Cilt Bakımı

Çağla Şikel’in Cilt Lekeleri Önerileri

Çağla Şıkel Cilt Bakımı Sırları

Reklamlar

Bu yazımızda Çağla Şikel tarafından, koyu lekelerden muzdarip olanlar için hazırlanan videoyu konu edindik. Güzelliği ile herkesin dikkatini çeken Çağla Şıkel’in cilt lekeleriyle savaşma yöntemlerini sizlerle paylaştık. 

Çağla Şikel’in Cilt Lekeleri Önerileri

Günaydın, tünaydın, iyi akşamlar! Günün hangi saatinde beni izliyorsanız… YouTube kanalıma hepiniz hoşgeldiniz! Bugün sizlerle geçen gün deneyimlediğim bir maskeyi paylaşacağım. Çok doğal gelişti her şey. Gerçekten hiç planlanmamış ve Çağla bir maske yap gibi değil. Tamamen kendimden deneyerek çıkardım ve çok memnun kaldım. Bu harika bir maske oldu, doğal maske oldu. 

Çağla Şikel'in Cilt Lekeleri Önerileri
Çağla Şikel’in Cilt Lekeleri Önerileri

Geçen gün şöyle bir bakayım dedim kendime. Evde de o malzemelerde var olmama ihtimali yok. Geçen gün, denizden geldik eve. Suratımda böyle bir şeyler var. Böyle lekeler var. Diyorum ki dermatoloğuma, Ömür diyorum, bak gözünü seveyim yıllarca yaktırdım lekelerimi. Tamam, hata ettim ama şimdi bak ne kadar güzel koruyorum. Günde üç  ya da dört defa 50 korumalı güneş kemi sürüyorum. Gündüz güneş olmasa bile yine çıkacağım zaman mutlaka güneş koruma sürüyorum. Hani ben bu kadar dikkat ederken neden leke oluyor? Bana diyor ki eskiden yediğin hurmalar şimdi çıkıyor diyor. Yani o pigmentler alttan alttan alttan yemiş güneşi, şimdi dışarı çıkacak diyor. Sen ne kadar dikkat et sen de çıkacak diyor. İşte Q Switch lazerler falan yaptırmıştım. O da iyi geliyor. Ama ben dermatoloğuma gidene kadar ben de boş durmayayım ve bir şeyler yapayım dedim. İnternetten araştırdım. 

Reklamlar

Bu maskede limon var, karbonat var ve zeytinyağı var. Ömür’ü aradım,sordum. O, kendin de yapabilirsin dedi. Bakın, hiç yalan söylemeyeceğim. Lekeleri çok geçirmiyor ama cildin rengini açıyor. Cildin üzerindeki ölü katmanı ve ölü derileri inanılmaz güzel temizliyor. Büyük ihtimalle karbonata kattığımız limon bunu yapıyor. Yani, bu karbonatın o kadar çok faydası var ki… Pedikür yaparken ayakları yumuşatmak için, diş beyazlatmada vesairede kullanabilirsiniz. Yemeklerde biliyorsunuz zaten çok kullanıyor ama cildime ilk defa kullanıyorum. İnanılmaz iyi geldi bugün. Bu maskeyi sizlerle paylaşacağım. Haftada bir kere yapmanızı öneriyorlar. Yani bir yapın. Sonra çok seveceksiniz. Eğer ben Çağla’ysam ve bu maskeyi çok sevdiysem bana inanın. Bu maskeyi siz de çok seveceksiniz diyorum, başka da bir şey demiyorum. 

Çağla Şikel Cilt Bakımı
Çağla Şikel Cilt Bakımı

O kadar basit ki, bir çay kaşığı karbonatı üç ya da dört damla limon suyuyla karıştırın. Beş damla oldu. Ama olsun, bu kadar önemli değil. Zaten bunun hani böyle bir kıvamı var. O kıvama gelene kadar eklemeniz gerekiyor. Bana az geldi daha çok yapayım de diyebilirsiniz. Bir çay kaşığı da zeytinyağıyla güzelce karıştırdım. Böyle bir şey olacak. Şu anda, bu maskeyi üçüncü kez yapıyorum. Bir hafta dolmadan üçüncü kez yapmış oluyorum. Ama olsun, bir şey olmaz diye düşünüyorum. Ama mutlaka dermatoloğunuz varsa ona danışın. Bu maskeyi gözlerimize ve dudaklarımıza sürmüyoruz. Parmaklarımla her yere iyice sürüyorum. Bu maske cildinizi hafif hafif yakabilir. Beş dakika bekletiyorum. Şimdi beş dakika bekliyoruz. 

Sonunda gerçekten ben zaten böyle bir sanki karıncalanmalar yanmalar oluyor. Beş dakika sonra o biraz daha artık böyle kurumuş oluyor ve zaten pütür pütür bir maske olduğu için de peeling gibi yapıyoruz. Cildime bastırmadan yani hafif hafif masaj yapıyorum. Özellikle lekelerin olduğu bölgeye, burun kenarlarına ve alnıma ama bütün yüzümüze masaj yapıyoruz. Bu çok etkili bir maske. Zaten birazdan etkilerini göreceksiniz. Üç dakika da bu şekilde peeling yaparak cildimi ölü derilerden arındırıyorum. Şimdi yüzümü yıkadım ve geldim.

Yani yaptığınız zaman lütfen hiç üşenmeyin ve alta yorumlarınızı bırakın. Bu maskeyi hem cildinizi ölü derilerden arındırmak niyetiyle yapabilirsiniz hem uzun sürede cilt rengini hafif açacak ve lekeler de ister istemez açılacak. Ama biliyorsunuz ki lekeler için yüzde yüz etkili tedavi yok. Tek tedavisi var o da lekelerin oluşumuna izin vermemek yani yüzümüzü ve cildimizi güneşten korumak. Lekeler olduktan sonra çok çok fazla büyük yapacak bir şey yok. Ama bu tarz şeylerle de küçük küçük engelleyebiliyoruz. Yorumlarınızı bekliyorum. Aşırı merak ediyorum.Ben çok memnun kaldım. Umarım sizler de sevmişsindir. Bugünlük videomuzun sonuna geldik. Abone olmayı unutmayın ve yorumlarınızı bekliyorum. 

Reklamlar
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx