Dikiş TeknikleriModa

Erkek Sweatshirt Dikimi

Reklamlar

8 yaş erkek çocuk için Sweatshirt Dikiminde kullanılacak olan kumaşımızı kestik, kalıbımızı hazırladık. Videoda tüm dikim aşamaları tek tek anlatılmıştır. Çalışmaya öncelikle omuz dikişleriyle başlanmıştır. Ön ve arka omuz dikişlerini kapattık. Sizler pratik kesimlerle de yapabilirsiniz. Ya da giysi üzerinden kalıpta çıkarabilirsiniz.

Youtube kanalına abone ol

Çok kolay cepli pantolon kesimi ve dikimi videomuzu izleyebilirsiniz.

8 Yaş Erkek Sweatshirt
8 Yaş Erkek Sweatshirt

Sweatshirt Dikim Talimatları

DİKİM TALİMATI NEDİR?: Hazır giyim ürünlerinin tüm dikim operasyonlarının ayrıntılı olarak yazılı ve/veya şemalarla anlatıldığı talimatlarını ifade ederi.

Reklamlar
MYK

Dikim talimatları, genel olarak ölçüm tablosunun devam sayfası olarak hazırlanmaktadır. Bu şekilde model özellikleri de görülebilir. Aynı zamanda kalıp hazırlanırken dikim talimatına uygun olarak kalıp üzerinde gerekli olan işaretlerin alınması ve dikiş paylarının verilmesinde yardımcı olur.

Sweatshirt Dikim Dikim Talimatı Üzerindeki Gerekli Bilgiler

Kullanılacak olan dikiş türü, dikiş adımları, iğne çeşidi, kullanılan iplik türü ile iplik numarası, aksesuar bilgileri ve üretim aşamasında dikkat edilecek maddeler bulunur. Dikim talimatları, her ticari işletmede kendine özgün olarak farklı hazırlanır.

İğne Türü: Kullanılacak olan kumaşın türü ve kalınlığına göre kullanılacak iğne cinsi (yuvarlak uçlu iğne, sivri uçlu iğne, vb.) ve iğne kalınlığı hakkında bilgi verir.

Dikiş Türleri: Çalışmanın yapılacağı ürünün neresinde, hangi makine ve dikiş türünün kullanılması gerektiği hakkında bilgiler verir.
Dikiş Adımları: Çalışmanın yapılacağı üründe kullanılan dikiş çeşidinin kullanıldığı yere göre belirli olan ölçüler çerçevesinde tekrarı (iğne vuruşu) ile ilgili bilgiler verir.

Reklamlar

Aksesuar Bilgisi: Çalışma yapılacak olan üründe hangi etiketlerin kullanılacağı ve nasıl takılacağı hakkında bilgi verir.

Erkek Sweatshirt Dikimi ile ilgili yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx