Dizi HaberleriHaber

Aşkın Tarifi Dizisinin Konusu Nedir?

Reklamlar

Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşkın Tarifi Dizisinin Konusu Nedir? Konusu, uyarlama mı gerçek hayat hikayesi mi hepsinin cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Aşkın tarifi dizisinin oyuncuları gerçek hayat hikayesi olup olmadığına gelin birlikte göz atalım.

Dizi Fransız mutfağında kendini geliştirmiş Gaziantepli bir şef olan Fırat’ın heyecanlı aşk hikayesini ele alıyor. Dizinin yapımını NTC Medya üstlenmiştir. Dizinin yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp üstlenmiştir. Dizinin yönetmenliği Deniz Koloş’tur. Yaratıcı yapımcısı da Birsel Çıkıncı’dır. Dizinin senaryosunu da Leyla Oter ve Doruk Erengül’dür.

Aşkın Tarifi Dizisinin Konusu Nedir?

Dizide Fırat karakterine can veren Kadir Doğulu kendi halinde bir kebap ustasıdır. Yaşam koçu Doktor Aşk’a dersini vermek ister. Fırat öfke ile yola çıkınca kader onu bir Fransız restoranına sürükler. Kebap ustası olan Fırat aslında geçmişte Fransız mutfağında başarılı bir şeftir. Çok sevdiği Fransız mutfağına yeniden kavuşur. Ve bu restoranın sahibi Naz karakterine can veren Serra Arıtürk’tür. Fırat ve Naz arasındaki aşkı anlatır. Fırat şef hem Doğu hem Batı mutfağı bilgilerini birleştirerek tarif defterinde bir tek Aşkın Tarifi olmadığını anlayacaktır.

Reklamlar

Aşkın Tarifi Dizisi Oyuncuları

Aşkın tarifi dizisinin başrol oyuncuları Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk’tür. Dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler Cem Davran, Alper Saldıran, Yasemin Baştan, Ümmü Putgül, İdil Sivritepe, Atakan Yılmaz, Elif Melda Yılmaz, Mehmet Şeker, Deniz Gürkan, Gökhan Niğdeli, Selim Akgül, Onur Yakıcı ve Batuhan Bayır’dır.

İlginizi Çekebilir: Kardeşlerim Dizisinin Konusu Nedir?

Aşkın Tarifi Nerede Çekiliyor?

Aşkın tarifi dizisi Gaziantep’te geçtiği bilinmektedir. Fakat dizinin bazı sahneleri Gaziantep’te çekilse de sahnelerinin büyük bir kısmı İstanbul’da çekilmektedir.

Aşkın Tarifi Nerede Çekiliyor?
Aşkın Tarifi Nerede Çekiliyor?

Kadir Doğulu’nun bazı paylaşımlarına göre bazı sahnelerinin Mısır Çarşısında çekildiği ifade edildi. Dizideki restoran da İstanbul’da bulunmaktadır.

Reklamlar

Aşkın Tarifi Ne Zaman Başlıyor?

Aşkın Tarifi dizisi NTC Medya tarafından yapılmaktadır. Dizinin yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp’tir. Yaratıcı yapımcısı ise Birsel Çıkıncı’dır.

Dizinin yönetmeni de Deniz Koloş, senaryosu ise Leyla Oter ve Doruk Erengül kaleme almıştır. Aşkın Tarifi dizisi, 1. bölümüyle 7 Haziran Pazartesi akşamı Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. Dizi başlamadan fragmanları ile izleyicisinin ilgisini çekmiştir.

Aşkın Tarifi Ne Zaman Final Yapacak?

Aşkın tarifi dizisinin en çok 16 bölüm sürmesi gerekiyor. Yaz dizisi olduğu için Kanal D 16 bölüm süreceğine karar verdiği söyleniyor. Ancak yaz dizisi olduğu için reyting durumlarına göre karar verilecektir. Reytingleri beklenenden az olursa daha erken tarihlerde de final yapabilir. Bundan dolayı net bir şey söylemek çok mümkün değildir. Dizinin final tarihi ile ilgili kesin bir bilgi yoktur. Dizinin gidişatı izlenme oranlarına göre belirlenecektir.

Aşkın Tarifi Ne Zaman Final Yapacak?
Aşkın Tarifi Ne Zaman Final Yapacak?

Aşkın Tarifi Hangi Gün Yayınlanıyor?

Aşkın tarifi dizisi 7 Haziran Pazartesi günü Kanal D ekranlarında başlamıştır. Her hafta Pazartesi günleri saat 20:00’de seyirci ile buluşmaktadır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx