Sağlık

Tirecort Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Tirecort Krem Faydaları

Reklamlar

Tirecort krem genellikle bakteriyel enfeksiyonların giderilmesi için cilde uygulanır. Peki Tirecort krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Tirecort Krem Nedir?

Bu krem, enfeksiyonlara neden olan mikropları (bakterileri) öldüren antibiyotiktir. Ayrıca içerdiği kortikosteroid cildinizdeki herhangi bir şişliği, kızarıklığı veya kaşıntıyı azaltır. Bu krem genel olarak derinin iltihaplandığı (egzama veya dermatit) ve ayrıca mikroplardan (bakteriler) enfekte olduğu rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılır.

Reklamlar

Her bir gram krem, suyla karışabilen bir bazda 20 mg fusidik asit ve 1 mg betametazon valerat içerir. Bu krem genel olarak bir tür antibiyotiktir. Bu krem genel olarak iki ilacın kombinasyonudur. Betametazon valerat bir tür kortikosteroiddir (steroid). Bu iki ilaç aynı anda farklı şekillerde etki eder.

Tirecort Krem Eşdeğeri

Bu kremin eşdeğerleri arasında Belogent krem, Belogent merhem, Fucicort krem, Fucitec Plus krem, Fusix Dermacort krem ve Stafine Cort krem vardır.

Tirecort Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Belogent krem, Belogent merhem, Fucicort krem, Fucitec Plus krem, Fusix Dermacort krem ve Stafine Cort krem vardır.

Tirecort Krem Fiyatı Ne Kadar?

Bu ürünün güncel eczane satış fiyatı 195.70 liradır.

Reklamlar

Tirecort Krem Uçuk İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem uçuk için kullanılmaz.

Tirecort Krem
Tirecort Krem

Tirecort Krem Ne İçin Kullanılır?

Fusidik asit içeren bu krem, bakteriyel bir protein sentezi inhibitörü görevi görür. Bu temelde bakterilerin yayılmasını durdurduğu anlamına gelir. Bir tedavi süreci genel olarak yaklaşık yedi gün sürer. Bu kremi veya merhemi on günden fazla kullanmamalısınız.

Fusidik asit, impetigo gibi cilt enfeksiyonları gibi bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Fusidik asit formülasyonları sadece reçeteyle alınır ve krem, merhem veya göz damlası şeklinde bulunur.

Bu krem genel olarak iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı olan unna hastalığı, atopik egzama, güneş maruziyeti ya da radyasyon maruziyeti yüzünden oluşan iltihaplı lezyonlar, kontakt dermatit, intertrigo, nörodermatit, staz dermatiti, sedef hastalığı, çocuk egzaması, diskoid egzama ve liken simpleks gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır. 

Tirecort Krem Faydaları

Bu ilaç, iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı olan unna hastalığı, atopik egzama, güneş maruziyeti ya da radyasyon maruziyeti yüzünden oluşan iltihaplı lezyonlar, kontakt dermatit, intertrigo, nörodermatit, staz dermatiti, sedef hastalığı, çocuk egzaması, diskoid egzama ve liken simpleks gibi dermatolojik rahatsızlıkların tedavisinde uygulanır.

Tirecort Krem
Tirecort Krem

Tirecort Kullanımı Nasıldır?

Bu krem genellikle günde üç veya dört kez uygulanır.  Kapağı çıkarın. Kremi veya merhemi ilk kullanmadan önce mührün kırılmadığını kontrol edin. Ardından kapaktaki çiviyi tüp üzerindeki contanın içinden itin.

Bu kremi kullanmadan önce daima ellerinizi yıkayın. Ellerinizi tedavi etmek için krem ​​veya merhem kullanmıyorsanız, her zaman ellerinizi de yıkayın. Enfekte bölgeye ince bir krem ​​veya merhem tabakası sürün ve nazikçe ovalayın. Yüzünüzde kullanırsanız, gözünüzden uzak durmaya dikkat edin. Yanlışlıkla gözünüze bir miktar gelirse, hemen soğuk suyla yıkayın. Daha sonra biraz acı verse de, bu devam ederse doktorunuzla iletişime geçin.

İlacın uygulanmasıyla veya ilacı ne zaman almanız gerektiği ile ilgili sorularınız varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışın. Talimatlar ve içerikler için ilacın hasta bilgilendirme broşürüne de başvurabilirsiniz.

Tirecort Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi bu krem deyan etkilere neden olabilir ancak bunlar herkeste görülmez. Dikkat edilmesi gereken önemli yan etkiler arasında nefes alma zorluğu, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesindeki şişlik ve ciltte şiddetli kızarıklık gibi belirtilerden herhangi birine sahipseniz alerjik reaksiyon yaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda acil tıbbi yardım almalısınız ve hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Cilt problemleri, deride incelme, deri yüzeyine yakın küçük damarlar görünür hale gelmesi, deri çatlağı, ilacın kullanıldığı bölgede kaşıntılı kızarıklık ve deri iltihabı ve yüz bölgesinin şişmesi gibi listelenen sorunlardan herhangi biri, ilaç uzun süre, büyük miktarlarda veya deri kıvrımlarında (koltuk altı veya göğüs altı gibi) kullanılırsa daha olasıdır. Bu sorunlar bebeklerde ve çocuklarda daha olasıdır. Deri bir pansuman, bandaj veya bebek bezi ile kaplıysa da daha olasıdır.

Yan etkilerden herhangi biri ciddileşirse veya bu broşürde listelenmeyen herhangi bir yan etki fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

İnstagram Adresimiz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx