Cilt Bakımı

Elvin Levinler’in Cilt Bakım Rutini

Elvin Levinler Cilt Bakım Rutini

Reklamlar

Elvin Levinler, son zamanlarda birçok kadının takip ettiği oldukça sevilen bir Youtuber… Dikkat çekici yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ve cilt bakım rutinleri ile popüler hale geliyor. Elvin Levinler’in en çok izlenen bu videosuyla ilgili yazımızda, ünlü sosyal medya fenomeninin kullandığı cilt bakım rutininden ve cilt bakım ürünlerinden bahsettik.

Elvin Levinler'in Cilt Bakım Rutini
Elvin Levinler’in Cilt Bakım Rutini

Kiehl’s Ultra Facial Cleanser

Elvin Levinler’in cilt bakımı rutininde ilk kullandığı ürün bir cilt temizleme ürünüdür. Kiehl’s Ultra Facial Cleanser, uçucu yağları çıkarmadan fazla yağı ve kirleri çözer böylece cilt  kuru veya sıkı değil tamamen temiz ve nemlenmiş hisseder. Besleyici ve nazik, bu son derece etkili yüz temizleme ürünüdür.  

Cilt için temizlik maddeleri ile formüle edilmiştir, kiri, fazla yağı ve kirleri aşırı kurutmadan temizler. Glikozitlerden, doğal olarak elde edilen1 yüz yıkama köpürtücü maddelerden yapılmıştır. Zeytin türevi squalane, kayısı çekirdeği yağı ve avokado yağı içerir ve cildin nemlenmesine yardımcı olur. Cildin nemlenmesine yardımcı olan E vitamini ile harmanlanmıştır. PH dengeli bir yüz temizleyicidir. Dermatolog güvenlik açısından test edilmiştir. Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygundur.

Reklamlar

Kiehl’s, bir bileşenin doğal halinden değişmemişse veya işlenmişse, ancak yine de moleküler yapısının yüzde 50’sinden fazlasını orijinal doğal kaynağından koruyor ise doğal olarak türetilmiş olduğunu düşünür.

Zeytinden elde edilen squalane, bu formülde etkili bir yumuşatıcıdır. Bu formüldeki kayısı çekirdeği yağı cildin nemli hissetmesine yardımcı olur. E vitamini, cilde nemlilik hissi vermek için bu temizleyicinin içinde harmanlanmıştır.

Kiehl’s Ultra Facial Cleanser
Kiehl’s Ultra Facial Cleanser

Bu cilt temizleme ürününü nemli yüze az miktarda uygulayın. Nazik yukarı, dairesel hareketlerle ve göz çevresinden kaçınarak cömert bir köpük haline getirin. Ardından cildinizi iyice durulayın veya nemli bir bezle çıkarın.

Darphin Intral Air Mousse Cleanser

Darphin Intral Air Mousse Cleanser, papatya ile hassas ciltlerdeki makyajı nazikçe temizler ve çıkarır. Cilt ve suyla temas halinde olan bu rahat cilt temizleme ürünü, cilt nem bariyerini korurken, kirleri, makyaj izlerini ve kirliliği nazikçe gidermek için havalandırılmış bir köpüğe dönüşür. Cilt daha yumuşak ve pürüzsüz görünür. Toplam bileşenlerin yüzde 89’u doğal kökenlidir. Paraben içermez ve komedojenik değildir. Dermatolojik kontrol altında test edilmiştir. Bu nazik yüz temizleme ürünü ile sabah ve akşam nemli yüze masaj yapın ve ardından durulayın. Özellikle hassas ciltleri temizlemek için üretilmiştir.

Reklamlar

Lancome Energie De Vie

Serbest radikallere karşı antioksidan koruma sağlamak için kızılcık, limon otu ve ginseng ile formüle edilmiştir. Kore cilt bakımı rutinlerinden ilham alan bu suyla aşılanmış taze nemlendirici, ışıltılı, tazelenmiş ve sağlıklı görünen bir cilt için ilk yaşlanma belirtilerine hitap etmeye çalışır.

Su, hepsinin içinde en yaygın cilt bakımı bileşenidir. Bunu genellikle içerik listesinin ilk yerinde bulabilirsin, yani ürünü oluşturan her şeyden en büyüğü budur. Esas olarak yağlarda değil, suda çözülmeyi sevmeyen bileşenler için bir çözücüdür.

Bu cilt bakım ürününün içindeki gliserin, cildimizde de bulunan doğal bir nemlendiricidir. Elli yıldan uzun süredir kullanılan süper yaygın, güvenli, etkili ve ucuz bir moleküldür. Sadece basit bir nemlendirici değil, çok daha fazlasını bilir. Cilt hücrelerimiz arasındaki cilt lipitlerini sağlıklı (sıvı kristal) bir durumda tutar, tahrişe karşı korur, bariyerin yeniden kurulmasına yardımcı olur. Yüksek gliserinli nemlendiriciler, şiddetli kuru ciltleri tedavi etmek için harikadır. 

Gliserin genel olarak antimikrobiyal, antibakteriyel, çözücü, viskozite kontrolü, büzücü özelliklere sahiptir. Mükemmel çözücü, penetrasyon artırıcı, kozmetik açıdan zarif, hafif formüller oluşturur, mükemmel büzücü ve antimikrobiyal bir maddedir. 

Hatta bazı uzmanlar, düzenli alkole maruz kalmanın cilt bariyerine zarar verdiğini ve tartışmalı bir görüş olmasına rağmen iltihaplanmaya neden olduğunu düşünüyor.

Bu ürünün içinde bulunan tokoferil asetat, kozmetikte saf E vitamininin en yaygın kullanılan versiyonudur. Bu sözde esterleştirilmiş versiyondur. Tokoferil asetat daha kararlı ve daha uzun bir raf ömrüne sahipken aynı zamanda cilt tarafından daha zayıf bir şekilde emilir ve saf E vitamini ile aynı harika ışık koruyucu etkilere sahip olmayabilir.

Laktik asit genel olarak eksfoliye edici, nemlendirici, yumuşatıcı ve tamponlama özellikleri vardır. Glikolik asitten sonra en çok araştırılan ikinci AHA’dır. Daha yeni, daha taze ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarmak için ölü cilt hücrelerini nazikçe kaldırır. Aynı zamanda inanılmaz cilt nemlendirme özelliklerine sahiptir. Daha yüksek konsantrasyonda (yüzde 10 ve üzeri) cilt sıkılığını, kalınlığını ve kırışıklıkları iyileştirir. Konsantrasyonu ve pH değerini bildiğiniz bir ürün seçin çünkü bu ikisi etkinliği büyük ölçüde etkiler.

Lancome Energie De Vie
Lancome Energie De Vie

Tokoferol, cildimizdeki yağda çözünen birincil antioksidandır.  UVB ışınlarına karşı önemli ışık koruması sağlar. C vitamini ve E vitamini sinerji içinde çalışır ve mükemmel ışık koruması sağlar. Yumuşatıcı özelliklere sahiptir.  Formüle edilmesi kolay, kararlı ve nispeten ucuzdur. 

Sodyum benzoat, koruyucu olarak, ürünlerin daha uzun süre güzel kalmasına yardımcı olan yardımcı bir bileşendir. Esas olarak mantarlara karşı etkilidir. PH’a bağlıdır ve en iyi asidik pH seviyelerinde (3-5) çalışır. Kendi içinde kullanılacak kadar güçlü değildir bu nedenle her zaman başka bir şeyle, genellikle potasyum sorbatla birleştirilir.

Klorfenezin genel olarak koruyucu, antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Koruyucu olarak çalışan küçük bir yardımcı bileşen. Bakterilere ve bazı mantar ve maya türlerine karşı etkilidir. Genellikle, koruyucu fenoksietanol ile birleştirilir.

Melissa officinalis yağı, antioksidan, parfüm, antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Limon otu yapraklarından elde edilen uçucu yağdır. Kokusu hoş, tatlı, taze, narenciye benzeri bir kokusu var ama cilt bakımı söz konusu olduğunda karışıktır. Tanen ve polifenol bileşenleri sayesinde antiviral, antibakteriyel ve antifungal etkiye sahiptir. Olumsuz yanı, yağın yüzde 50-70’inin hassas cildi tahriş edebilecek hoş kokulu bileşenlerden (sitronelal, geraniyal ve neral) oluşmasıdır.

Lancome Visionnaire Advanced Skin Corrector

Kırışıklıkların, gözeneklerin görünümünü azaltmak ve eşit olmayan cilt tonunu iyileştirmek için cilt düzeltici bir serumdur.

Visionnaire Advanced Skin Corrector, bir uygulamadan sonra cildin yüzeyini anında pürüzsüzleştiren taze, hızlı emilen bir serumdur. Üç gün sonra gözenekler daha az görünür hale gelir ve cilt dokusu iyileşir ve dört hafta sonra kırışıklıklar gözle görülür şekilde azalır. İster makyajsız olun, ister makyaj uygulamasına hazırlanın, bu yumuşatıcı serum cildinizi mükemmel bir şekilde pürüzsüz ve güne hazır hale getirir.

Anında ve zamanla kırışıklıklar, gözenekler ve cilt dokusu üzerinde çalışan çok düzeltici serumdur. Yumuşak, pürüzsüz yüzey, cilde makyajlı veya makyajsız mükemmel bir temel sağlar. Cildin yüzeyini pürüzsüzleştirmede anında sonuç verir. Paraben, sülfat ve ftalat içermez. 

Tek uygulamada, cilt daha pürüzsüz ve yumuşaktır. Üç günde, cilt dokusu düzelir ve gözenekler daha az görünür hale gelir. Dört hafta içinde kırışıklıklar, gözenekler ve cilt dokusu gözle görülür şekilde düzeltilir. Kadınların yüzde 75’i ciltte görünür dönüşüm görüyor. 

Lancome Visionnaire Advanced Skin Corrector
Lancome Visionnaire Advanced Skin Corrector

Bu ürün, komedojenik değildir ve güvenlik açısından dermatologlar tarafından test edilmiştir. Tüm cilt tipleri ve etnik kökenlere uygundur.

Bu ürünü, temiz yüzünüze ve boynunuza sabah ve gece uygulayın. Her zamanki nemlendirici kremle devam edin.

Kiehl’s Pure Vitality Skin Renewing

Tamamen doğal türevli içeriklerle formüle edilmiş bir üründür. Kiehl’s Pure Vitality Skin Renewing, Yeni Zelanda manuka balı ve Kore kırmızı ginseng kökü ile aşılanmıştır. Hafif, bal benzeri bir dokuya sahip olan bu krem, cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur ve yenilenmiş canlılık ve ışıltı için hasardan geri dönmesini iyileştirir. Güç için mühürlenmiş bu benzersiz formül, canlı ve genç bir ışıltı için cildin dokusunu canlandırmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur.

Bu ürünün pompasına doğru bastırın ve cildinize sürün. Küçük bir miktarı parmak uçlarınıza dağıtın. Parmak uçlarında ısıtın. Bu ürünü temiz cilde sürün, yukarı doğru dairesel hareketlerle masaj yapın. Sabah ve gece kullanılabilir. Gözlerle temastan kaçının.

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate

Gerçek bir kült olan bu yaşlanma karşıtı yüz yağı, bir gecede cildin genel görünümünü gözle görülür şekilde iyileştirmeye yardımcı olur. Yüzde 86 doğal olarak elde edilen formül, güçlü botaniklerin besleyici karışımı ile siz uyurken cildi yumuşatır. Sabah, doku zarif ve cilt parlak görünür.

Gece boyunca cildi pürüzsüzleştirmek için klinik olarak test edilmiştir. Çuha çiçeği yağı ve lavanta yağının güçlü karışımı ile cildi gözle görülür şekilde güçlendirir ve yumuşatır.  Squalane yağı ile aşılanmış nemlendirici bir yüz yağıdır. Sürekli kullanımla, zamanla gözle görülür sonuçlar oluşur. Cilde çabuk emilir. Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygundur.

Gece cildinizi temizledikten sonra parmak uçlarınıza bu üründen iki ila üç damla sıkın. Konsantre alnınıza, yanaklarınıza ve çenenize uygulayın ardından eşit dağılım sağlamak için nazikçe masaj yapın. İsterseniz nemlendirici ile devam edin.

Johnson’s Baby Bedtime Lotion

İyi bir gece uykusunun faydalarını anlıyoruz. Bu nedenle, bebeğinizin daha iyi uyumasına yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Yatmadan önce, bebeğinizi sıcak bir banyo ile tedavi edin. Daha sonra Johnson’s Baby Bedtime Lotion ile bebeğinizin cildine nazikçe masaj yapın ve bunu sessizce takip edin. Bebek daha iyi uyuduğunda ebeveynler de daha iyi uyur.

Bu ürün, hipoalerjeniktir. Çocuk doktoru ve dermatologlar tarafından test edilmiştir Boya, paraben ve ftalat içermez. Klinik olarak kanıtlanmış yumuşaklık formülü, bebeğin hassas cildi için özel olarak tasarlanmıştır.

Yatıştırıcı NaturalCalm ™ esansları ile zenginleştirilen bu ürün, bebek uyku uzmanları ile rutin test edildi. Hassas cildi sağlıklı hissettirmek için nemlendirir. Alerji riskini en aza indirmek için formüle edilmiştir. Johnson’s üç aşamalı klinik olarak kanıtlanmış rutini banyo, nazik masaj ve sessizlikten oluşur.

Bebeğinizin uyumasına yardımcı olmak için üç aşamalı uyku vakti rutinimizin bir parçası olarak kullanın. Yatma zamanı banyosu ile ılık bir banyodan sonra, bebeği rahatlatmak ve cildin yumuşak ve pürüzsüz hissetmesini sağlamak için tüm vücuda hafifçe masaj yapın. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Yalnızca harici kullanım içindir.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx