Cilt Bakımı

Ceviz Sabunu Nasıl Yapılır?

Ceviz Sabunu Yapımı

Reklamlar

Ceviz sabunu, cilde ve saçlara faydalı doğanın bir başka mucizesidir. Bugünün ev yapımı sabun tarifinde, ceviz kabuğu tozu, tamamen doğal ceviz sütü ve tarçın yaprağı esansiyel yağı, karanfil tomurcuğu esansiyel yağı, karabiber esansiyel yağı ve defne esansiyel yağının harika bir ılık kış esansiyel yağı karışımı ile güzel bir artizan kış sabunu yapacağız. Bu nemlendirici doğal sabunla yapacağınız güzel bir sıcak duş, buz gibi soğuk kış sabahları için mükemmel bir başlangıç ​​olacaktır!

Daha önce hiç ceviz sütü ile sabun yapmadınız mı? Endişelenmeyin! Bu ev yapımı sabun tarifinde, tamamen doğal ceviz sütünden bir sabun partisini nasıl hazırlayacağınızı tam olarak öğreneceksiniz ve bunu sabun yapımına kolayca dahil edeceksiniz!

Bu kış sabunu tarifinde, sabunumuza renkli bir küp görünümü vermek için çok havalı bir gömme tasarım tekniği kullanacağız. Bu yöntemi kullanarak ev yapımı sabun tarifinizi şekillendirmek kolaydır. Açık kahverengi bir sabun oluşturan bu harika ev yapımı sabun tarifinin küplü kısmını renklendirmek için siyah ceviz kabuğunu dekoratif ve peeling maddesi olarak kullanacağız. Bu renkli küpler daha sonra ana krem ​​renkli sabun grubumuza yerleştirilecektir. Son olarak, her bir çubuğa hem peeling özelliği hem de daha fazla görsel çekicilik kazandırmak için bu sabunu doğal ceviz kabuğu tozu ile kaplayacağız. Bu sabun çok özel rustik ve sıcak bir tasarıma sahip olacak. Güzel!

Reklamlar

Ev yapımı sabun tarifimiz beş kiloluk sabun yapacak. Ana grubumuzu oluşturmak için üç kiloluk akrilik sabun kalıbını kullanacağız. Dekoratif renkli sabun küplerimize kesilecek daha küçük siyah ceviz kabuğu renkli sabun kısmını oluşturmak için iki kiloluk akrilik sabun kalıbımızı da kullanmamız gerekecek.

Ceviz Sabunu Yapımı
Ceviz Sabunu Yapımı

Ceviz Sabunu Yapımı

Aşağıda, kış sabununu oluşturmak için kullanacağımız tam ev yapımı sabun tarifini bulacaksınız. Şekillendirme tekniğimizin aslında burada iki ayrı sabun partisi yapmamızı gerektireceğini unutmayın, bu nedenle aşağıda iki ayrı tarif göreceksiniz.

İki sabun tarifi aslında aynı yağ ve kül suyu orantısal formüllerine sahip olacak, ancak iki farklı parti boyutu; ilki bir kilogram, ikincisi bir buçuk kilogram. İki tarif arasındaki farklar, kahverengi renkli bir sabun oluşturmak için daha küçük partiye siyah ceviz kabuğu tozunun eklenmesi ve ayrıca oluştururken sıvı kısmımız olarak kullanılacak olan aynı bir kiloluk tarifine taze ev yapımı ceviz sütünün eklenmesi olacaktır. Ayrıca, sadece daha büyük bir buçuk kiloluk tarife ekleneceği için bu daha küçük partideki uçucu yağ karışımını da çıkaracağız.

Siyah ceviz kabuğu renkli sabunun küçük bir kısmı elbette daha sonra minik küpler halinde kesilecek ve üç kiloluk sabunumuza eklenecektir. Kış sabunu tarifimiz tamamlandığında ve her iki parti birleştirildiğinde toplamda iki buçuk kilo sabunumuz olacak.

Reklamlar

Size kolaylık sağlamak için, iki ayrı parti için formülü yeniden boyutlandırmak için zaman ayırmanıza gerek kalmaması için her iki tarifi de paylaşacağız.

Bu parti, daha sonra küpler halinde kesilmek ve ana partimize gömülmek üzere siyah ceviz kabuğu ile renklendirilecektir. Bu partiye esansiyel yağ karışımımızı eklemeyeceğiz, bunun yerine esansiyel yağları kahverengi sabunumuzun üzerine dökülecek olan bir buçuk kiloluk ana grubumuza dahil edeceğiz.

Siyah ceviz kabuğu renkli parçalar eklendiğinde bu parti aslında toplam iki buçuk kilo sabun üretecektir, bu nedenle bir buçuk kilo kalıp değil, iki buçuk kilo kalıp hazırladığınızdan emin olun! Bu partiye aşağıda açıklandığı gibi kış esansiyel yağı karışımımızı da ekleyeceğiz.

Bu sabunda beş yüz gram zeytinyağı, iki yüz gram hindistan cevizi yağı, yüz elli gram palmiye yağı, seksen gram avokado yağı, altmış gram babassu yağı, on beş gram hint yağı, yirmi sekiz gram karanfil esansiyel yağı, yirmi gram defne esansiyel yağı, on sekiz tarçın esansiyel yağı, sekiz gram karabiber esansiyel yağı, üç yüz altmış gram damıtılmış su, yüz yirmi yedi gram kül suyu, bir kilo siyah ceviz kabuğu parçaları ve birkaç gram ince siyah ceviz kabuğu tozu kullanacağız.

Kışlık ev yapımı sabun tarifimizi oluşturmak için adım adım süreç aşağıdadır…

İlk önce bir kiloluk siyah ceviz kabuğu renkli sabunumuzu oluşturacağız. Bu sabun porsiyonunun sertleşmesi için bolca zamanı olması için ana partinizi oluşturmadan en az bir gün önce yapmanız gerektiğini unutmayın. Unutmayın, bu parti küçük küpler halinde kesilecek ve dekorasyon için ana sabun grubumuza eklenecek. Sabununuzu başarılı bir şekilde kesmek için tamamen katılaşması gerekir! Tabii ki, bu sabun partisinin tamamen sertleşmesi gerekmiyor, sadece küçük küpler halinde kesilecek kadar katı olması gerekiyor. Ana grubumuza gömülürken sertleşmesi için bolca zamanı olacak!

Birinci adım
Birinci adım

Birinci adım

İlk adımımız, ev yapımı sabun tarifimiz için kül suyu solüsyonunu yapmak için kullanılacak ceviz sütünü oluşturmaktır. Ceviz sütü yapmak çok kolay! İlk olarak, yüz yirmi gram küçük ceviz parçalarını tartın. Ardından, üç yüz altmış gram damıtılmış su tartın. Unutmayın, bu ceviz sütü sabun tarifinizde kullanılacaktır, bu yüzden üretirken damıtılmış su kullandığınızdan emin olun. Herhangi bir tür ev yapımı banyo ve güzellik ürünü yaparken musluk veya şişe suyu değil damıtılmış su kullanmanız tavsiye edilir.

Üç yüz altmış gram damıtılmış suyun aslında ev yapımı sabun tarifimiz için ihtiyacımız olandan daha fazla ceviz sütü üreteceğini unutmayın. Yeterince süt olduğundan emin olmak için ve tarif için gerekenden biraz daha fazlasını üretmek iyi fikirdir. Vegan sütler üretirken, su kısmının bir kısmı kaçınılmaz olarak ceviz posası tarafından emilir, bu nedenle sütü tam olarak iki yüz kırk gram su ile yapıyor olsaydınız, tarifimiz için çok az ceviz sütü verirdi. Ardından, bu ceviz ve suyu tek bir kasede birleştirin.

Şimdi, el blendırı kullanarak bu iki bileşeni birlikte iyice karıştırın. Saniyeler içinde sıvınızın beyaz kremsi bir renk almaya başladığını göreceksiniz.

Alternatif olarak, isterseniz bu adım için ev blenderinizi kullanabilirsiniz. Cevizli sütleri karıştırırken, blenderım için çok büyük süt partileri üretmeme izin verdiği için el blenderı kullanmak en iyisidir. Ayrıca, temizlenmesi gereken bir bulaşık daha az çıkar. Bu her zaman iyi bir şeydir!

İkinci adım
İkinci adım

İkinci adım

Ceviz ve su karışımınız iyice karıştırıldıktan sonra ceviz hamurunu süzün. Bu noktada ceviz sütünüzün yeterince karıştırılmış olması gerektiğini unutmayın ki karışımınızda iri ceviz parçaları kalmasın. Sadece ince bir ceviz posası olmalı. 

Ceviz sütünü kullanılmayan bir tülbent ya da ince süzgeç kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu aşamada tülbent de kullanabilirsiniz. Ceviz sütünüzü ve posanızı yavaş yavaş istediğiniz filtreye dökün. Ardından, filtreyi yukarı kaldırın ve sütü sıkın. Tıpkı inek sağmak gibi! Ne kadar sıkarsanız o kadar fazla ceviz sütü elde edersiniz. Sıkmayı bitirdiğinizde, torbanın içinde nispeten kuru bir ceviz hamuru kalmalısınız. Aşağıda görebileceğiniz gibi, cildi besleyici ceviz yağıyla dolu çok güzel pürüzsüz vegan süt ürettik. Ürününüzdeki bu malzemeye bayılacaksınız!

Daha sonra, bu bir kiloluk parti için kül suyu çözümümüzü oluşturacağız. Seksen üç gram kuru sodyum hidroksiti ya da kül suyunu kimyasal olarak güvenli bir kaba dikkatlice tartın. Ardından, az önce oluşturduğunuz taze ceviz sütünden iki yüz kırk gram ölçün. Bu bir kiloluk sabun partisinde, kül suyu solüsyonumuz için sıvı kısım olarak ceviz sütü kullanacağız. Şimdi kuru kül suyunu, cevizli süte dökün ve silikon bir spatula kullanarak karıştırın.

Kül suyu ve ceviz sütünüzü birleştirirken birkaç ilginç şey olacak. Her şeyden önce, bu iki bileşen bir araya geldiğinde ortaya biraz hoş bir kızarmış ceviz aroması çıkacaktır. Ne kadar cazip olursa olsun, bunu solumayın! Hoş kokuya rağmen, solunmaması gereken kül suyu dumanları hala mevcuttur. Kokudaki değişikliğe rağmen standart güvenli kül suyu hazırlama prosedürlerinizi her zamanki gibi uyguladığınızdan emin olun. Bu yüzden önce uzun kollu bir kazak giyin. Koruyucu eldiven ve koruyucu gözlükler takmanız gerekir. 

İkincisi, kostik solüsyonunuz ceviz sütü ile yapıldığında koyu kırmızımsı kahverengiye dönecektir. Bu tamamen normaldir, bu yüzden panik yapmayın! Aslında, cevizli sütlü kostik solüsyonuyla yapılan bitmiş sabun, bronz kahverengi bir renge sahip olacaktır. Son olarak kül suyu ve ceviz sütü karışımında gözle görülür bir ayrılma olacaktır. Bu da tamamen normaldir ve partinizi hiçbir şekilde etkilemeyecektir!

Artık küllü su solüsyonunuz başarıyla oluşturulduğuna göre, karışımın içine bir termometre yerleştirin ve ileride kullanmak üzere güvenli bir şekilde bir kenara koyun. Bu çözümün sıcaklığı kırk üç derecenin altına düşmesini istiyoruz.

Üçüncü adım

Ardından, kış sabunu tarifimizin bir kiloluk kısmı için sabun yapım yağlarımızı ölçeceğiz ve eriteceğiz. Yağları paslanmaz çelik sabun yapma kabınıza tartmanızı tavsiye ederim. Unutmayın, bu bir kiloluk kısım için ev yapımı sabun tarifi formülü yukarıda verilmiştir. Tam olarak takip ettiğinizden emin olun!

Artık yağlar başarıyla ölçüldüğüne göre, ocakta çok düşük bir ısı ayarı kullanarak tüm yağları eritin. Isıyı düşük tutmayı unutmayın! Sabun yapımında yağları kesinlikle yakmayın.

Dördüncü adım
Dördüncü adım

Dördüncü adım

Yağlar erirken ve kül suyumuz soğumaya devam ederken, ev yapımı sabun tarifimizin bir kiloluk kısmı için katkı maddelerini hazırlayacağız.

Bu daha küçük partiye dahil edeceğimiz tek katkı maddesi siyah ceviz kabuğu tozudur. Unutmayın, sabunun bu kısmı basitçe onu parçalara ayırabilmemiz ve ana grubumuz için dekoratif gömme olarak kullanabilmemiz için yaratılıyor, bu yüzden işleri basit tutacağız. Bitmiş ürünümüzü kokulandırmak için kullanacağımız kış esansiyel yağı karışımı, bir buçuk kiloluk ana parti kısmına eklenecektir.

Yedi gram (yaklaşık iki çay kaşığı) siyah ceviz kabuğu tozunu küçük bir tabağa koyun. Doğru zaman geldiğinde grubumuza dahil edilmeye hazır olması için kenara koyun.

Beşinci adım

Bu noktada, sabun yapımı yağlarınız büyük olasılıkla tamamen erimiştir. Bunları ocağınızdan çıkarın ve karışımın içine bir termometre yerleştirin. Kızgın yağları soğuması için kenara alın. Bu ev yapımı sabun tarifi serisinde kullanmak için sabun yapımı yağlarımızın sıcaklığı kırk üç derecenin altına düşmesi gerekecek.

Şimdiye kadar, kostik kül solüsyonunuz muhtemelen biraz soğumuştur. Bu ev yapımı sabun tarifinde kullanmak için, küllü su solüsyonunuz da tıpkı yağlar gibi kırk üç derecenin altına kadar soğumalıdır. Kostik kül suyu solüsyonunuzu ve yağ karışımınızı soğutmanız gerekiyorsa, kül suyu kabını ve yağ kabını buzlu su dolu bir küvete koyabilirsiniz.

Büyük olasılıkla, bunu yalnızca sabun yapımı yağlarınız için yapmanız gerekecektir, çünkü küllü su solüsyonunuz muhtemelen zaten kırk üç derecenin altına kendi başına soğumuştur.

Altıncı adım
Altıncı adım 

Altıncı adım 

Bu noktada kül suyu solüsyonunuz ve yağlarınız istediğiniz sıcaklığa soğumuş ve siyah ceviz kabuğu katkınız ölçülmüş ve partinize eklenmeye hazırdır. Sonunda sabun yapmaya hazırız!

Cevizli süt ve kül suyu solüsyonunuzu sabun yapımı yağlarınıza dikkatlice dökün ve kimyasal olarak güvenli bir karıştırma aleti kullanarak manuel olarak karıştırın.

İki bileşen bir araya geldiğinde yağlarınız neredeyse anında çikolata kahvesi rengine dönüşmeye başlayacaktır. Renkteki bu değişiklik, kül suyu solüsyonumuzdaki ceviz sütü içeriğinden kaynaklanmaktadır. Eşit bir doku ve renk elde edinceye kadar, önce kül suyu ve yağları elle karıştırın.

Partinizde eşit bir doku elde edildiğinde, bu ev yapımı sabun tarifine siyah ceviz kabuğu tozu ekleyeceğiz. Bitkisel tozları sabuna dahil ederken, küçük bir miktar sabun hamurunu, yaklaşık doksan gramını, küçük bir kaba ayırmayı ve ardından tozu bu ayrılmış kısma karıştırmanız gerekir. 

Bunu, tüm tozu partime iyice karıştırmak için yeterli zamanım olduğundan emin olmak için yapıyorum. Bazen, yukarıda açıklanan yöntemi kullanmak yerine tozu doğrudan ana sabun hamurunun içine dökerseniz, tüm toz iyice bütünleşmeden önce yığını kalıbınıza dökmenizi gerektiren sabun kalın bir iz bırakabilir. Bu, ürününüz içinde istenmeyen renklendirici “parçaları” bırakabilir. Küçük bir ısı ve kimyasal güvenli kaba doksan gram kadar sabun dökün.

Ardından siyah ceviz kabuğu tozunu bu küçük sabun parçasına iyice karıştırın. Tüm renklendirici parçalar birleşene ve pürüzsüz bir doku ve eşit renk elde edene kadar karıştırmaya devam ettiğinizden emin olun.

Şimdi, bu siyah ceviz kabuğu renkli sabunu ana partinize dökün ve iyice karıştırın. Sabununuz güzel bir bitter çikolata kahvesi rengine dönmeye başlayacak. Muhteşem! Şimdi, işleri biraz hızlandırmak için karışımı el blendırı ile karıştırmaya başlayın.

İz kalana kadar karıştırmaya devam edin. Sabunun küçük bir kısmını ana partinin yüzeyine sürerek iz testi yapabileceğinizi unutmayın. Sabun, sabunun “hamuru” üzerine çökerse, kısa bir an için bile olsa, karışımın geri kalanına geri dönmeden önce, ize ulaştınız.

Yedinci adım

Son olarak, sabununuzu bir kiloluk akrilik sabun kalıbınıza dökün.

Sekizinci adım

Bu sabunun kalıpta yaklaşık on iki ila yirmi dört saat veya tamamen sertleşene kadar oturmasına izin verin. Unutmayın, bu bir kiloluk siyah ceviz kabuğu sabunu partisi, daha sonra dekorasyon için ana partimize yerleştirilecek olan küçük küpler halinde kesilmek amacıyla oluşturuldu. Bu sabunun sertleşmesine ne kadar uzun süre izin verirseniz, o kadar zor olacak ve sonuç olarak gömme parçalarımızı kesmek o kadar kolay olacaktır. Yeterince uzun süre sertleşmesine izin verilmezse, sabununuz yapışkan ve yumuşak olacak ve başarılı bir şekilde kesilmesini zorlaştıracaktır. Mümkünse, kesmeden önce sertleşmesi için yeterli zaman tanımak için bu partiyi mümkün olduğunca önceden oluşturmalısınız.

Dokuzuncu adım
Dokuzuncu adım

Dokuzuncu adım

Yani, en az bir gün sonra ve ikinci parti sabunumuzu yapmaya hazırız. Bu bir buçuk kiloluk bir tarif. Siyah ceviz kabuğu ile renklendirilmiş bir kiloluk partinin sertleşmesi için yeterli zaman ayırmanız gerektiğinden, partiler arasında en az bir gün beklemeniz önemlidir, çünkü bunu biraz sonra gömme parçalarına keseceğiz ve ürünümüze ekleyeceğiz. İki buçuk kiloluk ev yapımı sabun tarifimizi tamamlamak için bir buçuk kiloluk parti.

Unutmayın, bu ikinci parti bir buçuk kiloluk bir formül olacak, ancak sabun eklendiğinde iki buçuk kilo ağırlığında bitmiş bir ürün üreteceğini unutmayın.

İlk önce, iki buçuk kiloluk partiyi tamamlamak için kullanılacak olan bu ev yapımı ceviz sabunu tarifi formülü için kül suyu solüsyonumuzu oluşturacağız. Yüz yirmi yedi gram kuru kül suyu dikkatlice ölçün. Ardından, üç yüz altmış gram damıtılmış suyu kimyasal ve ısıya dayanıklı bir kaba ölçün.

Daha önce oluşturduğumuz bir kiloluk tarif bölümünün aksine, bu çözeltiyi ceviz sütü değil damıtılmış su kullanarak yapacağız. Siyah ceviz kabuğu renkli sabun gömmelerimizin arka fonu olarak kullanılacak olan sabunun bu kısmının, şekillendirme amaçlı çok güzel kremsi beyaz bir renk olmasını istiyoruz. Ceviz sütü ile yapılan kül suyu solüsyonları aslında sabunu ten rengine çevirecek ki bu proje için bunu istemiyoruz. İnanın bana, açık beyaz renk tonu ve koyu kahverengi parçalar birbiriyle çok iyi bir kontrast oluşturuyor ve çok çekici görünen bir ürün ortaya çıkarıyor!

Son olarak, kuru külü damıtılmış suya dökün ve karışımı kostik tamamen eriyene kadar karıştırın. Bu süreçte oluşacak dumanları solumaktan kaçınmayı unutmayın ve çocukları ve hayvanları odadan uzak tuttuğunuzdan emin olun! Şimdi, kül suyu çözeltisine bir termometre yerleştirin ve ileride kullanmak üzere güvenli bir şekilde bir kenara koyun. Bu ev yapımı ceviz sabunu tarifi serisinde kullanmak için kül suyumuzun sıcaklığının kırk üç derecenin altına düşmesini istiyoruz.

Daha sonra, yukarıda anlatıldığı gibi bir buçuk kiloluk ev yapımı ceviz sabunu tarifi formülüne göre sabun yapım yağlarını ölçüp eriteceğiz. Yağları paslanmaz çelik sabun yapma kabınıza ölçün. Şimdi ocağınızda düşük bir ısı kullanarak bunları sıvı forma kadar eritin.

Yağlar erirken ve küllü su çözeltisi soğumaya devam ederken, bu ev yapımı sabun tarifi için gerekli katkı maddelerini hazırlayacağız. İlk olarak sabun yığınlarımızı hazırlayacağız. Bir önceki gün oluşturduğunuz bir kiloluk siyah ceviz kabuğu renkli sabun parçasını kalıptan çıkarın. Akrilik sabun kalıbından sabununuzu çıkarmak çok kolay! Kalıbınızı itici ayakların üzerine yerleştirin, aşağı doğru sabit bir basınç uygulayın ve ceviz sabununuz kalıbınızdan kolayca çıkacaktır.  Şimdi bu kahverengi sabunu küçük kare parçalar halinde kesin.

Bu tarifte bu ceviz sabunu parçalarının bir kilosunu da kullanacağız. Bu siyah ceviz kabuğu renkli sabun parçalarını bir buçuk kiloluk reçete formülümüze yerleştirmek, bu partinin iki buçuk kilo bitmiş ürün oluşturmasına neden olacak!

Ardından, uçucu yağlarımızı hazırlamamız gerekiyor. Ayrı kaplarda, yirmi sekiz gram karanfil esansiyel yağı, yirmi bir gram defne esansiyel yağı, on sekiz gram tarçın yaprağı esansiyel yağı ve sekiz gram karabiber esansiyel yağı tartın.

Bir uçucu yağ karışımı hazırlarken, her bir uçucu yağı ayrı bir tabakta ölçmeyi kişisel olarak seviyorum. Bunu, karışımımdaki belirli bir yağı aşırı ölçtüğümde, her zaman bir pipet kullanarak biraz çekebilmem için yapıyorum. Şimdi dört esansiyel yağın tümünü tek bir tabakta birleştirin.

Katkı maddelerini hazırlarken, sabun yapımı yağlarınız muhtemelen erimiş ve kostik solüsyonunuzun sıcaklığı düşmüştür. Şimdi, gerekirse yağlarımızı ve kül suyumuzu her ikisi de kırk üç derecenin altına düşene kadar soğutmamız gerekiyor. İki çözeltiyi soğutmak için bir kiloluk sabun partimizi oluştururken kullandığımız buzlu su banyosu yöntemini kullanabilirsiniz.

Bu noktada, yağ karışımımız ve kül suyu solüsyonumuz istediğimiz sıcaklığa soğur ve katkı maddelerimiz, zamanı geldiğinde partiye dahil edilmek üzere hazırlanır. Sonunda sabun yapmaya ve ev yapımı sabun tarifimizi tamamlamaya hazırız! Kül suyu solüsyonunuzu ceviz sabunu yapımı yağlarınıza dökün ve karışımı ısıya ve kimyasallara karşı güvenli bir kap ile karıştırın. Eşit bir doku ve renk elde edene kadar karıştırmaya devam edin. Ardından, uçucu yağlarınızı dökün. Bir kez daha, uçucu yağlar partiye iyice karışana kadar manuel olarak karıştırın. Şimdi, gerekirse karışımınızı bir el blenderı ile karıştırmaya başlayın.

İnce bir iz oluşana kadar karıştırmaya devam edin. Ürününüzün küçük bir kısmını sabun “hamurunuzun” geri kalanının yüzeyine sürerek iz testi yapabileceğinizi unutmayın. Toplanan ceviz sabunu, kısa bir an için bile olsa, tekrar batmadan önce yığının yüzeyine yerleşirse, ize ulaştınız.

Bu özel ceviz sabununu yaparken, kış esansiyel yağı karışımımda sadece birkaç dakika karıştırdıktan sonra çok hızlı bir şekilde kalınlaşmaya başladığından, aslında bir çubuk karıştırıcı kullanmamıza gerek yoktu.

Dürüst olmak gerekirse, bir sabun üreticisi olarak bu benim için son derece nadirdir. Ne olursa olsun, genellikle her partiyi karıştırırım! Deneyimlediğimiz bu hızlı iz, kostik ve yağlarımızı karıştırdığımız sıcaklıktan veya muhtemelen karışımımızda kullandığımız belirli uçucu yağlardan kaynaklanıyor olabilir.

Her iki durumda da, siyah ceviz kabuğu renkli gömmeler eklemeden önce sabunumuzu biraz ince tutmak hayati önem taşıdığından, karışım yapıştırmamayı seçtik. Süslemenizi ceviz sabunumuza entegre ederken çalışmak için bolca zamana ihtiyacımız var. Tüm yerleştirmeler gruba eklenmeden ve düzgün bir şekilde karıştırılmadan önce partinizin sizi ele geçirmesini kesinlikle istemezsiniz. Ayrıca, yığın hala biraz ince olduğunda diğer partiyi sabuna karıştırmak çok daha kolaydır.

Bu partiyi yapıştırmaya karar verseniz de vermeseniz de, sabunlama sırasında yapmanız gereken bir yargı kararıdır. Uçucu yağları ekledikten sonra önce birkaç dakika manuel olarak karıştırmanızı tavsiye ederim. Birkaç dakika karıştırdıktan sonra yığın ince kalırsa ve hiçbir iz kalmazsa, devam edin ve karışımı yapıştırın. Sadece karıştırmayı durdurduğunuzdan emin olun ve karışımın çok fazla kalınlaşmaması için karışımı yapıştırırken iz olup olmadığını kontrol edin!

Son olarak ceviz sabununuz ince bir ize ulaştı ve siyah ceviz kabuğu renkli sabun parçalarımızı eklemeye hazırız! Diğer partiyi sabun kabınıza ekleyin ve karıştırın.

Artık tüm siyah ceviz kabuğu ceviz sabunu parçaları tarifinize eklendiğine ve tamamen karıştırıldığına göre, yığınımızı bir kalıba dökmeye hazırız. Sabun eklemelerimizin eklenmesiyle bu partinin toplam iki buçuk kiloluk ağırlığında olduğunu unutmayın, bu nedenle iki buçuk kiloluk sabun kalıbı kullandığınızdan emin olun. 

Son olarak, bu partiye bir dekoratif yetenek daha ekleyeceğiz. Sabununuzun yüzeyine hafifçe siyah ceviz kabuğu tozu serpin. Bu ilave, her bir çubuğun üstüne güzel bir vurgu katacak ve sabununuzun uçlarına biraz yumuşak peeling özellikleri kazandıracaktır. Bu adım elbette isteğe bağlıdır, ancak bence hoş bir son dokunuş katıyor.

Bu ev yapımı sabun tarifini yaklaşık yirmi dört saat veya yeterince katılaşana kadar bekletin, böylece onu kalıptan zarar görmeden çıkarabilir ve ardından kalıbınızdan dışarı itebilirsiniz. Bir kez daha, ceviz sabununuzu bir akrilik sabun kalıbından çıkarmanın ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz.

Ardından, bu iki buçuk kiloluk somunu ayrı çubuklar halinde kesin. Bu adımı gerçekleştirmek için tel sabun kesiciyi kullanabilirsiniz. Size kalmış! Bu özel ceviz sabunu tarifi için, düz çubukları kesmek için tel sabun kesicimizi kullanmaya karar verdik.

Son olarak, kürlenmesi için bitmiş sabun kalıplarınızı bir rafa yerleştirin. En iyi sonuç için ceviz sabununuzun en az dört ila altı hafta kürlenmesine izin vermelisiniz. Bu uzatılmış kürlenme süresi, fazla suyun her çubuktan buharlaşmasına izin vererek daha sert ve daha uzun ömürlü bir ürün oluşturur. Sabununuz yeterince sertleştiğinde, ev yapımı sabun tarifinizi resmen bitirdiniz ve harika kış sabun kalıplarınız artık kullanıma veya satılmaya hazır! Siz, arkadaşlarınız, aileniz ve müşterileriniz bu ceviz sabununa bayılacaksınız! Umarım hepiniz bu ev yapımı ceviz sabunu tarifi eğitimini beğenmişsinizdir. Sizin için yapmayı çok seviyoruz! Ceviz Sabunu Nasıl Yapılır? adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Çikolatalı Sabun Nedir? Çikolatalı Sabun Nasıl Kullanılır? adlı yazımıza da göz atmayı unutmayın!

Bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx