İsim Anlamları

Zeynep İsminin Anlamı

Reklamlar

Sizlere bu yazımızda Zeynep İsminin Anlamı ve Zeynep ismi ile ilgili detaylı bilgileri vereceğiz. Sevilen isimlerden olan Zeynep ismi hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İsim anlamları serimizde gelin Zeynep isminin detaylarına bakalım.

Yeni doğacak bebekler için yapılan hazırlıklardan birisi de isim arayışıdır. Anne ve babalar tarafından bebekler doğmadan önce isimler ve ne anlama geldikleri kullanma şekilleri araştırılmaktır. Eskiden daha çok tercih edilen ve son zamanlarda da çok fazla duyduğumuz  Zeynep ismini bebeğine vermek isteyen çok kişi vardır. Zeynep isminin anlamı, kişilik, karakteri özellikleri ve Zeynep kelimesinin anlamı gibi sorular Zeynep ismini bebeği için düşünen ailelerin en merak ettikleri konulardır. Yazımızda Zeynep ismi ne demek, anlamı nedir, karakter özellikleri, Kuran’da geçiyor mu gibi merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Zeynep İsminin Anlamı

Zeynep İsmi ile İlgili Bilgiler

Zeynep ismi kız bebekler için tercih edilir ve bu yüzden rengi pembedir. Zeynep isminin kökeni Türkçe’dir.

Reklamlar

Zeynep ismi Kuran’da Geçiyor mu?

Zeynep ismi Kuran’da geçmemektedir. Peygamber Efendimizin kızının ismi Zeynep ‘tir. Zeynep, Hazreti Fatma ve Hazreti Ali’nin kızıdır.

Zeynep İsminin Anlamı

Zeynep ismi kısaca değerli taşlar, mücevher anlamına gelmektedir.  Zeynep ismi Arapça ’da Zeyneb olarak geçmektedir. Arapça anlamı ise babasının süsüdür.

Zeynep İsmi Caiz mi?

Zeynep kelimesi Kuranı Kerim’de geçmez. Ancak Peygamber Efendimizin torunun ismi olduğu için konulması uygun isimler arasında yer almaktadır.

Zeynep İsminin İstatistikleri

Zeynep ismi Türkiye’de en çok tercih edilen  19. İsimdir. Türkiye’de Zeynep ismine sahip olan 659.734 kişi vardır. İstanbul’da Zeynep isminden 107.698 tane vardır. Zeynep isminin kullanım sıklığı şu şekildedir; Türkiye’de her 124 kişiden birinin ismi Zeynep’tir. Zeynep ismi 6 harftir.

Reklamlar

Zeynep İsminin Özellikleri

Zeynep isminin karakterinin en çok öne çıkan özelliği plancı olmasıdır. Düzenli ve titiz bir insandır ve hayatının her alanında planlı hareket etmeyi sevmektedir. Zeynep ismine sahip olanlar hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlar ve ağır adımlarla ilerlemektedir. Belirsizlikten hoşlanmamaktadırlar. İş hayatında olduğu gibi özel hayatında da program yapıp, o programa sadık kalmak istemektedirler.

Bu huyunun yakın çevresi tarafından bazen sıkıcı olabilme durumu söz konusudur. Süprizlerden hoşlanmamaktadırlar. İleriyi görmek ona göre ilerlemek istemektedirler. Zeynep ismindekilerin hayatlarında karışıklığa yer yoktur. Karşı cinsle olan ilişkileri için de planlı hareket etme durumu geçerlidir. Öncelikle nasıl birisini istediğine karar vermektedirler. İstedikleri gibi  birini bulduklarında, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretmektedirler. Çoğunlukla da amaçlarına ulaşmaktadırlar.

Zeynep ismine sahip olanlar doğuştan lider özeliklerine sahiptir. Bulundukları ortamlarda her zaman fikri sorulanlardandır. Çok hırslıdır ve bu hırsını iş hayatında da kullanmaktadır. Lider karakterli olmanızdan kaynaklanan hükmedici tavırlarınızdan kaçınmanız daha iyi olur aksi halde sıkıcı olabilirsiniz. Aceleci tavırları bir kenara bırakıp işinize odaklanmalısınız. Karar alırken kimsenin fikrini umursamıyor olmanınız çevrenizdekiler tarafından pek sevilmemektedir. Çevrenizdeki insanların fikirlerine önem göstermelisiniz.

Zeynep İsminin Analizi

Zeynep isminin analizi baş harflerinin taşıdığı anlamlardan yola çıkılarak yapılmıştır.

 • Z : Bilim ile iç içedir kitap okumayı seven eğitimde çok başarılıdır.
 • E : Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilen ve bu durumdan rahatsızlık duymayan kişiliği vardır. Ruhsal dünyası çok karışıktır.
 • Y : Kinci bir kişiliğe sahiptir. Geçmişteki olayları hiç unutmaz güçlü bir karaktere sahiptir.
 • N : Üstün güç ve yeteneklere sahip, sağduyu sahibi bir kişiliktir. Hisleri ve 6. His duygusu gelişmiştir.
 • E : Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilen ve bu durumdan rahatsızlık duymayan kişiliği vardır. Ruhsal dünyası çok karışıktır.
 • P :Kendinden çok emindir, her ortamda özgüvene sahiptir ve bu durumun farkındadır.

Zeynep İsminin Numeraolojisi

Zeynep isminin baş harflerine karşılık gelen alfabe sııra numaralarının toplamı olan numeraloji sayısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ZEYNEPTOPLAM
2962817620106

Zeynep İsminin Arapça Yazılışı

Zeynep isminin Arapça dilinde ve Arap alfabesiyle yazılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

زاينب

Zeynep İsminin Çince Yazılışı

Zeynep İsminin Anlamı içeriğimizin bu bölümünde Çince dilinde ve Çin alfabesiyle yazılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Not: Çince anlamı değildir.

泽伊内普

Zeynep İsmi ile İlgili Akrostiş

Zeytin gözlüm en güzel anlarım
En mutlu günlerimiz birlikte geçmeli
Yarınlarda hep birlikte ellerimiz
Ne desem de gönlüm senden vazgeçmez
En güzel düşümde beyaz gelinlik içinde sen
Puslu gece, sen ve derin bir sessizlik

Zeynep İsmiyle Uyumlu İsimler

 • Zeynep Ece
 • Zeynep Ela
 • Zeynep Elif
 • Zeynep Erva
 • Zeynep Sıla
 • Zeynep Su
 • Zeynep Sude
 • Zeynep Sena
 • Zeynep Nil

Türkiye’de Zeynep İsmi Kaç Tane?

Türkiye’de Zeynep ismi en yaygın kullanılan kız çocuğu isimleri arasında yerini almaya devam eder. Özellikle de babasının en sevdiği kızı anlamına geldiği bilinen bu isim; yeni ebeveyn olacak aileler tarafından sık tercih edilmeye devam eder. Zeynep ismi, Türkiye’de sık kullanıldığı için; yeni doğan bebeklere de bu ad verilmeye devam etmektedir. Türkiye’de, son hesaplanan verilere göre; 59.768 tane Zeynep isiminde kadın vardır.

Zeynep İsminde Ünlüler

Zeynep isminde ünlüler de oldukça fazladır. Türkiye’de Zeynep ismine sahip olan ünlüler ise şu şekilde sıralanır;

Zeynep Koçak; oyuncu

Farah Zeynep Abdullah; oyuncu

Zeynep Yılmaz; mimar

Zeynep Bastık; şarkıcı

Zeynep Turan; Astrolog

Zeynep Özkaya: oyuncu

Özüm Zeynep Altın; oyuncu

İlginizi çekebilecek içerik: Çağlar İsminin Anlamı ve Özellikleri

Begonya Instagram hesabı: begonyakadin

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx