Cilt Bakımı

E Vitamini ile Yüz Maskesi Tarifleri

E Vitamini ile Yüz Maskesi Tarifleri Nasıl Yapılır?

Reklamlar

E vitamini ile yüz maskesi tam olarak nedir ve cildiniz için ne yapabilir? Uzmanlardan oluşan bir ekibe, kimlerin kullanması ve kullanmaması gerektiği ve cilt bakımı rutininize dahil etmenin en iyi yolları da dahil olmak üzere, E vitamini ile ilgili her şeyi sorduk. E vitamini ile ilgili her şeyi bu yazıda öğrenebilirsiniz.

E Vitamini Nedir?

E vitamini terimi aslında bir grup bileşiği ifade eder. E vitamini, yağda çözünen antioksidanlar ailesine verilen addır. E vitamininin yaklaşık sekiz farklı türü veya biçimi vardır ve bunlardan tokoferil asetat ve tokoferol en yaygın olarak cilt bakım ürünlerinde bulunur.

Diğer bir deyişle, teknik olarak E vitamininin doğal olarak oluştuğu sekiz kimyasal form olmasına rağmen, cilt bakımı veya ek ambalajınızda E vitamini gördüğünüzde, neredeyse her zaman tokoferoldür. Amerikan Sağlık Enstitüleri’ne göre bu, insan gereksinimlerini karşıladığı kabul edilen tek E vitamini şeklidir. Dolayısıyla, en sevdiğiniz serum veya nemlendirici kremin içerik listesinde tokoferol terimini görürseniz, bu E vitaminidir.

Reklamlar

Topikal olarak, bir dizi cilt rahatsızlığı ve cilt onarımı için çok yararlı olabilir. Güneş hasarından yara izleri veya yanıklar için iyileştirici desteğe kadar çeşitli hücresel restorasyon türlerine yardımcı olur. Peki E vitamini ciltte nasıl etki eder? Mekanizma nedir?

E vitamini bir antioksidandır. Antioksidanların, topikal ve dahili olarak sağlığımız için neden bu kadar önemli olduğuna dair hızlı bir bilgi verebiliriz. Serbest radikalleri yok etmeye yardımcı olarak hücrelere oksidatif hasarı önlerler.

Serbest radikaller kararlı hale gelmek için yıkıcı bir arayış içindedirler, bu nedenle DNA, deri proteinleri, bağ dokuları ve hücre zarları dahil olmak üzere yoluna çıkan her şeyden bir elektron kapmaya hazır ve isteklidirler. Serbest radikallerin kararlılığa olan susuzluğunu ne kadar giderirseniz, cildiniz o kadar iyi korunur, işte burada E vitamini devreye girer.

E vitamini, korunmasız güneşe maruz kalma ve hava kirliliği gibi günlük çevresel stres faktörlerinin bir sonucu olan ciltteki serbest radikallerle savaşır. Serbest radikallerle savaşırken, E vitamini cildi hasardan korumaya yardımcı olur.

Reklamlar

E vitamini, nemlendirici ve iyileştirici faydaları vardır ve cilt bariyer işlevini güçlendirmeye yardımcı olur. Her yönüyle bir vitamin işgücüdür. E vitamini aynı zamanda doğal bir anti-enflamatuardır bu nedenle yatıştırıcı olabilir ve cildi sakinleştirmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda cildi nemlendirmek için de iyidir ve güneşe karşı orta derecede etkili bir doğal bariyer görevi görür.

E vitamini genellikle aşırı duyarlı, çok yağlı veya akne eğilimli ciltler için tavsiye edilmez. Çok nadir görülmesine rağmen, topikal E vitamini bazılarına alerjen gibi davranarak cilde dokunduğunda tahrişe, kaşıntıya ve hatta kızarıklığa neden olabilir. Bilim adamları, bazı insanların alerjiye neden olmasının nedenlerinden hala emin değiller ancak insanların yüzde birinden azı içeriğe topikal olarak duyarlıdır. 

Aynı zamanda vücutta doğal olarak oluşan bir madde olduğu ve bazı insanlar için egzamayı rahatlattığı da göz önüne alındığında, duyarlılık gerçekten duruma göre bir temeldir ve bu noktada alerjen olarak genelleştirilemez. 

Büyük çoğunluk için, E vitamini cilde ciddi faydaları vardır. E vitamini yağda çözünür olduğundan yani bir yağ yoluyla veya bir yağ olarak verilebilir, yağlar ve nemlendiriciler yoluyla cilt bakımı rutininize dahil etmek, içeriği kullanmanın en iyi yollarından bazılarıdır.

E vitamini kullanmakta yeniyseniz veya cildiniz hassas taraftaysa, önce bir nemlendirici ile deneyin çünkü serumlar teknik olarak daha güçlü konsantrasyonlardır. 

Hem erkekler hem de kadınlar günde 15 mg E vitaminine ihtiyaç duyarlar, bu kotayı bitkisel yağlarla pişirerek (kanola ve ayçiçek yağlarını tercih edin). Badem, yer fıstığı veya tereyağı atıştırarak, buğday tohumu ve yağmurlama yaparak kolayca karşılayabilirsiniz ya da bir ölçü salatalarda ayçiçeği çekirdeği kullanabilirsiniz. Ispanak, kara lahana, pazı ve brokoli gibi yeşil sebzeler de sağlıklı dozlar sağlar. Kırmızı dolmalık biber ve turunçgiller gibi C vitamini açısından zengin yiyecekler içeren E vitamini açısından zengin yiyecekler yemeyi deneyin çünkü ikisi cildi korumak için bir ekip olarak çalışır.

E Vitamini
E Vitamini

E Vitaminin Cilde Faydaları

Yapabilseydiniz, cildinizi her gün başa çıkması gereken tüm saldırılara karşı savunmak için bir ordu kiralayabilirsiniz. Kirlilik, stres, duman ve sağlıklı olmayan yiyeceklerden sadece birkaçı cildinize zarar verir. Neyse ki, E vitamini gibi antioksidanları cildinizin kendi askeri gibi düşünebilirsiniz.

Yağ bezlerinin ürettiği bir madde olan sebumda ve cilt hücrelerinin zarlarında ve onları bir arada tutan lipit bazlı yapıştırıcıda yoğunlaşan E vitamini, cildinizin bütünlüğünü ve güzelliğini korumak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. Hem besin yüklü yiyecekleri tüketerek hem de E içeren ürünleri kullanarak cildinizi aktif olarak korur ve beslersiniz. İşte E vitaminin cilde faydaları…

Yaşlanma Belirtilerinin Önlenmesi̇ne Yardımcı Olur

Cilt UV ışığına, dumana ve hava kirliliğine maruz kaldığında, serbest radikaller ve kolajene (cildinizin destek yapısı), DNA’ya ve cilt hücrelerine zarar veren diğer haydut moleküller üretir ve bunların tümü nihayetinde kırışıklıklara ve kahverengi lekelere katkıda bulunur. E vitamini, serbest radikalleri etkisiz hale getirerek bu etkilerle savaşır. Cildinizi koruma süreci, vitamin depolarınızı hızla tüketir. Araştırmalar, az miktarda UV maruziyetinden sonra bile, ofise girip çıkarken ya da işlerinizi yürütürken karşılaşabileceğiniz şeyler, ciltteki E vitamini seviyelerinin yüzde 50 oranında düştüğünü göstermiştir. Bu, vitaminin işini yaptığı anlamına gelir ancak aynı zamanda E ile dolu yiyecekler yiyerek bu besini yenilemenin ne kadar önemli olduğunun da altını çizer.

Güneşin Zararlı Işınlarından Korur

E vitamini, serbest radikalleri temizlemenin yanı sıra, cildin yanması ve yaşlanmasından sorumlu olan kötü güneş ışığı spektrumu olan UVB ışığını da emer. Araştırmalar, C vitamini ile birlikte E vitamininin SPF içermeyen cildin yanması için geçen süreyi artırabileceğini, dolayısıyla koruyucu bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Bu, güneş kremini sürmeyeceğiniz anlamına gelmez bunun yerine, güneşin zararlı ışınlarına karşı ekstra sigorta olarak E vitamini açısından zengin yiyecekleri düşünün.

E vitamini içeren ürünler, serbest radikalleri hücrelere zarar vermeden önce zararsız hale getirerek, E açısından zengin gıdaların yaptığı gibi UV kaynaklı hasarı önlemeye yardımcı olur. Çok sayıda çalışma ayrıca topikal E vitamininin DNA hasarını azaltabileceğini ve yanığın kızarıklığını ve şişmesini azaltabileceğini göstermektedir.

Ci̇ldi̇ Nemlendi̇ri̇lmi̇ş ve Saki̇n Tutar

E vitamini içeride yaşadığı ve hücrelerin etrafında onları sağlıklı ve nemli tutmak için bir bariyer oluşturan hücre zarlarını koruduğu için dolaylı olarak cildin nemli ve esnek kalmasına yardımcı olur. Ayrıca, etkili bir antioksidan olmasının yanı sıra, E vitamini de iltihaplanma ile savaşır. Kırmızı, kaşıntılı, tahriş olmuş cilde neden olan atopik dermatit denen bir rahatsızlığı olan kişiler üzerinde yapılan bir çalışma, E vitamini tüketenlerin önemli ölçüde rahatladığını buldu.

Yara İzi̇ Görünümünü Azaltmaya Yardımcı Olabi̇li̇r

Serbest radikaller ayrıca yaraların iyileşmesini de zorlaştırır. Daha kalıcı izleri azaltmak için E vitamini yağı uygulamayı deneyin.

Ci̇ldi̇n Nemlendi̇ri̇lmesi̇ne Yardımcı Olabi̇li̇r

E vitamininin kremler ve losyonlardaki ana rolü bir antioksidan olmakla birlikte cildi yumuşatmaya da yardımcı olabilir. Ön araştırmalar, bu vitaminin topikal formunun cildin suya tutunmasına yardımcı olduğunu, bu sadece yumuşaklıkta değil aynı zamanda sağlıklı ve esnek ciltte de önemli bir faktör olduğunu öne sürüyor.

E vitamini koruyucu özelliklerinden dolayı özellikle güneş kremlerinde, günlük nemlendiricilerde, bakım serumlarında ve güneş sonrası ürünlerde faydalıdır. İçerik listelerini kontrol edin ve güçlü bir vitamin formu olan alfa tokoferol içeren bir ürün seçin. Cildinize emilen ürünler en yüksek dozları verirken, alfa-tokoferol içeren temizleyiciler gibi durulanan ürünler bile cildin üst katmanlarındaki E vitamini seviyesini artırarak antioksidan korumasını artırabilir. 

E Vitamini
E Vitamini

E Vitamini ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

E vitamini, iltihabı yatıştırmaya, serbest radikal hasarını ve hatta cilt tonunu önlemeye yardımcı olan güçlü bir antioksidandır.

Yukarıda bahsedilen antioksidan faydalar sayesinde, vitaminin serbest radikalleri bağlama (cilt hasarına neden olduğu bilinen) yeteneğine sahip olabileceğini ve dolayısıyla cilde fayda sağlayabileceğini açıklıyor. Pek çok insanın onu doğrudan bir kapsülden kullanmayı sevmesinin nedeni, en saf haliyle olması ve jel kapsülün kendisi tarafından bozulmaya karşı korunmasıdır.

Bazı kozmetik ve/veya cilt bakımı formülasyonlarında bulunan E vitamini, sonuçları görmek için gereken yüksek konsantrasyona sahip olmayabilir ve bu tür ürünlerdeki E vitamini, vitamini potansiyel olarak bağlayabilecek diğer birçok bileşen arasında yüzerek vitamin almasını engelleyebilir. cilde fayda sağlar. Bununla birlikte, bilimsel olarak araştırılıp maksimum sonuç için yaratıldıkları için belirli formüllerin etkinlik açısından saygın olduğunu belirtiyor. 

Cilt bakım uzmanları, ciltte E vitamini kapsülleri kullanmanın ve genel olarak içeriği rutininize dahil etmenin faydaları olduğu konusunda hemfikir olsalar da dikkate alınması gereken birkaç şey var. Birincisi, E vitamininin yutulduğunda faydaları kanıtlanmış olsa da, vitaminlerin cilt için gerçekte topikal olarak yaptığı şey kadar sular bulanıktır. Bazıları vitamin jelini mucize sonuç veren bir tedavi olarak selamlar ve bazıları bunun işe yaramadığını söyler.

İşte bilim ve kozmetiklerin bulanıklaştığı yer burası. E vitamininin vücutta pek çok faydası vardır. Hücrelerin çalışmasına yardımcı olur, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olabilir ve içten cilt sağlığına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Birçok kişi cilde uygulayarak aynı faydalara sahip olabileceğine inanmaktadır. Ancak E vitamini kapsülleri, hemen uygulandığında radikalleri nötralize etmeye yardımcı olabilirken, bahsettiğim diğer faydalar topikal olarak uygulandığında mutlaka geçerli olmayabilir. 

Artı, satın aldığımız E vitamini kapsüllerin içinde bulunan jelin saf E vitamini olmadığı gerçeği var. Bunun yerine, genel olarak soya fasulyesi yağı veya gliserin gibi taşıyıcı yağlar da içeriyorlar. Tabii ki, bitkisel yağ ve E vitamini antioksidanlarının kombinasyonu size zarar vermez. En azından cildi nemlendirir ancak faydaları kadar uzak olabilir.

Önerimiz? Cildinizle ilgili endişeleriniz için en iyi olanı görmek için hem bir kapsülden elde edilen düz E vitamini jeli hem de ustalıkla formüle edilmiş E-infüzyonlu cilt bakım ürünleri ile deney yapın.

E vitamini, cildinizi serbest radikallerden koruyan ve aynı zamanda nemlendiren önemli bir güçlü antioksidan olan alfa-tokoferol içerir. Ek olarak, vitaminin cildin yenilenme sürecini doğal olarak artıran anti-enflamatuar özellikler içerir ve böylece sıklıkla renk değişikliğini ve pigmentasyonu hafifletir. Bu nedenle, E vitamini genellikle inatçı akne izleri için sihirli bir panzehir olarak düşünülmektedir.

Bununla birlikte, E vitamini doğrudan yüzünüzdeki cilde uygulayacaksanız (vücudunuzun başka bir bölgesindeki bir yara yerine), cilt tipinize dikkat etmeniz gerekir. E vitamini yağda çözündüğü için tatlı bir şekilde cildi nemlendirebilir (kışın sıkıntılı dönemlerinde bir nimettir), ancak daha ağır bir yağ olduğu için sadece kuru cilde sahip kişiler kullanmalıdır. Yağlı veya sivilceye eğilimli bir cildiniz varsa, yeni veya mevcut çatlakların kötüleşmesine neden olabileceğinden E vitamini kullanımından kaçınmanız önerilir.

E vitamini yağı ise yapışkandır. Yastıklarınızı ve çarşaflarınızı lekeleyebilir. Gece boyunca cildinizde bırakmayı seçerseniz, lekelenmeyi önlemek için yastığının etrafına yumuşak bir havlu sarabilirsiniz.

Yatma zamanı, yağ makyajın uzun saatler kalmasına izin vermediğinden uygulama için idealdir. Ayrıca cildinizin yağlı görünmesine neden olabilir. Yağlı ve kaygan olmalarını önlemek için uygulamadan sonra ellerinizi iyice yıkamanız gerekir.

E vitamini serumu ya da E vitamini yağını kullanmadan önce cilt tipinizi belirlemeniz önerilir. E vitamini yağı cildinize birçok yönden fayda sağlayabilir. Ancak tüm cilt tipleri için uygun değildir. Yağ, gözenekleri tıkayabilir ve çatlakları şiddetlendirebilir. Yağlı cildiniz varsa on beş dakika sonra yağı yıkayın. Zamanla kesinti yaşamazsanız, süre sınırını uzatabilirsiniz.

Yağlı cildiniz varsa oral E vitamini takviyeleri daha iyi bir seçenektir. Ancak bir yıldan fazla kullanılması kanın incelmesine ve trombosit sayısının düşmesine neden olabilir. E vitamini takviyeleri tüketmeden önce dermatoloğunuza danışın.

E vitamini pürüzsüz bir cildi destekler. Kuru cildiniz varsa, çoğu durumda herhangi bir yan etkiye neden olmadığından, bütün gece boyunca bırakmanız önerilir.

Bir gecelik tedavi olarak, E vitamini yağını jojoba yağı veya hindistan cevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağla karıştırmalısınız. Taşıyıcı yağ, E vitamini yağını seyreltecek ve ciltte kalmasını sağlayacaktır. E vitamini yağı gibi uçucu yağlar kolayca buharlaşır ve tek başına uygulandığında uzun saatler ciltte kalmaz.

Yağlı veya hassas bir cildiniz varsa, bütün gece E vitamini yağını açık bırakmanız önerilmez. Uygulamadan on beş dakika sonra cildinizi durulayın.

Kuru cildiniz veya egzamanız varsa, saf E vitamini yağı uygulamak faydalı olabilir. Ancak yağlı cildiniz varsa gözeneklerinizin tıkanmaması için E vitamini içeren bir nemlendirici almanız önerilir.

Kullandıktan sonra herhangi bir alerjik reaksiyon veya salgın yaşarsanız, bir dermatoloğa gidin. Doktorunuz, hangi E vitamini formunun cildinize en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

E Vitamini
E Vitamini

E Vitaminli Cilt Bakım Maskesi Tarifleri

E vitamini, daha iyi sağlık, cilt ve saç için ihtiyacınız olan temel bileşenlerden biridir. Günlük beslenmenize E vitamini ekleyerek çeşitli cilt ve saç problemlerinden kurtulabilirsiniz. Tek bir E vitamini kapsülü, cildinize yetecek kadar yağ içerir. Mükemmel derecede pürüzsüz bir cilt istiyorsanız, bu kolay E vitamini maskelerini mutfağınızda bulunan malzemelerle yapın.

Aloe vera ve E vitamini maskesi

E vitamini yüz maskelerinden birisi de aloe vera ve E vitamini cilt maskesidir. Bu yüz maskesi, içten dışa doğru beslerken koyu lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bir yemek kaşığı aloe vera jeli ve bir E vitamini ampulünü bir cam kasede iyice karıştırın. Temiz yüzünüze uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Yüzünüzü soğuk suyla durulayın.

Gliserin ve E vitamini maskesi

Bu yüz maskesi cildinizi inanılmaz derecede yumuşatacak. Bebek gibi yumuşak cildi için dua eden herkes için bu yüz maskesi, ihtiyaç duydukları tek şeydir. 

Bir tatlı kaşığı gliserin, bir tatlı kaşığı gül suyu ve bir E vitamini ampulünü bir cam kasede iyice karıştırın. Temiz yüzünüze uygulayın ve cildinizde bir gece bırakın. Sabah kalktığınız zaman cildinizi bol suyla durulayın.

Papaya ve E vitamini maskesi

Bu temizleyici bir yüz maskesidir. Papaya, E vitamini cildi beslerken bronzlaşmaya yardımcı olur. Gül suyu cilde doğal bir ışıltı verir. 

En iyi ev yapımı E vitamini yüz maskelerinden biri olan papaya maskesinin savaş gücü, yara izlerini ve kusurları azaltabilir. Ayrıca, bu karışım cildinizi her zamanki gibi yumuşak hissettirecek.

Bir cam kasede papayayı ezin ve püre haline getirin. Başka bir cam kaseye iki tatlı kaşığı papaya püresi, bir tatlı kaşığı gül suyu ve iki E vitamini kapsülünü iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından cildinizi bol suyla durulayın.

Yumurta ve E vitamini maskesi

Bu maskedeki yoğurt cildinizi nazikçe soyacak ve yumurta ten renginizi açacaktır. E vitamini yüzünüzü nemlendirmenize yardımcı olacaktır.

Bazıları için biraz tuhaf olabilir, ancak yüz maskesine karıştırılmış çırpılmış yumurtaların cildiniz için harika çalışan tonlarca özelliği vardır. Bir çorba kaşığı yoğurt ve bir E Vitamini kapsülü ile birlikte maske her zamanki gibi ferahlatıcıdır. Gözenekleri sıkılaştırmak ve temizlemek için yumurta kullanılır. En büyük gözenekleriniz bile yumurtaların savaş gücüyle eşleşmiyor.

Bir cam kasede bir tatlı kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı çırpılmış yumurta ve bir E vitamini kapsülünü iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve on beş ila yirmi dakika kurumasını bekleyin. Ardından cildinizi bol suyla durulayın.

Bal ve E vitamini maskesi

Bu iki bileşenli yüz maskesi cildinizin ışıldamasını ve sivilcelerin kaybolmasını sağlar. 

Bu maskeyi yapmak için bir tatlı kaşığı bal ve bir E vitamini kapsülünü iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve on beş ila yirmi dakika kurumasını bekleyin. Ardından cildinizi bol suyla durulayın. 

Mango ve E vitamini maskesi

Bu yüz maskesi cildinizi sıkılaştıracak ve yaşlanma sürecini kolaylıkla tersine çevirecektir. E vitamini, size bir bomba harcamadan cildinizi harika kılacak mütevazı bir maddedir. Bu maskeleri yüzünüze uygulayın ve rahatlayın. Malzemelerin sihrini yerine getirmesine ve bebeğinize yumuşak ve lekesiz bir cilt vermesine izin verin.

Bir cam kasede bir tatlı kaşığı yulaf tozu, bir mangonun püresi ve bir E vitamini kapsülünü iyice karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından cildinizi bol soğuk suyla durulayın. 

E vitamini yağı, gül suyu ve gliserin maskesi

Yağlı ciltten muzdarip insanlar için en iyi ev yapımı E vitamini yüz maskelerinden biri olan bu kombinasyon, en ince alın bölgesiyle bile savaşan üçlüdür. Akne ve yağlı cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılan gliserin, iltihap önleyici ve tahrişi azaltmak için en iyisi gül suyu ve E vitamini yağı bu maskeyi bu kadar faydalı kılan şeydir.

Bu üç malzemeyi birlikte karıştırın, cömertçe yüzünüze uygulayın ve on ila yirmi dakika bekletin. Çıkarıldıktan sonra cildiniz parlayacaktır.

Mango ve E vitamini yağı maskesi

En iyi ev yapımı E vitamini yüz maskeleri listemizin bir sonraki kısmı, harika kokacak bir üründür. Bir taze mango, biraz yulaf tozu ve bir E vitamini kapsülü ile maske tamamlanır. Mangolar cilt için neden bu kadar iyidir? Bir kez alındığında A vitaminine dönüştürülen beta-karoten içerirler. Bu iki vitaminin kombinasyonu, cilt onarımı için mükemmel bir ikilidir.

Havuç, guava ve e vitamini yağı

En iyi ev yapımı E vitamini yüz maskeleri listemizdeki en eşsiz doğal formüllerden biri, havuç, guava ve E vitamini yağı harika yapılmış bir üçlüdür. Havuç, yüksek A vitamini dozu nedeniyle cildin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlamak için kullanılır. Guava, emici nitelikleri nedeniyle cildiniz için harika olan manganez açısından zengindir. Bu karışım sağlıklı, genç ve lekesiz bir cilt için mükemmeldir.

Kivi, zeytinyağı ve E vitamini yağı

Neredeyse düzenlenebilir bir başka karışım olan kivi, bu ev yapımı yüz maskesinin ana maddesidir. Bu maskeyi oluşturmak için kivi püresi, zeytinyağı ve yumurta sarısı kullanarak en zahmetli cildi iyileştirecek en iyi karışımlardan birini oluşturun.  Bu maskeyi cildinize uygulayın, yaklaşık on beş dakika cildinizde bekletin ve yardımcı bileşenlerin cildinize nüfuz etmesine izin verin.

Zeytinyağı, yıllardır cilt sorunlarıyla mücadele etmek için kullanılmıştır ve içerdiği antioksidanlar sayesinde doğal bir anti-ager olarak görev yapmaktadır. Ayrıca mango püresi, cilt tahrişini azaltmak ve peeling yapmak için en iyi sonucu verir.

Muz, gül suyu ve E vitamini yağı

Zengin bir potasyum, muz ve gül suyu kaynağı, istenmeyen yağların veya gresin ciltten atılmasını sağlayacak benzersiz bir karışımdır.

Muz aynı zamanda nazik bir peeling olarak da kullanılabilirken, gül suyu iltihap önleyici bir bileşen olarak çalışacaktır. Bu E vitamini yüz maskesini kullanarak tıkanmış gözeneklere ve ışıltılı, parlak cilde veda edin. Haftada bir kez, yirmi dakika deneyin ve cildinizin dönüşümünü izleyin.

E vitamini yağı ve zerdeçal tozu

Zerdeçal tozu ve E vitamini yağı kombinasyonu ile hemen hemen her cilt problemiyle savaşın. En iyi doğal kombinasyonlardan biri olan bu bileşenler, basit bir ev yapımı maskesine karıştırılarak en iyi cilt temizliklerinden birini oluşturur. Bir sonraki favori karışımınızı oluşturmak için iki tatlı kaşığı zerdeçal tozu ve bir kapsül yağı, bir cam kasede birleştirmeniz yeterlidir. Maskenin cildinizde kurumasına izin verin ve soğuk suyla hızlı bir şekilde çıkarıldıktan sonra yüzünüz tazelenmiş hissedecek.

En iyi ev yapımı E vitamini yüz maskelerinden biri olan bu kombinasyonun kullanımı kolaydır, tamamen doğaldır ve koyu lekeler, kırışıklıklar ve şişkinlikle mücadele eder. Ayrıca, bu sağlıklı ışıltıyı unutamayız. Bu karışım oda sıcaklığında yirmi güne kadar saklanabilir.

E Vitamini
E Vitamini

E Vitaminli Krem ve Serum Önerileri

E vitamini, cilt bakımında C veya A vitaminleri kadar popüler değildir ancak muhtemelen faydalarını zaten görüyorsunuz. Antioksidan, içerik listesinde tonlarca serum ve kremde bulunabilir, ancak çoğu insan ne yaptığını bilmiyor. E vitamini ve cildiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

E vitamini, antioksidan özelliklere sahip, yağda çözünen bir vitamin grubudur. E vitamini, her şeyi bir arada tutan yapıştırıcı gibidir. Birlikte cildinizin bütünlüğünü korumaya yardımcı olurlar. Bir üründe E vitamini arıyorsanız, bunun en yaygın olarak tokoferol veya tokoferol asetat olarak geçebilir.

E vitamini, cilt kremi veya yağ gibi lipit bazlı solüsyonda en iyi formundadır. Antioksidan özellikleri etkinleştirmek için en yaygın olarak serumlarda C vitamini ile karıştırılır. Daha fazla zeytinyağı, sebze ve kuruyemiş ekleyerek onu yiyeceklerinizden bile alabilirsiniz, ancak araştırmalar topikal antioksidanların cilde yiyeceklerden daha hızlı fayda sağladığı bir gerçektir. Sindirmeye gelince, önerilen günlük miktar yaklaşık 15 mg’dır. 

SkinMedica Vitamin C Plus E Complex

Cildinizi, cildi korurken parlaklığı artırmaya çalışan ipeksi, kokusuz bir çözüm olan SkinMedica Vitamin C Plus E Kompleksinin cildi seven özelliklerine uygulayın.

Antioksidan koruma için stabilize edilmiş C ve E vitamini ile zenginleştirilmiş vitaminler, cildi zararlı çevresel faktörlerden korumak için gün boyunca kademeli olarak salınır. Cildin tonunu ve dokusunu iyileştirerek, cildi parlak ve genç görünümlü bırakmak için doğal bir ışıltıyı canlandıracak ve geri kazandıracaktır. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Cildinizi temizledikten, tonikledikten ve uyguladıktan sonra ve nemlendirici uygulamadan önce her sabah uygulayın. Elinizin arkasına her gün tek bir pompa uygulayın ve tüm yüzünüze istenirse boyun ve göğüs bölgesine de nazikçe uygulayın.

Bio-Oil® Specialist Moisturizer

Besleyici vitaminler ve bitki yağlarından üretilen Bio-Oil Specialist Moisturizer, yara izlerinin yumuşatılmasına, çatlakların solmasına ve cildinizin genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

Daha pürüzsüz, daha sağlıklı görünen bir cilt için cildinizi besleyici bir vitamin ve yatıştırıcı yağ karışımıyla Bio-Oil® Specialist Moisturizer ile tedavi edin.

Hassas ciltler için uygundur.  Yüz ve vücut için idealdir. Cildinizdeki yara izleri, deri çatlağı, düzensiz cilt tonu, yaşlanan cilt, susuz cilt gibi problemleri giderir.

A ve E vitaminleri ile zenginleştiren bu ürün aynısefa yağı, lavanta yağı, biberiye yağı ve papatya yağı içerir. Hızlı emilen, yağlı olmayan formül aynı zamanda hipoalerjeniktir.

Bio-Oil’in minimum üç ay süreyle günde iki kez uygulanması tavsiye edilir. Tamamen emilene kadar dairesel hareketlerle masaj yapılmalıdır. Bio-Oil hamilelik sırasında ikinci trimesterin başından itibaren karın, göğüs, bel, kalça, kalça ve uyluk gibi çatlaklara yatkın bölgelere uygulanmalıdır. Bio-Oil yalnızca topikal kozmetik uygulama için tasarlanmıştır.

Cetaphil Moisturizing Lotion

Kuru ciltler için günlük nem sağlayan bu losyon, vücut ve yüz için kullanılır. Ciltte kuruluğu önler, cilde hızlı emilen bu losyon cildin doğal nemini artırır. Ayrıca cildi yumuşak, pürüzsüz ve yenilenmiş hale getirir. Hafif, uzun ömürlü olan bu krem, cilde yirmi dört saat hidrasyon sağlar. Tüm gün yumuşak, pürüzsüz, beslenmiş bir cilt için altı nemlendiricinin yanı sıra E vitamini ve B5 içerir. Tüm cilt tipleri ve günlük nemlendirme sağlayan bu ürün parfüm içermez ve paraben içermez.  Klinik olarak test edilmiş hipoalerjenik ve komedojenik değildir bu nedenle cildi tahriş etmez veya gözenekleri tıkamaz. Dermatolojik olarak test edilmiş ve hassas ciltlere karşı hassas olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

SkinCeuticals C E Ferulic Serum

Zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı korumayı optimize etmek için E vitamini ve ferulik asit ile birleştiren süper antioksidan serum, erken yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olur ve kollajen üretimini uyarır. Bu ürün kozmesötikler, yapay koku ve sülfat içermez. Tüm cilt tipleri için nemlendirici, yaşlanmayı geciktirici bir bakım sunar.

Gelişmiş C Vitamini yüz serumlarında altın standart olan SkinCeuticals C E Ferulic serum ile gelişmiş çevre korumasını yaşayın. Bu yüksek etkili yaşlanma karşıtı bakım, cildin foto yaşlanmaya karşı sekiz kat daha fazla korunmasını sağlar. Sonuç? Daha genç, ışıltılı ve korunan bir cilt!

Nazik ama etkili formül yaşlanmayı geciktiren gözle görülür sonuçlar sağlar. Eşsiz antioksidan koruma sağlar. Hızlı emilen serum, cildi dört güne kadar korur. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Donuk, cansız cildi aydınlatır. Cilde daha genç bir görünüm kazandırmak için kolajeni uyarır.

L-askorbik asit, yüzde 15’lik bir konsantrasyonda gelişmiş antioksidan koruma sağlar. C vitamininin bu stabilize formu, hiperpigmentasyon ve kahverengi lekelerin görünümünü en aza indirir ve daha sıkı, daha sıkı bir cilt sağlamak için kolajeni güçlendirmeye yardımcı olur.

Yüzde 1 konsantrasyondaki alfa tokoferol, serbest radikal hasarına karşı koruma sağlar. Antioksidan E vitamininin bu güçlü formu aynı zamanda en hassas cilt tiplerine bile anti-enflamatuar faydalar sunar.

Ferulik asit, C ve E vitaminlerinin etkinliğini artırarak rakipsiz yaşlanma karşıtı ve koruyucu faydalar sağlamalarına izin verir.

SkinCeuticals C E Ferulic parabenler, ftalatlar, sentetik boyalar ve kokular gibi potansiyel olarak zararlı bileşenler olmadan yapılır. Ek olarak, yaygın bir alerjen olan soya olmadan yapılır.

Bu yüksek etkili yüz serumu, normal ve karma cilde, kuru cilde, olgun cilde ve hassas cilde sahip olanlar için idealdir. Cildinizde renk değişikliği, ince çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık ve elastikiyet kaybı varsa, bu C Vitamini cilt bakımı cilt yaşlanmasının gözle görülür belirtilerini önlemeye ve düzeltmeye yardımcı olacaktır.

MALIN+GOETZ Vitamin E Face Moisturizer

Besleyici E vitamini, papatya ve doğal antioksidanlar, cildi etkili bir şekilde nemlendirmek ve pH’ı dengelemek için yağlı olmayan lüks bir krem ​​oluşturur. Doğal gliserin ile yoğunlaştırılmış formül, yağ veya kalıntı bırakmadan cildi nemlendirir. Tüm cilt tipleri için uygundur, özellikle hassas ciltler için üretilen bu ürün paraben ve sülfat içermez.

One Love Organics Botanical E Eye Balm

Günlük olarak veya gece göz kremi olarak kullanılan bu ürün, kuru, olgun, hassas, lekeye eğilimli, karma ve normal ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygundur.

One Love Organics Botanik E Eye Balm, gece ve gündüz pürüzsüz, sağlam ve sürekli nem sağlamaya yardımcı olan güçlü bir E vitamini, organik shea yağı, nar ve deniz yosunu karışımıdır. Etkili katmanlama için gün içinde az miktarda ve derinlemesine nemlendirme uygulaması için geceleri bolca uygulayın. Yüzük parmağını kullanarak göz çevresine nazikçe bastırın.

100% Pure Green Tea SPF 30

Nemlendirici güneş koruyucu losyon, SPF 30 koruması ile zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlarken, susuz cildi yeşil çay ve aloe ile besler ve nemlendirir.

Bu çift amaçlı nemlendirici güneş koruyucu losyon, cildi güneşin zararlı UV ışınlarından SPF 30 koruması ile korurken, susamış cildi besler ve nemlendirir. Doğal mineral çinko oksitten yapılmıştır ve yeşil çayın koruyucu ve yaşlanmayı geciktirici özelliklerinin yanı sıra E vitamininin güçlü antioksidan faydaları ile aşılanmıştır. Bu doğal güneş kremi, yağlarla beslenirken nemlendirici aloe ve ferahlatıcı salatalık suyu ile susuz cildi derinlemesine yatıştırır. Gün boyu rahat bir kullanım için yumuşatmak ve nemlendirmek için ahududu, avokado, zeytin ve kuşburnu içerir.

Cildinizi temizledikten ve tonikledikten sonra, yüzünüze, boynunuza ve açıkta kalan diğer tüm alanlara güneşe maruz kalmadan otuz dakika önce bolca uygulayın. Her iki saatte bir ve yüzdükten, terledikten veya havluyla kurutulduktan sonra tekrar uygulayın.

SHIFFA Tamanu Moisturizing Cream

Tamanu’nun yenileyici yağından yapılan, cilt hasarına karşı koruyan güçlü bir nemlendirici krem, cildi yumuşak tutar. Tamanu’nun yenileyici yağından yapılan, cilt hasarına karşı koruyan güçlü bir nemlendirici kremdir. Kuru, hassas veya olgun cilt tipleri için idealdir.

Size genç bir ışıltı vererek cildi yatıştırır, yeniler ve güçlendirir. Tamanu sağlıklı, temiz, lekesiz bir cildi destekler. E vitamini açısından zengin dikenli armut, kırışıklıkları yumuşatmak ve sıkılığı artırmak için cildi yeniler, nemlendirir ve dolgunlaştırırken antioksidan faydalar sağlar ve çuha çiçeği kuru veya hasarlı dokuyu onarır ve bir anti-enflamatuar ve antioksidan görevi görür.

Cildinizi temizledikten ve tonikledikten sonra yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Cildi nemlendirmek için gece gündüz kullanılabilir.

Clinique Moisture Surge Eye 96-Hour Hydro-Filler Concentrate

Doksan altı saatlik yoğun, kırışıklıkları dolgunlaştırıcı hidrasyon için göz bölgesi cildinin kendi nemini yenilemesine yardımcı olan ultra hafif, su bazlı jel oldukça hafiftir. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu krem, cildi anında yeniden doldurur, sıkılaştırır ve parlatır. Otomatik yenileyici lipid-sphere teknolojisini kullanarak hassas göz çevresini doksan altı saat boyunca nemlendirir.

Saf aloe yağı ile otomatik yenilenen lipid-sphere teknolojisi, nem kaybını en aza indirmek için cildin lipit bariyerini yeniden oluşturmaya yardımcı olurken, kapsüllenmiş antioksidanlar erken yaşlanmaya yol açabilecek çevresel stres döngüsünü kırar.

Göz çevresine bu kremle bezelye büyüklüğünde masaj yapın. Tek başına, makyaj altında veya üç dakikalık göz maskesi olarak kullanılabilir.

Dr. Jart+ Focuspot Micro Tip Patches

İnatçı lekeleri, koyu lekeleri, koyu halkaları ve ince çizgileri ve kırışıklıkları hedef almak için cilt yüzeyinin derinliklerinde eriyen bir dizi kendi kendine çözülen mikro uçlara sahip bu yama, normal, kuru, karma ve yağlı cilt tipleri için uygundur. Cildinizdeki akneleri, sivilceleri, koyu lekeleri, göz altındaki koyu halkaları, ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir. 

Bu ürünün içindeki yüzde 65 hyaluronik asit ve B3 vitamini, pigmentasyonu önler ve kırılmaları azaltmaya yardımcı olur.

Hyaluronik asit ve C vitamini, koyu lekeleri soldurur ve cilde antioksidan fayda sağlar. A vitamini, cilt altındaki mikro dolaşımı iyileştirmeye ve koyu halkaları azaltmaya yardımcı olur. E vitamini, cildin elastikiyetini artırır. SLS ve SLES sülfat, paraben, formaldehit, mineral yağ ve triklosan içermez.

Mikro iğneleme prosedürlerinden esinlenen Focuspot’un yenilikçi yapışkan yamaları, cilt ile temas ettiğinde eriyen hyaluronik asitten yapılmış küçük mikro uçlar içerir. Kendiliğinden çözüldükçe, inatçı endişeleri hedeflemek ve tedavi etmek için cilt yüzeyinin derinliklerine aktif maddeler verirler. Sadece iki saat içinde, nemlendirici hyaluronik asit ve besleyici vitaminler, hem anında hem de uzun vadede lekelerin, koyu lekelerin, koyu halkaların ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü gözle görülür şekilde iyileştirmeye yardımcı olur. Bunlar yüzde 100 güvenlidir ve iki hafta içinde görünür sonuçlar verdiği klinik olarak kanıtlanmıştır.

Duygu Özaslan’dan 10 Adımda Kore Cilt Bakımı adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Begonya Instagram hesabı: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx