Moda

Burma Bilezik Modelleri 2021

Burma Bilezik Modelleri 2021 Trendleri

Reklamlar

Burma bilezik modelleri 2021 yılında geleneksel, klasik ve modern modelleri ile harika mücevherler ve yatırımlar olmaya devam ediyor. Burma bilezikler, geleneksel hayatımızda büyük bir yer alır. Düğünlerde ve nişan törenlerinde gelinlere takılan bu mücevher farklı altın ayarlarında bulunur. Bu yazımızda burma bilezik fiyatları 2021 nelerdir, burma bilezik modelleri nelerdir, burma bilezik kaç gram ve burma bilezik mi düz bilezik mi gibi sorulara cevap bulacaksınız.

Burma Bilezik Fiyatları 2021
Burma Bilezik Fiyatları 2021

Burma Bilezik Fiyatları 2021

  • 20 Gram Üçlü Adana Burma 22 Ayar Altın Bilezik- 9.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir.
  • 22 Ayar Aynalı Burma 23.00 Gram Altın Bilezik- 13.000 TL ile 14.000 TL arasında değişir.
  • 22 Ayar İkili Burma 10 Gram Bilezik- 5.000 TL ile 6.000 TL arasında değişir.
  • 22 Ayar Sıralı Burma 4 Sıra 43.50 Gram Bilezik- 32.000 TL ile 34.000 TL arasında değişir.
Burma Bilezik Modelleri Nelerdir?
Burma Bilezik Modelleri Nelerdir?

Burma Bilezik Modelleri Nelerdir?

Yuvarlak ve sert bir bileklik olarak nitelendirilen ve takı olarak kullanılan popüler bilezik, milattan önce iki bin altı yüz yılına kadar uzanıyor. Antik aksesuar, bugün Pakistan olan İndus Nehri kıyısındaki Mohenjo-Daro yerleşimlerine yaklaşık beş bin yıl öncesine dayanan kültürel öneme sahiptir.

1973’te bir İngiliz arkeolog, Mohenjo-Daro’nun arkeolojik kazısında bir genç kızın heykelini keşfetti. “Dans Eden Kız” olarak adlandırılan dört bin beş yüz yıllık heykel, tamamen bileziklerle kaplı bir kol dışında çıplak olarak tasvir edilmiştir. Bu kanıt, aksesuarın insan kültürünün bir parçası olarak ilk örneği olarak not edilir ve tarihteki ilk bilezik olarak kabul edilir.

Reklamlar

Anlamı ve önemi bölgeden bölgeye ve aileden aileye değişse de, bilezik bizim ülkemizdeki pek çok gelin için önemli bir düğün takısıdır. Hindistan’da cam bilezikler evlilikte güvenliği ve şansı temsil eder. Gelinin kökenine ve aile geleneklerine bağlı olarak, altın kaplama demir bilezikler, yeşil bilezikler veya fildişi ve kırmızı bilezikler takıyor olabilir.

Daha modern bir bileklik İndus bölgesinden gelse de, Sibirya’da keşfedilen, inanılmaz kırk bin yıllık ve Denisovalı insan türleri tarafından takıldığı düşünülen bileklik benzeri bir taş bileklik örneği var.

Bilezik ayrıca antik Maya, Mauryan, Roma ve Hint harabelerinde bulunmuştur. Bu tarihsel olarak önemli eşya, şimdiye kadar keşfedilen en eski mücevher formlarından biridir. Antik bilezikler pişmiş toprak, taş, kabuklar, bakır, cam ve diğer benzer malzemelerden yapılmıştır.

Mücevher dünyasında, bilezik terimi, geniş bir şekilde dairesel ve form veya menteşe ile kapatılmış bir bileziğin stiline atıfta bulunur ve yalnızca Hint geleneğinin ince ve katı stiline değil, birçok farklı stile daha gevşek bir şekilde uygulanır. Bileklik tarzı bilezikleri birkaç sezondur her yerde gördük. Chanel, geçtiğimiz yıllarda slogan üstüne slogan katarak bileklik tarzı bilezikler yarattı. İstifleme görünümü en belirgin trendlerden biri ve Alex ve Ani takılarının yükselişiyle birlikte bilezik takı severler ve trend belirleyicilerin favorisi.

Reklamlar

Burma bilezik çeşitleri arasında Adana burması, Mersin burması, ikili burma bilezik, üçlü burma bilezik, telkari burma bilezik, örgülü burma bilezik ve Erzurum burması vardır.

Bazen en şık görünümü yaratan şeyler, en zarif parçalardır! Bileğinizi saran muhteşem burma bileziklerle tüm dikkatleri üzerinize çekeceğinden emin olabilirsiniz. Hem gece kıyafetleri ile hem de gündelik giyimlerde zarif görünüyor. 

Sade tasarımıyla zarif burma bilezikler kısa sürede favoriniz olacak. Bileziklerin şık ve cazibeli burgu formu, şekillendirmeyi kolaylaştırır. Daha şenlikli bir görünüm için diğer altın takılarla birlikte burma bilezik modellerini kullanabilirsiniz. 

Burma Bilezik Kaç Gram?
Burma Bilezik Kaç Gram?

Burma Bilezik Kaç Gram?

Burma bilezikler genel olarak yedi gram ile elli gram arasında değişir.

Burma Bilezik Mi Düz Bilezik Mi?

Düz bilezik satın aldığınızda işçilik daha düşük olduğu için daha yüksek fiyata satarsınız. Burma bilezikte ise işçilik daha yüksek olduğu için daha düşük fiyata satarsınız.

Yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, 2021 Moda Akımları adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Begonya Kadın adlı YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx