bloke ederek ağrıyı ve iltihabı gidererek çalışır. Bu jel kremin kullanımı, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Reklamlar

Bu jel krem, akut ağrı, osteoartrit, romatoid artrit, dismenore, tromboflebit gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda uygulanan bir üründür. Bu jel krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Sulidin Jel Ne İşe Yarar?

Bu krem, akut ağrı, kireçlenme, romatizmal eklem iltihabı, dismenore, tromboflebit, postoperatif ağrı, kas-iskelet yaralanmasına bağlı ağrı, küçük yumuşak doku yaralanmasına bağlı ağrı, spor yaralanmaları, kas burkulmaları, kas incinmeleri ve morarmalar gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Sulidin jel
Sulidin jel

Sulidin Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu krem kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler, bitkisel ürünler, bitkisel takviyeler, gıda takviyeleri, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışma noktaları aşağıda listelenmiştir.
 • Bu krem, kadınlarda kısırlığa neden olabilir.
 • Nimesulide veya bu kremin diğer bileşenlerine karşı alerjiniz varsa ilaç almayın.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 • Bu kremi hemen uyguladıktan sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya sebep olabilir. Aşırı tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 • Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının.
 • Başka bir ilaç kullanıyorsanız ya da aynı zamanda reçetesiz bir ilaç kullanıyorsanız, bu kremin etkileri değişebilir. Bu, yan etki riskinizi artırabilir veya ilacınızın düzgün çalışmamasına neden olabilir. Doktorunuza, kullandığınız tüm ilaçlar, vitaminler ve bitkisel takviyelerden bahsedin böylece doktorunuz ilaç etkileşimlerini önlemenize veya yönetmenize yardımcı olabilir. 
 • Bu krem, Siklosporin, Digitalis glikozitler, Lityum, Metotreksat ve Fenitoin gibi ilaçlar ya da ürünlerle etkileşim gösterebilir.
 • Bu ilaca karşı aşırı duyarlılık bir kontrendikasyondur. Buna ek olarak, eğer pıhtılaşma bozukluğu, ödem, aşırı duyarlılık, hipertansiyon, emzirme, karaciğer hastalığı, gebelik veya böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklardan birine sahipseniz bu kremi uygulamayın.
Sulidin jel
Sulidin jel

Sulidin Jel Kullanımı

Doktorunuz tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde bu kremi etkilenen bölgeye günde üç veya dört kez uygulayın. Uygulama süresi için doktorunuza danışın.

Bu krem yalnızca topikal kullanım içindir. Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından bu ilacı etkilenen bölgeye nazikçe uygulayın. Tedavi sırasında bandajlama veya kapatma (oklüzyon) uygulamayın. Etkilenen bölgeye bu kremi kuvvetli bir şekilde ovarak sürmeyin.

Sulidin Jel Yan Etkileri

Bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değil. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Gastrit, aşırı duyarlılık reaksiyonları, mide bulantısı, kabızlık, nefes darlığı, anormal kan sayımı, kaşıntı, yüksek tansiyon, i̇shal, terlemede artış, şişme, baş dönmesi, döküntü, kusma, karaciğer enzimlerinde artış, anemi, gaz, epigastrik ağrı, göğüste ağrılı yanma hissi, i̇shal, deride şiddetli kaşıntı, güçlü uyku isteği, baş ağrısı, deride kabarcıklar veya kabarmalar,  eroziv stomatit, deride mor lekelerin dökülmesi ve kandaki trombosit eksikliği gibi yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın. Bu krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx