Cilt Bakımı

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı Önerileri ve Cilt Bakımı Ürünleri

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Reklamlar

50 yaş üstü kadınlar için cilt bakımı oldukça önemli ve gereklidir. Olgun ciltlerde sürekli ve düzenli bir cilt bakımı rutini yapılmalıdır. Böylece cildinizin daha genç, daha canlı, daha ışıltılı ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Peki 50 yaş üstü kadınlar için cilt bakımı nasıl olmalı, anti-aging hangi kremleri kullanmalı, evde hangi cilt bakımı maskeleri yapılmalı? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız hemen yazımızı okumaya başlamalısınız!

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı
50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı

50’li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Güzelliğin içeriden geldiğini bilen ama elinden gelenin en iyisini yapmak isteyen 50 yaş üstü her kadın için bu makale tam size göre. Plastik cerrahi, botoks enjeksiyonları ve dolgu maddelerinin yanı sıra bu önerileri uygularsanız daha güzel ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Reklamlar

Her Gün Güneş Kremi Kullanın

Güneş kreminin önemini sürekli duymanın sıkıcı olduğunu biliyorum ancak bir güzellik kuralı varsa, on beş yaşındaki kendime her gün düzenli olarak güneş kremi kullanmak gerektiğini söylerim. Cildinize güneşe maruz kalmaktan daha fazla zarar veremez. Koyu lekelerin, kırışıklıkların ve cilt kanserinin bir numaralı nedenidir.

Tüm güneş kremleri eşit değildir. En az 30 SPF’li bir güneş kremi seçmeli ve UVA ve UVB ışınlarını engelleyen bir güneş kremi seçmelisiniz.

Yağmurlu ya da güneşli havalar da olsa güneş kremi sürmelisiniz. UV ışınları bulut örtüsünden geçer ve günlük güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmek önemlidir. Endişelenmeyin, geceleri yüzünüzü temizlediğiniz sürece güneş kremi gözeneklerinizi tıkamaz.

Gün boyunca güneş kremini tekrar tekrar uygulayın. Ünlü dermatologlar, tüm kadınların (cilt tonları ne olursa olsun) gün boyunca yeniden güneş kremi sürmesi konusunda ısrar ediyor. Ellerinin üstüne de biraz güneş kremi sürmelisiniz. Dermatologlar, bir kadının yaşını boynuna ek olarak ellerine de bakarak anlayabileceklerini söylüyorlar.

Reklamlar

Doğru Yüz Temizleme Ürünleri ve Nemlendirici Kremlerini Kullanmalısınız

Cilt tipinize göre formüle edilmiş yüz temizleme ürünleri, nemlendiriciler ve bir cilt bakımı rutini seçmek çok önemlidir.

Yağlı cildiniz varsa, kendinizi şanslı saymalısınız. Yağlı cilt daha az kırışıklık oluşturma eğilimindedir. Hassas cildiniz varsa, kullanmadan önce tüm ürünlerinizi boynunuzda veya kollarınızda test etmelisiniz. Birkaç yıl önce sevdiğiniz o ürün, yaşınız ilerledikçe, kızarıklığa neden olabilir.

Ayrıca yaşlandıkça cildinizin daha kuru hale geldiğini de fark etmiş olabilirsiniz. Yaşlandıkça, cildimiz özellikle menopozdan sonra yağ üretiminde ve hücre döngüsünde bir yavaşlama yaşar. Özellikle pul pul cildiniz varsa ve cildiniz çok kuruysa sızma hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

Cildiniz Çok Kuruysa Ne Yapmalısınız?

Kuru cildi mümkün olan en iyi durumda tutmak için, cildi nemden etkilemeyecek uygun ürünlerle temizlemek önemlidir. Ayrıca düzenli olarak peeling yapmak önemlidir. En önemlisi, cildinizi gün boyu nemli tutmanız gerekir.

Yüzünüzün kurumasını önlemek için sıcak su kullanmayın. Bu sadece cildinizi yağlardan arındırır. Bunun yerine, ılık su kullanın.

Kuru ciltler için formüle edilmiş kremsi bir temizleyici kullanın ve yüzünüzde sadece birkaç dakika kalan pahalı ürünleri tercih etmeyin. Yoğun dokulu nemlendirici kremler ve yağlar nemi içeri hapsedecektir. Her zaman gece ve sabah makyajınızın altına uygulayın.

Şu anda cilt bakımındaki en sıcak trendlerden biri olan hyaluronik asit içeren bir ürüne yatırım yapmayı düşünün. Hyaluronik asit, cildin nemi emmesine ve tutmasına yardımcı olan bir serumdur. Cildi etkili bir şekilde dolgunlaştırır.

Haftalık olarak cildinize peeling uygulayın. Kuru cildiniz varsa, muhtemelen cildiniz pul pul dökülür bu nedenle haftada bir veya iki kez peeling yapmalısınız. Eksfoliye etmek için ıslak bir bez ve sızma hindistan cevizi yağı kullanmayı seviyorum.

Vücudunuzun geri kalanını nemli tutmak için, duşta sabunlardan uzak durun ve bunun yerine kremsi duş jellerini tercih edin. Duştan sonra nemlendirmek önemlidir. Eczane kremleri veya sızma hindistan cevizi yağı ve badem yağı gibi yağları kullanabilirsiniz.

Sevdiğiniz Bir Yağı Bulun

Yağlar, günümüzde cilt bakımındaki en büyük trendlerden biridir. Herkes en sevdiği yağlardan, en çok hangi aromayı sevdiklerinden ve cilt tipleri için neyin en iyi sonuç verdiğinden bahsediyor. Yağları kremlere tercih ediyorum çünkü daha doğallar, pürüzsüzce kayıyorlar ve cilde dolgun ve nemli bir his veriyorlar. En iyi yüz yağlarının bu listesi sonsuzdur bu yüzden en iyi seçeneği bulmak için birkaçını deneyin.

Eksfoliasyon Anahtardır

Eksfoliasyon yaşlandıkça bir zorunluluktur. Cildin dış katman ölü deriden oluşan bir çatıdır ve yaşlandıkça kalınlaşır bu nedenle daha taze cildi görmek için peeling yapmak gerekir.

Hem vücudunuzu hem de yüzünüzü haftada bir, cildiniz kurursa, kaşınırsa ve pul pul dökülürse (özellikle soğuk kış aylarında olabilir) daha sık peeling yapmak gerekir.

Cilde peeling yaptığınızda nemlendirici çok daha pürüzsüz bir şekilde ilerlediğinden duştan önce peeling yapmak için kuru bir fırça kullanın.

Yüz için iyi bir yüz peelingi öneririm. Haftalık cilt bakımı rejiminizde yüz maskeleri şart değildir ancak cildi harika hissettirebilirler. Çünkü cildi derinlemesine temizler ve nemlendirirler. Eczanelerden, büyük mağazalardan veya internetten güzel bir yüz maskesi satın alabilirsiniz. Alternatif olarak kendi ev yapımı yüz peelingi tariflerinizi yapabilirsiniz. Haftada bir veya iki haftada bir yüz maskesi uygulamak önemlidir.

Göz Kremleri Kullanmalısınız

Yaşlanmanın ilk belirtileri genellikle gözlerin etrafındadır ve bu da kadınları zamanı geri döndürme sözü veren pahalı göz kremleri almaya sevk eder. Gerçek şu ki, hepsi işe yaramıyor. Göz çevresindeki cilt çok incedir ve sadece yaşlandıkça incelir. İyi bir göz kremi genellikle tipik yüz nemlendiricinizin sadece daha yoğun bir versiyonudur. Fakat iyi bir göz kremi bulmak önemlidir.

Mucize Krem Var mı? 

İnsanlar bana her zaman eczaneden alabilecekleri ve zamanın etkilerini geri çeviren bir krem ​​olup olmadığını soruyor. Mucize bir krem ​​var ve artık sadece reçeteyle satılmıyor. İşin sırrı, A vitamini türevleri retinol ve reçeteli mukavemetli retinoidlerdir. Her gece iyi bir retinol kremi, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur çünkü kollajenin olduğu alt katmanlara nüfuz eder.

Botoks ve Dolgu Maddelerinin İnanılmaz Faydaları

Gerçek şu ki yanaklarınızdaki kırışıklık belirtilerini ve yağ kaybını azaltmak istiyorsanız, botoks ve dolgular bunları gidermenin yoludur. Botoks gözlerinizi kaldırarak daha canlı ve genç görünmenizi sağlarken aynı zamanda gözünüze kazınan gülümseme çizgilerini doldurur. Dolgu maddeleri yanaklarınızı dolgunlaştırır. Botoks ayrıca nazolabial kıvrımlara yani yaşlandıkça burnunuzun yanında gelişen derin yarıklara da uygulanabilir. Birçok kadın da botoksla dudaklarını dolgunlaştırır.

Enjeksiyonların acı verip vermediğini merak ediyorsanız, cevap evet. Botoks enjeksiyonlarının dolgu maddeleri kadar cilde zarar vermediğini buldum. Daha sonra da biraz morarma olacak bu yüzden yirmi dört saat için planınız olmadığında botoks yaptırmanızı tavsiye ederim.

Kimyasal Peeling ve Lazerler

Lazerler, çeşitli cilt problemleri için kullanılır. Pahalı ve acı verici olabilirler ancak birçok kadın bu yöntemlerle gençleşir.  Bugün piyasada bulunan ablatif olmayan lazerler yaşlılık lekelerinden, güneş lekelerinden, yara izlerinden ve düzensiz dokulardan kurtulmanızı sağlayabilir.

Cilt tonunuzu ve dokusunu iyileştirmek ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü yumuşatmak için hafif bir kimyasal peeling yaptırabilirsiniz. Lazerlere göre nispeten ağrısız ve daha ucuzdurlar. En iyi sonuçlar için, cildiniz uyum sağladıkça güçlenen kimyasal peeling işlemlerini düzenli olarak yaptırmalısınız.

Örümcek Damarları ve Varisli Damarlar Nasıl Kapatılır?

Örümcek ve varisli damarlar çirkin olabilir. Çoğu kadının yaşlandıkça bacaklarında bazı damarlar oluşur. 50 yaşın üzerindeki birçok kadın bu çirkin damarları kapatmak için pantolon veya koyu renkli çoraplar giyer. Bu damarlı görünümü iyileştirmek için skleroterapi yaptırabilirsiniz veya kapatıcıyla kapatabilirsiniz. 

Nemlendirici Ajanlar

50 yaş üstü ciltler için hidrasyon anahtardır. Cildin doğal lipit bariyerini yenilemeye yardımcı olacak seramidler ve yağlar içeren nemlendiricileri bulmanız gerekir.

Retinol ve Retinoidler

Donuk cildi iyileştirmek ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olmak için bir retinol veya retinoid ürünleri kullanmalısınız. Bu bileşenler kurutulabildiğinden, hastaların tahriş olasılığını azaltmak için tipik olarak retinol veya mikronize retinoid bazlı bir tedaviye başlaması gerekir.

DNA Onarım Enzimleri

50 yaşına geldiğinizde, cilt hücreleriniz on yıllarca DNA hasarı biriktirmiş ve bizi serbest radikal ve güneş hasarından koruyan onarıcı enzimleri azalmıştır. Enzimleri topikal olarak uyguladığımızda cilt onarım sürecine başlar. Bunlar önemlidir çünkü kontrol edilmeyen hasar birikir ve cildi yaşlandırmanın yanı sıra, kanserlere ve cilt kanserlerine de yol açabilir.

Sert Peeling Ürünleri ve Pütürlü Maskeler

Bu ürünler, akneler ve yağlı ciltle savaşırken işe yaramış olabilir, ancak 50’li yaşlarınızdaki sert peelingleri atlamak en iyisidir. Sert peeling ürünleri, çok fazla yağı soyuyorlar ve kuruluğu artırıyorlar.

Korunmasız Güneşe Maruz Kalma

Yaşa rağmen, dışarıda vakit geçirirken güneş kremini atlamak asla doğru değildir. Hasar kümülatiftir bu nedenle, 50’li yaşlarda bile cildi zararlı ultraviyole ışınlarından korumak hala önemlidir.

Rüzgar ve Soğuğa Aşırı Maruz Kalma

Soğuk hava ve rüzgarlı günler, 50’li yaşlarınızda cildiniz daha kolay kurur ve tahriş olur bu nedenle mümkün olduğunca soğuk ve sert günlerde aşırı cilt temasından kaçınmanız gerekir.

Sabah Cilt Bakımı Rutini

Öncelikle sabah cilt bakımı rutininizde nazik ve hafif bir yüz temizleme ürünü ile cildinizi temizleyerek işe başlamalısınız.

Bundan sonra, kolajen sentezini hedefleyen ve ince çizgileri azaltan cilde özgü büyüme faktörlerini içeren bir büyüme faktörü serumu uygulayın.

Serumdan sonra, cildin bariyerini onarmaya yardımcı olan seramidler (lipitler) içeren krem bazlı bir nemlendirici kullanmalısınız. Ardından cilt bakım rutininizi onarıcı bir güneş kremi ile bitirin.

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı
50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı Ürünleri

50 yaş üstü kadınlar için cilt bakımı rutinlerimizi yaklaşan iç ve çevresel zorluklara cevap verecek şekilde değiştirmemiz gerekiyor. 50’li yaşlarımızda, özellikle hormonlarımız her türlü fiziksel, cilt ile ilgili değişiklikleri ortaya çıkarır. Olgun ciltte en iyi sonucu veren en iyi yaşlanma karşıtı bileşenleri ve ürünleri bulmak ve bu sabah ve akşam rejimlerini buna göre değiştirmek önemlidir.

Halihazırda 50’li yaşlarınızdaysanız, östrojenin azalmasının yüzünüzün ve boynunuzun görünümünü etkilediğini görebilirsiniz. Menopoza eşlik eden keskin östrojen düşüşü ile derimiz esnekliğini ve genç görünümünü kaybeder. Östrojen nemi tutar, cilt bariyerini sağlam tutar ve sağlıklı kolajen sentezini destekler. Onsuz cilt kurur ve daha kolay tahriş olur. Kolajen sentezi ve hücre yenilenmesi de durur. Bu da cildin donuk ve yorgun görünmesine neden olur. 

Cildimiz yaşlandıkça, nemlendirmek, sakinleştirmek ve canlandırmak için daha zengin, daha yumuşatıcı kremler ve serumlardan yararlanmamız gerekir. Hangi ürün ve alışkanlıkları koruyacağınıza ve hangilerini bırakacağınıza karar vermekte zorlanıyor musunuz? Merak etmeyin! 50 yaşın üzerindekiler için önerdiğimiz en iyi yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerini burada paylaşıyoruz.

EltaMD Foaming Facial Cleanser

EltaMD’nin Foaming Facial Cleanser, cildinizi tahriş etmeden veya kurutmadan nazikçe temizleyen, yağsız, pH dengeli bir formüldür. Ultra i̇nce kendiliğinden köpüren teknolojiyi kullanan bu köpük temizleyici, cildinizi kirleticileri ve kirleri kolayca gidererek derinlemesine temizler. Bromelain ile zenginleştirilmiş bu ananas türevi enzim, cildin daha pürüzsüz ve yumuşak görünmesini sağlar. Bromelain, ananasta bulunan enzimler, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur ve cildi daha pürüzsüz bırakarak ölü deri hücrelerini uzaklaştırır.

Mikro masaj balonları, her yıkamada cildinizin yüzeyine daha fazla oksijen verir. Zararlı kirleticileri ortadan kaldırarak kirleticilerden kaynaklanan cilt hasarında yüzde 48 azalma sağlar. Gelecekte kirletici maddelere maruz kaldığında cilt hasarında yüzde 36 azalma ile sonuçlanan cilt hasarının tekrar oluşmasını önler.

Bu cilt temizleme ürünüyle nemli cilde hafifçe dairesel hareketlerle masaj yapın. Temizleyicinin köpürmesi için otuz saniye masaj yapın ardından cildinizi suyla iyice durulayın.

DNARenewal DNA Regeneration Serum

Bu serum, sağlıklı cilt hücrelerinin büyümesini hızlandırmak için arpadan türetilen Büyüme Faktörlerinin gücünden yararlanır ve ciltlerin yeniden daha genç görünmesini sağlar.

Yüksek EGF konsantrasyonlarının gözeneklerin, ince çizgilerin, kırışıklıkların, düzensiz pigmentasyonun, foto-hasar ve doku görünümünü sekiz hafta kadar kısa bir sürede azalttığını klinik olarak kanıtlanmıştır.

Bu cilt bakım serumu daha eşit cilt tonu sağlar. Esnek ve pürüzsüz cilt dokusunun yanı sıra gözenek görünürlüğünde, ince çizgiler ve kırışıklıklarda azalma sağlanır. Cilt renk değişikliği ve yaşlılık lekelerinde azalma görülür. Daha genç, daha sağlıklı görünen cilt için bu serumu düzenli olarak kullanmalısınız. Serum tüm cilt tipleri için uygundur.

Bu oldukça aktif bileşen, DNAEGFRenewal için saf sularla doğal süngertaşı içinde yetiştirilen arpadan biyo-mühendislik ürünü bir peptittir. Cildin doğal onarım sürecini uyardığı klinik olarak kanıtlanmıştır.

DNAEGFRenewal, UV ışığına veya normal oda sıcaklıklarına maruz kaldığında gücünü kaybetmeyecek, stabil, bitki bazlı, bakteriyel olmayan bir büyüme faktörü içeren tek cilt bakım serisidir. Rekabetçi ürünlerde bulunan diğer büyüme faktörleri, E. coli bakterilerinden türetilir ve haftalarca bir süre boyunca bozunur, böylece potens ve etkinlik kaybeder.

Serumu temizlenmiş yüze ve boyuna her gece nazik dairesel hareketlerle uygulayın. Ek ürünlerle katmanlamadan önce cildinize tamamen emilmesi için bekleyin.

CeraVe Moisturizing Cream 

Kuru ciltler için tasarlanan bu krem tüm vücutta, yüzde ve hatta kuru eller için el kremi olarak kullanıma uygundur. Bu krem yirmi dört saat hidrasyon sağlar ve koruyucu cilt bariyerini üç temel seramidle restore etmeye yardımcı olur. Cildin doğal nemini korumaya yardımcı olmak için hyaluronik asit ile formüle edilmiştir.

Seramidleri yenilemeye ve uzun süreli nemlendirme sağlamaya yardımcı olmak için patentli MVE kontrollü salım teknolojisini kullanır. Bu krem, koku ve yağ içermez. Hipoalerjenik olan bu krem komedojenik ve tahriş edici değildir.

Kate Somerville Goat Milk Moisturizing Cream

Muhteşem, sağlıklı görünen bir ışıltı için derin nemlendirme sağlayan günlük bir nemlendiricidir.

Bu nemlendirici krem ciltteki kuruluğu, donukluğu ve düzensiz dokuyu giderir. Ayrıca cilt tonunu eşitler.

Bu çok satan keçi sütü kremi, cildin yumuşak, esnek ve pürüzsüz hissetmesini sağlayan bir formülle geliştirildi. Süt polipeptitleri hassas ve aşırı kuru cildi beslerken, yatıştırıcı keçi sütü ve doğal süt proteinleri derin nem sağlar ve cildin doğal lipit bariyerini desteklemeye yardımcı olur. Jojoba yağı ve avokado yağlarının zengin karışımı, cildinizi daha pürüzsüz bir görünüm için nemlendirir, rahatlatır ve yumuşatır. 

Aloe vera ilavesi kuru ve hassas cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Hassas ciltler için güvenli klinik olarak test edilen bu nazik formül, güzel ve sağlıklı bir ışıltı oluşturmak için anında emilir. Bu kremin içinde paraben, sülfat ve ftalat gibi zararlı kimyasal maddeler yoktur. Üstelik bu krem hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Yıllarca eski Mısırlılar cildi iyileştirmek ve beslemek için keçi sütü kullandılar. Onların cilt bakımı bilgeliği takip etmeyi gerektirir. Bu doğa harikası, cildi süt proteinleri, vitaminler ve amino asitlerin infüzyonlarıyla zenginleştiren büyük geleneği sürdürüyor. 

DNARenewal Sheer Defense SPF 50+

DNA koleksiyonundaki en yeni ürün olan Sheer Defence Sunscreen 50+ SPF’ye sahiptir ve dna onarım enzimleri ile birlikte UVA ve UVB ışınlarına karşı uzun süreli koruma ve güneşin zararlarını gizlemek, önlemek ve onarmak için çalışan hafif bir renk tonu sunar. 

Açık renk tonu, daha açık ten tonları için pürüzsüz ve cildi mükemmelleştirici bir etki sunar. Foto hasarla ve hücresel hasarla savaşır. Doğal olarak oluşan DNA onarım enzimlerinin tedarikini yenilerken geniş bir yelpazedeki zararlı UV ışınlarını emmek ve bloke etmek için test edilen bileşenlerin optimum karışımını içerir. UV kaynaklı hasarı azaltmak ve yaşlanmayı veya olgunlaşma noktalarını önlemeye yardımcı olmak için saldırır.

DNA onarım enzimleri, deniz ve botanik kaynaklardan üretilen bu güçlü enzimler, hasarlı DNA’nın tanınmasını ve ortadan kaldırılmasını uyararak cildin hücresel DNA’yı onarma ve savunma yeteneğini güçlendirir. Daha genç bir kontur için göz çevresindeki ince cildi iyileştirir.

Zararlı UVA ve UVB ışığına karşı saf, yüksek performanslı koruma sağlamak için cilde kolayca dağılan ve emilen mikro-ince fiziksel güneş koruyucu olan çinko oksit içerir.

Sabahları cildinizi bir yüz temizleme ürünüyle temizleyin. Ardından güneş kremini uygulayın ve dört saatte bir kez güneş kremini tekrar uygulayın.

Glytone Mild Gel Cleanser

Temizlemek için üretilen bu hafif jel, cildi nazikçe ama derinlemesine kirlerden arındırmak için serbest glikolik asitle formüle edilmiş son derece etkilidir. Bu yüz temizleme ürünü normal ve yağlı ciltler için cildin yaşlanma etkilerini gözle görülür şekilde azaltır. İnce çizgiler ve kırışıklıklar, ton ve dokudaki düzensiz cilt görünümü ve fotohasarlı cildi iyileştirir.

Yüzde 4.7 glikolik asit içeren bu yüz temizleme ürününü günde iki kez veya doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Elinize az bir miktar üründen alın ve biraz su ile karıştırın. Islak yüze ve boyuna dairesel hareketlerle masaj yapın. Ilık suyla iyice durulayın ve kurulayın. 

Platinum Skin Care Retinol Molecular Serum

Cildinizin zirvede olması için her gün bir A vitamini uygulamasına ihtiyacı vardır. Cilt hücresi döngüsünün doğal hızı ortalama otuz gün iken, retinoidler bu döngüyü on ila on dört günlük bir süreç olacak şekilde dramatik bir şekilde hızlandırmak için çalışır. Herkese iyi gelen bir üründür. Günlük retinol uygulamasıyla cildinizin yavaş yaşlanmasını sağlayabilirsiniz.

En iyi sonuçlar için her akşam yatmadan önce yeni doku büyümesini ve düzgün çalışmayı teşvik edin. Bu serum üç farklı seviyede gelir. Her zaman en hafif yüzdeyle başlayın ve yalnızca gerekli olduğunu düşündüğünüzde ilerleyin. 

Bu, cildinize yardımcı olması için kullanabileceğiniz en iyi retinoldür. Bu serum dramatik bir şekilde çalışır. Erken yaşlanmayı önleyen, cilt hücrelerinin büyümesini iyileştiren bu serum ciltteki sivilceleri ve lekeleri yok eder. Cilde komple bakım yapar.

Retinol, cildin büyümesi, bakımı ve işlevi için gereklidir. Ayrıca cildin erken yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur. Retinol, A vitamininin bir türevidir. İnsan derisinde enzimatik olarak retinoik asite dönüştürülür. Retinoik asit cilt hücreleri üzerinde doğrudan etkiye sahiptir ve metabolizmalarını daha genç bir duruma ayarlayabilir. A vitamini ayrıca sivilceniz üzerinde de son derece iyi çalışır! Retinol, cildin üst yüzeyinin yanı sıra foliküllerin daha derinlerine de dökülmesine yardımcı olarak tıkanıklıkları azaltır.

Kırışıklıklar için FDA onaylı topikal tedavi, ticari olarak Retin A olarak bilinen tretinoindir. Bu kremin ince çizgileri ve büyük kırışıklıkları azalttığını ve güneş hasarını onardığını söylüyor. Retinol, birçok aşırı miktarda bulunan A vitamini, stabilize bir formülde, yüksek konsantrasyonlarda, cilt yanması ve hassasiyeti gibi yan etkiler olmadan Retin A kadar etkili olabileceğini göstermektedir.

SkinCeuticals C E Ferulic

Gelişmiş çevre koruması sağlayan ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü, sıkılık kaybını iyileştiren ve cildin rengini aydınlatan patentli bir gündüz C vitamini serumudur. UV, ozon ve dizel egzoz tarafından üretilen serbest radikallerden kaynaklanan kombine oksidatif hasarı yüzde 41’e kadar azalttığı artık klinik olarak kanıtlanmıştır.

DNARenewal DNA Night Renewal

Gelişmiş bir lipozom dağıtım sistemine sahip bu zengin gece tedavisi, cildin gençliğini iyileştirmeye yardımcı olmak için vücudun uyku döngüsü sırasında hücre onarım aktivitesini en üst düzeye çıkarır. Yüksek seviyelerde biyolojik olarak gelişmiş DNA onarım enzimleri, peptitler ve botanik aktifler, genç hücre yenilenmesini artırmak için doğal olarak oluşan DNA onarım enzimlerinin tedarikini yeniler. Cildin canlılığını geri kazandırmak için hücre yenilenmesini teşvik eder ve foto yaşlanma hasarını önler.

Cildin lipit bariyerini yeniden oluşturur ve güçlendirir. Yaşlılık lekelerinin oluşmasını, cilt incelmesini ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur. Derinden cildi nemlendirir. İnce çizgiler ve kırışıklıklardaki azalma ile cilt gözle görülür şekilde parlak, sıkı ve pürüzsüz görünür. Kuru veya gergin ciltler için idealdir.

Deniz ve botanik kaynaklardan üretilen bu enzimler, cildinizin yaş ve güneş hasarı nedeniyle kaybettiklerini yeniler. Rosemarinus Officinalis, çevresel stres faktörlerine karşı ek direnç ve koruma sağlar. İspanyol lavantası yağı, daha pürüzsüz görünen bir cilt için kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Tetrapeptid yani yüksek oranda saflaştırılmış peptid, daha genç, daha dolgun görünen bir cilt için pürüzsüz ince çizgilerin oluşmasına yardımcı olur.

Gece cildinizi nazik bir yüz temizleme ürünü ile temizleyin. Cildinize serum uyguladıktan sonra, bu serumu dairesel hareketlerle yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı
50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Cilt Bakımı

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Maske Tarifleri

İnsanlar yaşlanmaya karşı isteksizdir. Hepimiz yaşla kazanılan bilgeliğe ve geriye dönüp bakacağımız bir ömür boyu anılara ihtiyacımız var ama aynı zamanda ebediyen cildimizi de daha genç hale getiremeyeceğiz! Bu yüzden 50 yaş üstü kadınlar için cilt bakımı rutini sağlamak gerekir.

Ekibimiz, cildin genç görünmesini sağlamak için sevdiğimiz bazı yüz maskesi tariflerini bir araya getirdi. Bu bileşenlerin çoğu tazedir, bu nedenle cildiniz yüksek besin içeriğinden faydalanacaktır. 50 yaş üstü kadınlar için cilt bakımında ev yapımı maskeler önemli rol oynar.

Cildinizi bir yüz temizleme jeliyle temizledikten sonra tonikleyin. Ardından cildinize bu maskeleri yaptıktan sonra cildinize yaşlanma karşıtı bir serum uygulayın. Daha sonra nemlendirici krem ve güneş koruyucu krem uygulayın. Doğal, kolay ve pratik bir şekilde yapılan 50 yaş üstü kadınlar için cilt bakımı maskelerini öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Cildin Aydınlanmasını Sağlayan Maske 

Cildinizin donuk göründüğünü fark ederseniz, bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Yıkadığınızda cildiniz parlak ve tazelenmiş görünecek! Sandal ağacı tozunun sayısız faydası vardır ve Ayurveda tıbbında büyük önem taşır. Yoğurttaki laktik asit cildi yumuşatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur. Bir miktar peeling için malzemelerle yüzünüze masaj yapın.

Bir yemek kaşığı organik yoğurt, bir tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve bir yemek kaşığı sandal ağacı tozunu bir cam kasede karıştırın. Bu maskeyi cildinize uygulayın ve masaj yapın. Yirmi dakika bekletin ve cildinizi ılık suyla durulayın.

Göz Altı Torbaları İçin Maske

Bu maskenin içinde bulunan yumurtadaki potasyum nemi korur. Riboflavin (B2 olarak da bilinir) çevresel stres faktörlerinden korunmaya yardımcı olabilir. Yumurtadaki protein güzel, genç bir cildi destekler. Yumurtalar hem içiniz hem de dışarınız için gerçekten besleyicidir! Bu maskenin içindeki bal ise cildi derinlemesine nemlendirir.

Bir yumurtayı bir cam kasede çırpın ve içine bir tatlı kaşığı bal ekleyin tekrar karıştırın. Buu maskeyi yüzünüze uygulayın. Kuruduktan sonra, daha sıkı ve daha tonlanmış görünen cilt için yıkayın. 

Daha Genç Görünüm İçin Maske

Kendinize bir fincan beyaz çay hazırlayarak başlayın. En iyisi, suyunuzu kaynama noktasına getirmeniz ve ardından çayı demeden önce soğuması için bir veya iki dakika beklemenizdir. Çay demlendiğinde ve yüzünüzün kaldırabileceği bir sıcaklığa kadar soğuduktan sonra, beyaz çaya bir bez batırın ve bezi gözünüzün üzerine koyun.

Gözenekleriniz sıcaktan açılarak çayın cildinize nüfuz etmesine ve sihrini çalıştırmasına olanak verir. Beyaz çay, gözlerinizin görünümünü hafifletmeye çalışır. Antioksidanlarla da yüklü olduğu için, yüzünüzün geri kalanı için de faydalıdır!

Avokado ve Ballı Maske

Nemli cilt, yaşlanmanın düşmanıdır. Avokadodaki yağlar cildinize nem katarken, E vitamini cilt tonunuzun görünümüne bile yardımcı olur. Bal nemlendiricidir yani cildi nemlendirir. Ayrıca cildinizin görünümünü de aydınlatabilir.

Yarım olgun avokadoyu bir cam kasede bir çatalla ezin ve püre haline getirin. Cam kasenin içine bir yemek kaşığı bal ekleyin ve malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Karma cildiniz varsa sadece yüzünüzün daha kuru bölgelerine uygulamak isteyebilirsiniz. Yaklaşık on beş dakika bekletebilirsiniz ancak biraz kestirip biraz daha bırakabilirsiniz. Gözeneklerinize daha derin nüfuz etmek için avokadoyu karıştırmadan önce balı ısıtın.

Gençleştirici ve Canlandırıcı Maske

Yaşımız ne olursa olsun, cilt detokstan her zaman yararlanabilir! Kil, mineraller açısından zengindir ve ciltteki kirleri temizler. Süt, cildi temizler ve besler. En iyi faydalar için yüksek kaliteli, organik, tam yağlı süt kullanmanız gerekir. Zeytinyağı, nem ve mineral sağlar. Bal, bu nemin cildinize bağlanmasına yardımcı olur ve kendi cilt parlatıcı özelliklerini ödünç verir. Esansiyel yağın faydaları, hangisini seçtiğinize bağlı olarak farklılık gösterecektir ancak sevdiğiniz bir aroma seçin ve rahatlamak için derin nefes alın.

Yaşlanma karşıtı maskeler için bazı tariflere sahip olmak, siz ve cildiniz bir desteğe ihtiyaç duyduğunuzda taze bir şeyler hazırlamanıza olanak tanır. Cildinizi genç ve beslenmiş tutmak için haftalık maske için zaman ayırmaya çalışın. Bir arkadaşınızı davet edin ve en sevdiğiniz maske tarifini ona ikram edin.

Bir cam kasenin içine bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı yulaf ezmesi, bir tatlı kaşığı süt tozu, bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını iyice birleşene kadar karıştırın. Karışımı macun haline getirmek için yeterince su ekleyin. Neroli yağı, gül yağı, lavanta yağı ya da buhur yağı gibi seçtiğiniz uçucu yağdan yalnızca bir damla ekleyin ve birleşene kadar karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve on dakikalık aromaterapinin tadını çıkarın! Ardından cildinizi bol suyla durulayın.

Yulaf Ezmesi ve Soğan Yüz Maskesi

Bu yüz maskesi, tıkanmış gözenekleri temizlemek ve sivilce izlerini iyileştirmek için yapılmıştır. Kötü sivilcelerden muzdaripseniz, bu yüz maskesi işinize yarayabilir.

28 gram saf maden suyunu kaynatın ve içine üç yemek kaşığı yulaf ezmesini ekleyin ve karıştırın. Beş dakika bekletin. Pürüzsüz bir püre yapmak için bir mutfak robotunda bir orta boy soğanı öğütün. Soğan püresini ılık yulaf ezmesine ekleyin. Maskeyi yoğunlaştırmak için bir tatlı kaşığı bal veya yeşil kil ekleyin.

Kuru Ciltler İçin Bal Yüz Maskesi

Bir tatlı kaşığı avokado püresi, bir tatlı kaşığı tam yağlı yoğurt ve bir tatlı kaşığı çiğ balı karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze yayın ve otuz dakika bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu cilt bakımı, kuru ciltler için idealdir çünkü avokado ve yoğurttan elde edilen yağlarla doludur.

Hassas Ciltler İçin Ballı Yüz Maskesi

İki tatlı kaşığı çiğ balı, bir tatlı kaşığı aloe vera jeli ile karıştırın ve yirmi dakika yüzünüzde bekletin. Ardından cildinizi bol suyla yıkayın. Güneş yanığı olduktan sonra aloe vera kullanan herkes, iltihabı serinletmek ve yatıştırmak için harika olduğunu bilir ve cildinizi pürüzsüz ve sakin hissettirmek için burada da aynı şekilde çalışır.

Yumurta Beyazı Yüz Maskesi

Bu yüz maskesini evde halihazırda bulundurduğunuz malzemelerle yapmak kolaydır ve soyduğunuzda cildiniz zarar görmez. Bu yüz maskesi cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur, cildinizi tahriş etmez ve yapışkan karışım ve ince yüz dokusu ile kiri temizleyerek gözeneklerinizi temizler.

Bir yumurtayı kırın ve yumurta beyazını bir cam kaseye ayırın. Yumurtayı ellerinizin arasında hafifçe ileri geri sallayın ve beyazın parmaklarınızın arasında kaymasını sağlayın, sarısını ayırın.  Yumurta akı ve bir tatlı kaşığını zeytinyağını bir kasede karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze sürün. Bir tane gazlı bezi yüzünüze yerleştirin.

Gazlı bezi yüzünüze sıkıca bastırdıktan sonra yerine sıkıca oturtun, üstüne karışımdan bir katman daha sürün. Kurumasını bekleyin ve yirmi beş dakika yüzünüzde bekletin ardından soyun ve yüzünüzü durulayın.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx