ModaKombin

Beyaz İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Reklamlar

Beyaz ile uyumlu renkler oldukça fazladır. Hemen hemen birçok farklı kombinde beyaza yer veririz ve kombinlerimizi tamamlama amacı ile kullanırız. Sadeliği ile ön plana çıkan beyaz en iddialı renklerin bile kolaylıkla uyum içerisinde durmasına neden olur. Bu nedenle her renk ile beyazın kombinini görmek mümkündür. Siyahın tam aksi olarak kabul edilen bu renk özellikle detayları ortaya çıkarır. Bu nedenle bu rengi tercih etmeden önce vücut hatlarında daha fazla belirginlik olacağı ve kusurları ortaya çıkaracağı bilinmelidir. Bütün bu etkenler bilinerek doğru renk ve parçalar ile birlikte hoş beyaz kombinler elde edebilmek mümkündür.

Balık etli kişiler ya da kilosunu gizlemek isteyen kişiler beyaz ile uyumlu renkler kullanırken oldukça fazla dikkatli olmalıdır. Çünkü beyazın kusurları ortaya çıkarma gibi bir özelliği vardır. Beyaz parçaları tercih eden kişilerin doğru ürünleri seçmeleri oldukça önemlidir. Parçaların şekli ve kesim tarzı gibi birçok nokta kusurları gösterme konusunda beyazın üstünü örtecektir. Beyaz her zaman şık duran bir renktir ve bedende oldukça hoş bir görünüm yakalamaya yardımcı olur. Ancak şıklığın yanı sıra çok büyük risk taşıyan da bir renktir. Hem iç gösterebilirken hem de vücut hatlarındaki en ufak fazlalığı da abartılı ile ön plana çıkartır.

Beyaz parçalar tercih ederken astarlı olmasına özen gösterilmesi gereklidir. Eğer giysilerinizde astar kullanmayı tercih etmiyorsanız kalın kumaşlar olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde büyük bir hevesle aldığınız beyaz parça giysilerinizi kullanamaz ve pişmanlık duyarsınız. Beyaz parçaları mağazalardan alırken daha rahat görebildiğiniz için internette sorun yaşamanız olasıdır. Bu nedenle internet üzerinden parça almadan da kumaşının özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Mankenin üzerindeki duruşu her zaman giysi hakkında doğruyu yansıtmayacaktır.

Reklamlar
Beyaz Renk İçin Kombin Önerileri
Beyaz Renk İçin Kombin Önerileri

Beyaz Renk İçin Kombin Önerileri

Beyaz renk için kombin önerileri ararken birçok farklı rengin uyumunu görebilirsiniz. Ancak beyaz renk kombin yapılabilecek renkler arasında en çok çeşide sahip olanıdır. Beyaz renk ile birlikte kullanılan birçok farklı renk seçeneği mevcuttur. Özgür bir seçim yapmak istiyorsanız ya da farklı parçaları denemek istiyorsanız beyaz renk parçalarını tercih edebilirler. Beyaz renk kombinleri için hem klasik hem de spor tarz uygundur. Özellikle gece elbiseleri üzerinde kullanılan beyaz renk şık bir görünüm yakalanmasına yardımcı olur. Tesettür giyim kullananlar için beyaz pantolon ile uzun hırkalar tercih edilebilir. Beyazın yoğunluğundan dolayı eşarp konusunda özgür bir renk seçimi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu nedenle yeni bir renk denemesi yapacak kişiler için beyaz kombinler ideal olacaktır.

Beyaz renk için kombin önerileri alternatiflerinden birisi de şık davetlerdir. Şık davetlerde beyaz uzun elbiseler oldukça hoş bir duruş sağlayacaktır. Eğer esmerseniz açık renkler her zaman sizi daha fazla ön plana çıkarır. Bu nedenle esmer kişiler için beyaz bütün kombinler ideal olacaktır. Parlak beyaz gömleklerde beyaz kombinlerinde iddialı bir seçim olacaktır. Saten kumaşa sahip gömlekler bol paça pantolonlarla oldukça yakışır. Özellikle uzun boylu kişiler uzun bol paçalı bu kombin tercih edilebilir. Ancak kısa boylu kişiler için de bu kombin tercih edilebilmektedir. Bunun için uzun topuklu bir ayakkabı ile pantolonu kaldırmak oldukça önemli olacaktır.

Eğer beyaz tenliyseniz beyaz renk sizde hoş durmayacaktır. Bu nedenle farklı takılarla ve aksesuarlarla kombini hareketlendirmeniz gereklidir. Abartılı takılar ya da abartılı modellerdeki ayakkabılar bu noktada doğru bir seçim olacaktır. Ön plana çıkan sivri burun dikkat çekici ayakkabılar ve ayakkabılara uyumlu şapka ile güzel bir kombin oluşacaktır.

Beyaz ile Uyumlu Renklerle Kombin Önerileri
Beyaz ile Uyumlu Renklerle Kombin Önerileri

Beyaz ile Uyumlu Renklerle Kombin Önerileri

Beyaz hangi renklerle kombinlenir sorusu oldukça fazla sorulmaktadır. Hemen hemen her renge uyum sağlayan beyaz, bazı renklerle kullanıldığı zaman daha güzel bir duruş sağlayacaktır. Her zaman şık durmayı hedefleyen ve en doğru renklerle kombin yapmayı amaçlayan kadınlar için bazı tavsiyeler mevcuttur. Öncelikle beyaz bütün renklerin en açık tonu olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle açık renk ile açık renk kullanımının sağlanması pek hoş durmayacaktır. Beyaz ile bej rengi ya da krem rengi gibi tonların kullanılması sönük bir kombin oluşmasına neden olacaktır. Beyaz ile kullanılan renklerim iddialı olması her zaman şık bir kombin yapılmasına yardımcı olur.

Reklamlar

Beyaz – Narçiçeği

Narçiçeği her renge uyum sağlayamayacak kadar iddialı bir renktir. Bu rengi diğer renklerle kombin yapmak oldukça riskli olacaktır. Özellikle şık bir kombin elde etmeye çalışırken, nar çiçeğini ağırlıklı olarak kullanmak istenilenin elde edilmemesine neden olacaktır.  Nar çiçeği yaka detaylı bir bluz ile beyaz bir gömlek şık bir kombin elde edilmesine yardımcı olur.

Beyaz – Bordo

Beyaz hangi renklerle kombinlenir yanıtı arasında bordo ilk sıralarda yer almaktadır. Bordo ile beyaz hem şık hem de sokak tarzında kullanılabilir bir ikilidir. Bordo bir elbise üzerine tercih edilen beyaz kaşe mont ile beyaz çizmeler istenilen şıklığı yakalamak mümkün olacaktır.

Beyaz – Siyah

Bir klasik olarak beyaz kombini içinde siyah da yer almaktadır. Beyaz en açık renk olarak kabul edilirken, siyah da en koyu tondur. Zıtlığın uyumu bu iki renk içerisinde oldukça kolay yakalanır. Eğer kombin yaparken risk almak istemiyorsanız bu iki rengi seçebilirsiniz. Alt ve üst parçalarda siyah ile beyaz tercihi her alanda tercih edilebilir.

İlginizi çekebilecek içerik: Yeşil İle Uyumlu Renkler ve Kombin Önerileri

Begonya Instagram: begonyakadin

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx