Makyaj

Takma Tırnak Hileleri

Takma Tırnak Hileleri ve Takma Tırnak Uygulama İpuçları

Reklamlar

Takma tırnak hileleri, şu sıralar ortaya çıkan nail art çılgınlığına bir çözüm… Eğer manikür için saatlerce güzellik salonunda beklemek ya da çok para harcamak istemiyorsanız, sorun değil. En iyileri gibi bir kat oje uygulayabiliyorsanız, evde takma tırnak uygulamak için yeteneklerinizi genişletmeyi düşünmeye değer… Kulağa karmaşık gelebilir, ama gerçekten değil. Ev yapımı jel manikürünü başarılı bir şekilde denediyseniz, takma tırnak uygulayabilirsiniz. Söz veriyoruz. Uygulamanızın sorunsuz geçmesini sağlamak için, o tırnak yapıştırıcısını almadan önce bilmeniz gereken şeyler hakkında bazı takma tırnak hilelerini sizler için topladık.

Takma tırnaklar son zamanlarda patlayan bir trend. Takma tırnakların daha uzun süre dayanmasını sağlamanın birkaç yolu var. Aşağıdaki takma tırnak hileleri ucuzdur, bunları evde yapabilirsiniz ve o kadar uzun sürmez. Başlangıçtan bitişe yaklaşık otuz dakika sürer. Hadi başlayalım…

Doğru tırnak boyutunu bulun
Doğru tırnak boyutunu bulun

Doğru tırnak boyutunu bulun

Tüm tırnaklar aynı değildir. Neyse ki, birçok manikür seti, en gerçekçi görünümü elde edebilmeniz için birden fazla boyut seçeneğiyle gelir. Takma tırnak uygulamasına yeni başlayan biriyseniz, sizin için en iyi boyuta sahip bir markaya aşina olana kadar birçok boyut seçeneği olan bir kit seçin.

Reklamlar

Kendi tırnaklarınızı işleme hazırlayın

Takma tırnak uygulaması akrilik olanlarla değil, kendi tırnaklarınızla başlar. Eski oje kullanmadığınızdan emin olun. Daha sonra tırnaklarınızı törpüleyerek hepsinin kabaca aynı şekil ve boyutta olmasını sağlayabilirsiniz.

İkinci ipucu ise takma tırnaklarınızı uygulamadan önce her zaman doğal tırnaklarınızı hazırlayıp temizlediğinizden emin olmanızdır. Bunun için en iyi yol ılık su ve sabunla başlamaktır. Ellerinizi ve tırnaklarınızı nazikçe ovun ve tırnaklarınızın her birini tamamen temizleyin. Oradan bir doğal oje çıkarıcı (kimyasal i̇çermez) kullanılması tavsiye edilir.

Benim favorim Pure Vitality Natural Nail Polish Remove, Conditioner, and Strengthener çünkü gerçekten iyi çalışıyor ve aynı zamanda tırnak sağlığını ve tırnaklarınızın gücünü koruyor. Ayrıca yapıştırıcının etkili bir şekilde yapışmasını engelleyebilecek yağ veya losyonu da çıkarır! Bir pamuk pedi üzerine az miktarda Pure Vitality Natural Nail Polish Remove, Conditioner, and Strengthener alın ve ardından tırnaklarınıza masaj yapmaya başlayın. Sökücü, sabunlara dayanıklı her türlü kir, kalıntı ve parçacıkların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Tırnaklarınızı düzgün bir şekilde temizleyerek ve olabildiğince temiz olmalarını sağlayarak takma tırnakların uygulanmasını çok daha kolay hale getirecek ve daha iyi yapışmalarına yardımcı olacaktır. Herhangi bir ürünü kullandıktan sonra tırnaklarınızın tamamen kuru olduğundan emin olun. Biraz beklemeniz gerekebilir, bu nedenle tırnaklarınızı saatlerce önceden hazırlamak her zaman iyidir.

Reklamlar
Tırnak etlerinizi unutmayın
Tırnak etlerinizi unutmayın

Tırnak etlerinizi unutmayın

Tırnak etleriniz küçük olabilir, ancak yine de manikürünüzün önemli bir parçasıdır. Düzgün bir şekilde hazırlanmaları için takma tırnaklarınızı uygulamadan önce nazikçe geri itin. Bununla birlikte, kütikül yağını başka bir zaman için saklayın çünkü bu, takma tırnakları düzgün bir şekilde sabitleyen tırnak yapıştırıcısını potansiyel olarak bozabilir.

Takma tırnaklarınızın kavisini düşünün

Tırnakların ucunun şeklini ve kavisini unutacak kadar uzunluğa odaklanmayın. Bazı takma tırnaklar çok düzken diğerleri kavisli bir tasarıma sahiptir. Son görünümünüzün nasıl olmasını istediğinizi ve tüm günlük aktivitelerinizi yapmak için en kolayın ne olacağını düşünün.

İstediğiniz görünümü düşünün

Doğal bir bitiş mi istiyorsunuz yoksa eğlenceli bir şey mi? Biraz drama istiyorsanız, boyanmış veya zaten tırnak sanatıyla süslenmiş bir dizi akrilik tırnak deneyin. Size çok zaman kazandıracak.

Muhtemelen tırnakların altını yeniden şekillendirmeniz gerekecek

Takma tırnaklarınızın üst kısmını kırpmanız ve dosyalamanız gerektiğini biliyorsunuz, ancak muhtemelen aynı şeyi alt kısım için yapmanız gerekeceğinin farkında olmayabilirsiniz. Herkesin tırnak yatağı farklıdır, bu nedenle hiçbir akrilik tırnak şekli sizinkine tam olarak uymaz. Akrilik tırnaklarınızı şekillendirmek için bir tırnak törpüsü ve manikür makası kullanın ve en gerçekçi sonuç için gerçek tırnak şeklinizi taklit edin.

Tutkalın tamamen kurumasını bekleyin
Tutkalın tamamen kurumasını bekleyin

Tutkalın tamamen kurumasını bekleyin

Takma tırnaklarınızı uygulamak için o kadar zaman harcadınız, bu yüzden onlara “takmak” için yeterli zaman verdiğinizden emin olun. Takma tırnaklarının tamamen kurumasına izin vermek, ojenizin kurumasını sağlamak kadar önemlidir.

Takma tırnaklarınızı korumaya çalışın

Takma tırnaklarınızı uyguladıysanız, onları çıkarma zamanı gelene kadar onları tamamen görmezden gelmeyin. Hepsinin düzgün bir şekilde yapıştığından emin olmak için sabah bunları hızlı bir şekilde kontrol edin. Öğle yemeğinde veya metroda bir takma tırnağın rastgele düşmesinden çok daha iyidir.

Takma tırnaklarınızı düzgün bir şekilde çıkarın

O takma tırnakları koparmaya başlamayın çünkü bu kendi tırnaklarınıza zarar verebilir. Takma tırnak paketinizin arkasındaki talimatları izleyin. Bazıları tırnaklarınızı oje çıkarıcıya batırmayı önerirken, diğerleri özellikle takma tırnakları çıkarmak için tasarlanmış bir ürün kullanmanızı önerir.

Takma tırnaklarınızı çıkarırken tırnaklarınıza biraz özen gösterin
Takma tırnaklarınızı çıkarırken tırnaklarınıza biraz özen gösterin

Takma tırnaklarınızı çıkarırken tırnaklarınıza biraz özen gösterin

Takma tırnaklarınızı çıkardıktan sonra ne yaptığınız, hazırlık çalışmalarınız kadar önemlidir. Tırnaklarınızı biraz doğal bırakarak ve güçlendirici ve/veya kütikül yağı uygulayarak tırnaklarınıza biraz sevgi gösterin.

Takma tırnaklarınızı gece takın

Her şeyden önce, takma tırnaklarınızı, doğal tırnağınıza yapışmasını sağlamak için yapabileceğiniz en iyi şey, takma tırnaklarınızı her zaman geceleri takmanızdır. Yatağa gitmeden hemen önce takmanız en iyisidir. Bu şekilde, hemen sonra yatağa girebilir ve yapıştırıcıya büyüsünü yapması ve düzgün bir şekilde mühürlemesi için yeterli zaman verebilirsiniz.

Takma tırnak takma işlemini gece yaparak, ertesi sabaha kadar elinize ulaşamayacak, elinizi gerektiren ve yapıştırıcının gücünü azaltabilecek herhangi bir iş yapmayacaksınız. Bu, takma tırnaklarınızı doğal tırnağınızla gerçekten iyi bir şekilde birleştirmenin en kolay ve en önemli yoludur. Uyumayı planlamadan önce bunu dakikalar içinde yapın. Ayrıca huzurlu ve sakinleştirici olduğu için geceyi dinlendirmek için güzel bir yoldur.

Önceden doğal tırnaklarınızı törpüleyin
Önceden doğal tırnaklarınızı törpüleyin

Önceden doğal tırnaklarınızı törpüleyin

Başka bir öneri, takma tırnaklarınızı takmadan önce tırnaklarınızı törpülemektir. Ancak sadece uçları törpülemekle kalmayıp, tırnaklarınızı tüm yüzey alanlarına törpülemeniz gerekir. Bu yüzden tırnak parlatma törpüsüyle, tırnakların üzerini de törpülemelisiniz. Temel olarak, takma tırnaklarınızı nereye uygulayacağınız da dahil olmak üzere tüm tırnağınızı hazır hale getirin. Tırnaklarınızı fazla törpülemeyin, herhangi bir zarar vermek istemezsiniz, sadece dokuyu değiştirecek kadar törpülemeniz yeterli. Şimdi bunu yapmaktan çekiniyor olabilirsiniz, çünkü bunun tırnaklarınıza zarar verebileceğine inanabilirsiniz. Fakat bunu kesinlikle yapmanız gerekir.

Kristal cam tırnak törpüsü, doğal tırnaklarınızın kırılmasını veya hasar görmesini engellemek için mükemmel bir yoldur. Kristal cam tırnak törpüsü ile daha iyi kontrole sahip olursunuz ve kaba dokuyu çok kolay bir şekilde yok edebilirsiniz. Bu, doğal tırnaklarınızın herhangi bir zarar vermeden hazırlamanıza yardımcı olur. Tırnak parlatma törpüsü ile törpülemek esasen tırnak yüzeyinin tırnak yapıştırıcısı için neredeyse hazır olmasını sağlar. Tırnaklarınızın yüzeyinin tamamen pürüzsüz olmasını istemezsiniz. Bu, takma tırnakların yapışmasını zorlaştırır. Bunun yerine, tırnaklarınızın yüzeyini biraz pürüzlü hale getirmek yeterlidir. Bu, takma tırnakların yapışmasını ve daha iyi sabitlenmesini (daha uzun ömürlü takma tırnaklarla sonuçlanır) çok daha kolay hale getirir.

Doğru takma tırnakları kullanın

Pek çok farklı türde baskı tırnak denedikten sonra, kullandığınız türün sonuçlarınızı etkileyebileceği anlaşılıyor. Bazıları dayanacak şekilde iyi tasarlanmamıştır. Size Kiss Full Cover Nails in the Oval Shape takma tırnakları öneriyoruz. Süper inceler, bu nedenle doğal tırnaklarınızla gerçekten iyi uyum sağlarlar. Açıkça sahte görünmüyorlar ve ayrıca gerçekten ucuzlar. Bir paket yaklaşık beş maniküre götürür. Ayrıca önceden şekillendirilmiştir, bu size çok fazla zaman ve emek kazandırabilir. Bunları Amazon’da başka şekillerde de satın alabilir veya tam uzunlukta satın alabilir ve ardından tırnağınızın olmasını istediğiniz boyut ve şekle göre özelleştirebilirsiniz.

İyi bir yapıştırıcıya yatırım yapın
İyi bir yapıştırıcıya yatırım yapın

İyi bir yapıştırıcıya yatırım yapın

Tırnaklarınızı her yaptığınızda, en iyi sonucu elde etmek için her zaman yeni bir tırnak yapıştırıcı paketi açmanız tercih edilir. Aksi takdirde yapışmazlar ve tutkal ambalajın içinde biraz kurur. Ne yazık ki, takma tırnaklarınızla birlikte verilen tırnak yapıştırıcılarının çoğu zayıftır ve ucuz malzemelerden oluşur. Bu nedenle, takma tırnaklarınızı korumak için ihtiyacınız olan gücü sağlamanız pek olası değildir.

Her zaman iyi bir tırnak yapıştırıcısına yatırım yapmanızı tavsiye ederim. 5 Second Nail Glue ürününü öneriyoruz. Bu yapıştırıcı tırnaklara hasar vermez ve çok kimyasal değildir. Bu yapıştırıcıyı kullanarak yaklaşık bir hafta takma tırnaklarınızın tadını çıkarabilirsiniz. İyi bir takma tırnak yapıştırıcısı satın almanın en iyi yanı, nispeten ucuz olması ve onu birkaç kez kullanabilmenizdir.

Yapıştırıcıyı doğru uygulayın

Ekstra güç ve tutuş için, her takma tırnağın arkasına birkaç damla yapıştırıcı sürmeniz gerekir. Oradan, tırnak yataklarınızı yapıştırıcıyla doyurmak en iyisidir. Doğru miktarı elde etmek oldukça zor olabilir çünkü takma tırnakları tutmak için iyi bir miktar yapıştırıcı sürmelisiniz ama kenarlardan fışkıracak kadar değil.

Takma tırnağı, kütikülünüze mümkün olduğunca yakın yerleştirmeniz oldukça önemlidir.  Herhangi bir boşluk kalmaması gerekir. Bu aynı zamanda tırnak yatağınızla uyum sağlamalarına da yardımcı olur.

Takma tırnakları üstüne uyguladığınızda, otuz saniye boyunca sıkıca yerinde tutmanız erekir. Şimdi, sadece birkaç saniye için acele etmeye ve bastırmaya çalışabilirsiniz, ancak, manikür uzmanları her takma tırnak başına en az otuz saniyeye ihtiyacınız olduğunu öneriyor. Gerekirse bir zamanlayıcı ayarlayın.

Başparmakları sona bırakın
Başparmakları sona bırakın

Başparmakları sona bırakın

Takma tırnak hilelerinden sonuncusu, takma tırnaklarınızı her zaman en sonunda baş parmaklarınıza uygulamaktır. İşaret parmağınızla başlarsanız, baş parmağınıza ulaşana kadar yavaş yavaş bir elinizden yukarıya doğru ilerleyin. Bu şekilde onları gerçekten uygulamanın çok daha kolay olduğunu görecek ve kendinizi sınırlı veya kısıtlanmış hissetmeyeceksiniz.

Aslında bir yandan, tüm takma tırnakları uyguladıktan sonra en son baş parmaklara uygulama yapmanız gerekir. Bu, size ekstra çok yönlülük sağlar ve yeterince sert bastırmanızı sağlar ve aslında takma tırnakların ilk etapta düzgün bir şekilde yapışmasına yardımcı olur.

Takma Tırnak Hileleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Makyaj Hileleri Burun Küçültme adlı yazımızı da okudunuz mu?

Begonya Instagram Hesabı: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx