Aromaterapi

Evde Vücut Spreyi Yapımı

Evde Vücut Spreyi Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Evde vücut spreyi yapmak sizin için tasarruflu ve konforlu olabilir. Harika bir ilk izlenim, doğru koku ile başlar. Ruh halinize ve duruma uygun bir ifade kokusuyla tüm doğru nedenlerle unutulmaz olun. İster romantik bir randevuya ister şehirde sıradan bir geceye hazırlanıyor olun, özel bir vücut spreyi öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Uçucu yağlardan kendi vücut spreyinizi yapmak çok zor iş gibi görünebilir, ama aslında öyle değil. Bu kolay evde vücut spreyi yapımı, yalnızca birkaç dakika bileşen ve zamanınızın üç dakikasını gerektirir. Ondan sonra, spreyi sıkın ve kötü kokulara veda edin! Bu yazımızda vücut spreyi ne işe yarar, vücut spreyi parfüm olarak kullanılabilir mi, vücut spreyi nerelere sıkılır, vücut spreyi kıyafete sıkılır mı, vücut spreyi nasıl yapılır, evde simli vücut spreyi yapımı nasıldır, ışıltılı vücut yağı nasıl yapılır ve evde vücut yağı yapımı nasıldır gibi sorulara cevap bulacağız.

Vücut spreyi ne işe yarar?
Vücut spreyi ne işe yarar?

Vücut spreyi ne işe yarar?

Vücut spreyi, parfümlerden daha yumuşak ve daha az konsantredir. Çoğu vücut misti yani vücut spreyi, eau de toilette parfümlerden ve deodorantlardan bile daha hafiftir. İnce oldukları ve iki ila üç saat sürebildiği için güzel kokmak istediğinizde ancak parfüm gibi varlığınızı belli etmek istemediğinizde kullanabilirsiniz. Vücut spreyi çeşitli faydalar sunar. Hemen başlayalım.

Reklamlar

Vücut spreyi, cildi uzun süre taze ve nemli tutmak için doğrudan cilde uygulanabilir. Parfüm gibi kokuludur ve nemlendiricinin aksine yapışkan değildir. Bu açıdan çok yönlüdür.

Mükemmel bir duş sonrası bakım ürünü olan vücut spreyi, ferahlatıcı etkiyi hoş bir aroma ve iyi hissettiren hislerle uzatabilir. Banyodan sonra cildinizin gözenekleri açıldığı ve bu nedenle vücut spreyini etkili bir şekilde emdiği için çok mantıklıdır.

Ayrıca, yatmadan önce vücut spreyi uygulamak, daha iyi uyumanıza yardımcı olmak için muazzam sakinleştirici etkilere sahip olabilir. Bununla ilgili önemli bilimsel kanıtlar olmasa da, bazı kullanıcılar işte uzun bir günün ardından rahatlatıcı ve uyku getirici buluyor.

Vücut spreyi, tek başına kullanıldığında birkaç saat içinde kaybolur ve hafif kokuyu korumak için yeniden uygulamanız gerekebilir. Bununla birlikte, bir parfüm veya vücut losyonu ile kaplandığında, vücut spreyi kalıcı bir koku sunabilir.

Reklamlar

Vücut spreyi asla parfümlerin yerine kullanılmamalıdır. Daha ziyade tamamlayıcıdırlar ve genel etkiyi arttırmak için ekstra bir koku katmanı eklerler.

Katmanlama, aktiviteler arasında tekrar uygulamak zorunda kalmadan kokularını korumak isteyen alışveriş severler ve parti sever insanlar için gerçekten yararlıdır. Ruh halinize ve onu katmanladığınız kokunun türüne bağlı olarak, narenciye, lavanta, nane ve daha fazlası gibi çeşitli esanslar arasından seçim yapabilirsiniz.

Bazı vücut spreyi, saf, doğal esansiyel yağlarla zenginleştirilmiştir. Bu da onları diğerlerinden daha faydalı kılar. Kimyasal içermeyen vücut spreyi kullanmakta ısrar etmek en iyisidir.

Antrenman sonrası karşılaşmalar ve maçlar, özellikle vücudunuz normalden daha fazla terlediğinde ve kalıcı olan ve genellikle parfümle daha da kötüleşen vücut kokusundan bahsetmiyorum bile, utanç verici olabilir. Vücut spreyinin kurtarıcı olabileceği yer burasıdır.

Vücut sprey
Vücut sprey

Egzersiz yapmak, vücudunuzun kısa sürede bolca terlemesine neden olarak cildinizin susuz kalmasına ve koltuk altlarınızın ferahlamasına neden olur. Bu nedenle, egzersiz sonrası ve öncesi uygulama için spor çantanızda her zaman bir vücut spreyi taşımak harika bir fikirdir. Bunu yapmak cildinizi nemli tutmaya ve hoş olmayan kokuları önlemeye yardımcı olacaktır. Papatya kadar taze kokacaksınız.

Mevsim değiştiğinde, kıyafetlerinizden büyük bir yığın dolaba gider ve önümüzdeki birkaç ay boyunca asla gün ışığı görmez. Ve onları yıllar gibi görünen bir süre sonra çıkardığınızda, neredeyse her zaman koklama testinde başarısız oluyorlar. Bu nedenle, kış aylarında yünlülerinizi saklamadan önce, tekrar ihtiyacınız olana kadar güzel ve taze kokmalarını sağlamak için giysinin etrafına ve dolabınıza vücut spreyi sıkın.

Vücut spreyinin düşük konsantrasyonda uçucu yağları vardır, bu da onları en hassas kumaşlarla bile hafif temasta kabul edilebilir hale getirir.

Yatağınızı toplama alışkanlığınız varsa, neden çabanıza değmesin? Yatağınıza hafif bir sprey sıkın ve kokulu mutlulukta kıvrılmaya hazır olun. Hafif kokusu sizi sakinleştirecek ve her gece iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacaktır. Vücut sprey sadece yataklar için değil, aynı zamanda günlük işe gidip gelmelerinizi daha keyifli hale getirmek için döşemelere, perdelere ve hatta arabanıza püskürtebilirsiniz. Vücut spreyi, kumaşlarda ciltte olduğundan daha uzun süre kalabilir, bu da onu tekrar tekrar uygulamakla uğraşmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Daha hafif bileşimleri sayesinde vücut spreyini saçınızda güvenle kullanabilirsiniz. Ancak, burada biraz dikkatli olmanız yardımcı olacaktır. Tüm vücut spreyleri eşit olarak tasarlanmadığı için satın aldığınız vücut spreyinin saç için de uygun olduğundan daima emin olun. Tamamen doğal içeriklerden yapılan vücut spreyi daha yumuşak olacaktır.

Saç bakım rutininiz için mükemmel olan saç spreyleri, saçınızı daha az yağlı tutarken, şampuanlamanıza gerek kalmadan devam etmenizi sağlayan ince bir öz ekler. Saçınıza hızlı, canlandırıcı bir bakım sağlamak için birkaç saniye ve hatta daha az sprey gerekir.

Dışarı çıkmadan önce saçınızı spreylemek, biraz hacim ve parlaklık kazanmanın en kolay yoludur. Saçınıza vücut spreyi sıkmak, tembel sabahlarınız ve egzersiz sonrası uygulamalarınız için mükemmel bir seçimdir.

Böcek ısırıkları cildinizi saatlerce ve hatta tüm gün boyunca kaşındırabilir. Etkilenen bölgeye vücut spreyi püskürtmek rahatsızlığı hafifletebilir. Sadece böcek ısırıkları değil, kuruluk da cildinizi kaşıntılı ve pul pul dökebilir. Vücut spreyi cildi nemlendirir ve gençleştirir ve nemi hapsederek size pürüzsüz ve esnek bir cilt verir.

Vücut spreyi parfüm olarak kullanılabilir mi?
Vücut spreyi parfüm olarak kullanılabilir mi?

Vücut spreyi parfüm olarak kullanılabilir mi?

Vücut spreyi parfümden daha hafif bir kokuya sahiptir ve daha az kalıcıdır. Yaz aylarında parfüm yerine vücut spreyi kullanabilirsiniz. Ama kış mevsiminde parfümle birlikte vücut spreyi kullanmanız daha etkili olacaktır.

Vücut spreyi nerelere sıkılır?

Vücut spreyi boyun bölgesine, koltuk altı bölgesine ve bacak bölgesine uygulanabilir. 

Vücut spreyi kıyafete sıkılır mı?

Vücut spreyi kıyafetlerde leke ve iz bırakmıyorsa kıyafetlere uygulanabilir.

Evde vücut spreyi nasıl yapılır?
Evde vücut spreyi nasıl yapılır?

Evde vücut spreyi nasıl yapılır?

Kimyasal olarak oluşturulmuş vücut spreyi bana şiddetli bir baş ağrısı veriyor. Toksik olmanın seksi veya çekici olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden laboratuvarda yaratılan kokuları kovmaya ve kendi doğal uçucu yağ vücut spreylerimizi yapmaya karar verdik. Mağazadan satın alınan parfümleri ait oldukları kaldırıma atın. Gerçek yaratıcılığınızı ve mutluluğunuzu ifade edecek kendi çiçek parfümlerimizi tasarlarken bize katılın.

Karıştıracağımız parfümlerin hepsi çiçek bazlı. Çiçekler, kadınsı ve güzel hissetmemize yardımcı olabilecek harika bir romantik kaliteye sahiptir. Kadınların kişiselleştirilmiş parfümler ve vücut bakımları yaratmak için bu kadar uzun süredir çiçekleri kullanmasına şaşmamalı. Tabii ki, tüm çiçeklerin birbirine karıştırmak isteyebileceğiniz kendine özgü aromaları vardır.

Kendi çiçeksi parfüm spreyinizi karıştırmak için kullanabileceğiniz uçucu yağlar arasında blue tansy yağı diğer adıyla mavi solucan otu yağı, roma papatyası yağı, alman papatyası yağı, lavanta yağı, sardunya yağı, helichrysum yağı, yasemin yağı, portakal çiçeği yağı, palmarosa gül yağı ve ylang ylang yağı vardır.

Çiçek kokuları, baharatlar ve narenciye aromalarıyla iyi uyum sağlar, bu nedenle karışımlarımızdaki çiçek aromalarını öne çıkarmak için en sevdiğimiz uçucu yağlardan birkaçını ele aldık. Bu karışımların temeli alkoldür. 100 proof beyaz rom kullanmayı seçtik çünkü tarifi aylarca korurken en saf kokuları veriyor.

Bu süper sevimli parfüm sprey şişelerinden ve bu sevimli hunilerden bazılarını kapın. Cidden, huni olmadan bu neredeyse imkansız ve hadi bir parti yapalım! Bu vücut spreylerini deneyin ya da birkaç arkadaşınızı ziyaret edin ve aşağıdaki dört tariflerin hepsini yapın. Hepiniz harika parfümlerle ve baş ağrısı olmadan eve gidebilirsiniz!

Veda busesi vücut spreyi

On mililitrelik sprey şişesini alın ve kapağını çıkarın. Küçük bir huniyi şişenin üst kısmına yerleştirin. On damla bergamot esansiyel yağı, beş damla laden çiçeği esansiyel yağı, beş damla sandal ağacı esansiyel yağı, yarım çay kaşığı ev yapımı vanilya özü ve bir buçuk tatlı kaşığı 100 proof rom veya votkayı ekleyin. Sprey şişenin kapağını sıkıca kapatın. Bu vücut spreyini bileklere, kalbin üzerine, kulak arkasına, saçlara ve diz arkasına püskürtün.

Serin ve karanlık bir yerde saklayın. Daima çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Bu şişeler, koyu renkli bir şişe gibi içindeki esansiyel yağları korumadığından, bunu doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması için el çantanızda veya kozmetik çantanızda saklayın. Ayrıca, lekelenmeye veya renk bozulmasına neden olabileceğinden giysilere özellikle ipek kumaş üzerine püskürtmeyin. Vanilya kokusunu sevmiyorsanız, vanilya özü yerine her zaman daha fazla rom kullanabilirsiniz.

Aşk hikayesi vücut spreyi
Aşk hikayesi vücut spreyi

Aşk hikayesi vücut spreyi

On mililitrelik sprey şişesini alın ve kapağını çıkarın. Küçük bir huniyi şişenin üst kısmına yerleştirin. Sekiz damla greyfurt esansiyel yağı, yedi damla ylang ylang esansiyel yağı, altı damla kakule esansiyel yağı, yarım çay kaşığı ev yapımı vanilya özü ve bir buçuk tatlı kaşığı 100 proof rom veya votkayı ekleyin. Sprey şişenin kapağını sıkıca kapatın. Bu vücut spreyini bileklere, kalbin üzerine, kulak arkasına, saçlara ve diz arkasına püskürtün. Serin ve karanlık bir yerde saklayın. Daima çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Bu şişeler, koyu renkli bir şişe gibi içindeki esansiyel yağları korumadığından, bunu doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması için el çantanızda veya kozmetik çantanızda saklayın. Ayrıca, lekelenmeye veya renk bozulmasına neden olabileceğinden giysilere özellikle ipek kumaş üzerine püskürtmeyin. 

Sonsuz aşk vücut spreyi

Bu enfes karışımla kalbinize dokunun ve bu evde vücut spreyinin hoş aromasına kapılın. Tatlı portakal yağı, yasemin yağı ve palmarosa yağının derin ve zenginliğini ortaya çıkarır. Bir akşam için güzel ve harika bir kokudur.

On mililitrelik sprey şişesini alın ve kapağını çıkarın. Küçük bir huniyi şişenin üst kısmına yerleştirin. Sekiz damla portakal esansiyel yağı, altı damla palmarosa esansiyel yağı, altı damla yasemin esansiyel yağı, yarım çay kaşığı ev yapımı vanilya özü ve bir buçuk tatlı kaşığı 100 proof rom veya votkayı ekleyin. Sprey şişenin kapağını sıkıca kapatın. Bu vücut spreyini bileklere, kalbin üzerine, kulak arkasına, saçlara ve diz arkasına püskürtün. Serin ve karanlık bir yerde saklayın. Daima çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Bu şişeler, koyu renkli bir şişe gibi içindeki esansiyel yağları korumadığından, bunu doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması için el çantanızda veya kozmetik çantanızda saklayın. Ayrıca, lekelenmeye veya renk bozulmasına neden olabileceğinden giysilere özellikle ipek kumaş üzerine püskürtmeyin. 

Çiçek kokularından vücut spreyi
Çiçek kokularından vücut spreyi

Çiçek kokularından vücut spreyi

Bu evde vücut spreyi, mükemmel bir öğleden sonra kullanılacak vücut spreyidir. Bu sadece temiz ve ferah bir koku sunar.

On mililitrelik sprey şişesini alın ve kapağını çıkarın. Küçük bir huniyi şişenin üst kısmına yerleştirin. On damla lavanta esansiyel yağı, beş damla sardunya esansiyel yağı, beş damla limon esansiyel yağı, yarım çay kaşığı ev yapımı vanilya özü ve bir buçuk tatlı kaşığı 100 proof rom veya votkayı ekleyin. Sprey şişenin kapağını sıkıca kapatın. Bu vücut spreyini bileklere, kalbin üzerine, kulak arkasına, saçlara ve diz arkasına püskürtün. Serin ve karanlık bir yerde saklayın. Daima çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Bu şişeler, koyu renkli bir şişe gibi içindeki esansiyel yağları korumadığından, bunu doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması için el çantanızda veya kozmetik çantanızda saklayın. Ayrıca, lekelenmeye veya renk bozulmasına neden olabileceğinden giysilere özellikle ipek kumaş üzerine püskürtmeyin. 

Tüm vücut spreylerinin temeli alkoldür. 100 proof beyaz rom kullanın çünkü tarifi aylarca korurken en saf esansiyel yağ kokularını veriyor. Benzer sonuçları ve koku üzerinde çok sınırlı etkisi olan votkayı da kullanabilirsiniz. Alkol kullanmak istemiyorsanız, damıtılmış su kullanabilirsiniz. Ancak bu değişiklik raf ömrünü birkaç haftaya kadar kısaltacaktır.

Okuduğumuz başka bir seçenek de, raf ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için suya az miktarda cadı fındığı eklemektir. Bu işe yarar ve raf ömrünü uzatır, ancak her parfüm veya vücut spreyindeki aromayı önemli ölçüde etkiler. 

Evde simli vücut spreyi yapımı

Yaz mevsimi, sıcak uzun günler, üçlü dondurma külahları, soğuk içecekler, açık havada akşam yemeği, bisiklete binme, havuz partileri ve havai fişekler anlamına gelir. Hepsi şort, mayo ve elbise gibi yazlık giysiler gerektirir. Bacaklarınızı ve kollarınızı her fırsatta ortaya çıkarmaktan zevk alamayabilirsiniz. Nefes alabilen, hafif kumaşlar ve dökümlü uzun elbiseler ve pantolonlar harika bir çözüm olabilir. Ancak yakıcı sıcaklıklar ve birçok yaz etkinliği bize daha fazla cilt ortaya çıkarmak için başka seçenek bırakmıyor. İşte o zaman bir ev yapımı vücut ışıltı spreyi işe yarar.

Bu ev yapımı simli vücut spreyi tarifi, cildinize bir miktar renk, yumuşaklık ve doğal bir ışıltı verecektir. İnce bir sprey şişesiyle uygulamak kolay ve hızlıdır ve yağlı bir karışıklık yoktur!

Bazen bronzlaştırıcı sprey veya vücut bronzlaştırıcı spreyi olarak adlandırılan vücut ışıltı spreyi, cilde hafif bir renk ve parlaklık katmak için kullanılır. Üç tür vücut ışıltısı vardır: losyon, toz ve sprey. Bunların tümü, büyük bir fark yaratan doğal bir güneşten öpülmüş cilt görünümü yaratır. Ancak her biri pahalı bir etiket ve şüpheli malzemelerle gelebilir. Bu yüzden kendi ışıltılı vücut spreyinizi yapmanızı öneriyorum.

Temel olarak, bir ev yapımı vücut ışıltı spreyi, berrak sıvılar ve ışıltılı tozdan oluşur. Ve genellikle ince bir sprey şişesi ile uygulanır.  Bebek yağını ve eski parıltılı göz farını parçalayan çok sayıda vücut ışıltısı tüyosu gördüm. İşte mesele şu ki, bebek yağı cildinize yağlı, yapış yapış bir his bırakır. Tıkanmış gözenekler ve giysi lekeleriyle baş başa kalırsınız. Bu yaz cildinizde güzel bir ışıltı istiyorsanız işte bunun yerine yapmanız gerekenler!

İşte bir ev yapımı vücut ışıltı spreyini doğru şekilde nasıl yapacağınız! İnce bir sprey şişesiyle uygulamak kolay ve hızlıdır ve yağlı bir karışıklık yoktur! Işıltılı bir vücut spreyini doğru şekilde nasıl yapacağınız burada!

Serinletici aloe vera, hindistan cevizi suyu ve yatıştırıcı cadı fındığı karışımıyla cildinizi tazelemek için alkolsüz hindistan cevizi suyu cadı fındığı sıçramasıyla başlar. Daha sonra cadı fındığına, on damla esans yağı eklenebilir. Nane gibi serinletici bir uçucu yağ, lavanta gibi sakinleştirici bir yağ veya sadece en sevdiğiniz karışımı tercih edebilirsiniz. Misket limonu yağı, lavanta yağı, vanilya yağı ve daha fazlasının farklı bir karışımını da ekleyin. Eşsiz rahatlatıcı aroma vahası ile bu vücut spreyine bayılacaksınız!

Vücut Spreyi
Vücut Spreyi

Ancak, peşinde olduğunuz şey besleyici bir cilt bakımı yağıysa, cilt bakımı için en iyi esansiyel yağların nihai listemizi burada bulabilirsiniz. Güzel bir bronz parlaklık için altın mika tozu eklenir. Doğal mika tozunun herhangi bir bronz, altın tonu, giysilerde leke bırakmadan cilde hoş bir parlaklık verebilir.

Ardından, cildi nemlendirmek için fraksiyonel hindistan cevizi yağı, sizi yağlı hissettirmeyen doğal hafif bir nemlendirici olarak eklenir. Çünkü kuru cilt, kışın kesinlikle çok dikkat çeker, ancak yazın kuru sıcağı da cildinizin nem oranını azaltabilir. Uçucu yağlarla karıştırılacak en iyi taşıyıcı yağlardan biri olduğundan bahsetmiyorum bile.

Son olarak bu doğal vücut bronzlaştırıcı, pürüzsüz uygulama için damıtılmış su ile doldurulur. Hep birlikte, güneş öpücüğü ışıltısı için mükemmel bir uçucu yağ tarifi!

Mini bir huni kullanarak altmış milimetrelik temiz sprey şişesine dört tatlı kaşığı cadı fındığı dökün. On damla seçtiğiniz bir esansiyel yağı ekleyin ve kokuyu cadı fındığı ile eşit şekilde karıştırmak için şişeyi çalkalayın. Ardından dört tatlı kaşığı fraksiyonel hindistan cevizi yağını karışıma dökün ve tekrar karıştırın. Ardından, iki tatlı kaşığı altın mika tozunu huninin içine yavaşça koyun. Mika tozunun geçmesine yardımcı olmak için gerektiği gibi huniye dokunun. Huniye sıkışan mika tozunun aşağı inmesine yardımcı olmak için şişeyi en son yaklaşık iki tatlı kaşığı saf suyla doldurun. Sprey şişesi kapağını şişenin üzerine yerleştirin. Sonra birleştirmek için iyice çalkalayın. Kullanılmadığı zaman mika tozu dibe çökecektir. Uygulamadan önce döndürün veya bir yandan diğer yana sallayın.

Işıltılı bir spreyi nasıl kullanırsınız ve doksanlardan kalma bir genç gibi veya kötü bir sprey bronzluğu ile çıkmazsınız? Düzgün kullanıldığında bu ev yapımı vücut ışıltı spreyi, yaza hazır ciltler için doğal bir vücut bronzlaştırıcısı olarak çalışacaktır. Altın tonlu ışıltısı, turuncu sprey bronzluk veya parıltılı disko topunun aksine ışıltılı ve güneş öpücüğü görünümünü oluşturmak için mükemmeldir.

Şişeyi salladığınızda ve pompayı aşağı bastırdığınızda, süper ince bir altın ışıltı, açık tenlere taze bir parlaklık ve renk tonu ve koyu tenlere ekstra parlaklık katacaktır. Aşağıda vücut ışıltılı spreyden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair birkaç ipucumuz var.

Evde simli vücut spreyi
Evde simli vücut spreyi

Evde simli vücut spreyinin nasıl kullanılacağına ilişkin hızlı ipuçları

Talimatlarda gözden kaçırdıysanız, altın mika tozu oturduktan sonra dibe çökecektir. Doğal olarak, şeyleri karıştırmak için sallamayı severiz. Ancak, püskürtme aparatının tıkanmasını önlemek için, karışımı karıştırmak için şişeyi döndürmenizi veya iki yana sallamanızı öneririm. Kullandığım parfüm şişesinde herhangi bir sıkıntı yaşamadım. En iyi uygulama için nemli cilde uygulayınız. Duştan ıslanmayan losyonu uyguladıktan hemen sonra düşünün.

Spreyi vücudunuzdan sekiz ila on santim uzaktan cildinize uygulayın. Bir bölgede çok fazla kapatıcılık olmazsa ya da diğerinde yetersiz kalırsanız, cildinize kurumadan masaj yapın. Kollarımda ve ulaşılması zor yerlerde bunu yapmak için her zaman ellerimi kullanırım.

İstediğiniz kadar ışıltılı veya koyu değilse, spreyinize daha fazla mika tozu uygulayabilir veya daha fazla mika tozu ekleyebilirsiniz.

Mika tozu birçok renk ve tonda gelir. Altın yerine bakır tonunu tercih ediyorsanız, bakır mika tozu veya bronz mika tozu tercih edin. Doğru ton için farklı mika tozlarını bile karıştırabilirsiniz.

Renk ve ışıltı geçicidir ve suda yıkanır. Bu nedenle, yüzmeyi planlıyorsanız, havlu kuruduktan sonra uygulamak için bir şişe ışıltı spreyi çantanıza koyun.

Bunu saçınıza da püskürtebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, saçlar için güvenlidir ve kumsalda yeni bronzlaşmış deniz kızı saçları için size bir parlaklık ve ışıltı artışı sağlar.

Işıltılı vücut yağı nasıl yapılır?
Işıltılı vücut yağı nasıl yapılır?

Işıltılı vücut yağı nasıl yapılır?

“Body Lava” adı verilen ışıltılı vücut yağı konsepti harikadır, ancak tamamen size hoş bir ışıltılı etki ve aynı zamanda oldukça rahatsız edici bir yapışkanlık hissi veren bir “nemlendirici jel” üzerine kuruludur. Daha az yapışkanlıkla aynı dolgun ve ışıltılı etkiye sahip olmak daha iyi olmaz mıydı? Olur ve olabilir. Düşündüğünüzden daha da kolay!

Bu ev yapımı ışıltılı vücut yağı spreyi yaz partileri ve kokteyller için mükemmel bir çözüm ve aynı zamanda harika bir acil durum sabitleme spreyi! Ancak, sonucun en yağlı cilt tipine uygun olmayacağını unutmamalısınız. Ayrıca, muhtemelen tüm malzemelerin evde olduğundan bahsetmiş miydim? Ve bunu yapmak sadece birkaç dakikanızı alacak. Başlayalım!

Bu ev yapımı ışıltılı vücut spreyi ile ilgili en sevdiğim şey, ten renginize mükemmel şekilde uyan göz farı seçebilmeniz. Ayrıca, çok boyutlu bir parıltı yaratmak için karıştırıp eşleştirebilirsiniz!

Aloe vera içeren bir bebek yağı kullanmak en iyisidir. Bu bileşenler onu daha iyi bir nemlendirici yapar ve parlama potansiyelini arttırır!

Her ikisinden de gümüş rengi ya da altın rengi göz farı kullanabilirsiniz. Alternatif olarak aydınlatıcı da kullanabilirsiniz. İki tatlı kaşığı ışıltılı göz farı pigmentini bir kaseye alın ve iyice ezin. Ardından içine iki tatlı kaşığı bebek yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra içine yarım çay bardağı distile su ekleyin ve tekrar karıştırın. Güzel kokması için en sevdiğiniz esansiyel yağdan on damla ekleyin. Bu karışımı bir sprey şişesine ekleyin ve sallayın. İşte hazır!

Bu ışıltılı vücut spreyini dışarıdayken çantanızda taşıyabilirsiniz, özellikle yaz aylarında cildinizi nemli tutmak için idealdir. Harika bir acil durum spreyi ve ışıltıyı seven biriyseniz mutlaka edinmeniz gereken bir sprey! Buzdolabınızda saklamanız ve dışarı çıkarken yanınıza almanız da onu mükemmel bir ferahlatıcı sprey haline getirecektir. Kullanmadan önce iyice çalkalayın.

Evde vücut yağı yapımı
Evde vücut yağı yapımı

Evde vücut yağı yapımı

Evde vücut yağı yapmak için iki yüz elli milimetrelik sprey şişesinin içine bir yemek kaşığı cadı fındığı ve yüz seksen gram damıtılmış su ekleyin. Ardından içine bir yemek kaşığı bitkisel gliserin ve yirmi sekiz ila otuz beş damla istediğiniz uçucu yağdan ekleyin. Sprey şişesinin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Bitkisel gliserin, uçucu yağların suyla karışmasına yardımcı olan bir emülgatördür. Kullanmadan önce tekrar çalkalayın. Bileklerinize, göğsünüze, boynunuza veya hafif bir koku istediğiniz herhangi bir yere birkaç kez püskürtün.

Başlamak için biraz kokuya mı ihtiyacınız var? Cuma gecesi görünümünüze son dokunuşu yapacak bu denenmiş ve gerçek karışımlara göz atın.

Günbatımı vücut spreyi

Bu kokuyu bir kez kokladığınızda, parıldayan denizin yemyeşil limon bahçeleriyle buluştuğu Akdeniz sahillerinde kendinizi hissedeceksiniz. Limon kokulu mersin yağı, misket limonu yağı ve greyfurt yağının keskin notaları, mandalina yağı, ylang ylang yağı, paçuli yağı ve bergamot yağının nazik, bahçe benzeri kokusuyla güzel bir şekilde dengelenir. Parlak, hafif ve tatlı kokuları seviyorsanız, bu sizin için idealdir.

Günbatımı vücut spreyini yapmak için iki yüz elli milimetrelik sprey şişesinin içine bir yemek kaşığı cadı fındığı ve yüz seksen gram damıtılmış su ekleyin. Ardından içine bir yemek kaşığı bitkisel gliserin ekleyin. Ardından içine on damla limon kokulu mersin yağı, yedi damla misket limonu yağı, yedi damla greyfurt yağı, iki damla ylang ylang yağı, iki damla mandalina yağı, iki damla paçuli yağı ve iki damla bergamot yağı ekleyin. Sprey şişesinin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Bitkisel gliserin, uçucu yağların suyla karışmasına yardımcı olan bir emülgatördür. Kullanmadan önce tekrar çalkalayın. Bileklerinize, göğsünüze, boynunuza veya hafif bir koku istediğiniz herhangi bir yere birkaç kez püskürtün.

Bohem şık vücut sprayi
Bohem şık vücut sprayi

Bohem şık vücut sprayi

Dünyevi ve egzotik, bu çiçeksi koku duyuları cezbeder. Paçuli yağının cesur, misk kokusu, odayı aşırı zorlamadan kontrol eden bir aroma için baharatlı-tatlı bergamot ile harmanlanır. Diğer notalar, yumuşak ama sarhoş edici bir koku oluşturmak için her şeyi bir araya getiren yasemin yağı ve mür yağı içerir.

Bohem şık vücut spreyini yapmak için iki yüz mililitrelik bir sprey şişesine bir yemek kaşığı cadı fındığı ve yüz seksen gram damıtılmış su alın. Ardından içine bir yemek kaşığı bitkisel gliserin, sekiz damla paçuli yağı, sekiz damla bergamot yağı, sekiz damla mür yağı ve altı damla yasemin yağını ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırmak için şişenin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Kullanmadan önce mutlaka çalkalayın. 

Lüks vücut spreyi

Portakal çiçeklerini ve gevrek elmaları andıran bu nefis vücut spreyi neredeyse yenecek kadar iyi. Roman papatya yağı ve limon yağı, meyveli bir koku için karışırken, gül yağı ve neroli yağı, çiçek lüks bir dokunuş katıyor. Bal serpilmiş bir meyve bahçesi hayal edin ve bu enfes kokuya yaklaşacaksınız. Gül yağı yerine sardunya yağı ya da yasemin yağı kullanabilirsiniz.

Lüks vücut spreyini yapmak için iki yüz elli milimetrelik sprey şişesinin içine bir yemek kaşığı cadı fındığı ve yüz seksen gram damıtılmış su ekleyin. Ardından içine bir yemek kaşığı bitkisel gliserin ekleyin. Ardından içine sekiz damla roma papatyası yağı, sekiz damla limon yağı, yedi damla gül yağı ve yedi damla neroli yağı ekleyin. Sprey şişesinin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Kullanmadan önce tekrar çalkalayın. Bileklerinize, göğsünüze, boynunuza veya hafif bir koku istediğiniz herhangi bir yere birkaç kez püskürtün.

Vanilya rüyası vücut spreyi
Vanilya rüyası vücut spreyi

Vanilya rüyası vücut spreyi

Bu meyveli, kremsi koku, tropik bir cennete giriş kapısıdır. Portakal yağı ve melisa yağının tatlı, ekşi kokuları, tamamen rüya gibi bir görünüm için copabia yağı, misket limonu yağı, vanilya yağı, lavanta yağı ve sandal ağacı yağının odunsu sıcaklığıyla kusursuz bir şekilde birleşir.

Vanilya rüyası vücut spreyini yapmak için iki yüz elli milimetrelik sprey şişesinin içine bir yemek kaşığı cadı fındığı ve yüz seksen gram damıtılmış su ekleyin. Ardından içine bir yemek kaşığı bitkisel gliserin ekleyin. Ardından içine iki damla copabia yağı, iki damla misket limonu yağı, beş damla vanilya yağı, iki damla lavanta yağı, sekiz damla sandal ağacı yağı, sekiz damla portakal yağı ve sekiz damla melisa yağı ekleyin. Sprey şişesinin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Kullanmadan önce tekrar çalkalayın. Bileklerinize, göğsünüze, boynunuza veya hafif bir koku istediğiniz herhangi bir yere birkaç kez püskürtün.

Yağmur sonrası kokusu vücut spreyi

Bu karışımın ilham kaynağı, çiy ile sırılsıklam yeşillik ve nemli topraktır. Ylang Ylang yağı ve Lavanta yağı taze, çiçeksi bir koku verirken Arizona servisi yağı, kakule yağı ile ısıtılan odunsu bir tatlılık verir. Rahat, misk ve heyecan verici olan bu koku fırtınada lavanta gibi kokar.

Yağmur sonrası kokusu vücut spreyini yapmak için iki yüz elli milimetrelik sprey şişesinin içine bir yemek kaşığı cadı fındığı ve yüz seksen gram damıtılmış su ekleyin. Ardından içine bir yemek kaşığı bitkisel gliserin ekleyin. Ardından içine dokuz damla ylang ylang yağı, dokuz damla lavanta yağı, yedi damla Arizona servisi yağı ve beş damla kakule yağı ekleyin. Sprey şişesinin kapağını kapatın ve iyice çalkalayın. Kullanmadan önce tekrar çalkalayın. Bileklerinize, göğsünüze, boynunuza veya hafif bir koku istediğiniz herhangi bir yere birkaç kez püskürtün.

Instagram hesabımız: Begonya Kadın

İlginizi çekebilecek içerik: Evde Parfüm Nasıl Yapılır?

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx