Cilt Bakımı

Merve Özkaynak Çılgın Kozmetik Aletleri – Kore Alışverişi

Merve Özkaynak Kore Kozmetik Aletleri

Reklamlar

Merve Özkaynak, Kore’li makyaj ürünlerini ve çılgın kozmetik aletlerini denediği bir video çekti. Bu video ile ilgili bilgileri sizler için yazdık.

Herkese merhaba… Ben Merve Özkaynak, kanalıma hoşgeldiniz. Çok tatlı ve uzun zamandır benim de yapmak özlediğim videolardan biri ile karşınızdayım.  Bu videoda  sizler için Kore’den aldığım son derece ilginç kozmetik  aletlerinin her birini deneyerek  sizlere ne işe yaradıklarını göstereceğim izlemeye devam edin. 

Evet, makyajlı bir giriş yaptık ama şimdi makyajımı temizleyeceğim çünkü gerçekten çok değişik ürünler var  bunları Kore’den almıştım ve ne zamandır kullanmak için ve video çekmek için bu günü bekliyordum. Sizin de beklediğinizi biliyorum. Bu arada Kore ile alakalı başka videolar da gelecek tabii ki…  Çünkü ben hatırlarsanız, Kore’den makyaj alışverişi yapmıştım mesela… Orada çok güzel ürünler almıştık. Onlarla da bir makyaj videosu gelecek kesin.

Reklamlar

Ama önce şu ilginci yapayım dedim. Çünkü ne zamandır ilginç ürünler ile alakalı bir video yapmamıştım o yüzden  en keyifli videolardan olduğu için de enerjim inanılmaz yüksek.  İlginç ürünler deneyeceğim için tabii ki de çok heyecanlıyım. Çok seviyorum böyle farklı şeyler deneyimlemeyi biliyorsunuz.  Hala bana böyle hep gönderiyorsunuz böyle değişik değişik şeyleri Instagram’da direkt mesaj ile,  bak Merve bu tam senlik bunu incelemelisin diye. Siz yine gönderin ben mutlaka bir şekilde onlara ulaşırım yani. Mesela çat diye bir seyahat çıkıyor,  örneğin Kore de  hiç aklımda yoktu ama bir anda çıktı.

Merve Özkaynak Çılgın Kozmetik Aletleri - Kore Alışverişi
Merve Özkaynak Çılgın Kozmetik Aletleri – Kore Alışverişi

Şimdi makyajımı siliyorum çünkü ürünleri denemeye bir temizleyici ile başlayacağız arkadaşlar.  Şimdi ne zamandır Instagram’da gördüğüm, bunu aslında siz bana gönderdiniz  yani siz göndermişsiniz, ben de kaydetmiştim. Kore’ye gittiğimde de orada zaten aşırı ilginç ürünler olduğu için  bunu oradan almıştım. Koreli aldığım ürünlerle ilgili kozmetik olanını ayrı yapacağız zaten. Bunlar aletleri. 

Bunlar kozmetik aletleri mesela şu,  bunu gördüğüm zaman ben  bu ne ya dedim. Çünkü bu sanki bir mutfak gereci gibi görünüyor. Öyle görünmüyor mu sanki böyle soğan doğrayıcı bir şey gibi.  Aslında bu çok enteresan bir yüz temizleme cihazı daha doğrusu yüz köpürtme cihazı diyelim. Etude House My Beauty Tool Bubble Maker’ı kullanabilirsiniz. Şimdi bunun içine azıcık  benim  her zaman kullandığım günlük yüz yıkama jelinden koyacağım.  Bu arada bunu çok seviyorum. Daha önce de size söylemiştim.  Bundan ve birazcık da su koyacağım sonra fıtı fıtı üzerindeki çubuğu içine bastırarak köpürteceğiz.

Sonra o böyle köpürecek biz de o köpük ile yüzümüzü yıkayacağız. Oldukça enteresan bir şey çok gerekli mi tartışılır. Ama şimdi gerekli olup olmadığını hep birlikte göreceğiz. Şöyle bir şey var içinde bunu böyle bastırıp çekerek fıçı fıçı fıçı yapıyorsunuz içerisinde. Sonra içerisinden böyle köpükler çıkıyor. Bu kısmın içindeki boşlukları bile kalp şeklinde yapmışlar. Böyle küçük bir su yazan kısmı var şöyle  bakın water yazıyor. Çok az ama minicik bir çizgi… İçine o çizgi kadar su koyup götüreceğiz bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya. 

Reklamlar

Şimdi bu kabın içine birazcık yıkama jelimizden koyuyorum sonra tam belirttiği kadar çok az su ekliyorum, olacak mı acaba ya… Sonra üst kapağını kapatıp  üstten bastırıyorum.  Dur şunu bir indireyim,  kapandı mı?  Oluyor.  Aa vallahi oldu.  Komple köpük ortaya çıktı.  Evet, olmaz dedim oldu valla. Sonra bunu böyle eliniz ile alıyorsunuz, böyle böyle yüzünüzün her yerine kibarca sürüyorsunuz.  

Güzel bence vallahi niye diyeceksiniz, bu arada da hemen yıkayım yüzümü, neden diyeceksiniz hemen söyleyeceğim. Mesela bu benim yıkama jeli elime aldığım zaman  onu köpürtüp yüzüme götürene kadar bir kısmı zaten su ile gidiyor zaten elimi yıkamışım gibi oluyorum.  İstediğim bu köpürme performansını  almak yani böyle foşur foşur köpüklerle yüzümü yıkamak istersem  iki kere elime yıkama jeli almam gerekiyor.  Böyle böyle köpürtüyorsunuz sonra yıkıyorsunuz  aslında bunun tek kolayı yıkama jelini köpürtmek.  Çünkü zaten yüz yıkama jeli ile yüzümüzü yıkarken jeli elimize etmemiz gerekiyor ama su ile yarısı gittiği için bu cihaz jeli boşa götürmeden köpürtmeyi sağlıyor. 

Siz onun köpürtüp de yüzümüze götürene kadar ki jelin boşa gitmesini engellemek…  Vallahi ben sevdim bu işi ben bunu kullanırım,  ben bunu hemen eve götüreyim. Bir şey söyleyeyim mi hiç komik değil, hiç gereksiz değil son derece gerekli. Ama, ne var ki fazla bir köpük kalıyor içinde. Sonuç hani bayağı bir köpük kalıyor. 

Şimdi,  ay çok güzel şeyler var durun durun. Ne ile devam edelim, ne ile devam edelim… Tamam, o zaman şöyle yapacağım saç ile de ilgili şeyler var.  Bir tane de siyah nokta aletimiz var öncelikle ilk onu kullanalım.  Çok enteresan bir şey… CHAKAN FACTORY All In One Charcoal Bubble Pack. Bu da karbonlu bir siyah nokta temizleme aleti içerisinde karbon olan bir ürün. Kutu içerisinde  bir kendi ürünü var. 

Demiştim ya, Kore kozmetik ürünlerini ayrı bir video yapacağım bundan orada bahsedelim.  Siyah noktalarımı temizlemedim. Özellikle hep diyorum ya yüz elli kere söylemişimdir her videomda ama bu tarz videoları öncesinde ben hep şey yapıyorum,  cildime inanılmaz bir temizlik yapmıyorum ki her şeyin farkını görelim diye.

Ayrıca bknz: Merve Özkaynak Kimdir?

Merve Özkaynak 3
Merve Özkaynak 3

O yüzden bunda da özellikle yapmadım yani siyah noktalarım son derece mevcut bakalım bu işe yarayacak mı hep beraber göreceğiz. Şu aletle böyle böyle yapıp siyah noktalarınızı temizleyebilecek olmamız lazım. Kutusuna baktığımda üzerinde Korece yazdığı için tabii ki ne olduğunu anlayamıyorum.  Ama bunu açacağız, burnumuza süreceğiz ve siyah notlarımız temizleyeceğiz.  Yani şöyle söyleyeyim bu işe yararsa  şunun aynısı (kutudan çıkan temizleme çubuğu) Sephora’da satılıyor. Daha önceki ilginç  kozmetik ürünlerde biz bunu  dudak şişirmek için kullanmıştık hatırlıyor musunuz? Böyle böyle birebir aynısı var benim de.  Velev ki işe yaradı şu alet… Aynısını Sephora’dan alırız gayet. Sonra da işe yararsa siyah nokta maskeleri ile kullanırız. 

Bildiğin aktif karbonlu siyah nokta temizleyicisi… Bunu böyle burnumuzun üstüne sürdük ondan sonra, dur bakiyim, ne diyor üstünde purple pack.  Siyah noktaları,  beyaz notaları temizler derinlemesine temizlik yapar, sebumu kontrol altında tutar ve  gözenekleri sıkılaştırır.  Klasik hep yok yok yani  bu maskelerde. Her şeyi yapıyor etki etmediği de yok.  Köpürecek mi bu?  Su mu koyacağız acaba üzerine biraz.  Evet su ile galiba aynen  su gelince köpürdü su ile yapılması lazım.  Evet böyle biraz köpürüyor gibi oluyor. Kalın tarafı çok hardcore (sert) acıtıyor ince tarafı güzel de. Burnumun alttan alttan kızardığını görüyorum. Şimdi biraz ince tarafı ile yapalım. Vallahi kızarttı burnumu baya.  Yedi Cüceler gibi oldu burnum değil mi?  

Şeyden biraz bahsetsem ben size videonun başında bir kere söz verdim ve  sözümü tutamadım ya benim gece uykularım kaçıyor.  Hani size demiştim ya başka bir Kore videosunda Kore’nin karanlık tarafı. Şimdi ben biliyorum eğer bundan bahsetmezsem  bu videoda. Kore ile alakalı bir video olduğu için hani… Kore’nin karanlık tarafından bahsedecektin diye bir sürü yorum gelecek.  O yüzden bir tane olayı anlatacağım şimdi size bu videoda söz. Duyduğumda yani inanamamıştım çok garip gelmişti. Orada yaşayan Türk bir arkadaşım var benim Duygu, o anlatmıştı bana. Dokuz senedir falan Kore’de yaşıyor. 

Bir şey söyleyeyim mi arkadaşlar bu bende o kadar da işe yaramayacak gibi bir duygu var içimde.  Dur bakalım şimdi silelim bir. Kızarttı çok kızarttı yumuşattı onu da söyleyeyim. Burnumun üstünde peeling yapmışım gibi oldu aslında teknik olarak. Yani dur bakayım, şöyle yakından bakayım,  bir şey söyleyeyim mi çok da kötü değil.  Ee tabii ki derinlerde siyah noktalarım hala var ama, şu kırmızılık gidince daha iyi anlayacağım. Çünkü çok kızarttım ve çok böyle üzerine bastırdım. O kırmızılık gidene kadar da o şey olayını anlatayım ben size.

İşte ben Kore’ye gittim. Oradaki, dediğim gibi, yazar arkadaşım Duygu aynı zamanda rehberlik de yapıyor. O zaman da demiştim. Kore’ye giderseniz mutlaka Duygu’ya ulaşın diye… İşte Duygu ile böyle Kore ile alakalı konuşuyoruz falan. Şey anlattı yani işte herkes buraya gelmek için deli oluyor. Burada yaşamak için deli oluyor,  tabii dedi. Ben Kore’yi çok seviyorum, burada yaşamayı çok seviyorum ama her yerde olduğu gibi hani buranın da kendine has tuhaf yönleri ve çok garip olayları var. Sadece dedi, hani Türkiye’deki gibi çok burada lanse edilmiyor.  Çok öyle haberleri çıkmıyor. O tarz işte cinayetler, istismar haberleri bilmem neler. Türkiye’de bunlar dedi çok fazla konuşuluyor. Her yerde haberlere çıkıyor.

Burada,  ancak bu tarz haberler böyle gece yarısı haberleri oluyormuş orada.  Ancak hani öyle gece yarısı haberlerinde falan anlatılıyormuş. İşte bir gün,  Kore tabii soğuk yağmurlu da bir yer, bir gün yine yağmur yağıyormuş  bunun erkek arkadaşı da Koreli.  Duygular kız kıza dışarı çıkmak istemişler. Duygu demiş, işte erkek arkadaşına biz bu akşam kız kıza dışarı çıkacağız falan.

Erkek arkadaşı demiş ki, daha yeni gittiği zaman Kore’ye bugün yağmur yağıyor lütfen dışarı çıkmayın demiş.  Ondan sonra o da ne alaka demiş.  Ne olacak ki yağmurdan ya alacağız şemsiyemizi çıkacağız demiş falan filan.  Ondan sonra şey demiş, lütfen bugün dışarı çıkmayın , yağmurlu günde dışarı çıkarsanız tecavüze uğrarsınız demiş tam olarak doğrusu böyle.  O da ne falan olmuş böyle… Duygu ne alaka yağmurla tecavüz yani demiş. Ondan sonra meğerse konu şöyleymiş anlatıyorum şimdi özetle.

Kore’de bulunan bütün sokaklarda biri bizi gözetliyor evi gibi her tarafında kameralar var.  Her yerde kafanızı kaldırdığınızda görebilirsiniz böyle sürekli izleniyorsunuz. Aslında baktığınızda çok güvenli gibi gözüküyor ama  biraz böyle yağmur yağdı zamanlarda oluyormuş böyle olaylar.   Hatta, onların dışarı çıktığı gece başlarına yani onların başlarına değil ama başkalarının başına gelen bir şey haber olmuş. Şemsiyeli bir adam kameralardan gizlenmek için  yağmur yağıyor tabii şakır şakır, şemsiyeli olduğu için tabii hiçbir kamera onun yüzünü göremiyor. Bar çıkışı mı gece kulübü çıkışı mı ne iki kıza tecavüz etmeye kalkmış ve bir kızı tartaklamaş falan. 

Aynı gün aynı çıktıkları gece  bütün böyle kulüplerin olduğu caddede birinin başına geliyor bu çıktıktan sonra duyuyorlar bu olayı. O yüzden işte Kore’nin karanlık taraflarından bir tanesi de  bu yani. Hani sürekli izlenen, her yerde kamera olan bir ülke ama bir taraftan da orada böyle olaylar yaşanabiliyor. Ben duyduğumda mesela çok şaşırmıştım.  Böyle şey yağmurda şemsiye ile çok çok korkutucu yani. O yüzden dikkatli olmakta fayda var. 

Makyaj Önerileril- Merve Özkaynak
Makyaj Önerileril- Merve Özkaynak

Bu siyah nokta temizleyicisi işe yaradı bu arada… Yemin ediyorum yaradı. Siyah noktaları temizlemesi bir yana, çok güzel parlattı yüzümü. Biraz kızarıklık yapıyor tabii hassas ciltlere kesinlikle önermem. Çünkü böyle çok hızlı ve bastırarak şey yaptığınız için. Kılcal damarlarınıza bastırmayın eğer böyle kılcal damarlarınız yüzeye yakınsa zarar verebilir onları biraz çatlatabilir.  Ama cildiniz hassas değilse kesinlikle tavsiye ederim. Aynısı arkadaşlar Sephora’da böyle on liraya mı ne satılıyor yani. 

Kore’nin daha başka karanlık tarafları da aklıma gelirse anlatacağım bu arada. Bu da işe yaradı bence şu anda iki de iyiyiz çok iyi gidiyor. Şimdi araya bir tane çok komik  bir şey koyacağım size. Yine cilt bakımı ile alakalı birkaç ürün var elimde ama  şunu  Kore’den aldığımdan beri denemek için deli oluyorum. Bu videoda size söz  verdiğim için biliyorsunuz deneyeceğim ama bu ilk izlenim videosu.  Daha öncesini denememiş olmam lazım o yüzden aldığımdan beri bu kadar bekledim.

O yüzden şimdi bunu birlikte deneyeceğiz bu nedir arkadaşlar,  bu bir bigudi ama usbli bir bigudi. Bildiğiniz USB  takarak kullanıyorsunuz. Çok heyecanlı, benim için yepyeni bir deneyim. Hiç Türkiye’de böyle bir şey görmedim. Avrupa’da da kesinlikle böyle bir şey görmedim. O kadar Londra’ya, Amsterdam’a bilmem nereye gittim. Hiç böyle bir şey görmedim.  Bakar mısınız, şöyle klipsli bigudi, arasına saçı sıkıştırmalı. Ucunda da USB girişi var ısıtacak saçı… Sugar Pink Bank diye bir şey.  Çok enteresan… 

Evet, tamam arkadaşlar şimdi usb girişinden taktım böyle oldu.  Işığı yandı.  Şimdi şuradan bir parça saç alayım onu güzelce tarayayım, bu arada ben size saç videosu çekecektim. Benim saçıma bir nazarlar dedi arkadaşlar,  bir nazarlar değdi anlatamam. Niye video çekemediğim de söyleyeceğim. Şimdi sarmaya çalışıyorum da bu bigudi çok küçük. Ergonomik bulmadım.  Yani benim saçım bunun içine çok sığmıyor diyebilirim. Şu an zaten ısınmış durumda biraz ama ben daha çok ısınmış olmasını istiyorum.  O yüzden  şimdi sararken de usbsini bu şekilde takacağım arkadaşlar.  Böyle yapacağım yani bigudiye sarılıyken usbsi de takılı dursun. Bir yandan ısınmaya devam etsin.  

Saçıma nasıl nazarlar değdi ben şimdi onu anlatacağım. Benim işte, saç videosu yapacağım size dediğim, sorularınızı atın bana dediğin zamanlar… O dönem böyle saçlarım benim,  saçlarımın pigmenti çok kızıl olduğu için çok  kızıllaşmıştı.  Öyle  durumlarda da siz bana hep soruyorsunuz ya ne yapıyorsun diye… Cila yapıyorum sadece on dakika kadar bekletiyorum. Hep bu şekilde konuşuyoruz. Saçla ilgili merak edilenlerde. Ben, hep böyle mümkün olduğunca cevaplamaya çalışıyorum. Benim de kuaförüm Bebek’te biliyorsunuz Hasan’a gidiyorum.

Kuaförüm Sensin programındaki çok sevdiğiniz Hasan var ya, işte o benim kuaförüm.  Çok da yakın arkadaşım, çok severim. Gerçekten çok yoğun çalıştığım zamanlarda Bebek’e gidip gelmek benim bütün günümü alıyor.  Tam da o gün  bu bahsettiğim saç önerileri videosunu çekeceğim çekmeden önce dedim kuaföre gideyim bu kızıllıklar gitsin. Daha böyle küllü küllü parlasın saçım demiştim.  Ah Merve ah hakkaten ah yani kimin aklına gelir neyse.

Gidemediğim için Hasan’a ben de iyi başka birine gideyim dedim o zaman yine tanıdığım. Önceden saçıma bir iki kere cila attırdığım, tanıdığım bir yerde başka bir  kuaföre gittim. Aklımda da yine aynı şekilde yıkama setinde, cila attıracağım daha önce bir kere yaptırdığım gibi… Daha önce yaptırmıştım zaten ve başarılı olmuştu yani. B planım yani orası benim.  

Gittim  cilayı attı ama normalde olması gerekenden on beş dakika daha fazla bekletti. Ben ara ara soruyorum ama ben de artık travma olduğu için benimle ilgilenen arkadaşa çok beklettin falan, işte karışmak istemiyorum ama bir sıkıntılar var yani. Çok beklettin, bu kadar kalıyor muyduk ya normalde falan dedim. Evet evet diyor.  Merve olması gerektiği gibi, problem yok, merak etme, geliyorum şimdi fala,  diyor.  O gün de kuaförün çok yoğun olduğu bir günü. 

Tamam dedim. Neyse, sonra normalde yapmadığı, hep normalde yapmadığı şeyleri yaptı demek ki, normalde yapmadığı bir şampuan yaptı. Dedim ne yapıyorsun şimdi saçıma? Mor şampuan yaptım dedi, dedim mor şampuan yapıyor muydun normalde. Hayır dedi, yapmıyordum ama hadi yapayım dedim, dedi. On dakika beklesin, iyi dedim. Hadi Merve, karışma işine var bir bildiği çocuğun, sevmiyorum insanların işine karışmayı… Ama karışmayınca da işte böyle oluyor. Mor şampuanı yaptı arkadaşlar, bekletti falan saçımda, havluyla kapattı gitti. 

Saçımda böyle bir ekstra bir kuruluk var saçımı kuruturken bile. Sonrasında yaptığı o mor şampuan cila uygulaması, saçımın  bütün sebumunu cilasını ve tüm parlaklığını her şeyini söküp aldı. Sanki saçımı kezzapla yıkamışsın gibi. Saçım cam gibi dokunsan çıtır çıtır kırılacak saçlar o hale geldi. O yüzden fark etmişsinizdir zaten parlaklığı, o canlılığı gitti. O yıllardır benim yüklediğim nemler yaptığım her şey bir uygulama ile bir anda gitmiş oldu. Böyle gitti, kupkuru kaldı. Bu yüzden o öneriler videosunu çekemedim. Yani ne diyeyim… Bir tek benim başıma geliyor böyle şeyler hakikaten. Kimin aklına gelir yani. 

Isınıyor bu ama çok az ısınıyor onu söyleyeyim, öyle cayır cayır bir ısınma yok. Bunu da yapacağız, bunu da yapacağız. Şuna bak ya dev. O kadar fazla alım ki bigudilerden onu da deneriz o olmazsa bunu da deneriz sonra araya başka bir şey sokar yine buna bakarız. Arkadaşlar açıyorum artık bu usbli bigudiyi, ne diyorsunuz? Yani benim zaten saçımı video öncesi biraz yapmıştım bence olmadı gibi. Tamam başka şeyler de var, onları da deneriz ne yapalım. Bu saçımızda beklerken başka şeyler yaparız. 

Tamam bir tane daha usbli var. Bence bu daha tatlı zaten. FILLIMILLI Rocket Hair Volume Clip 2 Pcs – Comb Shaped Hair Holding Clip, Quick Hair Volume Solution, Bouncy Hair Styling Clip. Bu da takılır şeye. Şimdi bunu takalım bu ne diyor, bu da başka bir markanın. Ona da hızlıca bakalım bunun şeyleri de var. Round 32 mm, round 38 mm falan filan. Anladım bütün boyutlarını alıp saçınızın farklı taraflarına takabiliyormuşsunuz bunu. Bu da şimdi mor şu anda ışığı şeye bir dönsün, bunu böyle yapacağız sonra olacak mı acaba bakalım. 

O ısınırken sizi sıkmayalım başka şeylere bakalım. Şeyimiz var, nemlendirici eldivenimiz var. Chok Chok Gells Gel Gloves. Bu aşırı ilginç olmamak ile beraber hala çok yaygın da değil sanırım. Şöyle elvidenler arkadaşlar, içleri böyle silikon bakar mısınız böyle silikon. İnsan hayret ediyor, şey gibi kokuyor pril gibi kokuyor diyorsun bu benim ellerimi nasıl nemlendirecek.

Bakalım takalım şimdi, ellerim inanılmaz derecede kuru şu anda kolonya, antibakteriyel sabun, antibakteriyel spreylerden. Bu arada tabi o da sağlıksız bir taraftan bu kadar antibakteriyel ürünü bir arada kullanmak cilt egzamasına davetiye çıkarmak. Probiyotikli el kremleri mümkünse, antibakteriyel ürünleri kullandıktan sonra bunları sürmeye dikkat etmek lazım. Çok değişik bir hissi var bunun. Biraz gıcık olabilirsiniz buna çok değişik, baya çok değişik. 

Şimdi başka enteresan bir ürünle devam ediyoruz. April Skin diye çok tatlı bir markanın tüm vücudunuzda kullanabileceğiniz, yüzünüzde de kullanabileceğiniz, aa buz gibi, soğutucu masaj şeyi. Adı April Skin Power Up Cooling Stick. Ya böyle yapacaksınız yanaklarınızda aşağı yukarı doğru, ya da cildinize krem sürüp uygulayacaksınız. Bacaklarınızda da kullanabilirsiniz. Ben hani bir taneyi tüm vücutta kullanma taraftarı değilim hiç. Kullanacaksanız vücudunuz için bir tane ayrı yüzünüz için ayrı yapmakta fayda var. Bunları takmışım ama nasıl açacağım bunu. 

Evet, bu da en sevdiğim nemlendiricilerden bir tanesi bu arada Clinique’in Moisture Surge 72 Saat Nem Koruma Teknolojili Nemlendirici Krem’i. Şimdi, dediğim gibi ister tek ister nemlendirici ile böyle nemlendiricini yay, soğuk soğuk masajlar yap. Boynuna boynuna yap, gıbı kaldırmak için de çok güzel, bacakların mı yorgun bacaklarına yap. Bunun önceden bir saat minimum bir saat durması gerekiyor derin dondurucuda.

Derin dondurucuda durduyorsunuz sonra masajınızı yapıyorsunuz. Hani yaz ayları gelirken dikkat ediyorsanız vücudunuza mesela kalça sıkılaştırma bacak sıkılaştırma. Kremlerinizi bunlarla sürebilirsiniz. Mutlaka ve mutlaka buluruz bunu Türkiye’de kesin satılıyordur.

Zaten bulabildiklerimi koyarım mutlaka muadilleri vardır bir yerlerde. Miniso da falan yok mudur acaba, bakmak lazım. Güzel işte mantıklı, tabi aynı zamanda hassas ciltleri kızartıyor. Benim cildim hassas, hemen kızarıveriyor böyle olduğu zaman. Biraz daha nazik davranmak, ağır ağır dairesel hareketlerle daha iyi olabilir. Ben bunu yüzümde değil de karnımda hayal ettim falan karnıma işte, Clarins’in falan sıkılaştırıcı kremlerini sürüp haldur huldur lenf drenaj yapar gibi ya da iç bacaklara böyle masajlar. Böyle popoyu kaldırır gibi, yani yüzümden ziyade bunu vücudumda kullanma fikrini daha çok sevdim galiba.

Aynısının bir başka versiyonu daha vardı bu da daha ufağı. Bence ben BOTANIC HEAL boH Cooling Massager’ı yüz için yapayım, onu vücut için kullanayım. Bu daha güzel yüz için çünkü bu çok daha şeyli olduğu için, içindeki toplarımsı şeyler dört tane yüzü kızartıyor. Yüz için daha düz olanı daha iyi öbürü kızartıyor. 

Eldivenlere bakalım, ne kadar durması gerekiyormuş. O arada da bigudi takalım olmazsa. Lavantalı imiş bunlar bu arada. Üzerinde ne kadar durması gerektiği yazmıyor. Hiç lavanta gibi kokmuyor bence pril gibi kokuyor, daha çok limonlu gibi kokuyor bence. İçi polimer jelmiş gerçekten hissiyatı çok enteresan. Zeytinyağı, lavanta yağı, jojoba yağı varmış içinde o polimer jelin içerisinde.

Nemlendirmek, ellerinizi yumuşatmak içinmiş. Washable yani yıkanabilir, tekrar kullanılabilirmiş, hipoalerjikmiş falan filan. Çıkarıcam artık çünkü merak ediyorum. Bir şey söyleyeceğim eldivenleri hiç sevmedim, ellerimi hiç beklediğim gibi yumuşatmadı. Bakın hala haşır huşur. Görüyor musunuz o kuru sesi, silikon silikon gibi hani böyle kara tahtaya tebeşirle yazı yazarsınız da elinizde kalır ya, o tebeşir tozu pis böyle bir şey bırakır ya… İşte öyle, hiç sevmedim hiç hiç yumuşatmadı.

Evet, neyse şimdi bigudimizi saralım, kaç dakika demişti. İki evet, ben bu sefer bundan umutluyum. Şuradan şöyle saracağım. Büyük almayalım, şunun şu tutuculuk özelliği ötekine göre çok çok daha iyi. Ucundan köküne doğru aynen bu şekilde sarıyorum. Peki tamam dursun bakalım böyle. Madem öyle bir tane de, büyüğü de takalım dev bigudi ama bu usb li değil bunun için fön makinesi kullanacağız. Evet saçımızın her yerine manyak gibi bigudi takalım böyle farklı farklı. Bak bu işe yarayabilir ben bunu şu anda teknik olarak yan tarafa taktım ama bu tam bir tepe bigudisi aslında tam tepeyi kaldırmak için, evet çok mantıklı öyle olurdu.

Ben şimdi buna fön tutacağım eğer bu işe yararsa benim de tepem çok basık bunu kullanırım. Oluyor, oldu sanki biraz. Yani oldu gibi. Oldu oldu, bu kadar şey değildi. Şimdi buna bakalım, bu hiç olmadı ya. Bu hiç olmadı yani iyice elektriklendi saçım. Bu usb li olanlar olmadı, en güzeli kocaman olan.  Bunu sar böyle tüm gün kalsın üzerine spreyini sık ısıt, buran böyle kabarık olur gayet güzel  bir ürün. 

Evet son ürünümüz bu da bigudi, bu da roket. Saç diplerine taktıkları saçlara hacim veren bir bigudi. Rocket Hair Volume Bigudi olarak geçiyor. Aynen böyle diplere takıyoruz onu da şuraya takayım. Böyle şeylerde tersim dönüyor. Ben acıttım biraz, evet böyle olması gerekiyor. Sonra üzerine fön makinesi tutuyorsunuz. Aa evet veriyor volum bence. Ama biraz iz bırakıyor bigudi burada onu sevmedim. Burada klips izi var bakın kaldı. O metal tokalar iz bırakır ya onun gibi. Ama burasına volum veriyor şurasına kadar yapıştırıyor. E bigudilerde hepsinin arasında rocket de dahil olmak üzere en güzel dev bigudiydi. Bunu kesin kullanırım diğerleri ee yani bence. 

Bu yüz jelini köpürten şeyi çok sevdim, bunu kesin kullanırım bunu eve götüreceğim zaten şimdi içini yıkayıp. Şu soğutucuları çok sevdim dediğim gibi bu kesinlikle vücut, bu kesinlikle yüz için. Bunları derin dondurucuya koyup kullanırım ben hem yüzüm hem de vücut için. Şunun için dediğim gibi bu güzel bir şey, güzel bir uygulama. Dediğim gibi dudak için kullamıştık zaten Sephora’da satılıyor. Dudaklarınız için alırsınız, dudaklardaki ölü derileri alıp dudakları dolgun göstermek için bunu alırsınız. Bunu kullanabilirsiniz yani bence ok.

Onda da hiç bir sıkıntı yok. Başka ne vardı evet eldivenler hiç güzel değildi, hayır plastik gibi bir tuhaftı ellerimi beyaz beyaz tebeşir gibi yaptı. Evet arkadaşlar söyleyeceklerim bu kadar oldukça keyif aldım. Aslında çok tavsiye edebileceğim ve alabileceğim ürün çıktı şu usbli bigudiler ve eldiven haricinde. 

Eğer dediğim gibi bu tarz videoları seviyorsanız Kore ile akalı, kozmetik versiyonu da gelebilir. Bu çok enteresan bir güneş kremi mesela çok çok ilginç. Başka elimde bir çok daha ilginç kozmetik ürün var. İstiyorsanız o videoyu onu da yorumlara bırakmayı unutmayın lütfen onu da seve seve çekerim. Bu kadar söyleyeceklerim umarım keyifle izlemişsinizdir. Umarım keyifli vakit geçirmişsinizdir beni hala takip etmiyorsanız, kanalıma abone olmayı beni takip etmeyi, oradaki minik zil işaretine basarak ben yeni videolar yüklediğimde bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Hepinizi çok seviyorum, yeni videolarda görüşmek üzere diyorum hoşçakalın. 

ÇILGIN KOZMETİK ALETLERİ DENEDİM | KORE ALIŞVERİŞİ Merve Özkaynak Videosu

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx