Cilt Bakımı

Adım Adım Sağlıklı Bir Cilt Rehberi

Reklamlar

Kim istemez ki sağlıklı bir cilde sahip olmayı. Zor mudur ya da imkansız mıdır şöyle doğal bir ışıltı yayan, pürüzsüz bir cilt ile parlamak? Hayır değildir. Bir başkasının cildini beğenip ya da ona övgüler yağdırıp söz konusu kendi cilt sağlığı olduğunda insanlar neden herhangi bir şey yapmaz. Cildin sağlık kazanması yalnızca o yaşta sizi güzel gösterecek bir durum değildir. İleriki yaşlarda, yaşınız ne olursa olsun zamanında cildiniz için yaptığınız yatırım ve bakımlar size mutlulukla geri dönecektir.

Yaşlanma belirtilerini yok etmek için uygulanan pek çok yöntem vardır. İnce çizgi görünümünü azaltmak, kırışıkları ortadan kaldırmak ve cildin kaybolan elastikiyetini geri kazandırmak için yapılan bu uygulamalar sonucunda herkes kendini mutlu aynı zamanda gençleşmiş hisseder. Evet güzellik için bunlar da gerekli uygulamalardır. Ancak şunu çok iyi bilmek gerekir ki, ne kadar genç yaşta cilde değer vermeye başlanırsa, ileriki yaşlarda meydana gelecek yaşlanma belirtileri o kadar gecikecektir.

Tonik kullanımı
Tonik kullanımı

Yüz Temizleme Ürünleri Ve Tonik Kullanmanın Önemi

Cilt temizliği neden önemlidir dersiniz? Bu kadar öneminden bahseden yazılar, siteler ve uyarılar dahilinde cilt temizliğinin önemine neden bu kadar vurgu yapılır? Çünkü cilt ne kadar temiz tutulursa o kadar pürüzsüz bir görüntüye sahip olacaktır.

Reklamlar

Herkesin yüzünde ufak tefek pürüzler, lekeler, gözenekler vardır. Bazı insanlarda ise bu saydıklarımızın hiçbirine rastlanmaz. Cildin yapısı ile orantılı olan bazı kusurlar kalıcı sorunlar değildir. Ayrıca birçok cilt kusuru ya da sorunun mümkün mertebe tedavisi bulunmaktadır. Burada önemli olan cildin neye ihtiyaç duyduğunu doğru bir şekilde analiz etmektir. Cilt neye ihtiyaç duyarsa duysun en başta yapılması gereken bakım kesinlikte temizlikten geçmektedir. Pek çok yerde ve mağazalarda yüz temizleme ürünleri ne kadar da çeşitli ve fazladır. Buradan da anlaşılacaktır ki iyi bir makyaj görünümü ve makyaja gerek bile bırakmayan pürüzsüz bir cilt her şeyden daha da önemlidir.

Adım Adım Sağlıklı Bir Cilt Rehberi

Cilt temizleme malzemeleri tek bir üründen ibaret değildir. En önemli ürünlerden olan tonik cilt temizliğinde kullanılması gereken olmazsa olmazlardan biridir. Yüz temizleme jelleri, köpükler, sütler genel anlamda cildi güzel bir şekilde temizler. Ancak gözenek dediğimiz kıl köklerine derinlemesine nüfus edemezler. Bu anlamda devreye tonik girmektedir. Tonik kullanmanın en önemli nedeni, gözeneklerde biriken yağ, kir ve tozları temizlemek, gözeneklerin hava almasını sağlamak ve olası cilt kusurlarının önüne duvar örmektir. Siyah nokta ve sivilceler genellikle iyi temizlenmemiş gözeneklerin neden olduğu sorunlardır. Cildin yapısına göre tercih edilebilecek pek çok tonik çeşidi bulunmaktadır. En kaliteli ve doğal içerikli tonik çeşitleri için en güvenilir adres olan Korendy Türkiye, cildinizin neye ihtiyaç duyduğunu tahmin ederek ürünlerini size ulaştırmaktadır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler
Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler ile Geniş Gözenekler Tarihe Kavuşuyor

Geniş gözenek sorunu ne yazık ki pek çok insanın rahatsız olduğu görüntülere neden olur. Cildin çukur çukur görüntüsü pürüzsüz görünümün önündeki en büyük engellerden biridir. Hem görüntüsünden hem de geniş gözeneklerde yağ ve kir birikmesinin daha fazla olacağından dolayı bu gözeneklerden kurtulmak cildiniz için yapacağınız en büyük iyiliklerden birisi olacaktır. Bunun için piyasada gözenek sıkılaştırıcı ürünler adı altında pek çok cilt bakım ürünü satılmaktadır. Bunlar genellikle; tonikler, maskeler, peelingler gibi ürünlerdir. Her biri temizlik ve bakım rutininde olması gereken ürünler olmalarının yanında gözenek bakımı için de mutlaka kullanılması gereken yardımcılardır. Gözenek sıkılaştırıcı ürünleri kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra cildinizdeki değişimin farkına varacak ve bu ürünleri kullanmaya her daim devam etmeye karar vereceksiniz. Emin olun cildimizin istekleri sınırsız değildir. Yeter ki doğru adımlar, kaliteli ürünler ile ne yapacağımızı bilelim. Sonrasında cildimiz ona yaptığımız bu iyilikleri karşılıksız bırakmayacaktır.

Yüz Temizleme Jeli
Yüz Temizleme Jeli

Cilt Temizliğinin İlk Adımını Oluşturan Yüz Temizleme Jeli Kullanımı

Yüz temizliğinde en başta kullanılan ürün hiç şüphesiz yüz temizleme jelidir. Yüz temizleme jeli, makyaj, yağ, kir ve tozları temizleyen ve cildi temizlerken ona aynı zamanda yumuşak bir bakım sağlayan ürünlerdir. Yüz temizleme jeli kullanmadan tonik de peeling de nemlendirici de kesinlikle yüze uygulanamaz. Çünkü cilt ne kadar temizse sonrasında kullanılacak ürünlerin etkisi o kadar büyük olacaktır.

Reklamlar

Pek çok üründe olduğu gibi yüz temizleme jelleri de cildin genel ihtiyaçları ve yapısı dahilinde hazırlanan ürünlerdir. Kimi ürün cildi temizlerken aynı zamanda peeling etkisi yapar, kimisi yalnızca temizler, kimisi de nemlendirici bir etki de bulunur. Siz cildinizde en çok neye ihtiyaç duyuyorsanız seçeceğiniz yüz temizleme jeli de buna uygun olmalıdır.

Korendy Türkiye, tonik, gözenek sıkılaştırıcı ürünler ve yüz temizleme jellerinin yanında cilt bakımında kullanılacak pek çok doğal ürün ile her türlü cilt sorununda başvuracağınız bir adrestir. Kore’nin güzellik anlayışı ile hazırlanan en doğal içerikli ürünleri size ulaştıran Korendy Türkiye’de kendinizi ve cildinizi sevindirecek pek çok ürün bulunmaktadır. 😊

Begonya

Telegram: https://t.me/ciltbakimim

admin

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx