Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI | Dermaroller Uygulaması Aşkım İrem Aktulga

Aşkım İrem Aktulga Dermaroller

Reklamlar

Dermaroller uygulaması hakkındaki videosunun yanı sıra, Aşkım İrem Aktulga, cilt bakımı ve kozmetik alanında ünlü olan bir Youtuber… Paylaştığı her videoda çok değerli ve harika bilgiler aktarıyor. Farklı cilt bakım ürünlerini tanıtan ve inceleyen güzel sosyal medya fenomeni dermaroller ile ilgili çok kullanışlı, faydalı ve pratik bilgiler veriyor. Son zamanlarda çok merak edilen dermaroller uygulaması ile ilgili bir video çekmiş. Bu yazımızda bu videodan bahsedeceğiz.

Yeniden merhaba, kanalıma hoşgeldiniz. Bugün sizlere son zamanlarda sıkça sorduğunuz dermaroller uygulaması ile ilgili bir video hazırlamak istedim. Bu videoda ben, dermarollerın ne olduğunu, neden kullanıldığını, ne işe yaradığını, kimlere uygun olduğunu ve nasıl kullanıldığını açıklamaya çalışacağım. Umarım yararlı bir video olur. 

Dermaroller Uygulaması
Dermaroller Uygulaması

İlk olarak dermarollerın  ne işe yaradığından bahsetmek istiyorum.  Çoğunuzun bildiği üzere insan cildi yirmi sekiz ila kırk beş gün arasında değişen periyotlarla kendi kendini yeniliyor.  Sürekli cildimiz kendini bir yenileme durumunda ama yaşımız ilerledikçe bu yenileme hızı ve yenilemenin kalitesi düşmeye başlıyor ne yazık ki…. O yüzden dışarıdan çeşitli takviyelere ihtiyaç duyuyoruz.  Mesela peeling kullanıyoruz,  keseler kullanıyoruz başka kimyasal ürünler kullanıyoruz. Aslında bunların hepsinin ortak amacı cildi ölü deriden arındırıp aşağıdan sağlıklı ve yeni cildin çıkmasına yardımcı olmak hepsinin amacı bu… Dermaroller da bu noktada devreye giriyor. 

Reklamlar

Dermaroller kullanımının bana çok mantıklı gelen bazı özellikleri var. Bu ürün üzerinde yüzlerce  minik toplu iğneden daha küçük iğneler var. Bunu kullanarak yüzünüzde göremediğiniz minik delikler oluşturduğunuzda, buralarda delikler var, yenilenmesi gerekiyor o nedenle de daha çok kolajen göndermemiz  ve bu cildi daha sağlıklı hale getirmemiz gerekiyor  mesajı yolluyor.   Siz cildinize hiçbir şey sürmeseniz de cilt kendinizin daha genç görünmesini sağlayan kolajenlerin bu bölgede artırılmasını sağlıyor. 

Bunun yanında da ciltte görmediğimiz mikro delikler açtığı için bu da üstüne sürdüğünüz her türlü ürünün yüzde 85 oranında daha iyi emilmesini sağlıyor cildin alt dokularında bu çok önemli bir şey… Cildinize ne sürerseniz sürün, ne kadar kaliteli ne kadar pahalı bir ürün sürerseniz de eğer ölü derilerden kurtulmamışsanız, eğer cilt o ürünü emmeye hazır değilse ne yazık ki cilt dokuları tarafından o ürünler emilmiyor.  Ve siz ürünün etkilerini göremiyorsunuz. O yüzden bana dermaroller uygulaması çok mantıklı ve işlevsel geliyor. Çünkü arkasında bilimsel bir mantığı var.  

İnternette biraz araştırdığımız zaman  hangi ölçüde  dermarollerın hangi cilt problemine iyi geldiği ile ilgili çeşitli grafikler var.  Ben de iki adet dermaroller var. Bir tanesi 0,5 numara bir tanesi de 1 numara olan. İkisinin de bütün özellikleri  aynı hücre yenileme, anti-aging,  derin çizgiler, akne izleri,  krem emilimi, selülit ve çatlak tedavisinde ikisi de kullanılabiliyor.  Ama 01 olan göz çevresine kullanılmıyor.

Göz çevresine ve hassas bölgeler için ben 0,5 almıştım. İlk başta  cildimin reaksiyon verip vermeyeceğini anlamak için bütün yüzüme bunu kullanmıştım. Daha önce hiç kullanmış olmadığım için ilk başta cildim irrite etmek istemedim. Bunu kullandıktan sonra bir problem olmayınca diğerini sipariş etmiştim.  Öyle de başlayabilirsiniz daha ince iğnelerle başlayıp zamanla, zaman  içinde cildiniz bağışıklık kazandıkça iğne kalınlığını arttırabilirsiniz. 

Reklamlar
Cilt Bakımı Dermaroller Uygulaması
Cilt Bakımı Dermaroller Uygulaması

Sen ne için kullanıyorsun derseniz ben yaşlanma  belirtileri kendini göstermeden önce önlem amaçlı kür şeklinde kullanıyorum.  Her gün kullanmıyorum cildimin hassasiyetine göre kullanıyorum. Ayın hangi günündeysem, dönemindeysem cildimin hassasiyeti değişebiyor.  Belki sivilcem oluyor, o dönemlerde kullanmıyorum. Sadece kür şeklinde  kullanıyorum.  haftada  iki gün ya da üç gün uyguluyorum, baktım, ertesi gün cildimde kızarıklık var. O günü es geçiyorum. Ondan sonra belki iki gün sonra uyguluyorum. Yaz aylarında da bırakıyorum. 

Dermaroller kullanırken cildim için ekstra yıpratıcı bir uygulamaya gerek olduğunu düşünmüyorum, yaz aylarında kullanmayı tavsiye etmiyorum. Ben haftada iki kere ya da üç kere yapıyorum. Siz de öyle yapın diyemem cildin hassasiyetine göre, ciltteki soruna göre, cildinizin durumuna göre karar verilmesi gereken bir uygulama olduğunu düşünüyorum. 

Benim kullanma amacım dediğim gibi akne  tedavisi ya da çatlak tedavisi gibi değil  daha çok dönemsel olarak ciltteki kolajen miktarını artırmak cildin kalitesini artırmak…  Birkaç durumda dermaroller kullanmamanız gerekiyor. Bir kere çok gençseniz şöyle bir ürün kullanmanıza gerek yok. Cildinizde aktif bir sivilcelenme durumu varsa bu ürünü kullanamıyorsunuz… Bir de estetik müdahale yaptırmışsanız yani botoks, kolejen tarzı bir dolgu materyali varsa yüzünüzde  dermaroller kullanmamanız gerekiyor.  

Dermaroller nasıl kullanılıyor? Yüzümüzü temizledikten sonra uygulamanız gerekiyor. Ayrıca her uygulamadan önce ve sonra alkolle dermarollerı mutlaka temizliyorum ben,  bu konuda biraz hassasım.  Çünkü bu neticede bir uygulama makyaj gibi bir şey değil, ciddi bir cilt bakımı uygulaması. Her uygulamadan önce dermarollerı alkolle dezenfekte etmek gerekiyor. 

Ben şu şekilde uzaktan tutup üzerine alkol sıkarak, alkolle dezenfekte ediyorum.  Kurumasını bekliyorum ve ondan sonra kullanıyorum,  yüzüme uyguluyorum.  Yüzümün de aynı şekilde tamamen makyajdan temizlenmiş olması gerekiyor.  İlk başta kullanırken ne kadar yatay kullanırsanız o kadar  hafif uygulama yaparsınız, ne kadar dikine uygulama yaparsanız ve bastırırsanız o kadar daha derine iner.  O yüzden başlangıç seviyesinde iken daha yatay uygulama yapmak gerekiyor.  Yeni başladığınız zaman aynı bölgeden dört ila beş defa geçmemeniz gerekiyor.  Yıldız yaparmış gibi  tarayıp bırakmanız gerekiyor ve yüzünüzün bölgelere ayırarak  tek tek yapmanız gerekiyor. Mesela yanak bölgesini yaptınız ondan sonra çene bölgesini, sonra diğer bölgeleri tek tek yapmanız gerekiyor. 

Dermaroller Uygulaması Aşkım İrem Aktulga
Dermaroller Uygulaması Aşkım İrem Aktulga

En sonunda alnınızı yapmanız gerekiyor. Acı da hissetmiyorsunuz ya da kan çıkmıyor bu arada elimden neredeyse yirmi kere geçtim gördüğünüz gibi bir kan çıkma durumu yok. Kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar dediğim gibi her seferinde dermarollerın alkol ile dezenfekte edilmesi aynı dermarollerı asla kardeşiniz de anneniz de olsa kimseyle paylaşmayın.  Çünkü cildinizdeki her türlü mikrobu  birbirinize taşırsınız.  Bu yüzden dermarollerın kişiye özel olması gerekiyor.  

Daha önce de dediğim gibi dermarollerın kutusunda saklanması gerekiyor.  Dermarollerı bir yerlere de vurmamanız gerekiyor.  Çünkü iğnelerin cildinizi delmesi gerekiyor,  iğnelerin çok ince olması gerekiyor.  Eğer bu iğneler darbe alırsa  cildinize daha sorunlu delik açabilir, cildinizi  tahriş edebilir bu yüzden bir yere çarpma olmanız gerekiyor.  Uyguladıktan hemen sonra da deliklerin kapanmasını beklemeden hemen anti-aging krem mi, serum mu, ne uygulamak istiyorsanız bu işlemden sonra hemen sonra uygulamanız gerekiyor ki dediğim gibi uyguladığınız şey alt dokulara iyice nüfus etsin.  

Cilt ile ilgili benim acı eşiğim çok yüksektir, yani acıya dayanabilirim.  Ben de kesinlikle acıya yol açmıyor ama ne gibi diyeyim yani kesinlikle cilde bir şırınga giriyormuş gibi değil öyle bir hissiyat yaratmıyor.  Çok minik  bir çimdik atıyormuş gibi diyebilirim.  Çok çok minik, yani bunun acı verdiğini söyleyemem.  Hassas ciltlere uygun mu,  benim cildim hassas bir cilt değil onu söylemem lazım öncelikle… 

İlk kullandığıma dahil herhangi bir reaksiyon göstermedi. Ama dediğim gibi ben çok bastırmadım daha yatay hafif bir şekilde uygulama yaptım.  Aynı bölgeden birçok kez geçmedim.  Cildimi alıştıra alıştıra zaman içerisinde yavaş yavaş uygulama şiddetini ve suresini arttırdım.  Aslında uygulaması bu kadar kolay gerekli hijyenik koşullara dikkat ederseniz,  cildinizin temizliğini sağlarsanız  ve cildinizin verdiği reaksiyonu iyi takip ederseniz evde de gayet uygulanabilir bir cilt bakımı yöntemi.  Ben kendi cildime uyguluyorum sonucunu görebiliyorsunuz zaten.  Memnun olduğum bir yöntem. Bu video sponsorlu değil.  Mantığı ve bilimsel açıklaması çok aklıma yattığı için kendime uygulamaya başladım. 

Siz bu dermarollerı istediğiniz mecradan temin edebilirsiniz sadece iğnelerin titanyum ya da paslanmaz çelik olmasına dikkat edin.  Kaliteli olmasına dikkat edin. Onun dışında istediniz mecradan temin edebilirsiniz. Dediğim gibi bu sponsorlu bir video değildi tamamen işe yarayan bir şeyi sizinle paylaşmak güdüsüyle yola çıkmıştım.  Umarım videoyu yararlı bulmuşsunuzdur videoyu beğendiyseniz beğen butonuna basmayı ve hala  kanalıma abone olmadıysanız kanalıma abone olmayı unutmayınız. Sonraki videolarda görüşmek üzere hoşçakalın. 

Dermaroller Uygulaması hakkındaki yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Cilt bakımı ile ilgiliyseniz, Kore Cilt Bakımı – 50 Yaşında Olup 30 Yaşında Görünmenin Sırrı adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx