Sağlık

Fenistil Krem Ne İşe Yarar?

Fenistil Krem Faydaları

Reklamlar

Fenistil krem genel olarak farklı cilt rahatsızlıklarını iyileştiren ve gideren bir üründür. Peki Fenistil krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Fenistil Krem Nedir?

Bu krem deri döküntüleri, kurdeşen, böcek ısırıkları, güneş yanığı ve yüzeysel yanıklar gibi deri reaksiyonlarıyla ilişkili kaşıntıyı gidermek ve tedavi etmek için kullanılır.

Reklamlar

Bu krem, alerjik reaksiyon sırasında vücuda salınan bir madde olan histaminin etkisini bloke ederek kaşıntıyı ve kızarıklıkları azaltır. Bu krem cilt kaşıntısına nüfuz ettiğinden ve cilt tahrişi birkaç dakika içinde hızla azalır. Bu kremin genel anlamda lokal anestezik etkisi vardır.

Dimethindene maleate veya Fenistil Jel’in diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa bu kremi kullanmayın. Emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu kremi uygulandığı vücudun geniş alanlarının uzun süre güneşe maruz kalmasından kaçının. Doktorunuza çok yoğun bir kaşıntı veya ciltte aşırı hasar olup olmadığını söyleyin. Bebeklerde ve küçük çocuklarda bu kremi tahriş olmuş veya iltihaplı geniş alanlarda kullanmayın. Hamilelik ve emzirme döneminde bu kremi, özellikle yaralı veya iltihaplıysa, geniş cilt yüzeylerinde kullanmayın. Emziriyorsanız bu kremi göğüs ucuna sürmeyin. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. 25 derecenin üzerinde saklamayın. Orijinal kabında saklayın.

Fenistil Krem Etken Maddesi

Bu krem aktif madde olarak dimetinden maleat içerir. 

Reklamlar

Fenistil Krem İçeriği

Bu krem aktif madde olarak dimetinden maleat içerir. Yardımcı maddeleri ise benzalkonyum klorür, sodyum edetat, karbomer, propilen glikol, sodyum hidroksit ve saf sudur.

Fenistil Krem Fiyatı

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 31.77 liradır.

Fenistil Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Dermacutan jel, Dekstroz solüsyon ve İzotonik solüsyon vardır.

Fenistil Krem
Fenistil Krem

Fenistil Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem alerjik dermatit, alerjik konjunktivit, kaşıntı, kaşıntı, ürtiker, kaşıntı, oküler alerjiler, rinit, anjiyoödem gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda kullanılabilir. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda bahsedilmeyen amaçlar için de kullanılabilir. Bu krem, aktif bileşen olarak dimethindene maleate içerir. Bu krem, merkezi sinir bozukluklarının paradoksal uyarımı ile çalışır. Bu kremin kullanımı, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Fenistil Krem Faydaları

Bu kremin alerjik dermatit, alerjik göz nezlesi, kaşıntı, ürtiker, kaşıntı, oküler alerjiler, rinit ve anjiyoödem hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Fenistil Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, bitkisel gıda takviyeleri, vitaminler gibi gıda takviyeleri, reçetesiz satılan ürünler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları hakkında bilgilendirin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde uygulayın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, hastalığınızın durumuna bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.
 • Emziren anneler bu kremi doktora danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.
 • Yaşlı hastalar bu kremi doktora danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.
 • Epilepsi hastaları bu kremi doktora danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.
 • Yüksek göz tansiyonu hastaları bu kremi doktora danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.
 • Hamile kadınlar bu kremi doktora danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.
 • Prostat büyümesi olan hastalar bu kremi doktora danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.
 • Mide tıkanıklığı olan hastalar bu kremi doktora danışmadan kesinlikle kullanmamalıdır.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 • Bu kremi hemen uyguladıktan sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 • Bu ilacı gözleriniz, burnunuz veya ağzınız ile temas ettirmekten kaçının.
Fenistil Krem
Fenistil Krem

Fenistil Krem Kullanımı

Bu kremi her zaman doktorunuzun tarif ettiği şekilde kullanın. Bu kremi etkilenen bölgelere günde iki ila dört kez uygulayın ve hafifçe ovalayın. Belirtileriniz bir hafta içinde düzelmezse doktorunuza danışın. Siz veya bir çocuk bu ilacı yanlışlıkla yutarsanız, derhal doktorunuza danışın.

Fenistil Krem Yan Etkileri

Merkezi sinir sistemi depresyonu, ağız kuruluğu, baş ağrısı, hızlı kalp atış hızı, anormal kalp ritmi, alerjik reaksiyonlar, mide bulantısı, kuru ağız, kabızlık ve mide bozukluğu gibi yan etkiler bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın. Bu kremin ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx