Kombin

Turuncu ile Uyumlu Renkler

Reklamlar

Turuncu ile uyumlu renkler yazımız içerisinde en çok yakıştırılan renk kombinlerine yer vereceğiz. Turuncu özellikle 1 – 2 senedir vitrinlerde yer almaya başlamış olan bir renktir. Bu renk modacıların defilelerinde de ağırlıklı olarak kullanılması ile oldukça fazla ön plana çıkmaktadır. Dikkat çekici bir renk olduğu için birçok kişinin kullanmayı tercih ettiği bir parçadır. Ancak kişiler bu iddialı rengi ne zaman ve nasıl kombin yapacakları konusunda endişe duyarlar. Artık birçok mağazanın raflarında turuncu renklerinden farklı parçaları görmek mümkündür. Bu nedenle doğru bir kombin ile hem modayı takip etmek hem de şık bir görünüm yakalamak oldukça kolay olacaktır.

Son zamanlarda moda olan turuncu iddialı bir renk olarak raflarda yer alır. Bu nedenle modaya olan yönelim için turuncu ile uyumlu renkler araştırılır. Normal zamanlarda moda olan renklerde alım oranları oldukça fazla artar. Raflarda moda olan renkteki bütün parçalar kısa süre içerisinde biter. Ancak konu turuncu renk olduğu zaman kişiler biraz çekimser hareket ediyorlar. Turuncu ile uyumlu renkler konusunda endişe duyuyor ve doğru renkleri bulmanın kolay olmadığını düşünüyorlar. Kolay olmasa bile turuncu ile uyum yakalandığı zaman oldukça güzel kombinler ortaya çıkacaktır. Bu nedenle turuncu bütün dolaplarda yer alması gereken bir parça olarak moda dergilerine yön vermektedir. Turuncu ile birlikte etkileyici kombinler oluşturmak sanıldığından çok daha kolay bir şekilde olacaktır.

Turuncu ile en uyumlu renk hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Turuncu ile Uyumlu Kombin Önerileri
Turuncu ile Uyumlu Kombin Önerileri

Turuncu ile Uyumlu Kombin Önerileri

Turuncu renk için kombin önerileri yalnızca spor tarzlarda kullanılabilecek tarzlar değildir. Kullanılan kombinlere bağlı olarak turuncu oldukça klasik tarzlar yaratırken de tercih edilebilecek bir renktir. Turuncu enerjisi yüksek bir renktir. Bu nedenle genellik gündüz kombinlerinde ya da spor kombinlerinde tercih edilir. Kişiler kendilerini enerjik hissettiklerinde ya da enerjilerini yükseltmek istediklerinde turuncu rengi tercih ederler.

Reklamlar

Turuncu enerjisi yüksek olan diğer renklerle birlikte oldukça iyi kombinler ortaya çıkartmak için kullanılabilir. Aynı zamanda turuncu zıtlıklardan da faydalanabilen bir renktir. Bu nedenle klasik tarzlarda turuncu kullanımı ile modaya ayak uydurulabilmektedir. Ağırlıklı olarak sokak tarzlarında denk gelinen turuncu renk kullanımı, iş hayatındaki kombinlerde de tercih edilebilmektedir.

Turuncu ile Uyumlu Renkler
  • Turuncu keten pantolonlar ve farklı renkteki gömleklerle birlikte hem klasik hem de sokak tarzı yakalamak mümkündür. Turuncu renk için kombin önerileri arasında yer alan gömlek pantolon önerisi, farklı tarzlardaki kullanımlar için de uygundur. Bu kombinin tarzını belirleyecek olan parça doğru bir ayakkabı ve çanta kullanımıdır. Beyaz spor ayakkabı ve beyaz sırt çantası ile birlikte spor bir görünüm yakalanabilir. Ancak turuncu pantolon ile birlikte klasik bir görünüm yakalamak isteyen kişiler için de ayakkabı seçenekleri mevcuttur. Beyaz bootie ya da beyaz terlikler de klasik bir görünüm için ideal bir seçim olacaktır. Klasik görünümü desteklemek için ayakkabı ile uyumlu bir portföy ya da kare çanta modeli de oldukça hoş duracaktır.
  • Bir diğer turuncu renk için kombin önerileri de turuncu tulumlardır. Tulumlar her zaman tek parça ve kurtarıcı parçalar olmuşlardır. Ancak turuncu renk işin içerisine girdiği zaman kişiler tulumlarda dahi emin olamaz. Bu nedenle turuncudan kaçınan kişiler için tavsiye edilebilecek en garanti parçalardan birisi olarak tulumları öneriyoruz. Tulumlar ile birlikte istenilen her tarz kolay bir şekilde yakalanabilmektedir. Tulumun altına tercih edilen ayakkabı, kullanılan takılar ve saç modeli gibi etkenler tarzı belirleyici yönde olacaktır. Kısa paça tulum ile birlikte sneaker ve üzerine topuz tercih edilir ile hem klasik hem de spor bir tarz yakalanmış olacaktır.
Turuncu ile Uyumlu Renk Kombinleri
Turuncu ile Uyumlu Renk Kombinleri

Turuncu ile Uyumlu Renk Kombinleri

Turuncu hangi renklerle kombinlenir birçok kişinin sorduğu bir sorudur. Çünkü turuncunun kendini ön plana atan bir renk olması, yanında hangi renklerin kullanılabileceği konusunda şüphe uyandırır. Bu durumlar içerisinde de kişiler beyaz renk kullanarak, kombinlerini daha garanti tonlarla yapmayı tercih ederler. Ancak sanıldığının aksine turuncu birçok farklı renkle oldukça güzel bir uyum sağlayabilen bir renktir. Bu nedenle farklı renklerle birlikte turuncu modasına uyum sağlamak mümkündür.

Turuncu ile Mavi Kombini

Turuncu ile en çok uyum sağlayan renkler arasında mavi yer almaktadır. Mavi ile turuncu her mevsim içerisinde oldukça hoş duracak bir kombindir. Gerek iş toplantılarında olsun gerekse iş stillerinde olsun oldukça hoş bir görünüm elde edilmesi için uygundur. Mavi turuncuya en çok yakışan renklerden birisi olduğu için kolay kombin yapmak adına tercih edilebilir bir renktir. Turuncu ile maviden oluşan iki parça kombinlerde, birçok farklı renkte ayakkabı ve çanta uyumu sağlamak mümkündür.

Turuncu ile Bej Kombini

Turuncu hangi renklerle kombinlenir cevapları arasında bej rengi de oldukça fazla yer almaktadır. Bejin ağırlığının yanı sıra turuncunun hareketliliği birbirini dengeleyen bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Bejin sakinliği ile turuncunun hareketliliği oldukça ilgi çekici bir kombin olarak vitrinlerde yer alır. Bu iki renk her alandaki kombinlere uygun olarak düzenlenebilir. Bir toplantı ortamına uygun olarak düzenlenebilen bu renkler, spor esnasında da kullanılabilir. Turuncu modern bir renktir ve bej ile birlikte oldukça modern kombinler sağlamak mümkündür. Salaş gömlek ve salaş pantolon ile birlikte turuncu – bej kombinini yakalamak mümkündür. Tesettür giyim içerisinde de bu iki rengin uyumu oldukça güçlü bir şekilde yer alır.

Reklamlar

Turuncu ile Uyumlu Renkler başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, sitemizdeki Moda kategorisinde bulunan kombin önerileri konulu yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Ayrıca, Saks Mavisi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx