Cilt Bakımı

Cilt Bakımı İçin En Doğru Kararı Verin

Reklamlar

Kadınlar için günümüzde bir çok farklı alternatifin bulunuyor olması, cilt bakımını da kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. Üstelik bu bakımlar sayesinde, cildinizi daha hızlı gençleştirecek ve bakımlı, canlı, sağlıklı olmasını sağlayacaksınız.

Cilt denildiğinde akıllara ilk olarak yüz geliyor. Her ne kadar bu doğru olsa da ve yapılan işlemlerde yüze uygulansa da, bu uygulamaya göre vücudun bir çok yerine ulaşabiliyor. Örneğin deri altında bulunan kolajen bu bakımlar sayesinde tetikleniyor ve cilt bakımı ile birlikte, tüm cildinizin daha canlı olmasını sağlıyorsunuz.

Cilt Bakımı Neden Tercih Ediliyor?
Cilt Bakımı Neden Tercih Ediliyor?

Cilt Bakımı Neden Tercih Ediliyor?

Çeşitli kozmetik ürünlerle cilt bakımı her ne kadar yapılıyor olsa da, aslında bu bir bakım değil, korumadır. Düzenli makyaj yapıyorsanız eğer, kullanmış olduğunuz temizleme suları sadece cildin üst tabakasını korur. Ama makyaj kalıntıları açılmış olan gözeneklerden içeri girer ve haliyle kimyasal etki nedeniyle, cilt bozulması yaşanır.

Reklamlar

Kadınlarda cilt sorunları her zaman göründüğü için, bu tür sorunlara karşın, korunmanın yanı sıra bakımda yapılması gerekiyor. Eğer bunlar yapılmazsa hassas cilt yapısına sahip olanlarda yaşlılık görünümü daha genç yaşlarda başlar.

Ayrıca lekeler, sivilce, siyah noktalar, akne izleri, yağ bezeleri, kırışıklıklar, morarmalar, yanıklar, gıdılar ve daha bir çok farklı cilt sorunları da bulunduğu için, bunlarında tamamı ile mücadele etmek için cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Cilt Bakımının Faydaları Nedir?

Bilim insanları tarafından bu konuda hazırlanmış bir çok önemli makale bulunuyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, artık cilt bakımında hem medikal cihazlar ve hem de özel tekniklerde kullanılıyor. Öncelikli olarak cilt üzerinde oluşan lekeleri, akne izlerini, sivilce oluşturan yağ bezelerini, kırışıklık bölgelerini ortadan kaldırmak için bu tür uygulamalar yoğunlukla tercih ediliyor.

Ayrıca evinizde yapabileceğiniz cilt bakım maskerlerinin yanında, profesyonel güzellik uzmanlarının sağladığı peeling uygulaması sayesinde deri altına ulaşarak, bir çok sorundan hızlı, güvenli ve sağlıklı bir şekilde kurtulma şansına sahip oluyorsunuz. Bu tür cilt sorunları çalıştığınız ortam, iş hayatının stresi, yaş, cildin hassaslığı gibi bir çok nedenle olduğu gibi, yine yapılacak olan bakımlarda bunlara göre değerlendiriliyor.

Reklamlar

Cilt bakımı için tercih edeceğiniz çeşitli yöntemler ile deri altına uygulanan solüsyon salgılama ve lokal peeling gibi yöntemler sayesinde, sorunu yerinde çözmüş oluyor ve yayılmasını da engelliyorsunuz.

Ülkemizde Uygulanan Cilt Bakım Yöntemleri

Şüphesiz ki Türkiye bu alanda oldukça gelişmiş ülkelerin başında geliyor. Öyle ki bir çok teknik buradan dünyaya yayıldığı gibi, ayrıca dünyanın bir çok yerinden kadınlar ve erkekler cilt bakımını yaptırmak ve özellikle bu süreçte güzel vakit geçirmek için de Türkiye’yi tercih ediyor.

İstanbul bu anlamda dünyanın sayılı merkezleri arasında yer aldığı için, İstanbul’da her türlü medikal cilt bakımı yöntemleri de uygulanmaktadır. Ayrıca geliştirilen tekniklere göre dünyanın sayılı güzellik danışmanlarının da ülkemizde yer aldığını söyleyebiliriz.

Ama şunu da belirtelim ki, kullanılan cilt bakım cihazları genel olarak yurt dışı menşei firmalar tarafından üretiliyor. Bizim kullanımımız çok iyi olsa da, medikal cihaz alanında yetersiz olduğumuz için, genel mana da uzmanlığımız ile ön plana çıkmış durumdayız.

Medikal Cihazların Cilt Bakımında Önemi?
Medikal Cihazların Cilt Bakımında Önemi?

Medikal Cihazların Cilt Bakımında Önemi?

Medikal cihazlar sayesinde cilt bakımı artık ameliyatsız bir şekilde çok daha kolay, hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı olarak yapılıyor. Bu nedenle milyonlarca kadın kozmetik amaçlı olarak cilt bakımlarını düzenli olarak yaptırarak, cilt sağlığına gerekli önemi veriyor. Tabii ki bu cihazlar sıradan cihazlar olmadığı gibi, cilt bakımını her yerde yaptıramazsınız. Cilt bakımı işlemlerinin uzmanlar tarafından yapılması ve ayrıca kullanılan cihazların da orijinal ve bakımlarının da zamanında yapılmış olması gerekiyor.

Böylelikle istediğiniz verimi almış olacağınız için, tam anlamıyla istediğiniz gibi cilt bakımında etkiyi görmüş olacaksınız. Ayrıca şunu da bilmelisiniz ki, cilt bakımlarında yapılacak her işlem için farklı cihaz ve yöntem kullanılması gerekmektedir. Yine cildin durumuna göre kullanılan solüsyonlar ve peelingler de farklılık gösterecektir.

Bunların tamamının kişiye özel olarak hazırlanması ve uygulanması gerekiyor. Yani uygulama süresi, uygulama basıncı, uygulanacak dalga boylarında dahi farklılıklar bulunuyor. Kadınların hemen hemen en büyük kâbusu olan ciltte oluşan sorunlar olduğu için, bu sorunlardan doğru uygulamalar sayesinde kurtulmak mümkün.

Son yıllarda etkin olan yüz germe operasyonları ile birlikte, akne izlerinin giderilmesi, farklı renk tonlarından kurtulmak, gıdı toplatmak, yanak inceltmek, kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulmak ve cildi gençleştirmek için bir çok cilt bakım yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Cilt Bakımı Tüm Vücudunuza Etki Eder

Yukarıda da belirttiğimiz üzere cilt denildiğinde ilk akıllara yüz geliyor olsa da, bu bakımlar ayrıca dekolte bölgesi, kol ve bacaklara da uygulanmaktadır. Elbette ki yüz daha fazla tercih edilen bir bölge olsa da, vücudun bu bölgeleri de dış etkenlere maruz kaldığı için, buralara da bakım yapılması mümkündür.

Yüz hatlarında göz altı, burun çevresi, kulak bölgesi, dudak ve çene arası ile çene alt kısmı, göz çevresi gibi bölgelerde sıklıkla bakımı yapılıyor. Yani sadece yanak kısmı veya dudaklar değil, tüm çevre bakım yapılarak yenileniyor.

Bununla birlikte bu bakımlar ciltte sıkılaşmasını sağladığı gibi, ayrıca ince kırışıklıkları da gideriyor ve yine aynı şekilde boyun gıdı bölgesinde ki gıdıları da gideriyor.

Cilt Bakımında Devrim!

Bu tür cilt bakımı uygulamaları hakkında uzmanlardan edineceğiniz bilgiler doğrultusunda, sizin için uygun olanları öğrenebilirsiniz. Böylelikle cilt sorunlarının tamamı için gerek kozmetik amaçlı ve gerekse tedavi amaçlı olarak uygun cilt bakımını yaptırabilirsiniz.

Artık her mevsime uygun olarak yapılan cilt bakımları olduğu gibi, yaz için veya kış içinde bakımlar yaptırabilirsiniz. Bu tür hazırlık bakımları ise özellikle sonbahar ve ilkbaharda tercih edilmektedir. Yazın yorgunluğunu cildinizden atmak için, sonbahar iyi bir tercih olmakla birlikte, kışın yorgunluğundan kurtulmak için ilkbahar ise iyi bir seçim olmaktadır.

Aynı şekilde yaza hazırlık yapmak ve kışın sert ve soğuk günlerine karşın cildinizi korumak içinde yine bu mevsimlerde bu tür bakımları uygulatabilirsiniz. Peki nedir bu bakımlar?

Cilt Bakım Uygulamaları

Medikal cilt bakımlarında özellikle Hydrafacial, Baby Face Beauty, Altın iğne gibi uygulamalar ve bunların yanında peelingler son yılların revaçta cilt bakımı uygulamaları arasında yer alıyor. Cilt bakımında devrim niteliğinde olan bu uygulamalar sayesinde cildinizin yorulmasına, yıpranmasına ve yaşlanmasına neden olan tüm etkiyi ortadan kaldırıyorsunuz.

Bunlara karşın uygulanan peeling sayesinde cildin uzun süre canlı ve sağlıklı olmasını sağlıyorsunuz. Burada önemli olan sizin neye ihtiyacınız olduğunun belirlenmesidir. Çünkü her uygulama sadece belirli noktalarda gerekli bakımı sağlamaktadır.

Ense, yanak, yüz veya alında oluşan lekeler, kararmalar, yağ bezeleri, kırışıklıklar için farklı radyofrekans uygulamaları bulunurken, dekolte bölgesi, kol kısımları için farklı, göz ve çevresi için farklı, dudak bölgesi için farklı uygulamalar bulunuyor. Yine gıdı toplama, yüz gerdirme gibi medikal cilt bakımı uygulamaları da bulunmaktadır.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx