Cilt Bakımı

Ameliyatsız Yüz Germe Maskesi / Kolajen Destekli Maske / Doğal Cilt Bakımı / Güzellik & Bakım

ameliyatsız yüz germe maskesi nasıl yapılır?

Reklamlar

Bu yazımızda Tülay’dan İnciler Youtube kanalındaki en çok izlenen ameliyatsız yüz germe maskesini sizlerle paylaşıyoruz.

Sesimin ulaştığı herkese merhaba arkadaşlar, Tülay’dan inciler kanalıma hoş geldiniz. Ben tülay sizlerle bugün sizlerle yine muhteşem bir video paylaşacağım. Uzun zamandır çok istek alan bir video bu. Videonun amacına gelirsek cildimizi gençleştireceğiz. Amacımız bu. Bir paket yeşil çayımız var. Bugünkü uygulamamıza bu yeşil çayı demlemekle başlıyoruz. Önce yeşil çayı demliyoruz sonra yeşil çayın posasını kullanacağız. Eğer evde açık yeşil çayınız varsa onu kullanabilirsiniz. Şu anda yeşil çayım demlendi, ben çayımı soğuması için kenara alıyorum ve içinden posayı çıkarıp cildime peeling yapacağım. Çünkü bugünkü uygulamamızda ilk olarak cildimize peeling yapmamız gerekiyor arkadaşlar. Ben içini boşaltıyorum. 

Ameliyatsız Yüz Germe
Ameliyatsız Yüz Germe

Yeşil çay taneleri soğudu, önce cildimizi temizliyoruz. Sonra bu soğumuş yeşil çaylarla temizlenmiş cildimize peeling yapıyoruz. Ufak dokunuşlarla cildimizin üzerindeki ölü deriyi soyuyoruz. Bu maske öncesinde mutlaka peeling yapılmalı arkadaşlar. Bu yeşil çay posası ile 5 dakika bu şekilde yüzümüze masaj yapıyoruz ve sonra yüzümüzü yıkıyoruz. 

Reklamlar

Şimdi gelelim kolajen maskemizi yapmaya… Bugün kolajen maskesi yapacağız arkadaşlar, kolajen destekli maske yapacağız arkadaşlar. Cildimizi sıkılaştıracak, kırışıklıklarımızı açacak ve bizi gençleştirecek bir maske yapacağız bugün. Jelatinimiz var, jelatin kullanacağız. Jelatinin yüzde doksanı kolajen içeriyor biliyorsunuz. Bir tatlı kaşığı jelatin ekliyorum, toz jelatin ve sıcak süt kullanacağız bugün. Bir çay kaşığı da kakao ekliyorum. Ve sıcak süt kullanıyoruz. Üç tatlı kaşığı da sıcak süt ekliyorum ve bunları karıştırıyorum.

Jelatin tamamen eriyene kadar karıştırıyorum, şimdi bu şekilde eritemedim ben havalar biraz soğuduğu için sıcak suyun içine bırakacağım kasemi ve o şekilde eriteceğim. Evet şimdi bir kasenin içine boşaltıyorum kaynar suyumu ve tabağımı içine bırakıp jelatinin tamamen erimesi için jelatini sürekli karıştırıyorum. Jelatini sürekli karıştırmaya devam edin arkadaşlar havalar soğumaya başladığı için jelatin donmaya başlıyor. Hatta yüzünüze uygularken bile bu suyun içinde bırakın. 

Doğal Cilt Bakımı
Doğal Cilt Bakımı

Benim maskem şu anda hazır, jelatinim tamamen eridi ve içinde hiç kalmadı. Şimdi bir fırça yardımı ile yüzüme uygulayacağım. Bu arada yeşil çayımı soğudu ve bunu buzdolabına koyuyorum şu anda. Çünkü maske sonrasında bu çayı kullanacağız arkadaşlar. Maskemiz ne ince ne kalın olacak şekilde cildimize uyguluyoruz, göz altlarına yaklaştırmıyoruz. Eğer cildimiz yağlıysa süt yerine limon ve su karışımı kullanabiliriz fakat jelatin maskeleri en güzel sütle hazırlandığı zaman soyuluyor yüzümüzden. Eğer yüzünüzden soyamıyorsanız hiç zorlamadan yüzünüzü direk yumuşatarak yıkayabilirsiniz. Bu şekilde maske kuruyana kadar yaklaşık yarım saat maske yüzümüzde bekliyoruz. Maske yüzümüzde beklerken inanılmaz bir gerginlik oluyor arkadaşlar bu maske yüzümüzü çok güzel geriyor. 

Ameliyatsız yüz geren bir maske, hepimizin ihtiyacı olan bir maske. Cildimize kolajen desteği sağlıyor. Maskemiz aynı zamanda cildimizde siyah nokta varsa onları da temizliyor. Cilde peeling etkisi yapan bir maske ama öncesinde mutlaka peeling yapıyoruz ve gözeneklerimizi açıyoruz. Ve maskenin derinin alt tabakalarına inmesini sağlıyoruz. Yirmi beş yaşındakiler ayda bir defa uygulayabilir. Orta yaştakiler haftada bir kez uygulayabilir. O kadar güzel cildi geriyor ki maskeyi yüzünüze yaptığınızda yüzünüzde beklerken asla mimik hareketi yapmayın. Çünkü yüz güzel bir şekilde geriliyor hatta bu gerginlik bir kaç gün boyunca sürüyor.

Reklamlar
Ameliyatsız Yüz Germe Maske
Ameliyatsız Yüz Germe Maske

Bugün harika bir cilt maskesi hazırladım sizlere, kırışıklıkları açan cildi geren ve gençleştiren bir maske. Ve cildimize kolajen desteği sağlayan bir maske hazırladık bugün. Evet maske şu anda kurudu gördüğünüz gibi, bu şekil aldığı zaman soymaya başlıyoruz arkadaşlar. Yavaş yavaş,  görüldüğü gibi sütle yapıldığında çok rahat soyuluyor. Ve mükemmel bir gerginlik var şu an elimde şu kalan kısımları da yıkayacağım şimdi. Maskeyi yavaş çıkarıyoruz. Soğuması için buzdolabına koyduğumuz yeşil çayımızdan bir parça tabağa alıyoruz ve maskenin açtığı gözeneklerimizi sıkılaştırmak için bu şekilde sıkılaştırıcı tonik olarak yüzümüze uyguluyoruz.

Ve son olarak cildimize nemlendirici kremimizi kullanıyoruz. Ve harika bir cilt bakımı yapmış oluyoruz, gençleşmiş bir cilde sahip olmuş oluyoruz. Çayımızı da sonrasında bu şekilde buz kalıplarına doldurup her akşam cildimize sıkılaştırıcı olarak kullanabiliriz. E hassas ciltli ve kılcal damar problemi olan arkadaşlar bir peçetenin içine sararak kullanabilirler. Kılcal damar problemi olan arkadaşlar ciltlerine buz uygulaması yapmıyorlar. 

Ameliyatsız Yüz Germe Maskesi Youtube Videosu

Ameliyatsız Yüz Germe Maskesi yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Cilt Bakımı kategorimizi inceleyebilir, Kriyoterapi ile Leke Tedavisi Nasıl Yapılır? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx