Cilt Bakımı

Cosmelan ile Leke Tedavisi

Cosmelan ile Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Cosmelan ile leke tedavisi son yıllarda cilt bakımında kullanılmaya başlayan bir cilt bakımı tedavisidir. Cosmelan tedavisi ile ciltteki koyu lekeler, hiperpigmentasyon, cilt tonu eşitsizlikleri gibi cilt sorunlarını iyileştirmek mümkündür. Bu yazıda Cosmelan maske nedir, Cosmelan peeling nedir, Cosmelan içeriği nedir, Cosmelan tedavisi fiyatı nedir, Cosmelan öncesi sonrası nasıldır, Cosmelan ne işe yarar, Cosmelan maskesi faydaları nelerdir, Cosmelan maske nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Cosmelan Maske Nedir?

Kökeni İspanya’da olan Cosmelan, dünyanın önde gelen profesyonel depigmentasyon yöntemidir. Peeling, genel olarak iki aşamalı bir süreci içerir. İlk adım, bir profesyonel tarafından yoğun, çamur benzeri bir maskenin uygulanmasını içerir. Bu maske azelaik asit, kojik asit, fitik asit, askorbik asit, arbutin ve titanyum dioksit içerir.

Aknenin neden olduğu hasarı silmeye yardımcı olmak için bir Cosmelan peeling maskesini uygulayabilirsiniz. Cildinize, yaşınızdan daha genç görünmenize yardımcı olan o güzel pigment (melanin), ciltte hiperpigmentasyon adı verilen tortular da oluşturabilir. 

Reklamlar

Hiperpigmentasyon için birden fazla tedavi seçeneği varken, dünyanın önde gelen profesyonel depigmentasyon yöntemi olan Cosmelan peeling maskesini tercih edebilirsiniz. Maske yüzde altı ila on saat kalmalıdır ancak toplam süre cilt tipinize ve tedavi edilen hiperpigmentasyon miktarına bağlıdır. 

Maskeyi on saat bekletmeniz gerekir. Daha sonra maskeyi çıkarmak için yüzünüzü nazik bir yüz temizleyiciyle yıkamanız gerekir. Cosmelan peeling maskesi iki aşamalı bir işlem olduğundan, her gün ikinci bir topikal leke önleyici krem ​​uygulamanız istenecektir. Cosmelan, bir profesyonel tarafından uygulanan Cosmelan maskesi ile elde edilen sonuçların korunmasına yardımcı olurken, yeni koyu lekelerin ve hiperpigmentasyon alanlarının ortaya çıkmasını engeller. Bu bakım kremi benzer bileşenlerden oluşur ve Cosmelan peeling maskesinden sonra bir yıla kadar kullanılmalıdır.

Cosmelan, melanositlerdeki aşırı melanin üretimini düzenlerken hiperpigmentasyonu düzeltmeye çalışır. Melanozom içindeki tirozinaz aktivasyonunu inhibe eder ve oksidatif stresi düşürerek melanin üretimini azaltır. Sonuç, yeni koyu lekelerin oluşumunu engellemek ve kontrol etmektir. Cosmelan, anında ve uzun vadeli sonuçlar için hem düzeltici hem de önleyici olmasıyla benzersizdir. Maske, belirtilen süre boyunca uygulanıp bırakıldığında, otuz gün içinde cilt yüzeyindeki cilt pigmentasyonunda yüzde 95’e varan azalma görebilirsiniz. 

Cildin pigmentinde sürekli bir azalma Cosmelan maskesinin günlük uygulamasıyla görülebilir. Hiperpigmentasyon yaygın bir sorundur ve olumsuz psikolojik ve duygusal etkiye sahip olabilir. Melanositlerin (melanin üreten hücreler) anormal melanin üretiminden kaynaklanır ve düzensiz cilt renginin değişmesine ve koyu lekelere neden olur. Tedavi seçenekleri değişiklik gösterse de Cosmelan idealdir çünkü tüm cilt tipleri için güvenlidir ve bir ila iki hafta gibi kısa bir sürede sonuç verir.

Reklamlar

Cosmelan maskesi, hiperpigmentasyondan muzdarip herkes için idealdir. Buna melazma, iltihap sonrası hiperpigmentasyon, güneş ve senil lentigo (güneşe maruz kalma sonucu koyu lekeler) ve çiller dahildir. Cosmelan peeling maskesi, çok açık ten tonlarına ve çok koyu ten tonlarına sahip olanlar tarafından kullanılabilmesi açısından yenilikçidir. Gençken sivilcelerden ve koyu lekeler muzdarip olan yıllarca sizi rahatsız edebilir. Tezgah üstü kremler, bu lekeleri hafifletmek için işe yaramayabilir ve her gün yüzünüzü makyajla kapatmanız gerekebilir. Bu noktada Cosmelan tedavisi oldukça etkilidir. Hiperpigmentasyondan muzdaripseniz, bu Cosmelan peeling maskesini deneyebilirsiniz.

Cosmelan İçeriği

Cosmelan aktif bileşenler arasında hidrokinon, retinoik asit, azelaik asit, kojik asit, arbutin, fitik asit ve askorbik asit bulunur.

Cosmelan, cildin melanin (pigment) yapmak için kullandığı bir enzim olan tirozinazı inhibe eden çeşitli maddelerle cilde nüfuz etmek için benzersiz bir dağıtım sistemi sunar. Retinoik asit hücre yenilenmesini artırır. Bu da sadece koyu renkli cilt hücrelerini atmakla kalmaz aynı zamanda yeni, daha temiz hücreleri daha hızlı ortaya çıkarır.

Bu işlem sadece eşit olmayan cilt tonlarını tedavi etmekle kalmaz aynı zamanda cildin dokusunu, dokunsal pürüzlülüğünü iyileştirir ve ışığın artan yansıtma özelliği nedeniyle parlamasını sağlar. Cildiniz daha genç görünecek.

Cosmelan Tedavisi Fiyatı

Bu tedavinin fiyatları farklı dermatologlara göre değişir.

Cosmelan ile leke tedavisi
Cosmelan ile leke tedavisi

Cosmelan Öncesi Sonrası

Pigmentasyon endişeleri büyüyen, küresel bir sorundur. Elli yaşın üzerindeki yetişkinlerin yüzde 90’ından fazlasını etkilerler. Ten rengi ne olursa olsun, çekici olmayan görünümleri ve yaşam kalitesini etkileyen olumsuz psikolojik ve duygusal etkileri nedeniyle önemli bir sorundurlar. Cilt hiperpigmentasyonu, cilt renginden sorumlu pigment olan melaninin anormal üretiminden kaynaklanır ve melanositlerin kontrolsüz, lokalize aşırı melanin üretiminin bir sonucudur, bu da düzensiz cilt rengine ve koyu lekelere neden olur.

Cosmelan ile leke tedavisi
Cosmelan ile leke tedavisi

Cosmelan Ne İşe Yarar?

Sürekli melazma ile mücadele ediyormuş gibi hissediyor musunuz? Her ürünü kullandınız, her prosedürü denediniz, tüm güneş kremlerini kullandınız ve yine de bu inatçı koyu lekeler asla tamamen kaybolmadı mı? Evet, sizi anlıyoruz.

Melazma, ısı ve hormon kaynaklıdır. Hiperpigmentasyonu tedavi eden yaygın lazer tedavileri olan hem IPL hem de BBL’yi (Yoğun Darbeli Işık ve Geniş Bant Işığının kısaltması) denemiş olabilirsiniz. Lazerlerle ilgili sorun, daha önce bahsettiğim gibi melazmayı daha da kötüleştirebilecek ısı üretmeleridir. Bu lazerler melazmayı daha da kötüleştirmesi şaşırtıcı değil. Üstelik bu işlemler koyu lekelerin daha koyulaşmasına sebep olabilir ve koyu lekeleriniz sayıca artabilir.

Ek olarak, hafif ve orta kuvvette kimyasal peelingler deneyebilirsiniz. Hafif peelingler cildinizi aydınlatırken ve güzel bir ışıltı verirken, melazmayı tedavi eder. Orta dereceli kimyasal peeling teorik olarak daha fazla yardımcı olacak gibi görünürken, daha güçlü asitler tipik olarak daha yoğun ısıya neden olur ve dolayısıyla melazmayı kötüleştirebilir. Bu noktada Cosmelan ile leke tedavisi devreye girer. Bu dört aşamalı depigmentasyon tedavisi, pigmentasyona neden olan tirozinaz enzimini bloke etmek için hücresel seviyeye iner.

Hala kimyasal bir peeling olmasına rağmen, klasik peelingler gibi değildir. Çoğu peeling, cildinizde yaklaşık sekiz ila on dakika oturur ve bu süre zarfında yoğun bir yanma hissi oluşturur (genellikle ısıyı tetikler). Öte yandan Cosmelan, ısı tepkisini tetiklemeden aynı sonuçları elde etmek için daha uzun bir süre boyunca farklı bileşenler kullanarak sekiz ila on saat cildinize oturur. Hidrokinon ve azelaik asit, kojik asit, fitik asit, askorbik asit ve retinoik asit dahil olmak üzere birçok güçlü pigment mücadele asitlerinin bir karışımı, bu peelingi melazma ile daha derin bir düzeyde mücadele için ideal hale getirir.

Cosmelan tedavisi, bir dermatoloğun kliniğinde başlar. Bu maske, yaklaşık sekiz ila on saat yüzünüzde kalmalıdır. Sıkı ev içi bakım programınız için ek ürünler ve ayrıntılı talimatlar alacaksınız. Önümüzdeki yedi ila on gün içinde cildiniz kabuktan kurtulurken kızarıklık, hassasiyet, iltihaplanma ve soyulma yaşayabilirsiniz. Başka bir deyişle, yedi ila on günlük iyileşme süresine güvenin.

Cosmelan ile leke tedavisi
Cosmelan ile leke tedavisi

Cosmelan Maskesi Faydaları

Cosmelan maskesi, melasma için mevcut olan en gelişmiş tıbbi tedavidir. Oldukça etkili ancak nazik formülü, hamilelik lekeleri ve foto hasarları dahil her türlü hiperpigmentasyonu tedavi eder.

Cosmelan depigmentasyon peelingi, ciltte renk değişikliği ve hiperpigmentasyon alanlarını azaltmak için tasarlanmış benzersiz, çok bileşenli bir kimyasal işlemdir. Melanin, cilt tonunun yanı sıra koyu dokuda lekeli alanları oluşturmaktan sorumludur. Cosmelan peeling maskesi, belirli enzimleri inhibe ederek cildin doğal melanin üretimini azaltır ve eşit bir cilt sağlar.

Cosmelan peeling, yüz, karın, bacaklar, eller ve göğüs, meme ucu bölgesinin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir. Cansız cilt, kuru alanlar, koyu noktalar, lekeler ve sivilce izleri bu peeling ile önemli ölçüde azaltılabilir. Melazma (genellikle hormonal değişikliklerin sonucu oluşan burun kemeri, yanaklar, çene ve yüz ve vücut üzerindeki diğer yerlerdeki kahverengi ila gri lekeler) ve cholasma (melazmaya benzer ve hamilelik lekeleri olarak anılır) Cosmelan peeling ile minimize edilebilir. Ek olarak, bu peeling maskesi sivilceyi iyileştirmek için cildin yağ üretimini dengeler.

Cosmelan depigmentasyon peelingi koyu lekeleri ve hiperpigmentasyonu azaltır. Melasma ve cholasma tedavisinde etkilidir. Minimal ağrı ile yapılan bu tedavi hızlı sonuçlar verir. Tüm cilt tipleri için yeterince naziktir. 

Cosmelan Depigmentasyon Peeling
Cosmelan Depigmentasyon Peeling

Kimler Cosmelan Depigmentasyon Peelingini Yaptırabilir?

Cosmelan depigmentasyon peelingi tüm cilt tonları ve etnik kökenler için güvenli olduğundan, daha taze, daha eşit bir cilt arayan herkes potansiyel bir aday olabilir. İdeal hasta Cosmelan kimyasal peeling sürecini ve takip bakımı için gereksinimleri tam olarak anlayacaktır. Ayrıca genel olarak sağlıklı olmalı ve sonuçları için gerçekçi beklentilere sahip olmalıdırlar. Cosmelan peelingin faydaları ve riskleri, ilk konsültasyon randevusu sırasında daha ayrıntılı olarak tartışılacaktır.

Cosmelan depigmentasyon peelingi iki aşamalı bir işlemdir. İlk bölüm, uyarıcı bir maskenin klinikte uygulanmasını içerir. İkinci bölüm, belirli Cosmelan ürünlerinin evde uygulanmaya devam edilmesidir. 

Cosmelan depigmentasyon peelingi İspanya’da ortaya çıkmıştır ve cilt renginin solmasını ve hiperpigmentasyonu azaltmak için tasarlanmıştır. Cosmelan tedavisi, tüm cilt tipleri ve cilt renkleri ile uyumlu ve tüm yıl boyunca kullanılabilen iki aşamalı bir yaklaşımdan oluşur.

Bu tedavi cildinizin doğal melanin üretimini azaltır ve cilt tonunuzu ve koyu lekeli dokuları oluşturur. Tedavi sadece yüz bölgelerinde değil bacaklarda, ellerde ve karın bölgesinde de kullanılabilir.

Bu tedavinin en büyük avantajı güvenli ve tüm cilt tonları ve tiplerinde kullanıma uygun olmasıdır. Hiperpigmentasyonu ve koyu lekeleri azaltır. Melazmayı çok etkili bir şekilde tedavi eder. Cildin yağ üretimini dengeler.

Cosmelan Peelingi Nasıl Çalışır?

Basit bir ifadeyle Cosmelan, hiperpigmentasyonu azaltmak için iki ana eylem gerçekleştirir. İlk olarak, Cosmelan zamanla biriken ölü cilt hücrelerinin (kabuk) katmanlarını temizleyerek cildi eşit bir cilt tonuna çevirir. İkinci olarak, Cosmelan cildinizin rengini ve tonunu oluşturmaktan sorumlu olan ve koyu lekelerin ve hiperpigmentasyonun temel nedeni olan melanin üretimini engelleyecektir. Aktif bileşenler oldukça etkilidir ancak şaşırtıcı derecede yumuşaktır ve rahat ve ağrısız harika sonuçlar almanızı sağlar.

Cosmelan ile leke tedavisi
Cosmelan ile leke tedavisi

Cosmelan Maske Nasıl Yapılır?

Cosmelan maske için öncelikle bir dermatoloğun kliniğinde cildiniz temizlenir ve işleme hazırlanır. Cosmelan maskesi kalın bir tabaka halinde uygulanır. Maske, uygulandığında hafifçe batabilir ancak çabucak dağılacaktır. Gereken düzeltme düzeyine bağlı olarak, maske altı ila on iki saat arasında kalmalıdır. Hastaya evde maskenin ne zaman ve nasıl çıkarılacağı anlatılır. Bir bakım sonrası kiti sağlanacaktır.

Belirtilen sürenin ardından Cosmelan maskesi nazik, nötr bir cilt temizleme ürünü ile çıkarılır. Derhal Mesoetetic Hydra-Vital Factor K, cildi rahatlatmak ve nemi korumak için uygulanır. Ciltte soyulma genellikle maskenin uygulanmasından iki ila üç gün sonra başlar. Cosmelan II krem, iki hafta boyunca günde iki ila üç kez uygulanmalıdır. İlk on dört günden sonra Cosmelan II günde bir kez uygulanabilir. Sonuçlar birkaç gün içinde görülebilir. Tam sonuçlar tipik olarak üç ila altı haftalık tedaviden sonra görülür.

Birkaç gün sonra (ilk hafta içinde) hastalar cilt lekelerinin solduğunu ve daha parlak bir cilt renginin oluştuğunu fark edeceklerdir. Birkaç hafta sonra cilt daha parlak ve sağlıklı bir ışıltı almaya başlayacaktır. Cosmelan peeling maskenin tüm faydalarının görülebildiği dördüncü veya beşinci haftada bu sonuçlar iyileşmeye devam edecektir.

Cosmelan peeling sonrası sorunsuz sonuçlarını görmek için hasta, evde bakım sonrası bakım programını günlük olarak takip etmelidir ve bu sonuçlar aylarca sürecek. Tedavinizden sonraki ilk birkaç hafta cilt hassas ve hassas olacaktır. Uzun süre güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız, dışarıdayken cildinizi korumak için yüksek SPF güneş koruyucu krem kullanmalısınız.

Cosmelan Bakımları sadece yüz için mi?

En çok yüzün Cosmelan ile tedavi edilmesi sık rastlanan bir durumdur, ancak vücudun diğer bölgeleri de boyun, göğüs ve el sırtı gibi tedavi görebilir.

Herhangi bir cilt tipini Cosmelan tedavi edilebilir mi?

Cosmelan maske ve kreminde kullanılan aktif maddeler tüm cilt tipleri, cilt renkleri ve etnik kökenler için uygundur.

Cosmelan tedavisi sırasında herhangi bir önlem almak gerekli mi?

Hem doğal hem de yapay ışık melanin sentezini uyarabileceğinden, yüksek korumalı bir güneş kreminin sürekli kullanımı çok önemlidir.

Tedaviden sonraki ilk hafta boyunca havuzlarda yüzme, sauna, doğrudan ısı kaynaklarına maruz kalma, açık hava sporları gibi aktivitelerden kaçınılması tavsiye edilir. 

Tedaviden ne kadar sonra sonuçları fark edeceğim?

Cosmelan peeling maskesini uyguladıktan bir ay sonra hiperpigmentasyonda, en yüzeysel koyu lekelerin ortadan kalkması ve cilt tonunda genel gelişme gözle görülür gelişmeler fark edeceksiniz.

Herhangi bir ilaç veya takviye tedavi sonuçlarını olumsuz etkileyebilir mi?

Bazı ilaçların cilt üzerinde ışığa duyarlılaştırıcı etkileri olabilir ve melanin sentezini engelleyebilecek bileşenler içeren bazı takviyeler olabilir. Cosmelan tedavisine başlamadan önce, düzenli ilaçlar ve gıda takviyeleri uzmanınızla görüşülmelidir.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx