Dekorasyon

Tül Perde Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Reklamlar

Tül perde hesaplaması perdelerin ortama uyum sağlaması ve istenen şekilde durması amacıyla önem taşımaktadır. Perde modelleri hesaplanırken firmalardan yardım alabilirsiniz. Firma yardımı almak istemiyorsanız diğer yandan da kişisel olarak hesaplama yapmak mümkündür. Bu aşamada dikkatle hareket etmek ve modele bağlı olarak harekete edip hesaplama yapmak daha doğru olacaktır.

Salon Tül Perde Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Salon Tül Perde Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?
Salon Tül Perde Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Salonda genellikle tül perde modelleri kullanılmaktadır. Bunun dışında elbette fon perde ya da diğer türleri kullanmanız mümkün olabilir. Bu aşamada hesaplama yaparken izlemeniz gereken sadece birkaç adım bulunuyor. Bunlardan ilki perdenin genişliği konusunda olacaktır. Genişlik adına perde boyutunu geniş tutabilirsiniz.

Pencerelerin bulunduğu genişlikten 25 cm geniş olacak şekilde genişliği belirleyebilirsiniz. Eğer kenar duvarları çok geniş değilse duvarlar arasında bile seçebilirsiniz. Bunun sebebi genellikle perdelerin işlenmesine bağlı olarak toplandığında istenen görüntünün elde edilmesidir. Genişliği sağdan ve soldan 10’ar cm vererek de rahatlıkla alabilirsiniz.

Reklamlar

Yükseklik açısından ise eğer yere kadar gelecek şekilde ayarlayacaksanız, yerden sadece 3-4 santimetre yükseklikte olması yeterli olacaktır. Eğer uzunluğu daha kısa tutacaksanız bu aşamada da pencerenin bitim alanından değil beş cm kadar altta tutarak işleme alabilirsiniz. Uzunluk konusunda hesaplama daha net olacaktır fakat pileleri bol bir perde varsa bu aşamada genişliği arttırmalısınız.

Hazır Tül Perde Hesaplanması Değişiklik Gösterir mi?

Hazır Tül Perde Hesaplanması Değişiklik Gösterir mi?
Hazır Tül Perde Hesaplanması Değişiklik Gösterir mi?

Stor perde ya da zebra perde modellerinde genellikle sabit bir hesaplama yapılır. Pencereyi kapatacak şekilde ayarlandığından ve uzunluğu değişiklik göstermediğinden daha rahat alınır. Fakat söz konusu tül perde olunca dikkatle hareket edilmesi şarttır. Bu aşamada hazır tüller de satılır. Hazır modellerde de yine perdelerin uzunluğu önemlidir. Standart uzunluklarda olduğundan kullanacağınız odaya bağlı hareket etmelisiniz.

2022 Tül Perde Modelleri Hesaplanması : Perde Firması Yapar mı?

Tül Perde Modelleri Hesaplanması
Tül Perde Modelleri Hesaplanması

Perde boyutları hesaplanırken kişisel olarak hareket edilebilse de kimi bireyler tarafından daha kesin sonuç alabilmesi açısından profesyonel destek alınması istenir. Bu aşamada perde firmaları aracılığıyla tül perde hesaplaması yaptırabilirsiniz. Yalnız günümüzde her firma tarafından istenen ölçü alınmaz. Ölçüyü bizzat almasalar bile görsellere, videoya bakarak size almanız gereken ölçü alma yöntemi anlatılacaktır.

Perde firmaları tarafından aslında bilgi almak en net bilgiyi size iletecektir. Bu aşamada aslında sadece doğru hesaplama değil aynı zamanda perde modeline bağlı olarak da hareket etmeyi gerektirir. Seçtiğiniz modele göre siz de doğru hesaplamayı böylece elde edebilecek ve rahatlıkla ortama uyum sağlayan türleri kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Ucuz Tül Perde Hesaplanmadan Perde Satın Alınır mı?

Ucuz Tül Perde Hesaplanmadan Perde Satın Alınır mı?
Ucuz Tül Perde Hesaplanmadan Perde Satın Alınır mı?

Tül perde kullanmadan önce genelde hesaplama yapılır, zira perdenin pencereye kullanıldığı alana göre boyutları değişiklik gösterir. Tam olarak hesaplama yapmadan perde almak aslında birtakım istenmeyen görüntülere sebep olabilir. Şayet çok önem vermediğiniz bir odaya alacaksanız hazır perdeleri ortalama bir boy ile alabilirsiniz. Ancak doğru olanın perdenin hesaplanması olduğunu unutmamalısınız.

2022 Tül Perde Fiyatları

2022 Tül Perde Fiyatları
2022 Tül Perde Fiyatları

Perde modelleri ölçüsünün doğrudan etkilediği durumlardan birisi elbette perde fiyatları olacaktır. Perde fiyatları ölçülürken metre bazında ilerleme sağlanır. Perdenizin ölçüsü ne kadar artarsa fiyatlarında da bu derece değişim olacaktır. Tek etkileyen tabii ki ölçü değildir, perdenin türü ve modeli de etkilidir.

Yalnız perde fiyatları konusunda net bir bilgi vermek çok zordur. Güncel olarak fiyatları sürekli değiştiği gibi bunun yanı sıra model bazında da güncellik farklılaşır. Firma ile iletişime geçerek doğrudan bilgi almak en iyisidir. Uygun fiyatlar ve kalite için adresiniz Perde Outlet olursa pişman olmayacağınızı belirtmek gerekiyor!

Dekorasyon

Şaban Sarı

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx