Sağlık

Belogent Krem ne işe yarar?

Belogent Krem Faydaları

Reklamlar

Belogent krem farklı dermatolojik rahatsızlıkları iyileştiren bir ilaçtır. Peki Belogent krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Belogent Krem Nedir?

Bu krem, betametazon ve gentamisin adında iki aktif bileşeni içeren bir ilaçtır. Antibiyotiklerle (gentamisin) kombinasyon halinde kortikosteroidler (betametazon) adı verilen ilaç grubuna aittir.

Reklamlar

Bu krem, sedef hastalığı, egzama, inflamatuar dermatit tedavisinde kullanılan bir kortikosteroiddir. Bu krem genel olarak bakterileri öldüren ve sedef hastalığı, egzama ve dermatite eşlik eden enfeksiyonları ortadan kaldırmak için kullanılır.

Bu ilaç, özellikle bu koşullar bir enfeksiyonla takip ederse, sedef hastalığı, egzama ve dermatit tedavisinde yararlıdır. Belogent krem ​​ve merhem formunda satışa sunulur.

Bu krem beyaz renge sahiptir, mekanik kapanımlar içermez. Bu krem homojen ve yarı saydamdır.  1 gram krem ​​500 mcg betametazon ve 1 miligram gentamisin sülfat formunda içerir. Bu ilacın yardımcı maddeleri ise sodyum dihidrojen fosfat monohidrat, yumuşak beyaz parafin, setostearil alkol, fosforik asit, klorosresol, su, makrogol setostearat, sodyum hidroksittir. 

Belogent Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Belogent merhem, Fucicort krem, Fucicort Plus krem, Fusix Dermacort krem, Stafine Cort krem ve Tirecort krem vardır.

Reklamlar
Belogent Krem
Belogent Krem

Belogent Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu krem sedef hastalığı, egzama, atopik dermatit, liken planus, alerjik dermatit, nörodermatit, kontakt dermatit ve iltihaplı dermatit gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Ayrıca böcek ısırıkları, uyuz, çizik, sıyrıklar, diffüz atopik dermatit, seboreik dermatit, anal veya genital bölgede kaşıntı, termal cilt lezyonları ve pişikler için kullanılır.

Belogent Krem Faydaları

Dermatoz, sekonder bakteriyel bir enfeksiyonun eklenmesi veya gelişme olasılığı ile cildin alerjik ve enflamatuar hastalıkları, egzama, atopik dermatit, diffüz atopik dermatit, seboreik dermatit, anal veya genital bölgede kaşıntı, nörodermatit, kontakt dermatit, alerjik dermatit, sedef hastalığı, liken planus, fletoderma ve anogenital kaşıntı gibi cilt rahatsızlıkları için bu krem kullanılır.

Böcek ısırıkları, uyuz, çizik, sıyrıklar, termal cilt lezyonları ve bebek bezi döküntüsü ile pişikten kaynaklanan enfekte dermatit için de bu krem kullanılır.

Strepto-stafiloderma, impetigo, sycosis ve ektima gibi vücuttaki çeşitli bölgelerdeki pyoderma hastalıklarının tedavisinde de bu krem etkilidir.

Bu krem, öncelikle terlemenin eşlik ettiği dahil olmak üzere enflamatuar cilt hastalıklarının akut ve subakut aşamalarının tedavisinde kullanılır.

Belogent Krem Mantar Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem mantar hastalığı tedavisinde kullanılmaz.

Belogent Krem Antibiyotik Midir?

Bu krem antibiyotik kategorisine girer.

Belogent Krem Akne Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem akneler üzerinde etkilidir.

Belogent Krem Emziren Anneler Kullanabilirmi?

Bu kremi, emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayın.

Belogent Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Bu krem reçeteli olarak satın alınabilir.

Belogent Krem
Belogent Krem

Belogent Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Akne, perioral dermatit ve rosacea gelişimi mümkün olduğu için, bu krem yüz bölgesinde uzun süre kullanılmamalıdır.
  • İlaçları göz bölgesine ve mukoza zarlarına temas ettirmekten kaçınmalısınız. çünkü bu glokom, katarakt, mantar göz enfeksiyonlarının gelişmesine veya herpes enfeksiyonunun alevlenmesine neden olabilir.
  • Deride mantar enfeksiyonu gelişmesi durumunda, hastaya ek bir antifungal ilaç reçete edilmesi önerilir.
  • Bu krem, bir yaşından büyük çocuklarda kullanılabilir ancak tedavi maksimum dikkatle yapılmalıdır ve mümkün olduğunca kısa olmalıdır.
  • İlacın bandaj ve plastik çocuk bezleri altında kullanılması önerilmez çünkü bu ilacın adsorpsiyonunu arttırır ve yan etki olasılığını artırır.
  • Bu krem hamile kadınlarda kullanılır ancak bu kremin yararının fetusun potansiyel risklerinden daha ağır bastığı durumlarda kullanılması önerilir. Bu gibi durumlarda, ilaç dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır, mümkünse cildin küçük bölgelerine uygulanmalıdır ve uygulama süresi en aza indirilmelidir.
  • Bir bebeği emzirirken, bu krem kullanılabilir ancak sadece çok önemli durumlarda kullanılmalıdır. Bu durumda, emzirmeden önce bu kremi göğüslere uygulamamalısınız. 

Belogent Krem Kullanımı

Bu krem mutlaka doktorunuzun talimat verdiği şekilde kullanılmalıdır. Bu krem bakteriyel bir enfeksiyona eşlik eden enflamatuar ve alerjik cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Ardından etkilenen bölgeye bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın. 

Belogent Krem Yan Etkileri

Bu krem genel olarak hastalar tarafından olumlu bir şekilde tolere edilir ve yan etkileri genel olarak hafif niteliktedir. Bu kremin en yaygın yan etkiler arasında hiperemi, cildin kaşınması ve yanması, hipopigmentasyon, akne benzeri olaylar, cilt atrofisi, striae, telanjiektazi ve aşırı tüylenme vardır.

Aşırı duyarlılık reaksiyonları ve yan etkiler görürseniz hemen ilacın kullanımını durdurun ve doktorunuza başvurun.

İlacın, özellikle çocuklarda, cildin geniş bölgelerinde, bütünlüğü bozulmuş veya tıkayıcı bir pansuman altında uzun süreli kullanımı ile, gentamisin veya betametazonun artan adsorpsiyonunun neden olduğu yan etkilerin şiddetini artırabilir. Bu tür fenomenlerin gelişiminin son derece nadir olduğuna dikkat edilmelidir ancak Belogent ile tedavinin kesilmesini ve semptomatik tedaviyi gerektirirler.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx