ModaKombin

En İyi Kombinler Kadın Önerileri

En İyi Kombinler İçin İpuçları

Reklamlar

En iyi kombinler kadınlar için önemlidir. Özellikle iş yaşamı ve gündelik yaşam arasındaki çizgiler bulanıklaştıkça kadınların giyim parçalarını kombinlemeleri daha zor hale geliyor. Daha önce bir ofiste çalıştıysanız, bir şirket toplantısına katıldıysanız veya profesyonel bir görüşme yaptıysanız, iş için giyinmenin zorluğunu şüphesiz anlayacaksınız. İş kıyafetleri ve günlük kıyafetler her zamankinden daha kafa karıştırıcı ve profesyonellik ile stilin mükemmel dengesini yakalamak zor olabilir. Neyse ki, şık ama uygun kombin rehberimize yardımcı olmak için buradayız ve en iyi kombinler için önerilerimiz var. Şık takım elbiselerden sofistike parçalara kadar bu kıyafet fikirleri ve en iyi kombinler önerileri, tüm hafta boyunca size ilham verecek. 

İş kıyafetleri, birçok ofis ve kurumsal etkinlik için resmi bir kıyafet kuralıdır. Akıllı ve sofistike görünen profesyonel bir elbise stilini ifade eder. Erkekler için genellikle bir takım elbise gereklidir. Kadınlar ise iş kıyafetlerini çeşitli şekillerde yorumlayabilir. Pantolon takımları ve etek takımları ideal olsa da, farklı kombinler ve iş elbiseleri de işe yarayabilir. Bu yazımızda kadınların günlük kombinleri, iş hayatı kombinleri ve gece gezmeleri için kombinleri ile ilgili ipuçları paylaşacağız.

İş Kıyafetleri İçin En İyi Kombin Önerileri
İş Kıyafetleri İçin En İyi Kombin Önerileri

İş Kıyafetleri İçin En İyi Kombin Önerileri

Kadınların iş kıyafetleri için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Reklamlar

Günlük İş Kıyafetleri ve Resmi İş Kıyafetleri

Günlük iş kıyafetleri ve resmi iş kıyafetleri önemli ölçüde farklılık gösterir. Bu nedenle, hangisi için giyindiğinizi ve bunu nasıl uygun şekilde yapacağınızı bilmek çok önemlidir. Business casual, biraz rahat bir ofis giyim tarzıdır. Daha kurallı ofislerde cuma günleri ile birlikte çağdaş çalışma yerleri için business casual stili uygundur. Resmi iş kıyafetleri, gündelik iş kıyafetlerine göre daha karmaşıktır ve genel olarak müşteri toplantıları ve sunumlar gibi belirli profesyonel etkinliklerin yanı sıra daha klasik ofisler için ayrılmıştır.

Ofis için İş Kıyafeti

Ofis için giyinirken, tüm gün bu kıyafetleri giyeceğiniz için kendinizi bu kıyafetlerin içinde konforlu hissetmeniz önemlidir. Bu yüzden, pantolonlar genellikle iyi bir seçimdir çünkü genellikle hareket etmesi ve oturması, üzerine oturan elbise ve eteklere göre daha kolaydır. Bir süredir işinizdeyseniz, ofisiniz için neyin daha uygun olduğunu anlayacaksınız. Bu nedenle, gündelik giyim görünüm endişesi duymadan kişiliğinizi gardırobunuza aktarabilirsiniz.

Mülakatlar için İş Kıyafetleri

İş kıyafetleri, profesyonel iş görüşmeleri ve mülakatları için harika bir tercihdir. Mükemmel bir izlenim yaratarak şık ve hoş bir görünüm yansıtır. Görünümü sağlamak için kıyafetinizi klasik tutun. Beyaz gömlek, dar kesim lacivert takım ve lacivert topuklu ayakkabı özellikle harika bir seçenek. Aksesuarları da unutmayın. Minimal mücevherleri seçin ve yapılandırılmış siyah bir çanta seçin. Ayrıca, başvurduğunuz işe ve ofise uyması için görünümünüzü uyarlamayı deneyebilirsiniz.

İş Davetleri

İş davetleri genellikle mesai sonrası iş etkinlikleri için gereklidir. Bu nedenle, şık ama aynı zamanda biraz profesyonel görünmek isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, işe uygun kesimi ve biraz kişiliği olan bir elbise seçmeyi deneyin. Fırfırlı kollar, benzersiz bir desen veya taşlı bir kolye işinizi görecektir. Ardından, görünümünüzü stiletto ayakkabılar, bir clutch çanta ve mücevherlerle tamamlayın. Elbise giymek istemiyorsanız, bunun yerine dar bir takım elbise deneyebilirsiniz. Ancak, ofis sonrası bir görünüm sağlamak için yakalı bir gömlek giymekten kaçının.

Reklamlar

Yaz İçin İş Kıyafetleri

Yaz sıcağında mükemmel iş kıyafetini kombinlemek zor olabilir. Zorlu ama imkansız değil. Hafif pantolonlar, elbiseler ve etekler sezon boyunca sofistike bir ofis stili görünümü elde etmenin anahtarıdır. Blazer ceket giymek zorunlu olmasa da gün boyunca toplantılar için elinizin altında bulundurmanız gerekir. Ayakkabı söz konusu olduğunda, burnu açık ayakkabı giymek cazip gelebilir, ancak ofis için daha uygun oldukları için genellikle kapalı ayakkabılara bağlı kalmak en iyisidir.

Kış İçin İş Kıyafetleri
Kış İçin İş Kıyafetleri

Kış İçin İş Kıyafetleri

Kışın ofis için giyinirken, soğuğu yenmek için normal çalışma gardırobunuzda basit değişiklikler yapmayı deneyin. Yakalı bir gömleği, balıkçı yaka kazak ile değiştirmek hem sıcaklık katar hem de şık görünmenizi sağlayacaktır. Aynı şekilde, topuklu ayakkabıların topuklu botlarla değiştirilmesi de benzer bir etkiye sahip olabilir. Sofistike görünürken sıcak kalmanın diğer yolları arasında daha ağır kumaşları tercih etmek ve şık bir paltoya yatırım yapmak yer alır.

Kadın İş Pantolonu

Kadınlar için iş pantolonları, düz paça pantolonlar, slim fit pantolonlar, havuç pantolonlar ve cigarette stilleri dahil olmak üzere birçok çeşide sahiptir. Bir pantolon seçerken, vücut tipinize en uygun kesimi seçin. Ancak uzunluğuna dikkat edin. Eğer pantolonunuz alttan toplanıyorsa, onları katlamak yerine terziye götürmeniz gerekir. Renkler söz konusu olduğunda siyah, lacivert ve gri gibi nötr tonlar idealdir.

Kadın İş Etekleri

İş kıyafetleri için etek giyerken uzunluk çok önemlidir. İdeal olarak eteğiniz dizlerinizin etrafında veya altında bitmelidir. Ayrıca, rahatça oturabilmeniz ve yürüyebilmeniz için yırtmaçların çok yükseğe çıkmaması gerekir ve çok sıkı olmaması gerekir. Kalem etekler özellikle harika bir seçimdir, ancak A kesim etek seçenekleri de ideal olabilir.

Kadın İş Gömlekleri

İş için düğmeli bir gömlekle yanlış bir kombin yapamazsınız. Sadece akıllı ve profesyonel görünmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli malzeme ve renklerde gelirler, yani tüm iş ortamları için uygundurlar. Gömlek seçerken, gardırop temelleri olarak çalışacak siyah beyaz stillere yatırım yapın. Ardından, farklı bir şey için yumuşak ve pastel tonlarda veya koyu ve derin tonlarda tasarımlar ekleyin.

İş Elbiseleri

İş elbiseleri, aşırı sıkı olmayacak şekilde vücuda tam oturmalıdır. Ayrıca güzel bir uzunlukta olmalı, dizlerde veya aşağıda bitmeli ve çok açık olmamalıdır. Kısa ve uzun kollu elbiseler iş ortamları için daha uygun olsa da, kolsuz modeller, altına bir gömlek veya kazak veya üstüne bir blazer kombin yapıldığında da işe yarayabilir.

Kadınlar için İş Takımları

İster pantolonlu ister etekli olsun, iş elbisesi resmi bir ortamda çalışan kadınlar için mükemmel bir seçenektir. Bir takım elbise seçerken, nötr renk, düz kumaş ve çok az süsleme veya dekoratif detay ile her şeyi basit tutmak en iyisidir. Ardından, tek yapmanız gereken bir iş gömleği ve stiletto ayakkabı eklemek ve anında havalı ve şık görüneceksiniz.

Yaz İçin En İyi Kombin Önerileri
Yaz İçin En İyi Kombin Önerileri

Yaz İçin En İyi Kombin Önerileri

Çok uzun süredir kapalı kalmış ve son birkaç ayın daha büyük bir bölümünü yılın en sıcak mevsimi için her hareketinizi planlayarak geçirmiş olabilirsiniz. Tatillere, arkadaşlarla buluşmaya, ara sıra barda içki içmeye hazırsınız ve tabii ki eski modayı seven alışkanlıklarınıza geri dönmenize yardımcı olacak çeşitli yaz kıyafeti fikirlerine ihtiyacınız olacak.

Şimdi gerçekten dışarı çıkıp kaotik etekleri ve şortları, meyve figürlü takıları ve sosyal medyayı ele geçiren diğer trendleri kucaklamanın tam zamanı. Dondurma külahı gibi giyinme dürtüsü bile hissedebilirsiniz. Ne giyeceğinizi ve ne zaman giyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, sizler için en iyinin en iyisini topladık.

Şimdiden eylül ayına kadar mutlaka kullanışlı olacak yaz kıyafeti ilhamının bir karışımını (cesur renkler, tepeden tırnağa nötr tonlar, baskı karışımı vb.) bir araya getirdik. İster baştan ayağa aynı görünümü kopyalayın, ister kendi gardırobunuzdakileri yeniden keşfetmeden önce birkaç stil ipucusu alın, bu harika kombinasyonlar sayesinde, her etkinliğe hazır olacağınızdan şüphemiz yok.

Renkli ve Dökümlü Bir Elbise

Rüzgarla birlikte uçuşan bir elbise ile esintiyi yakalayın. Hem arkadaşlarınızla öğle yemeği randevuları için hem de denize daldıktan sonra kolay bir giyinme için mükemmel kılan, parlak ve katmanlı bir elbise seçin.

Parlak Ekose Pantolon

Yaz, en renkli eşyalarınızı dışarı çıkarmak için harika bir bahane. Gökkuşağı desenli etekleri, ekose pantolonları veya çiçekli pantolonları, bir crop top ile eşleştirmeyi düşünün ve hafif bir kombin yaratın.

Sadece Klasikler

Baştan sona klasik bir kadınsanız, birkaç yapılandırılmış yazlık temel parçaya yatırım yapın. Üstüne zamansız bir blazer ceket giymeden önce küçük kot şortlarınızı veya bisikletçi şortlarınızı sade bir beyaz tişörtle giyin, ardından her yerde giyebileceğiniz askılı sandaletlerle işleri tamamlayın.

Siyah ve mini bir elbise
Siyah ve mini bir elbise

Siyah ve mini bir elbise

Yaz mevsiminde küçük beyaz elbisesi üzerinde çok fazla yaygara yapıldı, ancak yılın on iki ayı boyunca mini bir siyah elbiseye yatırım yapmak için güçlü bir neden var. Her şey onları nasıl şekillendirdiğinizle ilgili! İster şık ve havalı bir stil, ister biraz akıcı pamuklu bir kabarık kollu elbise olsun, spor ayakkabı veya terlik gibi en sevdiğiniz sade ayakkabı seçiminizle eşleştirin. Şimdi, kendinize hemen hemen her durum için işe yarayacak hatasız bir yazlık kombininiz var.

Kabarık Kollu Bir Bluz ve Tulum

Yaz havası bazen değişken olabilir ve ceketlerinizi ve paltolarınızı depoya kaldırmış olsanız da, soğuk günlerde sizi korumanıza yardımcı olacak harika mevsimsel görünümler vardır. Öne kadar çiçekli, kabarık kollu bir bluz ve klasik bir tulum giymeyi düşünün.

Midi Etek ve Atlet

Dökümlü bir midi etek ve içine sıkıştırılmış bir atlet her zaman hareket halinde olduğunuz yaz ayları için muhteşemdir. Nasıl karıştırdığınıza, eşleştirdiğinize ve aksesuarlarla donattığınıza bağlı olarak, bu görünüm sabah, öğlen ve gece zahmetsizce giyilebilir. Bir espadril ayakkabı ve büyük boy rafya tote çantası ekleyin ve altın kadar iyisiniz.

Parlak Kırmızı Bir Görünüm

İşleri sade tutmayı unutun. Yaz modası söz konusu olduğunda cesur ve özgüvenli olun. Fırfırlı elbiselerle dikkatleri üzerine çekin ya da altında bir braletten başka bir şey olmayan parlak kırmızı şort takım elbiseyle dışarı çıkmaya cesaret eden influencerlardan ilham alın.

Eşarp Bluzlar ve Havadar Altlar

Yazın en sıcak günleri geldiğinde, nihai çözüm için aksesuar çekmecenizde olabilir. Bu sevimli görünümden bir ipucu alın ve nefes alabilirlik için kesikler veya geniş paça pantolonlarla eşleştirerek göğsünüzün etrafına geniş, renkli bir ipek eşarp bağlayın.

Bir Slip Elbise

Bu temel parça yılın on iki ayı boyunca kullanışlı olsa da, özellikle mümkün olduğunca az kıyafet giymek istediğiniz günlerde yaz aylarında kullanışlıdır. Masif ipek midi elbise henüz bizi hayal kırıklığına uğratmadı ve bu parçanın katmanlama ve birkaç ekstra ile ne kadar çok yönlü olabileceğini düşünürsek, bu yıl favorilerimiz arasında kalmasını bekliyoruz.

Sadece Nötr Tonlar

Hangi parça olursa olsun, tamamen nötr bir renk paleti size rahat bir yaz stili havası yaratacak anahtardır. Bej bir atleti, aynı renk şemasında olan bir etek veya yüksek belli bir şortla şekillendirmeyi deneyin, ardından tüm görünümü uyumlu bir hafif kazak veya özel dikim uzun kesimli blazer ile tamamlayın.

En İyi Kombin Yapma Sitesi
En İyi Kombin Yapma Sitesi 

En İyi Kombin Yapma Sitesi 

Kombin yapmak gerçekten bir sanat işi… Peki nasıl yapacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Abartılı alışveriş çılgınlığına girmeyin

Çoğu zaman moda konusunda hep aynı stile takılıp kalırız, gardırobumuzdaki her şeyden nefret ettiğimizi ve giyecek hiçbir şeyimizin olmadığını düşünürüz. Bu olduğunda, çoğu zaman, büyük bir alışveriş çılgınlığı başlıyor ve sonunda, gardıroplarımızda sonsuza kadar duran, asla giyilmeyen bu trend odaklı ürünlere büyük miktarda para harcıyoruz. Bu noktaya gelmesine izin vermeyin. Bunun yerine yıl boyunca sevdiğiniz parçalara göz kulak olun ve fark ettiğinizde eksiklerinizi not edin. Bunu, birkaç ayda bir başa dönmek yerine, sürekli ve gelişen bir süreç olarak düşünün. Yılda iki büyük alışveriş çılgınlığına sahip olmak yerine her ay gerçekten güzel bir parça satın almanıza izin vermek, muhtemelen çok daha iyi düşünülmüş kararlar ve sonuç olarak çok daha şık bir gardırop ile sonuçlanacaktır.

Yeni markalar keşfetmek için çaba gösterin

Tarz kalıplarına takılıp kalmamızın bir başka nedeni de belirli mağazalara bağlı ve rahat olmamızdır. Güvendiğiniz ve sonunu iyi bildiğiniz temel favorilerinizin olması harika, ancak her zaman piyasaya çıkan keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda yeni, harika marka var. Üst düzey tasarımcı etiketlerinden daha uygun fiyatlı orta sınıf markalara kadar tüm yıl boyunca keşfetmeye devam edin. Sonunda gerçekten özel, şık parçalar elde edeceksiniz.

Bazı zor kararlar verin

Kimse kıyafetlerini atmayı sevmez. Bir parça kıyafeti atmak bazen güzel anıları bırakmak anlamına gelir. Bazen, bazı kıyafetleri atmak zor gelebilir. Ancak, özellikle de onlarca yıldır giymediğiniz bir şeyse, sevdiğiniz her şeye tutunmaya gerek yok. Bir şeyden ayrılmaya gerçekten dayanamıyorsanız, denemeye başlayın ve önümüzdeki altı ay içinde kaç kez giydiğinizi görün. Eğer hiç giymiyorsanız, resmi olarak gitme zamanı gelmiştir.

Bir üniforma oluşturun
Bir üniforma oluşturun

Bir üniforma oluşturun

Stil sahibi olmakla ilgili en büyük yanılgılardan biri, zaten sahip olduğunuza benzer bir şeyi asla satın almamanız gerektiğidir. Tabii ki, hiç kimse sadece on beş lacivert kazak ve on özdeş siyah skinny jean pantolondan oluşan bir gardırobun tamamına sahip olmayı hedeflemez. Ancak, size uygun olan bilgiden en iyi şekilde yararlanmaktan korkmayın. Dünyadaki en şık kadınların hepsinin kendi üniformaları vardır – sade tutarlar, neyin iyi göründüğünü bilirler ve yeni parçalar seçerken bu formüle sadık kalırlar.

Gardırobunuzun içini dışını bilin

Kulağa bariz geliyor, ancak gardıroplarımızda ne olduğunu unutmak kolay – ve çoğumuz için, yıllarca gün ışığı görmemiş veya karantina sırasında unutulmuş harika parçalar saklanacak. Bu nedenle, yeni bir şey satın almadan önce, gardırobunuzda ne olduğuna dair net bir fikriniz olduğundan emin olun. Fikriniz varsa, orada ne olduğunu bileceksiniz ve bu, yanlışlıkla ihtiyacınız olmayan şeyleri satın almanızı önleyecektir.

Sahip olduğunuz şeye yatırım yapın

Birçoğumuz parçaları hasar görür görmez atmaktan suçluyuz, ancak bir şeyin biraz yıpranmış olması, atılması gerektiği anlamına gelmez. Harika bir terziden ayakkabı ve el çantası tamirat mağazalarına kadar, bölgenizde nerede tamir ettireceğinizi bilerek gardırobunuzda bulunan parçalara yatırım yapın. Aynı şeyi tekrar tekrar satın almak yerine, işleri düzeltmek için biraz para harcamaya değer.

Kiralık modayı benimseyin

Sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığın artması sayesinde, mevcut moda kiralama şirketlerinin sayısındaki büyük artışla birlikte kıyafet kiralamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Satın almak yerine kiralamak, çeşitli nedenlerle kendinize daha şık bir gardırop edinmenin harika bir yoludur. İlk olarak, daha önce tek seferlik bir kıyafet satın almış olabileceğiniz düğünler veya partiler gibi özel günler için harika olan yeni bir şeyler giydiğinizi sık sık hissedebilirsiniz. Diğer bir avantaj ise, denediğiniz şeyde biraz daha maceracı olabilmenizdir – stil konfor alanınızdan çıkabilir ve satın almaktan çok korkacağınız harika parçalar bulabilirsiniz.

Bir parçanın giyilebilirliğinden emin değilseniz, askı hilesini deneyin

Sezon başında tüm askılarınızı aynı yöne yerleştirin. Bir parçayı her taktığınızda, askıyı diğer tarafa çevirin. Sezon içinde çok hızlı bir şekilde ne giyip ne giymediğinizi göreceksiniz. Kadınlar genellikle gardıroplarının sadece yarısını giyiyor ve bu askı hilesinin çok işe yaradığını söylüyor.

Kapsül gardırobun gücünü hafife almayın

Gerçekten şık olmak için çok büyük bir bütçe ya da üç gömme dolap değerinde tasarımcı kıyafeti gerekmiyor. Aslında iyi görünmek için çok fazla şeye ihtiyacınız yok. Yine de ihtiyacınız olan şey, iyi ve mantıklı kararlar vermektir. İhtiyacınız olanı satın alın, sizi harika hissettiren şeyi satın alın ve daha fazlasına tutunmayın. Ve kıyafetlerinize dikkat edin. Sadece on beş parça halinde yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek içerik: Genç Erkek Giyim Tarzları

Bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx