İsim Anlamları

Behzat İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Behzat isminin anlamı son zamanlarda gerek televizyon dizilerinden gerekse etrafımızda oldukça sık duymamızdan kaynaklı oldukça popüler haline gelmiştir. Bir o kadar da anne ve baba adayları tarafından Behzat isminin anlamı, özellikleri, Ebced değeri gibi birçok konu merak edilir olmuştur.  Şüphesiz ki anne baba adayları için en heyecanlı süreç bebeklerine koyacak isim bulmaktır. Bu yazımızda bütün merakları gidereceğiz. Hadi gelin hep beraber Behzat ismini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Behzat İsminin Anlamı
Behzat İsminin Anlamı

Behzat İsminin Anlamı

Behzat isminin anlamı doğuştan iyi bir insan, soyu sopu temiz kimse demektedir. Anne babalar tarafından özellikle anlamının güzelliğinden kaynaklı tercih edilen bir isimdir.

Behzat İsmini Kökeni

Behzat isminin kökeni Farsça ’ya dayanmaktadır.

Reklamlar
Behzat İsminin Harf Analizi
Behzat İsminin Harf Analizi

Behzat İsminin Harf Analizi

Behzat isminin harf analizi anne babalar için oldukça önem taşımaktadır.  Anne babalar çocuklarına isim seçerken taşıyabileceği karakteristik özelliklerinden dolayı harf analizine dikkat etmektedir.  Behzat ismi 6 harften oluşmaktadır.

 • B: Önsezi duygularınız oldukça kuvvetlidir. Sezgilerinize göre hareket etmeyi sevseniz de mantıklı bir şekilde olayları analiz edip ilerleyerek karar veriyorsunuz hayatınızda. Disiplinli bir karaktere sahipsiniz. İyimser bir bakış açınız ve bitmeyen bir umudunuz da olduğunu söylemek isterim.
 • E: Tam bir arkadaş canlısınızdır. İyi ve güvenilir bir arkadaşlık yapınız vardır ve çevrenizde olan kişilere karşı destek olabilecek potansiyele sahip olduğunuzdan sizinle arkadaş olacak kişiler oldukça şanslıdır. Bunun yanı sıra bulunduğunuz ruhsal durum sürekli gelgitlidir. Üzüntülerinizi de sevinçlerinizi de bir arada yaşarsınız.
 • H: H harfi Behzat isminin analizini biraz daha sakinleştiren bir harftir. Yani sakinliği en belirgin özelliğidir. Sakin yapınız ve anlayışlı olmanız ile problemler karşısında çabuk parlamadan yapmanız gerekeni düşünerek, tartarak hareket etmenizi sağlar.
 • Z: Ortamlarda dikkat çekici özelliğiniz ile hemen kendinizi gösterirsiniz. Uyumlu bir kişiliğiniz bulunmaktadır.
 • A: Bol enerjili bir yapıları vardır. Olayları önce analiz eder düşünür ve ona göre hareket etmektedir. Ayrıca sakin bir kişiliğe sahip olmaları nedeniyle de çözüm üretme özellikleri oldukça yüksektir.
 • T: Keskin zekâsı ve pratik davranışlarıyla iş hayatında başarılı bir hayatları ve beğenilen bir çalışma düzeni vardır. Ketum karaktere sahiptir. Yaşamlarını oldukça hızlı yaşarlar.
Behzat İsmi
Behzat İsmi

Behzat İsminin Konulması Caiz Midir?

Behzat isminin konulması İslami açıdan herhangi bir sakınca yoktur. Behzat isminin konulması caizdir.

Behzat İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Behzat ismi Kuranda geçmemektedir. Fakat bu Behzat isminin güzel olmadığı veya konulmaması gerektiği gibi bir izlenim yaratmamaktadır.

Behzat İsminin Özellikleri
Behzat İsminin Özellikleri

Behzat İsminin Özellikleri

Behzat isminin anlamının yanı sıra, Behzat isminin özelliklerinde en bilindik ve en dikkat çekici özelliği aşk insanı olmalarıdır. Aşkı dibine kadar yaşayan nadir insanlardandır. Hayatı, yaşamayı ve eğlenmeyi severler. Buna nispeten de arkadaş çevresi bir o kadar kalabalıktır. Behzat ismi erkek ismidir fakat kadınlara da verildiği gözlenmektedir. Toplu eğlencelerden kalabalık ortamlardan kendilerini hiç esirgemezler. Anlayacağınız biraz hızlı bir yaşamları mevcuttur. Tabi bazı zamanlar olur ki oldukça içe kapanık ve yoğun duygu halinde olurlar. Bu zamanlar da eve kapanmayı tercih ederler.

Reklamlar

Liderlik özellikleri fazla gelişmiştir. Kendilerine özgü düşünce yapısı ile değişik ve tarz fikirler ortaya atabilirler bu da iş hayatında aranılan kişi yapar kendilerini. Standartları yüksek olduğundan lüksü severler. Bu lüks hayat için de çok çalışması gerektiğini bilir ve ona göre sorumluluklarını yerine getirirler. Yeni bir iş almaktan, sorumluluk altına girmekten korkmazlar. Ama bu durum yoğunlaşıp yorgun düşürebilir sizi. Aşırıya kaçıp işkolik olmayı engelleyememe gibi bir durum söz konusudur. Bu yüzden sınırlarınızı bilmeli ve gerektiği yerde durmayı bilmeyi öğrenmelisiniz.

Behzat İsminin Numerolojisi Kaçtır?


 • B: 2
 • E:6
 • H:10
 • Z:29
 • A:1
 • T:24           =72

Behzat İsminin Numeroloji Toplamı 72 çıkmıştır.

Behzat İsminin Diğer Dillerde Yazılışı
Behzat İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Behzat İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Behzat isminin diğer dillerde yazılış şekilleri aileler tarafından merak edilen bir konudur.

 • Behzat İsminin Japonca Yazılış Şekli: べっざっ
 • Behzat İsminin Arapça Yazılış Şekli: بهذة
 • Behzat İsminin Korece Yazılış Şekli: ㅠ돜ㅁㅅ

bakınız: Berkin İsminin Anlamı Nedir?

Behzat İsminin Ebced Değeri

Behzat isminin Ebced değeri 19’dur.

Behzat isminin esması ve okuma sayısı El – Vahid ve 19

El Vahid esmasının anlamı ise tek olandır. Eşi, benzeri, dengi olmayan anlamına gelmektedir.

Behzat İsmi Kaç Kişide Var?
Behzat İsmi Kaç Kişide Var?

Behzat İsmi Kaç Kişide Var?

Behzat ismi Aralık 2018 yılı itibariyle 3.528 tane Behzat ismini kullanan insan bulunmaktadır. Diğer isimler arasındaki sıralaması 988’dir. Yani Türkiye’ de her 7,362 kişiden birinin ismi Behzat. En çok İstanbul ilinde kullanılır (649 kişide). En az da Karabük, Burdur ve Karaman illerinde bulunmaktadır (1 kişi).

Behzat İsmiyle Akrostiş Şiir

Bekledim doğduğum ilk günden beri seni bekledim.
Ezberimdeydi her halin inan hep seni bekledim.
Haktan geleceğini ta ilk günden beri bildim.
Zor biliyorum ancak yine de seni çok sevdim.
Aşk buldu beni seni gördüğüm ilk andan beri.
Tek dileğim sensin ne olur boş çevirme dön geri…

Bu yazımızda sizlerle Behzat isminin anlamı ve özellikleri, Behzat isminin harf analizi gibi konuları ele aldık. Sorularınızı ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Asuman İsminin Anlamı ve Özellikleri adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx