Kombin

Farklı Yaka Bluz Çeşitleri

Reklamlar

Yaka bluz çeşitleri onlarca farklı modellerde yer almaktadır. Elbise, bluz seçenekleri için piyasada yer alan yakalar birçok farklı tarzı yansıtır. Örneğin şık bir davette iddialı görünmek amacı ile tercih edilen v yakalar, bisiklet yakanın daha naif görüntüsü ile kıyaslanmaz. Kulvarları farklı olan yaka çeşitleri farklı alanlarda kullanılabilir. Her tarza farklı olarak kullanılan farklı yaka alternatifleri bulunur. Geçmişten günümüze kadar hala aynı zarifliği ile kullanılan yakalar mevcutken, yeni moda olan bazı yaka seçenekleri de mevcuttur. Kişiler kendilerine en uygun yaka seçenekleri ile daha hoş bir görünüm yakalayabilirler. Bu nedenle moda olan yaka seçeneklerinin içerisinden kişiler kendi vücut yapılarına en yakışanı seçerek, şık kombinler oluşturabilirler.

Eski zamanlarda kadınların kullandığı bisiklet yakalar hala zarifliğin temsili olarak kullanılmaktadır. Özellikle mini elbiseler üzerinde tercih edilen bisiklet yakalar genellikle masumiyeti temsil eder. Bu nedenle kişiler kullanacakları yere göre bluz yakaları arasından seçim yapmalıdır. Birçok farklı seçenek, birçok farklı tarz içerisinde kullanılabilmektedir.

Kare Yaka Bluz
Kare Yaka Bluz

Kare Yaka Bluz

Ağırlıklı olarak iş hayatında tercih edilebilecek bir yaka seçeneği olduğu söylenebilir. Bu yaka ağırlıklı olarak klasik parçalar için tercih edilir. Bütün göğüs tiplerine uygun bir model olduğu söylenebilir. Ancak dar kare yaka bir bluz seçimi gerçekleştirmek istiyorsanız, göğüslerinizin daha büyük duracağını bilmeniz gereklidir. Bu nedenle göğüs kısmı geniş olan kişiler için değil de dar olan kişiler için tercih edilmesi gereklidir.

Reklamlar

Birçok farklı elbise, bluz gibi parçalarda oldukça hoş bir görünüm yakalanmasına yardımcı olur. Özellikle kare yaka bluz üzerine takılabilecek takı alternatifleri de çok fazladır. Günlük hayat içerisinde kullandığımız kolye seçenekleri, kare yaka bluzlar üzerinde güzel duracaktır. Kolay bir parça olması nedeni ile her zaman tercih edilebilecek olan bir yaka çeşididir. Kare yaka bluz kullanmak isteyen kişiler klasik bluz parçalarında ise fular kullanarak hoş bir görünüm yakalayabilirler.

Halter Yaka
Halter Yaka

Halter Yaka Bluz

Halter yaka bluzlar son 3 – 4 senedir aktif olarak moda dergilerinde karşımıza çıkmaya başlamıştır. Özellikle zayıf olan ya da kemikleri belirgin duran kişiler tarafından tercih edilebilir bir yakadır. Boyun kısmını tamamen dolduran ve omuzlarda boşluk bırakan bu yaka, takı takma gereksinimini de azaltacaktır.

Bu yakayı kullanmak isteyen kişilerin kolye gibi takılar yerine büyük küpeler takması daha hoş bir görünüm yakalamalarına yardımcı olacaktır. Halter yaka croplar son seneler içerisinde oldukça fazla yaygınlaşmaya başlamıştır. Göbeği açık bir şekilde tercih edilen bu bluz seçenekleri, genel olarak zayıf bir vücut yapısına uygundur.

Halter yaka tercih etmek balık etli kadınların daha zayıf bir görünüm yakalamasına da yardımcı olacaktır. Yalnızca köprücük kemikleri ve omuzlar ön plana çıktığı için kişiler daha kemikli duracaktır. Halter yaka giyerek 3 ya da 4 kilo daha zayıf bir görüntü elde etmek mümkündür. Bu bluz yaka seçeneği ile kolye takmak isteyen kişilerin de ince bir zincir takma seçenekleri mevcuttur. İnce zincirler hem zarif bir duruş sağlayacak hem de düz modellerde hareket katacaktır. Balık etli kişiler için sade halter yaka bluzlar tavsiye edilirken, zayıf kişiler için ise renkliler tavsiye edilmektedir.

Reklamlar
Kayık Yaka
Kayık Yaka

Kayık Yaka Bluz

Kayık yaka bluz çeşitleri hem kışlık hem de yazlık olarak tercih edilebilmektedir. Omuzları ön plana çıkaran bu modeller her mevsim için tercih edilebilir. Kayık yaka kazaklarda şıklık yakalanabilirken, kayık ya da bluzlar da oldukça hoş bir görünümdedir. Ancak kayık yaka bluz ile çok spor bir tarz yakalamak pek mümkün değildir. Kayık yaka bluz ile genellikle klasik bir görünüm elde edilebilir. Bu nedenle iş hayatında kayık yaka kullanılabilirken, günlük yaşam içerisinde klasik bir görünüm taşımak isteyenler tarafından da kayık yaka bluzlar kullanılabilir.

Bu yaka yine zayıf bir görünüm yakalamada yardımcı olacak parçalar arasında yer almaktadır. Özellikle kemikleri ön planda olan ancak balık etli kişiler için ideal bir seçim olacaktır. Kayık yaka bluzlar takı takmaya çok elverişlidir. Bu nedenle birden fazla kolye kullanımına aynı anda imkan vermektedir. İri küpeler ya da abartılı kolyeler bu yaka ile oldukça güzel bir uyum sağlayacaktır. Kayık yaka tercih etmek isteyen balık etli kişilerin bel yapısına göre bluz seçmesi gereklidir. Beli ince kişiler için dar bluzlar seçilebilirken, normal bele sahip kişiler için salaş modeller tercih edilebilir.

V Yaka
V Yaka

V Yaka Bluz

V yaka yıllardır hayatımızda yer alan ve herkesin dolabında birkaç parçasının bulunduğu bir modeldir. V yaka kimi zaman bir kurtarıcı olarak da görev alabilir. Şık bir görünüm yakalarken v yaka bluzlar tercih edilebilir ve yalnızca bluz ile istenilen görünüm oldukça kolay bir şekilde yakalanabilir. Bu nedenle kişilerin dolaplarında mutlaka bu yakaya sahip bir bluz bulunmalıdır.

Ancak riskli bir model olarak da nitelendirilebilir. Göğüs yapısı büyük olan kadınlar için oldukça iddialı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bu sayede yalnızca bir parça bluz ile de iddialı kombinlere adım atılabilir. Küçük ya da ortalama büyüklükteki göğüs yapıları için v yaka bluzlar aynı etkiyi yaratmayacaktır. Büyük göğüslerdeki iddiası her vücut yapısında bulunmaz. Vücut yapısına göre bluz seçimi bu noktada oldukça önemli bir hal almaktadır.

V yaka bluzlarla takı kullanımı oldukça kolay olacaktır. Hem kısa kolyeler kullanılabilirken, hem de uzun kolyeler kullanılabilir. Bu bluz modelinde büyük bir küpe kullanılmak isteniyorsa saçlar toplu ya da kısa olmalıdır. Uzun saçlarda zaten boyun bölgesi kapalı olduğu için küpeler istenilen etkiyi veremeyecektir.

Madonna Yaka
Madonna Yaka

Madonna Yaka Bluz

Madonna yaka bluz yine son yıllarda yaşamımızda yer almaya başlayan bir modeldir. Bu modelde omuzlar ve köprücük kemikleri en plana çıkmaktadır. Daha çok zayıf kişiler için tercih edilebilecek bu modelde farklı takılar kullanılabilir. Göğüs kısmına kadar inen dekoltesi ile birlikte Madonna yaka bluzlar balık etli kişiler için uygun bir seçenek olmayacaktır. Çünkü bu model vücudu olduğundan daha büyük gösterecek ve kişinin hatlarını daha da ön plana çıkacaktır. Spor ya da klasik birçok farklı tarzda kullanılabilen bir yakadır. Özellikle son birkaç senede ortaya çıkan bu yaka hemen hemen her dolapta yer alan bir modeldir. Fular ya da büyük küpe kullanımı için de ideal bir yaka olarak yer almaktadır.

Siz en çok hangi yaka modelini beğeniyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kruvaze Yaka
Kruvaze Yaka

Kruvaze Yaka Bluz

Kruvaze yaka bluz çeşitleri sahip oldukları derin dekolte ile ön plana çıkar. Bu nedenle de farklı vücut tipleri için uygun değildir. Büyük göğüs yapısına sahip kişiler için abartılı bir görünüm oluşmasına neden olacaktır. Göğüsleri olduğundan daha büyük gösteren bu model, büyük göğüslerde dikkat çekecektir. Ancak iddialı bir görünüm elde etmek ve göğüs dekoltesi kullanmak isteyen kişiler için tercih edilebilir bir seçenek olarak yer almaktadır. Büyük göğüslü kadınlar için kullanılır ise takı kullanımı tercih edilmemelidir. Takı ile oldukça abartılı bir görünüm yakalanacak ve dekolte kısmı çok hareketli olacaktır. Bunun yerine ince bir kolye ile görünüm dengelenebilir.

Ancak küçük göğüs yapısına sahip kadınlar için farklı kolye kullanımına uygundur. Genel olarak bu yakada uzun ve ince kolyeler tercih edilmektedir. Birkaç farklı kolyenin birleşimi ile de dekolte doldurulabilir. Böylelikle kruvaze yaka bluzda oldukça hoş bir görünüm kolaylıkla yakalanabilecektir.

Yaka Detaylı Bluz
Yaka Detaylı Bluz

Yaka Detaylı Bluz

Yaka detaylı bluz çeşitleri takı takmayı tercih etmeyen kişiler için ideal bir seçimdir. Bu bluz modellerinde göğüs dekoltesi yer alacak, ancak yaka detayı ile de boyun bölgesindeki boşluk giderilecektir. Uzun boyun yapısına sahip olan kişiler için güzel bir seçim olabilen bir modeldir. Ancak bu model tercih edilirken abartılı takı kullanımı gerçekleştirilmemelidir. Çünkü yaka detayı ile birlikte boyun bölgesi doldurulacak ve kolye kullanımına gerek kalmayacaktır. İri olarak tercih edilecek küpeler ile birlikte takı tamamlanabilir. Eğer kolye takmayı tercih eden birisi iseniz kısa kolyeleri tercih edebilir ve tercihinizi yalnızca minimalist modellerden yana kullanabilirsiniz.

Yaka detayı genellikle klasik bir model yaratmada yardımcı olmaktadır. Fular kullanmayı tercih eden kişiler yaka detayı ile bu gereksinimlerini gerçekleştirecektirler. Bu modellerde genellikle toplu saçlar tercih edilmelidir. Eğer çok klasik bir görünüm yakalamak istiyorsanız, topuz yaparak enseden bir model tercih edebilirsiniz. İri küpeler ile birlikte yaka detaylı bluz kombininizi tamamlayabilirsiniz. Ancak daha spor bir görünüm için at kuyruğu modeller de bu bluzla tercih edilebilir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Turuncu ile Uyumlu Renkler adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx